Miesto mero Erico Adamso atstovas spaudai Jonahas Allonas pareiškime teigė, jog programėlė „kelia grėsmę miesto techninių tinklų saugumui“. Tai patvirtino Niujorko miesto Kibernetinio saugumo vadovybė.
„Miesto įstaigos privalo pašalinti programėlę per 30 dienų, o darbuotojai neteks prieigos prie „TikTok“ ir jos svetainės iš miestui priklausančių įrenginių ir tinklų“, – rašo „The New York Times“.
Šia priemone siekiama užkirsti kelią galimoms grėsmėms šalies saugumui, kurias kelia Kinija, praneša portalai „TechCrunch“ ir „The Verge“.
Primename, kad dar 2020-aisiais Niujorko valstijoje įsigaliojo draudimas naudoti „TikTok“ valstybės valdomuose išmaniuosiuose įrenginiuose.
Pastaraisiais metais tokį draudimą priėmė ir kitos JAV valstijos – Naujasis Džersis, Ohajas, Teksasas, Džorždija.
Praėjusių metų pabaigoje „TikTok“ vyriausybiniuose įrenginiuose uždraudė naudotis ir JAV Atstovų Rūmai.
„TikTok“ priklauso Kinijos technologijų milžinei „ByteDance“, todėl ji skiriasi nuo kitų didelių JAV įsikūrusių socialinės žiniasklaidos bendrovių.
Dar kovo mėnesį „TikTok“ generalinis direktorius Shou Zi Chew davė parodymus Kongrese dėl išreikštų nuogąstavimų, kad Kinija gali pasinaudoti šia programėle ir pakenkti nacionaliniam saugumui.
„Leiskite man pareikšti nedviprasmiškai: „ByteDance“ nėra Kinijos ar bet kurios kitos šalies agentas“, – sakė Sh. Z. Chew.
Šių metų kovą Europos Komisija (EK) taip pat uždraudė savo darbuotojams naudotis socialiniu tinklu „TikTok“ oficialiuose įrenginiuose dėl duomenų apsaugos.
Nors kol kas nėra oficialių įrodymų, kad Pekinas būtų pasinaudojęs itin populiaria socialine programėle šnipinėjimui, tokia grėsmė neatmestina, rašo „TechCrunch“.
Vis dėlto, Kinija daro didelę įtaką ten veikiančioms privačioms bendrovėms. Yra žinoma, kad vyriausybė įsigyja privačių bendrovių akcijų paketą ir formuoja jų valdybas, siekdama daryti įtaką sprendimų priėmimui.