2022 m. gegužės 20 d. 08:17

Kanada uždraudė 5G tinklams naudoti Kinijos „Huawei“ įrangą

Kanada ketvirtadienį paskelbė uždraudusi 5G tinklams naudoti „Huawei“ įrangą, taip prisidėdama prie sąjungininkių, jau anksčiau uždraudusių šią didžiulę Kinijos technologijų kompaniją.

Kanada iki šiol buvo vienintelė iš penkių žvalgybos aljanso „Five Eyes“ („Penkios akys“) valstybių, neuždraudusi ar neapribojusi „Huawei Technologies Co. Ltd.“ įrangos naudojimo 5G tinklams. JAV ir kitos aljanso narės – Didžioji Britanija, Australija ir Naujoji Zelandija – „Huawei“ įrangą uždraudė anksčiau.

„Skelbiame savo ketinimus uždrausti įtraukti į Kanados telekomunikacijų sistemas „Huawei“ ir ZTE produktus bei paslaugas“, – sakė pramonės ministras Francois-Philippe'as Champagne'as (Fransua Filipas Šampanas).

Kanados draudimas taip pat apima vieną didžiausių Kinijos technologijų kompanijų, valstybinę „ZTE Corp.“.

F.-Ph.Champagne'as sakė, kad „tiekėjai, jau įsidiegę tokios įrangos, turės nutraukti jos naudojimą ir ją pašalinti“. Kanados mobiliojo ryšio kompanijoms nebus pasiūlytos kompensacijos, pridūrė ministras.

Didžiosios kanadiečių mobiliojo ryšio firmos jau yra pradėjusios dirbti su kitais tiekėjais.

„Yra daug priešiškų veikėjų, pasirengusių išnaudoti silpnas mūsų apsaugos vietas“, – sakė viešojo saugumo ministras Marco Mendicino (Markas Mendičinas).

Pasak jo, vyriausybė atliko nuodugnų patikrinimą ir intensyvina pastangas kanadiečiams apsaugoti.

JAV vyriausybė daug metų įtikinėja sąjungininkes, tokias kaip Kanada, neleisti „Huawei“ dalyvauti kuriant naujos kartos 5G mobiliojo ryšio tinklus, nes nuogąstaujama, kad komunistinės Kinijos valdytojai gali priversti šią kompaniją padėti vykdyti kibernetinį šnipinėjimą. JAV yra įspėjusios, kad iš naujo svarstys, ar dalytis žvalgybine informacija su šalimis, naudojančiomis „Huawei“ įrangą.

Kompanija ne kartą neigė įtarimus.

„Mes nusivylę, bet nenustebę. Mus stebina, kad vyriausybei prireikė tiek daug laiko sprendimui priimti, – sakė „Huawei“ atstovas Alykhanas Velshi. – Vertiname tai kaip politinį sprendimą, paskatintą politinio spaudimo, pirmiausia – iš Jungtinių Valstijų.“

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
5.0000

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!