Marius Pareščius, IT saugumo ekspertas, teigė, kad DDoS ataka įvyksta tuomet, kai vienu metu konkrečioje internetinėje svetainėje lankosi daugiau vartotojų nei ji yra pritaikyta, o serveris tampa nebepajėgus palaikyti gaunamas apkrovas. Tokiais atvejis konkreti svetainė tampa neprieinama nė vienam vartotojui.
„DDoS yra ataka, kuri yra skirta konkrečios svetainės funkcionalumui sukliudyti. Ji gali būti daroma didelio vartotojų skaičiaus. Nors kartais tokiu būdu internetiniai puslapiai būna nulaužiami visiškai atsitiktinai, dėl vienu metu greitai paplitusios nuorodos, kurią paspaudžia daug didesnis žmonių skaičius, nei svetainė yra pritaikyta, neretai fiksuojama ir tyčinių atakų, kuriomis bandoma vienu ar kitu būdu pakenkti“, – komentavo M. Pareščius.
Būdas atkeršyti ar nukreipti dėmesį
Ekspertas teigė, kad lengviausias būdas įvykdyti DDoS ataką – ją užsakyti. Jis aiškino, kad internete galima rasti programišių skelbimų apie tai, už kiek ir kuriam laikui jie gali įvykdyti DDoS ataką prieš konkretų internetinį puslapį. Tokiu atveju ataka vykdoma iš užkrėstų kompiuterių, kurių skaičius gali būti įvairus.