Kaip LOGIN tinklalaidėje teigė G. Valinčius, DI technologija, pasak jo, keis pasaulį ir jis tikrai nebebus toks, kaip mes jį dabar suprantame.
„Įvyks technologinė revoliucija, kurią galima palyginti su kompiuterių ir mobiliųjų prietaisų atėjimu į mūsų gyvenimą. Tačiau tai bus dar didesnis žingsnis į priekį, nes kalbame apie technologijas, mašinas, virtualias sistemas, kurios jau atlieka tas funkcijas, kurias gali atlikti žmogaus smegenys“, – komentavo LMT vadovas.

Anot jo, tai bus įgalinanti technologija, persmelkianti visas mūsų veiklos sritis.
„Nuo medicinos, klimato kaitos, karybos, pramonės automatizacijos, dizaino, socialinių inovacijų, taip pat ir meno, tai praktiškai per visas sritis pereinanti technologija. Manau, kad ryšiuose, karyboje, įvairiose socialinėse sistemose ir procesuose DI technologija bus viena labiausiai pasitelkiamų technologijų Lietuvoje“, – prognozavo G. Valinčius.

Jis teigė, kad Silicio slėnis yra bene vienintelė tokia vieta pasaulyje, kuri atsirado iš poreikio, iš bėdos.
„Buvo svarbu pritraukti jaunus žmones studijuoti, todėl nuspręsta vienoje vietoje prikurti daug darbo vietų ir tikėtasi, kad čia norės mokytis studentai, kurie vėliau čia ir įsidarbins. Tada buvo kviečiami garsūs mokslininkai ir įvairios kompanijos, ir iš bėdos prasidėjęs procesas baigėsi tuo, kas yra dabar – didžiausias minties, inžinerinių sprendimų, technologijų vystymosi centras“, – dėstė pašnekovas.

G. Valinčius taip pat atkreipė dėmesį, kad didžiuosius ilgaamžiškumo uždavinius sprendžia ne tik visas pasaulis, bet ir Lietuva.
„Kas nori nugyventi 150 metų? Tikriausiai visi pakels rankas. Tai yra labai sudėtingų mokslinių tyrinėjimų, kuriuose dirba ir mūsų mokslininkai, dalis. Mes tikrai galime prisidėti prie ilgaamžiškumo problemos sprendimo, bet turime suprasti, kad mūsų indėlis bus kuklus visame žmonijos kūrimo procese“, – teigė jis.

Paklaustas, kaip mato Lietuvos mokslo ateitį, LMT vadovas sakė, kad šiuo metu jaučiamas labai stiprus užtaisas ir labai gera dinamika.
„Aš manau, kad ta jauna energija, integruojant vyresnės kartos sukauptą patirtį, gali padėti daug nuveikti. Taip pat svarbus visuomenės supratimas ir sutarimas, kad mokslinis žinojimas gali pagerinti kiekvieno žmogaus gyvenimą“, – komentavo G. Valinčius.

Šiomis temomis bus kalbama ir LOGIN konferencijoje gegužės 29–30 dienomis Vilniuje, parodų ir renginių erdvėje „Litexpo“.
LOGIN – didžiausias, gausus turinio ir, ko gero, drąsiausias inovacijų susitikimas Baltijos šalyse. Organizatoriai pavadino jį festivaliu, nes kasmet pritraukia daugiau kaip 7 000 dalyvių, keičiančių žaidimo taisykles, pažangiai mąstančių, technologijų naujoves išmanančių ir žinių ištroškusių žmonių. Jau 19-ąjį kartą bus siekiama plačiomis akimis žvelgti į šiuolaikinį pasaulį, įsigilinti į technologijų pažangos sukeliamus pokyčius ir kliūtis, pasisemti įkvėpimo iš inovacijų pionierių, tyrinėti idėjas, kurios gali nuvesti prie pirmojo vienaragio, bei pažvelgti į tai, kas laukia ateityje. Didieji šių metų LOGIN partneriai – medicinos centrai „Northway“, „Citadele bankas“, technologijų platintojas Baltijos šalyse „ACC Distribution“, VšĮ Inovacijų agentūra, draudimo bendrovė „Balcia“. Daugiau informacijos ČIA.