Į internetu prieinamą platformą galima įkelti savo fotografijas ar piešinius ir juos redaguoti (pavyzdžiui, pakeisti dangaus spalvą nuotraukoje), arba pradėti nuo balto lapo ir sugeneruoti savo norimus vaizdus. Piešimas nėra mano stiprioji sritis, tad galimybė pasitelkti skaitmeninį asistentą-menininką intriguoja.

Trobelės iš siaubo pasakų

Įsijungus „GauGAN2” platformą, ji pasiūlo keletą įvesties variantų: galima savo idėją aprašyti tekstu, piešti arba spalvinti virtualios drobės dalis, nurodant, kas jose turi atsirasti (pvz., nuspalvintą geltonai erdvę DI užpildys medžiais, o pilkai – debesimis). Galima naudoti bet kurį iš šių būdų arba jų kombinacijas.

Sumetu primityvų paveikslą – kvadratinį namelį vidury lauko. Tekstinės įvesties nenaudoju, tikiuosi, kad DI mane supras vien iš vaizdų. Baigiu piešti ir nekantraudamas laukiu rezultatų.

Ne visai tai, ko tikėjausi, tačiau kaip pirmam kartui neblogai – galbūt DI reikia tikslesnių nurodymų. Antrą paveikslėlio versiją piešiu kruopščiau, spalvinu kiekvieną įlinkimą. Neabejoju, kad įdėjus pastangų ir rezultatas bus ženkliai kokybiškesnis.

Mane pasitinka tamsūs kontūrai, apšviesti vaiduokliška šviesa. Iliustracija puikiai tiktų internetiniam forumui su siaubo istorijomis, tačiau tai – visai ne tas rezultatas, kurio norėčiau.