Ekonomikos ir inovacijų viceministrė E. Markevičiūtė yra atsakinga už inovacijų ir skaitmenizavimo sritis, o Inovacijų agentūros steigimas – jos prioritetas.

Inovacijų agentūra apjungia tris agentūras: į pervadintą Lietuvos verslo paramos agentūrą balandžio 10 dieną jau perkelti „Verslios Lietuvos“ darbuotojai, taip pat įsitrauks ir „Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros“ (MITA) darbuotojai.

Tuo metu valstybė pasitrauks iš „Lietuvos inovacijų centro“ – kaip informavo E. Markevičiūtė pokalbyje su LOGIN.LT, dvi ministerijos pasitrauks iš dalininkų, ir centrą kontroliuos tik Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Išskyrė dvi sritis

Paklausta, kokios sritys šiuo metu yra labiausiai jaudinančios, viceministrė išskyrė puslaidininkius, taip pat biotechnologijas.

„Lietuvos ambicija yra puslaidininkiai. Jei viskas pavyks taip, kaip planuojama, mūsų ateitis yra šviesi. Turint omenyje technologinį trūkumą pasaulyje ir technologinę pažangą, tai gali būti tokia sėkmės istorija, ta auksinė žuvelė, kuri mūsų ateitį pakeis neatpažįstamai“, – patikina E. Markevičiūtė.

O biotechnologijos, anot jos, jau dabar „neadekvačiai daug pasiekė“ mažoje valstybėje. Siekiama ieškoti naujų eksporto rinkų ir pagelbėti sektoriui toliau augti.

Viceministrė tikisi, kad Lietuvos ateities raida pasieks utopinį scenarijų, ir tam nesutrukdys „juodosios gulbės“ (nenumatyti įvykiai) ar geopolitiniai procesai.