Derybos trunka metų metus: su vienu šių metų pranešėju kalbas pradėjo dar 2020-aisiais

LOGIN konferencijos turinio vadovas Tomas Stasiukevičius sako, kad pranešėjų paieška pastaruoju metu pasikeitė ir drastiškai prailgėjo. Toli gražu neužtenka derybas pradėti likus keletui mėnesių ar pusmečiui iki konferencijos. Pirmieji pokalbiai su šiemet patvirtintais konferencijos pranešėjais prasidėjo prieš dvejus–trejus metus:

„Kuo toliau – tuo didesnio kalibro žmones pavyksta prisitraukti, nes ir pati konferencija tampa vis labiau žinoma gerokai už Baltijos šalių ribų, tad natūraliai ir su vis labiau prestižiniais pranešėjais derybos užtrunka vis ilgiau. Žiūrėdamas į TOP 40 šių metų pranešėjų, suvokiu, kad daugiau nei su puse jų derybas pradėjau dar praeitais – užpraeitais metais“ – pasakoja T. Stasiukevičius.

Visgi, pats pranešėjų atrankos principas lieka toks pats – stebimos pasaulio tendencijos ir siekiama jas kuo tiksliau atliepti, nuspėti, kuo pasaulis kvėpuos jau visai netrukus. „Per daug metų sukaupi didžiulį ratą žmonių, kuriuos seki socialiniuose tinkluose, su kuriais vis susirašai, sveikini juos su gimtadieniu, laikini ir komentuoji jų postus, seki veiklą Linkedin. Ir vėliau, kai jau užčiuopi temas, kurios rezonuos šiemet, – tavo mintyse tiesiog iškyla: o, juk šia tema galėtų kalbėti Pieras, Saimonas, Metju ar Nataša. Galvoje iškyla žmonių pavardės ir tada rašai tam žmogui „ei, tai gal pagaliau atsivežkime tave į Lietuvą?“, – apie LOGIN pranešėjų atrankos procesą pasakoja Tomas.

LOGIN konferencija LITEXPO

Vienas iš šių metų pranešėjų – pasaulinio garso seksologas, Brazilijoje turintis savo laidą apie neuromokslą Pere Estupinya. Su šiuo pranešėju pokalbį Tomas pradėjo dar 2020-aisiais. „Mes vis susirašydavom, tai jis mane pasveikina su gimtadieniu, tai aš jį. Šiemet parašiau jam, pasiteiravau, kaip jis laikosi, ką veikia, ir jis pasakė, kad kaip tik dabar bazuojasi Madride. Tada iškart sakau „tai gal pagaliau atsivežkime tave į Lietuvą?“, jis atsakė „Oh my God, važiuojam“. Taigi, didelė dalis derybų yra tiesiog metai iš metų bendravimo, kontakto palaikymo, tačiau labai svarbu tai daryti nuoširdžiai, ne sukandus dantis ir vien siekiant naudos, o nuoširdžiai ir su susidomėjimu sekti žmones, kurie įdomūs, jų veiklą. Iš tokių žmonių ir šiaip gali pasigauti idėjų konferencijai, diskusijų temoms, matyti vyraujančias tendencijas“, – įsitikinęs Tomas.

Logistiniai sprendimai ir pranešėjų pageidavimai: vienas kalbėtojas visuomet prašo dviejų dalykų

Pašnekovas atskleidžia keletą šių metų LOGIN pranešėjų pavardžių – be jau minėto Pere Estupinya, į Lietuvą atvyks ir kalnų laipiotojas Tejan Gurung, apie kurio veiklą buvo sukurtas dokumentinis turinys „Netflix“, Dakaro dalyvė, rally vairuotoja, F1 reporterė Giampaoli Zonca, britų kariškis, JAE kariuomenės karinis patarėjas, dirbęs ir su JAV kariuomene Joe McMahon, žinomas duomenų mokslininkas, dirbęs inovacijų pareigūnu Europos Parlamente Pierluigi Casale. Tai – vos keletas pavardžių iš keliasdešimties pranešėjų, kuriuos šiemet LOGIN konferencijos scenoje išvysite gegužės 29–30 dienomis Vilniuje, parodų ir renginių erdvėje „Litexpo“.

Kuomet pavyksta susitarti su pranešėju dėl jo dalyvavimo LOGIN, pereinama prie honoraro klausimo, o šis, neslepia Tomas, kartais išties būna milžiniškas. Tokiu atveju, jei pranešėjo norima suma – per didelė, Tomas turi kitų būdų įkalbėti žinomą žmogų atvykti ir šie būdai ne sykį pasiteisino: „Aišku, kad kartais suderėti taip ir nepavyksta, išgirsti „ne“ ir viskas. Tačiau aš visada paaiškinu, kad LOGIN yra ne apie komerciją, o apie bendruomeniškumą, idėjų gimimą, progresą, visuomenės švietimą, apsikeitimą kontaktais. Tai yra vertybinė renginio esmė.

Dovilė Filmanavičiūtė, Lottie Moss

Be to, tokiais atvejais aš visada paklausiu, ar pranešėjas apskritai buvęs Lietuvoje. Ir jei jis sako „ne, nesu“ arba dar priduria, kad, sakykime, gegužės pabaigoje yra jo vaikų atostogos ir tai tampa kliuviniu jam vykti į konferenciją Lietuvoje – aš tiesiog pakviečiu jį su visa šeima į Vilnių, nes Vilniuje yra tobulas oras gegužės pabaigoje, tobula atmosfera, bebaigia žydėti sakuros, nuostabi lokacija pradėti atostogas. Taigi, ne sykį sulaukėme pranešėjų su palyda. Be to, LOGIN konferencijoje yra pilna kitų naudų, kurias irgi pasiūlome pranešėjams.“

Kai galiausiai pavyksta „sukirsti rankomis“ – seka logistiniai sprendimai. Kaip pranešėjas atvyks, kur gyvens, kas jį pasitiks oro uoste ir aprodys Vilnių, ką jis veiks laisvu laiku. O štai čia ir prasideda didžiosios įdomybės. „Kuo iškilesnis žmogus – tuo paprastesni jo norai“ – tokią neabejotiną tendenciją stebi Tomas, kuris pats ir didelė LOGIN organizatorių komanda pasirūpina, kad kiekvienas pranešėjas būtų deramai sutiktas, be trikdžių ir su pasimėgavimu leistų laiką Lietuvoje ir su šypsena išvyktų po konferencijos. O pageidavimų išties būta įvairių:

„Su atvira širdimi išklausau jų pageidavimus, nes suprantu, kad dažniausiai kiekvienam norui ir prašymui yra kažkokia priežastis. Sakykime, vienas LOGIN pranešėjų, kalbėjęs jau keletą kartų ir visada įvertinamas kaip vienas geriausių konferencijos pranešėjų, visada turi konkretų prašymą – prieš lipant ant scenos jam reikia dviejų kolos buteliukų ir rankšluosčio. Šis žmogus yra pats energingiausias, kokį aš pažįstu. Prieš lipdamas ant scenos, jis prigeria kolos, užveda visą publiką ir tada kalbėdamas nežmoniškai prakaituoja, tam jam reikia rankšluosčio“, – vieną pavyzdžių mini Tomas.

Atsimena nerimą sukėlusį įvykį: skrydis į Lietuvą nieku gyvu negalėjo būti tiesioginis

Kitas itin išskirtinis įvykis LOGIN nutiko prieš kelerius metus, kuomet užsienio pranešėjas pasakė sulaukiantis itin pavojingų grasinimų iš Rusijos, todėl negalintis skristi tiesioginiu skrydžiu į Lietuvą.

„Jo prašymas buvo, kad tai nieku gyvu nebūtų tiesioginis skrydis, kad skristų per kelis oro uostus tiek į priekį, tiek ir atgal. Jam skrendant atgal, vieną iš tų skrydžių atšaukė, dėl to jis buvo užstrigęs berods Helsinkyje, taigi iš esmės kelionė, kuri galėjo jam užtrukti keletą valandų – užtruko keletą dienų“, – prisimena Tomas.

Itin iškilūs, aukštas pareigas užimantys ir svarbius pokyčius pasaulyje įgyvendinantys žmonės, anot Tomo, visada būna labai paprasti, jiems tinka paprastesnis maistas, nėra didelių lūkesčių nei apgyvendinimui, nei automobiliui, su kuriuo jie bus vežami. Štai pavyzdžiui, eurokomisarė ir viena įtakingiausių moterų žmonijos istorijoje Margrethe Vestager, išrašiusi rekordinę baudą Google, atvyko ir paprašė tiesiog paprastų makaronų bei limonado. Atsisėdo ant kėdės „Litexpo“ centre, pavalgė ir nuėjo skaityti pranešimo, o po renginio pasakė, kad tai – šauniausia konferencija, kurioje politikei teko būti. Tomas neslepia, kad yra pasitaikę ir keletas ne tokių pozityvių nutikimų, kuomet pranešėjas nepatenkintas daug kuo, kad ir automobiliu, su kuriuo buvo vežamas iš oro uosto, ar faktu, kad buvo skraidinamas ne verslo klase. Buvo ir paprašiusių SPA paslaugų, šias LOGIN komanda greitai suorganizavo, kad svečias galiausiai paliktų šalį su geromis emocijomis, nes suprantama, kad pranešėjas, atvykdamas į LOGIN, čia irgi atiduoda dalelę savęs.

LOGIN 2024, Tomas Stasiukevičius pasitinka bionine moterimi vadinamą Viktorią Modestą

„Vienas pranešėjo įnoris yra viršijęs man suvokiamas ribas, bet aš vis tiek jį įgyvendinau, – juokiasi Tomas.– Jis norėjo su tuometine ministre Aušrine Armonaite turėti viešą pokalbį ir aš tai suorganizavau“.

Šiemet, anot Tomo, viena iš išskirtinių LOGIN pranešėjų sutiko atvykti, bet turi norą Lietuvoje kaip reikiant palakstyti ralio automobiliu, todėl šiuo metu vyksta derybos su vienu žinomu lietuviu lenktynininku, dalyvaujančiu Dakaro ralyje, kad šis leistų savo bolidu prasilėkti pranešėjai.

Vilniuje apsilankiusius pranešėjus labiausiai pakeri vienas dalykas

Pranešėjų viešnagę Lietuvoje vainikuoja bendras „LOGOUT“ vakaras. Tai – paskutinė galimybė vieniems su kitais pabūti, užmegzti dar neužmegztus kontaktus, apsikeisti idėjomis. Per vieną tokių vakarėlių Tomas sako pamatęs pranešėją jau gerokai įsilinksminusį, nors vos už kelių valandų, anksti ryte jo laukė skrydis namo. „Jau buvo po vidurnakčio, o mačiau, kad jam vakarėlis tik įgauna pagreitį. Priėjau prie jo, jau nusiėmusio kaklaraištį ir prasisagsčiusio viršutines marškinių sagas, ir priminiau, kad jo laukia labai ankstyvas skrydis. O jis man tik atsakė „That’s the point, Tommy. Dabar turiu nestabdyti, nes jei sustabdysiu – jau ir pavėluosiu į tą skrydį“.

Kartais dėl nenumatytų aplinkybių – ligos, avarijos ar kitų negandų – pranešėjai paskutinę minutę praneša, kad nepasirodys. Tai – neišvengiama kiekvieno renginio rizika, kuriai saugiklius per daugybę metų sudėliojo LOGIN komanda, tačiau vieno kuriozo, dėl kurio pranešėjas taip ir neatvyko į LOGIN, Tomas iki šiol negali pamiršti.

„Pranešėjas skrido į Vokietiją, o iš ten už kelių valandų turėjo būti skrydis į Lietuvą, tačiau skrydis buvo nukeltas į kitą dieną, tai yra į konferencijos dieną. Visgi, pranešėjas būtų tikrai spėjęs į LOGIN – tiesiog atskridęs ryte, pranešimą skaitęs popiet. Tik niuansas tas, kad oro linijos pasiūlė vietoje nukelto į rytojų skrydžio pasirinkti kitą kryptį ir skristi bet kur. Pranešėjas pamatė, kad netrukus yra skrydis į Belgiją, kur tuo metu vyko alaus festivalis. Taigi, gavau iš jo žinutę, kad skrydis į Lietuvą nukeltas, bet pranešėjas skrenda į Belgiją, alaus festivalį ir į LOGIN nebeatskris. Tai buvo paskutinė diena prieš renginį, tad tiesiog parašiau „Ok, have fun“, ką daugiau bepasakysi“, – šypsosi Tomas.

Galiausiai, kalbant apie užsienio pranešėjus, kurie Lietuvoje apsilanko pirmą kartą, – didžiausią įspūdį jiems palieka ne kas kitas, o čionykštė gamta: „Beveik visi nori pamatyti Vilniaus senamiestį ir sužinoti, kas gi ten per bokštas stovi ant kalno, ką jis simbolizuoja. Daug kas apsilanko MO muziejuje ar kituose muziejuose, bet labiausiai visus pakeri gamta: pagrindinis atsiliepimas, kurį girdžiu – „nemaniau, kad čia taip žalia“. Ne vienas pranešėjas sakė „vau, na žinokit, tas jūsų miškas prie centro…“ Galvoju, koks dar miškas prie centro. Pasirodo, jie kalba apie Vingio parką. Mišku jie vadina ir Bernardinų sodą. Keletą žingsnių žengę nuo savo viešbučio jie jaučiasi patekę į miško glūdumą ir tai labai akcentuoja“, – pokalbį užbaigia T. Stasiukevičius.

LOGIN konferencija šiemet – gegužės 29–30 dienomis Vilniuje, „Litexpo“ renginių ir parodų erdvėje. Daugiau informacijos ir bilietus rasite čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją