Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos direktorius Gediminas Tarasevičius teigia, kad šiuo metu žaidimų industrijoje Lietuvoje dirba apie 2 tūkstančiai žmonių.

„Taip pat turime apie 1 tūkstantį laisvai samdomų profesionalų, kurie vienaip ar kitaip irgi dirba šioje srityje, bet kartu dirba ir giminingose srityse, pavyzdžiui, reklamoje, kine ar animacijoje. Pati industrija generuoja apie 300 mln. eurų pajamas per metus, jos per pastaruosius 10 metų nuosekliai augo ir toliau auga“, – komentuoja G. Tarasevičius.

Gediminas Tarasevičius

Pasak jo, Lietuvoje turime ganėtinai stiprius informacinių technologijų specialistus ruošiančius universitetus, kurie padengia programuotojų poreikį šioje srityje.

„Yra ir tam tikros multimedijų programos, netgi jungtinės programos su kitų šalių universitetais, pavyzdžiui, Mykolo Romerio universitetas turi bendrą programą su Pietų Korėja, tiek „Vilnius Tech“ startuoja su bendra programa su Jungtinės Karalystės universitetu“, – dėsto pašnekovas.

Anot jo, į žaidimų industriją ateina žmonės iš įvairių sričių, nes žaidimams reikia žmonių iš įvairių sričių.

Asociatyvi nuotrauka

„Tarkim, tais pačiais žaidimų dizaineriais gali dirbti ir psichologai, ir istorikai. Šioje vietoje nėra taip, kad specifiškai reikalingos kokios nors studijos, nes mes neturime žaidimų kūrėjo programos Lietuvoje“, – pastebi G. Tarasevičius.

Vis dėlto, jis teigia, kad žaidimų mėgėjo patirtis padeda, nes tai yra tam tikra praktika.

„Žaidimai turi tam tikrų specifikų ir didesnių iššūkių, tai, be abejo, domėjimasis žaidimais kaip viena iš priemonių, ir identifikacija, kad tam žmogui įdomūs žaidimai, leidžia daryti prielaidą, kad tikriausiai jam bus įdomu ir juos kurti“, – sako specialistas.

Kompiuteriniai žaidimai

„Nordcurrent“ rinkodaros vadovė Ada Mockutė-Jaime pabrėžia, kad lietuviai žaidimų kūrėjai turi labai daug kuo didžiuotis.

„Tikrai turime labai stiprių įmonių ir labai daug augančių žaidimų, Lietuvos industrija tikrai verta dėmesio net pasauliniu lygiu. Žaidimų industrija yra verta daugiau nei filmų ir muzikos industrija kartu sudėjus, tai mes norime ją populiarinti, kad kuo daugiau žmonių atsisuktų į šią ArtTech nišą“, – teigia A. Mockutė-Jaime.

Ada Mockutė–Jaime

Pasak jos, įmonė labai laukia talentų, kaip jau minėta, čia gali dirbti įvairių sričių žmonės.

„Vien mūsų įmonėje dirba apie 300 žmonių, didžioji dalis dirbančiųjų yra Lietuvoje. Darbo vietų augimas žaidimų industrijoje yra didžiulis, o mūsų vidutinės algos, kaip ir didžiojoje dalyje IT įmonių, yra pakankamai geros“, – sako pašnekovė.

Vidutinis atlyginimas Lietuvos žaidimų industrijoje sudaro 4800 eurų prieš mokesčius (apie 2904 eurai „į rankas“), rodo Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos (LŽKA) duomenys.

LOGIN konferencija

Apie žaidimus bus kalbama ir LOGIN konferencijoje gegužės 29–30 dienomis Vilniuje, parodų ir renginių erdvėje „Litexpo“.

LOGIN – didžiausias, gausus turinio ir, ko gero, drąsiausias inovacijų susitikimas Baltijos šalyse. Organizatoriai pavadino jį festivaliu, nes kasmet pritraukia daugiau kaip 7 000 dalyvių, keičiančių žaidimo taisykles, pažangiai mąstančių, technologijų naujoves išmanančių ir žinių ištroškusių žmonių. Jau 19-ąjį kartą bus siekiama plačiomis akimis žvelgti į šiuolaikinį pasaulį, įsigilinti į technologijų pažangos sukeliamus pokyčius ir kliūtis, pasisemti įkvėpimo iš inovacijų pionierių, tyrinėti idėjas, kurios gali nuvesti prie pirmojo vienaragio, bei pažvelgti į tai, kas laukia ateityje. Didieji šių metų LOGIN partneriai – medicinos centrai „Northway“, „Citadele bankas“, technologijų platintojas Baltijos šalyse „ACC Distribution“, VšĮ Inovacijų agentūra, draudimo bendrovė „Balcia“. Daugiau informacijos ČIA.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)