Kaip anksčiau rašė Delfi, E. Muskas pranešė, kad pirmadienį prieš jo socialinių tinklų platformą „X“ buvo įvykdyta „milžiniška“ kibernetinė ataka, kurios metu buvo smarkiai sutrikdyta platformos, kadaise vadintos „Twitter“, veikla.
„Prieš „X“ vyko (ir tebevyksta) milžiniška kibernetinė ataka“, – platformoje paskelbtame įraše pranešė E. Muskas.
Pernai E. Muskas dėl svetainės darbo trikdžių tuo metu, kai joje turėjo būti srautu perduotas interviu su Donaldu Trumpu, taip pat apkaltino kibernetinę ataką, nors jokių įrodymų, kad koks nors kibernetinis išpuolis būtų buvęs įvykdytas, nepateikė, rašė ELTA.
Dabar interneto svetainių veiklos sutrikimus fiksuojančios platformos „Downdetector“ stebėtojas teigia, kad pirmadienį iš viso pasaulio vartotojų gavo daugiau nei 1,6 mln. pranešimų apie socialinės žiniasklaidos svetainės sutrikimus.
„Nesame tikri, kas tiksliai įvyko, bet buvo surengta plataus masto kibernetinė ataka, kuria buvo bandoma sugriauti „X“ sistemą, naudojant IP (interneto protokolo) adresus, kilusius iš Ukrainos teritorijos“, – sakė E. Muskas interviu kanalui „Fox Business“.

Tačiau Oksfordo universiteto profesorius Ciaranas Martinas BBC sakė, kad šis paaiškinimas yra „visiškai neįtikinantis“ ir „iš esmės yra šiukšlė“.
C. Martinas – buvęs Jungtinės Karalystės Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas – teigia, kad panašu, jog „X“ tapo „DDoS“ atakos taikiniu, kai programišiai užtvindo serverį interneto srautu, kad vartotojai negalėtų prisijungti prie svetainės.
„Tai nėra taip sudėtinga – tai labai senas metodas“, – sakė C. Martinas „Radio 4“ laidai „Today“.

E. Muskas, kuris dažnai kritikuoja Ukrainą ir jos prezidentą Volodymyrą Zelenskį, nepateikė jokių įrodymų savo teiginiui pagrįsti ir nepasakė, ar, jo manymu, su tuo susiję valstybės veikėjai.
Jis „X“ paskyroje paskelbė, kad „dalyvauja arba didelė, koordinuota grupė ir (arba) valstybė“.
Tačiau C. Martinas teigė, kad IP adresų atsekimas „visiškai nieko nepasako“, nes programišiai tokioje situacijoje yra užgrobę įrenginius iš viso pasaulio.