Dr. Paulas Claytonas: mitybos ir sveikatos ekspertas

Dr. Paulas Claytonas – klinikinės farmakologijos ir farmakologinės mitybos specialistas, baigęs Edinburgo universitetą su pagyrimu ir įgijęs daktaro laipsnį. Jis yra buvęs Jungtinės Karalystės vyriausybės Vaistų saugumo komiteto vyresnysis mokslinis patarėjas bei Karališkosios medicinos draugijos Maisto ir sveikatos forumo pirmininkas.

Jis bendradarbiauja su gydytojais ir klinikiniais mokslininkais, rengia ir prižiūri ikiklinikinius ir klinikinius farmakologinių ir mitybos intervencijų tyrimus. Yra parašęs nemažai knygų, tarp jų: „Health Defence“, „After Atkins“, „Natural Defences“, „Out of the Fire“, „Let Your Food be Your Pharmaco-nutrition“, „Strengthening Your Immune System: How to Fight Infection, Allergy and Autoimmune Disease“.

Šiuo metu Dr. P. Claytonas yra Oksfordo Maisto, smegenų ir elgsenos instituto narys. Kaip pats sako, jam rūpi maistas, mityba ir sveikata. Jo tyrimai orientuoti į mitybos poveikį sveikatai, o festivalyje „LOGIN 2025“ jis dalysis įžvalgomis apie tai, kaip subalansuota mityba gali prisidėti prie ilgaamžiškumo ir gyvenimo kokybės gerinimo.

Dr. Paulas Claytonas

Pere Estupinyà: seksualumo mokslų komunikatorius

Pere Estupinyà – ispanų biochemikas, pasaulinio garso seksologas, žinomas dėl savo darbo populiarinant mokslą įvairiose platformose, įskaitant knygas, konferencijas ir televizijos laidas.

P. Estupinyà domėjimosi laukas – neuromokslas ir sekso įtaka smegenims. Jis yra knygos „S=EX²: The Science of Sex“ autorius, kurioje nagrinėjama žmogaus seksualumo mokslinė pusė.

Duodamas interviu meetings.iac.es apie šią knygą, į klausimą, kas paskatino ją tokią parašyti, P. Estupinyà atsakė, kad tai buvo projektas, kurį lėmė jo paties susidomėjimas: „Tai – įdomi tema. Visuomenė ja domėjosi, tačiau mažiau, nei manėme. Man atrodo, kad akademinis sekso tyrimas yra vienas daugiadiscipliniškiausių tyrimų, su kuriais esu susidūręs, ir suteikia milžiniškas galimybes kalbėti apie mokslą taip, kad jis būtų patrauklus žmonėms apskritai.“

Gegužę vyksiančioje konferencijoje LOGIN jis skaitys pranešimą „The Science of Sex“, kuriame išgirsime apie naujausius seksualumo mokslinius tyrimus ir jų reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje.

Pere Estupinyà

Govertas Viergeveris: olimpinis irkluotojas ir biohakeris

Govertas Viergeveris – Nyderlandų irkluotojas, dalyvavęs 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Po 15 metų trukusios profesionalios sportinės karjeros jis nusprendė pasitraukti iš aukščiausio lygio varžybų, tačiau liko aktyvus irklavimo bendruomenėje.

Be sporto, G. Viergeveris domisi biohakingu – žmogaus biologijos optimizavimu siekiant geresnių rezultatų: „Transformuojanti biohakingo galia buvo kertinis mano kelionės į optimalią sveikatą ir aukščiausią darbingumą akmuo. Asmeniškai patyręs sveikos gyvensenos naudą, esu skatinamas aistros dalytis šia žinia su pasauliu. Mano misija paprasta – noriu, kad kiekvienas pajustų gyvybingumą ir jėgą, kurie ateina pirmenybę teikiant gerai savijautai.

Pasitelkęs biohakingą atradau raktus, padedančius atskleisti žmogaus potencialą. Tai ne tik fizinio pasirengimo viršūnė, bet ir psichikos aiškumo, atsparumo ir bendros gerovės optimizavimas.

Biohakingas – ne tik metodika, tai – gyvenimo būdas, kuris suteikė man galimybę pasiekti aukščiausią lygį kiekviename mano, kaip žmogaus, kelionės aspekte. “

„LOGIN 2025“ G. Viergeveris pasidalys savo patirtimi apie sporto ir technologijų sinergiją bei kaip inovacijos gali padėti siekti aukščiausių rezultatų.

Govertas Viergeveris

Temos, diktuojamos neeilinio laikmečio

Pasak LOGIN konferencijos turinio vadovo Tomo Stasiukevičiaus, šių metų festivalio temos atspindės dabartinio laikmečio aktualijas. „Atsparumas – tai ne tik gebėjimas išgyventi krizes, bet ir sugebėjimas augti bei klestėti neapibrėžtumo sąlygomis, būti atspariems bet kokiems išorės veiksniams. Diskusijos apims verslo, asmeninį ir visuomeninį atsparumą, taip pat technologijų vaidmenį stiprinant atsparumą įvairiose srityse“, – teigia T. Stasiukevičius.

Taip pat didelis dėmesys bus skiriamas ilgaamžiškumo temai. „Tai ne tik gyvenimo trukmės, bet ir gyvenimo kokybės klausimas. „LOGIN 2025“ skirs dėmesio moksliniams tyrimams, technologijoms ir inovacijoms, kurios padeda žmonėms gyventi ilgiau ir sveikiau“, – sako T. Stasiukevičius.

Be abejo, dirbtinis intelektas ir jo įtaka įvairioms gyvenimo sritims taip pat bus viena pagrindinių diskusijų temų. „DI jau keičia ne tik technologijas, bet ir verslą, sveikatos apsaugą, edukaciją ir net kūrybines industrijas. „LOGIN 2025“ diskusijos tikrai palies klausimus, kaip DI formuos ateitį ir kokie etiniai bei praktiniai iššūkiai kyla šioje srityje“, – pažymi T. Stasiukevičius.

Tomas Stasiukevičius

LOGIN – tai didžiausias, turtingiausias turiniu ir, ko gero, drąsiausias inovacijų susitikimas Baltijos šalyse. Festivalis kasmet pritraukia daugiau kaip 7000 dalyvių – žaidimo taisykles keičiančių, pažangiai mąstančių, technologijų naujoves išmanančių ir žinių ištroškusių žmonių.

Jau 19-ąjį kartą LOGIN sieks plačiomis akimis žvelgti į šiuolaikinį pasaulį, įsigilinti į technologijų pažangos sukeliamus pokyčius ir kliūtis, pasisemti įkvėpimo iš inovacijų pionierių, tyrinėti idėjas, kurios gali nuvesti prie pirmojo vienaragio, bei pažvelgti į tai, kas laukia ateityje. Didieji šių metų LOGIN partneriai – medicinos centrai „Northway“, „Citadele“ bankas, technologijų platintojas Baltijos šalyse „ACC Distribution“, VšĮ Inovacijų agentūra, draudimo bendrovė „Balcia“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)