L. Bojarskaitė teigia, kad konferencijoje pristatys naujausius mokslo ir technologijų pasiekimus, kurie jau dabar keičia mūsų požiūrį į miegą ir jo kokybę.

„Tai – išmanūs miegamieji, pižamos, lovos ir čiužiniai, kurie realiuoju laiku matuoja ne tik miegą, bet ir fiziologinius rodiklius bei miego aplinką, ir su dirbtiniu intelektu (DI) gali pataisyti miegamąją aplinką realiuoju laiku bei pritaikyti individualius miego gerinimo patarimus kiekvienam žmogui“, – pasakoja neuromokslininkė.

Neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė

Pasak jos, pranešime bus galima išgirsti ir apie miego robotus, kurie yra ypač svarbūs sveikatos priežiūroje, pavyzdžiui, slaugos namuose, mat jie geba stebėti žmogaus būklę miegant ir iškart pranešti, jei kas nors kelia pavojų sveikatai.

„Pristatysiu ir smegenų stimuliacijos įrenginius, kurie siekia pagilinti miegą, ir mokslinius bandymus, kaip paveikti sapnus: nuo tikslingos atminties reaktyvacijos, kuri palengvina mokymąsi, iki sapnų inkubacijos, leidžiančios netgi „užprogramuoti“ pageidaujamą sapno turinį bei spręsti įvairiausias problemas miego metu“, – teigia L. Bojarskaitė.

Asociatyvi nuotr.

Kaip anksčiau rašė LOGIN, mokslininkas Tadas Stumbrys komentavo, kad yra žmonių, kurie natūraliai sąmoningai sapnuoja be jokių pastangų.

„Tokie žmonės gali tai daryti labai dažnai, yra net tokių, kurie sąmoningai sapnuoja kiekvieną naktį po kelis sapnus. Tačiau moksliniai tyrimai rodo, kad kelissyk per savaitę sąmoningai sapnuojančių žmonių tėra 1 proc. bendros populiacijos. Tokių, kurie sąmoningai sapnuoja bent kartą per mėnesį, yra apie ketvirtadalis ar penktadalis pasaulio populiacijos“, – sakė pašnekovas.

Tadas Stumbrys

Norintiems pradėti sąmoningai sapnuoti verta perskaityti visą interviu su T. Stumbriu ČIA.

L. Bojarskaitės pranešimą „Ateities miegas – kaip miegosime po 10 ar 20 metų?“ bus galima išgirsti LOGIN konferencijoje gegužės 29–30 dienomis Vilniuje, parodų ir renginių erdvėje „Litexpo“.

Anot lietuvių mokslininkės, tai bus kelionė į netolimą ateitį, kuri jau pradeda keisti mūsų naktinį pasaulį.

LOGIN konferencija

LOGIN – didžiausias, gausus turinio ir, ko gero, drąsiausias inovacijų susitikimas Baltijos šalyse. Organizatoriai pavadino jį festivaliu, nes kasmet pritraukia daugiau kaip 7 000 dalyvių, keičiančių žaidimo taisykles, pažangiai mąstančių, technologijų naujoves išmanančių ir žinių ištroškusių žmonių. Jau 19-ąjį kartą bus siekiama plačiomis akimis žvelgti į šiuolaikinį pasaulį, įsigilinti į technologijų pažangos sukeliamus pokyčius ir kliūtis, pasisemti įkvėpimo iš inovacijų pionierių, tyrinėti idėjas, kurios gali nuvesti prie pirmojo vienaragio, bei pažvelgti į tai, kas laukia ateityje. Didieji šių metų LOGIN partneriai – medicinos centrai „Northway“, „Citadele bankas“, technologijų platintojas Baltijos šalyse „ACC Distribution“, VšĮ Inovacijų agentūra, draudimo bendrovė „Balcia“. Daugiau informacijos ČIA.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)