Po to, kai šią vasarą Vašingtone užfiksuota dešimtys tūkstančių automobilių vagysčių, pareigūnai suprato, kad būtų daug lengviau rasti pavogtus automobilius, jeigu jie būtų nuolat sekami, rašo arstechnica.com.

Dėl to Metropoliteno policijos departamentas (MPD) šią savaitę pradėjo bandomąją programą, pagal kurią gyventojams, gyvenantiems tuose Vašingtono rajonuose, kuriuose policininkai pastebi „didžiausią transporto priemonių vagysčių augimą“, bus nemokamai dalijami sekimo įrenginiai.

Artimiausiomis dienomis pareigūnai dalins sekimo įrenginius „AirTag“ ir „Tile“ ir padės gyventojams juos susieti su jų telefonais bei paslėpti transporto priemonėse.

„AirTag“

Pareigūnai teigia, kad gyventojai galės pasirinkti, kurio sekimo įrenginio nori, o kai jis bus įdiegtas, tik gyventojas, kaip vienintelis įrenginio savininkas, turės prieigą prie sekimo informacijos, tačiau, jei transporto priemonė bus pavogta, privalės perduoti duomenis policijai.

„Mūsų tikslas – ne tik užkirsti kelią automobilių vagystėms, bet ir užtikrinti greitus teisėsaugos veiksmus, kai šie incidentai įvyksta“, – pranešime spaudai teigė Pamela Smith, laikinai einanti MPD policijos viršininko pareigas. „Šie sekimo įrenginiai leis mūsų pareigūnams greičiau surasti pavogtas transporto priemones, jas atgauti ir surinkti tyrimui svarbius įrodymus.“

Asociatyvi nuotrauka

P. Smith neatsakė, kiek sekimo įrenginių bus išdalinta sostinės gyventojams, tačiau pažymėjo, kad daugiau nei 1 tūkst. gyventojų užsiregistravo į šią programą.

Nors MPD aiškiai nurodė, kad „prie įrenginio galės prisijungti tik jo savininkas“, tačiau dalyvavimo bandomojoje programoje kaina yra pažadas bendradarbiauti su teisėsauga, jei kada nors būtų pavogtas gyventojo automobilis.

„Dalyvavimas programoje reiškia, kad jūs įsipareigojate dalytis sekimo duomenimis, jei ateityje jūsų automobilis būtų pavogtas“, – teigiama MPD pranešime.

„AirTag“

Tai gali kelti susirūpinimą dėl privatumo kai kuriems gyventojams, kurie prieš dalyvaudami programoje gali norėti geriau suprasti, kaip policija gali naudoti jų duomenis.

Ši Vašingtono programa yra vis didėjančios iniciatyvos investuoti į policijos technologijas, diegiamas į gyventojų namus ir transporto priemones, dalis, taip plečiant policijos stebėjimą bendruomenėse vardan kovos su nusikalstamumu.