NT brokeris: modulinių namų paklausa kasmet auga


Nekilnojamojo turto brokeris Eimantas Raudonius teigia, kad modulinių namų pirkėjai dažniausiai yra ekonominės klasės atstovai, kurie ieško pigaus namo ir nenori ilgai laukti, kol jis bus pastatytas.

„Dažnu atveju moduliniai namai perkami vasarnamiams ar sodams, kaip greitas ir pigus sprendimas vasarojimui, bet kuo toliau, tuo daugiau žmonių renkasi tokius namus nuolatiniam gyvenimui“, – teigia E. Raudonius.

Anot jo, populiarioje svetainėje aruodas.lt šiuo metu tikrai yra pakankamai daug skelbimų, kuriuose parduodami moduliniai namai.

„Tai yra tik kelios įmonės, gaminančios tokio tipo namus ir naudojančios plačią reklamos sklaidą, kad pirkėjai, ieškantys pigaus sodo namelio ar vasarnamio, būtinai apsvarstytų ir modulinio namo alternatyvą“, – aiškina pašnekovas.

Šiuo metu aruodas.lt paieškos laukelyje įvedus „modulinis namas“, iškrenta 31 parduodamo namo skelbimas. Kainos svyruoja nuo 9,5 tūkst. eurų už 25 kv. m. namą Vilniuje iki 165 tūkst. eurų už 79 kv. m. namą taip pat Vilniuje.

Palyginimui, 25 kv. m. mūrinis namas Vilniuje kainuoja nuo 32 tūkst. eurų, o štai 79 kv. m. mūrinio namo Vilniuje kaina prasideda nuo 105 tūkst. eurų. Žinoma, svarbu atsižvelgti į mikrorajoną, namo įrengimą ir kitus veiksnius.

E. Raudonius prisimena, kad 2019 m. pats pardavinėjo modulinį namą, kurį pirkėjui reikėjo tik nusivežti ant savo sklypo.

Modulinis namas
Modulinis namas

„Tiksliai nepamenu, ar tuo metu buvo kitų aruodas.lt reklamuojamų modulinių namų, tačiau susidomėjimas buvo tikrai gana nemažas. Vis dėlto, kai potencialūs pirkėjai sužinodavo, kad tai yra namas be sklypo ir jį reikia nusivežti – suabejodavo, nes tai buvo pakankamai naujas dalykas tuometinei rinkai“, – pasakoja NT brokeris.

Tačiau šiandien, pasak E. Raudonio, modulinis namas yra pakankamai gerai žinoma alternatyva namui.

„Moduliniai namai domina tuos, kurie ieško pigaus vasarnamio, ir žmonės jų taip nebesibaimina. Žinoma, visiems norisi mūrinio, rąstinio ar bent jau karkasinio namo, bet jie ne visiems įperkami, todėl moduliniai namai yra tam puiki alternatyva.

Kadangi moduliniai namai yra pigūs, greitai pastatomi ir funkcionalūs – sulaukia nemažai pirkėjų dėmesio, o didelis tokių parduodamų namų skelbimų skaičius tik įrodo, kad jų paklausa yra ir kasmet auga“, – teigia E. Raudonius.

Gamintojas: modulinis namas – puiki alternatyva butui


Modulinių namų gamybos įmonės „House4You“ direktorius Mindaugas Noreika teigia, kad moduliniai namai sparčiai populiarėja ir Lietuvoje, tačiau, anot jo, populiarėjimas turi ir minusų.

„Šioje srityje dirbu jau 15 metų. Lyginant su tuo, kas buvo prieš kokius septynerius metus, galiu teigti, kad moduliniai namai ženkliai populiarėja. Tai patogu, greita, kokybiška. Namai su pilna apdaila, šilti, ekonomiški.

Lietuvoje tikrai yra gerų gamintojų, kurie šiuos namus gamina kokybiškai, bet atsiranda ir daug „vienadienių“ įmonių, kurios bando greitai pasipelnyti. Atvirai kalbant, šioje rinkoje yra daug nesąmonių“, – komentuoja M. Noreika.

Modulinis namas
Modulinis namas

Nors vis daugiau lietuvių užsisako gyvenamuosius modulinius namus, pasak pašnekovo, kai kurie vis dar prisibijo šios naujos technologijos.

„Manau, kad kai kurie žmonės nepasitiki, nes nežino, nesidomi. Be to, Lietuvoje prieš 10, 15 metų buvo pristatyta daug karkasinių namų. Tokie namai dažnai nėra kokybiškai pastatyti – tam, kad namas būtų šiltas, kokybiškas, kad jame nesiveistų pelėsiai ir grybeliai, reikalinga tinkama medžio drėgmė ir pan.“, – aiškina specialistas.

Anot jo, modulinis namas pagal savo dydį yra puiki alternatyva butui.

„Tokie namai nėra labai dideli, iki 80 kv. m. Dydis kaip buto, bet gyvenimo kokybė – kaip name. Ir kaina geresnė. Rajonuose butai brangsta, jau nekalbant apie didmiesčius. Nusipirkti butą Ignalinoje ar Utenoje kainuoja apie 80-90 tūkst. eurų, o už tokią kainą galima pasistatyti modulinį namą, kuriame būtų trys miegamieji, svetainė, virtuvė, prieškambaris...“, – vardija pašnekovas.

Modulinis namas
Modulinis namas

Dar vienas privalumas, anot M. Noreikos – ilgas garantinis laikotarpis.

„Bent jau mes suteikiame iki 20 metų garantiją paslėptiems darbams, kad žmonėms būtų ramiau. Viskas, kas benutiktų per garantinį laikotarpį, yra mūsų rankose, nereikia kaltinti atskirų specialistų, pavyzdžiui, elektrikų. Ką padarėme, už tai ir atsakome, todėl ir žmonėms yra ramiau“, – tikina specialistas.

Jis teigia, kad tai yra ne tik pigesnis, bet ir greitesnis namo statybos variantas.

„Moduliniai namai pastatomi labai greitai. Toks namas iki 80 kv. m. yra pagaminamas per mėnesį. Dar savaitę užtrunkame vietoje, kol sujungiame, viską sutvarkome. Ilgiausias terminas nuo gamybos pradžios iki raktų atidavimo yra du mėnesiai, jei nėra eilės“, – teigia M. Noreika.

Modulinis namas
Modulinis namas

Techninis vadovas: kaina ir pastatymo greitis priklauso nuo kelių veiksnių

Tačiau bendrovės „Rockwool“ techninis vadovas dr. Andrius Buska teigia, kad modulinių namų privalumai priklauso nuo kelių dalykų.

„Modulinių namų gamyba ir statyba turi nemažai privalumų, tačiau kaina ir pastatymo greitis labai priklauso nuo surinkimo ar baigtumo lygio.

Jei atitvarų elementai praktiškai 100 proc. surinkti gamyklose – tada jų pastatymas yra gana greitas, bet atsiranda „šilumos tiltelių“ problema, nes paprastai atskirų skydų sujungimo vietose nebūna ištisinio termoizoliacinio sluoksnio ir tai lemia šilumos nuostolius tose vietose. Žinoma, tai išsprendžiama, kai išorės ar vidaus apdaila įrengiama jau surinkus namą iš skydų, bet dėl apdailos darbų atlikimo pailgėja statybos laikas.

Modulinis namas
Modulinis namas

Taip pat, anot jo, galutinė namo kaina labai priklauso ir nuo pastato konfigūracijos, išplanavimo ir kitų veiksnių.

„Jei namas turi daug kampų, nišų ar kitų architektūrinių elementų, kaina stipriai išauga, lyginant su paprastos konstrukcijos namu“, – teigia A. Buska.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(30 žmonių įvertino)
4.5667