Norvegijos ministras pirmininkas Jonas Gahr Støre pripažino, kad tai bus „nelengva kova“, bet sakė, kad politikai turi įsikišti, kad apsaugotų vaikus nuo „algoritmų galios“, praneša „The Guardian“.

Skandinavijos šalyje jau galioja minimali 13 metų amžiaus riba. Nepaisant to, daugiau nei pusė devynmečių, 58 proc. dešimtmečių ir 72 proc. vienuolikmečių naudojasi socialiniais tinklais, rodo Norvegijos žiniasklaidos institucijos atliktas tyrimas.

Vyriausybė pažadėjo įdiegti daugiau apsaugos priemonių, kad vaikai negalėtų apeiti amžiaus apribojimų.

„Vaikai turi būti apsaugoti nuo žalingo turinio socialiniuose tinkluose. Tai dideli technologijų milžinai, stovintys prieš mažas vaikų smegenis. Žinome, kad tai sunki kova, nes čia yra stiprių jėgų, bet čia taip pat reikia politikos“, – sakė J. G. Støre.

Jonas Gahr Støre

Nors jis teigė suprantantis, kad socialiniai tinklai gali pasiūlyti vienišiems vaikams bendruomenę, saviraiška neturi būti algoritmų valdžioje. „Priešingai, dėl to vaikas gali tapti vienišas, nes socialiniuose tinkluose viskas vyksta taip greitai“, – pridūrė jis.

Australija taip pat paskelbė apie socialinių tinklų draudimą vaikams ir paaugliams, sakydama, kad blokuos jų prieigą prie socialinių tinklų. Dėl amžiaus ribos dar nenuspręsta, tačiau tikėtina, kad ji bus nuo 14 iki 16 metų.

Prancūzija bando uždrausti mobiliuosius telefonus mokykloje mokiniams iki 15 metų. Jei draudimas bus sėkmingas, nuo sausio mėn. jis gali būti įvestas visoje šalyje.

Kokia situacija Lietuvoje?

Kaip anksčiau rašė Delfi, Latvijos Saeimos Švietimo, kultūros ir mokslo komisija pritarė Švietimo įstatymo pataisoms, kurios draudžia 1-6 klasių moksleiviams mokyklose naudotis mobiliaisiais telefonais, jeigu tai nėra būtina mokomajai medžiagai nagrinėti.

Kaip teigia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), leisti naudotis telefonais ar ne, Lietuvoje sprendžia kiekviena mokykla.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija / Asociatyvi nuotrauka

„Mobilieji telefonai, kaip ir kompiuteriai, kita įranga, gali būti viena iš priemonių, padedanti paįvairinti ugdymo procesą. Kai kurios mokyklos, matydamos, kad tai blaško mokinių dėmesį, naudotis mobiliaisiais telefonais yra uždraudusios arba leidžia naudotis tik tam tikru laiku ugdymosi tikslais“, – komentuoja ŠMSM atstovai.

Pasak jų, artimiausiu laiku pakeitimai dėl to neplanuojami.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)