Saulėtoje Kalifornijoje pavyko ne tik sudalyvauti naujos „Samsung“ išmaniųjų serijos pristatyme, bet ir išbandyti naujojo „Galaxy S25 Ultra“ flagmano kameros galimybes. Žiemos sezonu Lietuvoje labai trūksta saulės, todėl išbandyti naujo išmaniojo telefono kamerą kitoje aplinkoje buvo kur kas smagiau. Su DI funkcijomis vis dar neskubu susidraugauti, todėl didesnį dėmesį skyriau nuotraukų ir filmavimo kokybei. Tiesa, objektų trynimo funkcija pasinaudoju vis dažniau, o su kiekvienu nauju modeliu, išmanieji tai daro vis geriau.

„Samsung Galaxy S25 Ultra“

Pagrindiniai skirtumai ir naujovės

Pagrindiniai „Samsung Galaxy S25 Ultra“ kameros skirtumai, lyginant su praėjusių metų „S24 Ultra“: nauja 50MP itin plataus kampo kamera, „Audio Eraser“ (foninių garsų šalinimas), „Virtual Aperture“ (kintama diafragma objekto gylio reguliavimui) ir „Galaxy Log“ filmavimas (spalvų koregavimui). Kiek supratau ir bandžiau, tai kintama diafragma galima pasinaudoti fotografuojant tik „Expert RAW“ fotografavimo programėle, kurią reikia atsisiųsti iš „Galaxy“ programėlių parduotuvės. Rekomenduoju ją turėti savo „Samsung“ išmaniajame. Taip pat atsisiųskite „Camera Assistant“ programėlę iš „Galaxy Store“. Ji suteiks daugiau nustatymų galimybių.

„Samsung Galaxy S25 Ultra“

Gaila, bet, mano vertinimu, apart naujos itin plataus kampo kameros, labai didelių pasikeitimų „Galaxy S25 Ultra“ modelyje nėra. Labiausiai nepatiko makrofotografija būtent su šia kamera, kai kitų gamintojų „Android“ flagmanai tokią galimybę jau turi ir su teleobjektyvo kameromis. Norint kokybiškos nuotraukos iš arti, turi labai prisiartinti prie objekto. Yra du niuansai: vaizdas gaunasi šiek tiek išgaubtas bei visas kadras fokuse ir nėra to gražaus fono išliejimo, kuris išgaunamas su profesionalia technika. Tai yra mano asmeninė patirtis ir nuomonė išbandžius kitų gamintojų flagmanus.

Taip pat, tai ne visada pasiteisina, ir, jei objektas judantis, pavyzdžiui, voras ar skruzdėlė, tai su teleobjektyvo kamera rezultatas daug geresnis. Per pristatymą Kalifornijoje dokumentikos filmų kūrėjas bandė parodyti, kaip galima nufotografuoti krabą iš arti ir pamažu sėlino link jo. Pats esu tai daręs atostogaudamas, todėl žinau, kokie jie baikštūs, ir su teleobjektyvo kamera norimo rezultato galima pasiekti paprasčiau.

Kas patiko, tai pačių nuotraukų spalvos, darytos būtent „Galaxy S25 Ultra“. Šiais metais jos kur kas geresnės, nes „S24 Ultra“ turi keistą geltonai žalsvą atspalvį nuotraukose, kuris man labai nepatiko. Su atnaujinta itin plataus kampo kamera nėra jau viskas blogai. Didesnė raiška ir šviesesnė f/1.9 diafragma suteikia daugiau detalumo ir ryškumo tiek dienos metu, tiek prastesniame apšvietime. Žinau, kad su atnaujinimais „Samsung“ sutvarko nemažai niuansų, todėl reikėtų vertinti kameros galimybes kiek vėliau.

„Samsung Galaxy S25 Ultra“

Filmavimo kokybė viena geriausių „Android“ flagmane

Aš, kaip Delfi TV operatorius, labai dažnai naudoju išmanųjį įvairioms laidoms filmuoti, o su „Samsung Galaxy S25 Ultra“ jau pavyko nufilmuoti net kelias „Ar galiu užeiti“ laidas. Esu labai patenkintas rezultatu ir galiu teigti, kad tai yra vienas geriausiai filmuojančių išmaniųjų, šiuo metu esančių rinkoje. „iPhone“ išmanieji tikrai nebėra vieninteliai, kuriuos galima rekomenduoti. Man patinka, kad visi „Android“ flagmanai turi rankinius nustatymus filmavimui.

„iPhone“ modeliuose reikia atsisiųsti papildomą programėlę, todėl „Blackmagic“ kameros programėlė privaloma visiems, kurie nori kontroliuoti spalvų balansą. Su „Samsung Galaxy S25 Ultra“ viskas paprasta – pasirenkate profesionalų filmavimą ir taip turite dar geresnę vaizdo kokybę. Visas laidas filmuoju būtent rankiniais nustatymais, nes sudėtingomis sąlygomis automatinis pasirinkimas ne visada yra gerai. Kaip atrodo mūsų biuras ir kaip dirba mano kolegos, galite pažiūrėti „Ar galiu užeiti“ laidoje, kuri beveik visa buvo filmuota naujuoju „Samsung Galaxy S25 Ultra“ išmaniuoju.

Norintiems maksimalios raiškos, su „Galaxy S25 Ultra“ galite filmuoti 8K raiška iki 30 kadrų per sekundę. Dabar tai galima daryti net su trimis kameromis – itin plataus kampo, pagrindine ir 5x teleobjektyvo kamera. Reikės kada nors pabandyti. Kol kas apsiriboju 4K raiška 30 arba 60 kadrų per sekundę. Privalumas tas, kad su itin plataus kampo ir pagrindine kamera galima filmuoti 4K 120 kadrų per sekundę sulėtintai. Belieka sulaukti, kol bus galima tai daryti ir su teleobjektyvo kamera, tada „Samsung“ flagmanas bus geriausias pasirinkimas.

„Samsung Galaxy S25 Ultra“

Gerai ir tai, kad naujame „S25 Ultra“ modelyje atsirado „Audio Eraser“ funkcija, kuri lengvai pašalina nereikalingus garsus iš vaizdo įrašų, izoliuodama balsus, minios triukšmą, vėją, muziką ir kitus foninius garsus. Veikia neidealiai, bet tikrai padės norintiems aiškaus balso savo vaizdo įrašuose. Su atnaujinimais ši funkcija gal dar pagerės.

Patiko ir tai, kad atsirado ir „Galaxy Log“ filmavimo formatas, kuris leidžia koreguoti spalvas iš karto telefone arba vėliau kompiuteryje. Nustatymuose reikėtų pasirinkti, kad tai būtų galima daryti ne tik profesionaliu filmavimo režimu, bet ir auto režimu. Privalumas ir tas, kad filmuoti „Log“ formatu galima visomis kameromis, o tai siūlo ne visi „Android“ flagmanai.

„Samsung Galaxy S25 Ultra“

Vis daugiau DI funkcijų

Naujųjų „S25“ serijos išmaniųjų telefonų pristatyme nemažai kalbėjo apie DI. Nesuklysiu pasakydamas, kad „Samsung“ šiuo atveju labiausiai pažengę. Patinka mums ar ne, kompanijos vis plačiau apie tai šneka ir vis daugiau jo stengiasi įdiegti į mūsų įrenginius. Su naujaisiais „S25“ serijos išmaniaisiais 6 mėnesiams be papildomo mokesčio gausite prieigą prie „Google“ DI asistento „Gemini Advanced“ bei 2TB vietos saugykloje. Verta paminėti, kad jei jau turėjote šią prenumeratą, tai nemokamu pasiūlymu pasinaudoti negalėsite. Aš jau pasinaudojau kito gamintojo pasiūlymu gauti šią prenumeratą metams.

„Samsung Galaxy S25 Ultra“

Kompanijos atstovai akcentavo, kad dabar bus galima lengvai bendrauti ir paprašyti suplanuoti atostogas pageidaujamoje šalyje. Gal kam tai bus naudinga. Aš vis dar mėgstu tai daryti pats, bet papildoma informacija – ką pamatyti, kur pavalgyti ar kokie lankomiausi objektai yra toje šalyje, gali visai praversti.

„Samsung Galaxy S25 Ultra“

„Samsung Galaxy S25 Ultra“ išties puikus šių metų flagmanas, tik man pritrūko didesnių pasikeitimų. Taip, dizainas dabar šiek tiek patrauklesnis, bet baterijos talpa išliko 5000 miliampervalandžių (mAh), įkrovimo greitis vis dar 45 vatų (W), nėra IP69 apsaugos reitingo, kuris gali atlaikyti aukšto slėgio vandens sroves bei aukštą temperatūrą. Šį reitingą jau turi „OnePlus 13“ ar „Honor Magic 7 Pro“, kurie yra pagrindiniai „Samsung“ konkurentai šiuo metu.

Pasigedau talpesnės baterijos ir makrofotografijos su teleobjektyvo kamera. Labiau pasikeitęs dizainas būtų gerai, bet čia jau kiekvienam pagal poreikius ir skonį. Visa kita išliko stabiliai patikima. Šiandien filmavimui dažniausiai renkuosi būtent „Samsung Galaxy S25 Ultra“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)