Šiemet LOGIN konferencija su savo gerbėjais sveikinsis jau devynioliktą kartą gegužės 29–30 dienomis Vilniuje. Per keliolika metų trunkančią renginio istoriją, LOGIN įgavo festivalio ar net reiškinio pavadinimą. Konferencija kasmet pritraukia tūkstančius dalyvių, o dvi dienos turinio, keli šimtai pranešimų ir pranešėjai ne tik iš Europos, bet ir iš kitų žemynų leidžia mėgautis bei įsikvėpti pačiomis įvairiausiomis sritimis besidomintiems klausytojams. Visus LOGIN lankytojus jungia ne tik noras žinoti, kokios temos valdo pasaulį dabar, bet ir kokios tendencijos bei pokyčiai laukia jau visai netrukus. O apie tai šiemet pasakos eilė puikiai žinomų pranešėjų.
Su dalyviais bendraus Užsienio reikalų ministras Budrys
Vienas jų – LR Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys. Tikriausiai sunku šiandieninėje Lietuvos politinėje padangėje rasti kitą, tiek ir tokios patirties valstybės saugumo srityje turintį žmogų, tad nusimato išties įdomus pokalbis.

Daugybę metų K. Budrys dirbo nacionalinio saugumo srityje. 2022-aisiais pradėjo eiti Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiojo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pareigas, o 2024-aisiais pasiūlytas į Užsienio reikalų ministro postą. Taigi, vienu neramiausių geopolitine prasme laikotarpių K. Budrys nuolat buvo nacionalinio saugumo temos epicentre. Versdamas naują gyvenimo puslapį ir pradėdamas eiti ministro pareigas, K. Budrys sakė, jog pagrindiniai jo prioritetai – saugumo architektūra Europoje ir Lietuvos interesų apsauga joje. Ministro įgarsintas siekis buvo ir keletą metų tarp Prezidentūros bei Užsienio reikalų ministerijos tvyrojusios įtampos išnykimas. Galiausiai, K. Budrys akcentavo aukščiausio lygio savo sričių profesionalų poreikį susitelkti:
„Nėra tiek daug žmonių, kurie yra tikrai giliai įsitraukę ir turi patirtį, kaip yra priimami sprendimai. Tai visus tuos, kurie žinojo, kaip tai yra daroma, kurie yra sukaupę patirtį ir nebūtinai yra valstybės institucijose, tai irgi bandysiu sutelkti, kad turėtume kuo daugiau įrankių. Tai ne savitiksliai, kad mes čia būtume vis drauge susikabinę, bet kad maksimaliai sutelktume savo galią. Aš tai laikau Lietuvos galia ir mes tai turime išnaudoti. Jeigu kas turi pažintis, įsitinklinęs yra vienoje ar kitoje temoje, gali pasiekti mums reikiamą rezultatą, tikrai visi bus įtraukti į tą darbą“, – laidoje „ELTA kampas“ kalbėjo ministru paskirtas K. Budrys. Ministras ne sykį pabrėžė ir kietosios galios bei gynybos būtinybę, nes gyvenimas iliuzijose dėl priešo ketinimų tikrai nėra išeitis. Šiemet savo įžvalgomis apie Europos ir Lietuvos situaciją, ateities perspektyvas nacionalinio saugumo kontekste ministras dalinsis ir su LOGIN dalyviais.
Į sceną žengs lyderystės temos virtuozė dr. Miniotaitė
Jei K. Budrys gali daug papasakoti apie nacionalinį saugumą, tai kita šių metų LOGIN pranešėja turi neišsemiamus klodus žinių apie darbuotojų ir darbdavių santykius bei atmosferą darbe. Tai – dr. Alisa Miniotaitė, Bendrovės ALISA MANAGEMENT LABORATORY, startuolio HRIZER įkūrėja ir vadovė, socialinių mokslų daktarė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto docentė, Vadovų magistrantūros Lyderystės modulio vadovė, Lietuvos Karo Akademijos Senato narė.
Dr. A. Miniotaitė yra sertifikuota International Coaching Community (ICC) koučingo trenerė Baltijos šalims, ICC Europos regiono vadovė, specializuojasi vadovų, gyvenimo, komandų koučingo srityse. Be to, yra Academy of Management, American Psychological Association ir International Leadership Association narė, stažavosi Danijos, Norvegijos ir JAV Universitetuose.

Dr. A. Miniotaitės tyrimų ir profesinių interesų sritis – vadovavimas ir lyderystė, organizacijų elgsena. Daugiau nei 20 metų moteris konsultuoja Lietuvos ir užsienio kompanijas, veda mokymus jų darbuotojams.
Pranešėja yra dviejų knygų – „Lyderystė“ ir „Organizacijų ligos ir jų gydymas“ – bendraautorė, taigi takoskyrą tarp vadovo ir tikro lyderio dr. A. Miniotaitė tikrai žino. Kaip vadovai manipuliuoja emocijomis? Kaip kova su neteisybe tampa diskriminacija? Kas išties yra gera komanda? Kodėl vadovai netiki nuotoliniu darbu? Kokias didžiausias klaidas daro lyderiai? Į šiuos ir eilę kitų klausimų dr. A. Miniotaitė savo skaitytojams atsako Delfi tekstuose, o į LOGIN sceną koučingo profesionalė lips su tema, kuri prikaustys net kritiškiausio klausytojo dėmesį.
Išvysime unikaliu požiūriu į verslą garsėjantį Kvietkauską
Trečiasis lietuvis šių metų LOGIN pranešėjas, dėl kurio tikrai verta aplankyti inovacijų ir progreso festivalį, – Gediminas Kvietkauskas. G. Kvietkauskas yra žemės ūkio technika prekiaujančios bendrovės „East West Agro“ (EWA) vadovas ir vienas pagrindinių akcininkų. Tie, kas mėgsta paskaičiuoti svetimus pinigus, šį vyrą žino iš Lietuvos turtingiausiųjų penkišimtuko. Tie, kas stebėjo beprecedentį ūkininkų streiką, nudažiusį Vilniaus gatves galingais traktoriais, G. Kvietkauską atsimena iš ten, mat verslininkas tapo pagrindiniu „vertėju“ tarp ūkininkų ir miesto žmogaus bei politikų. Tie, kam nesvetimos verslo ir sėkmingo vadovavimo korporacijoms temos, G. Kvietkauską tikrai įsiminė ne tik dėl išskirtinių rinkodaros ir komunikacijos žingsnių savo įmonėje, bet ir dėl unikalaus požiūrio į krizių valdymą.
Štai 2021-aisiais Lietuvos rekordų knyga pasipildė nauju įrašu – didžiausias įmonės logotipas, išpjautas javų lauke. Būtent taip nekukliai G. Kvietkausko vadovaujama EWA paminėjo 15 metų veiklos jubiliejų, darbuotojai išpjovė rekordinio dydžio įmonės logotipą javų lauke, kurio dydis – virš 10 hektarų, o linijų plotis – net 25 metrai. O užklupus pasaulinei pandemijai, kuomet įmonės masiškai atleidinėjo darbuotojus, darbai ir apyvartos stojo bei reikėjo staigiai ieškoti sprendimo, G. Kvietkauskas suprato, kad sudėtingais laikais atleidus įmonei svarbius žmones, sėkmingi laikai gali taip ir nebegrįžti, tad nutarė sukti kitu keliu, kuris su kaupu pasiteisino. Darbuotojų motyvavimui savo įmonėje G. Kvietkauskas pasitelkė priemonę, apie kurią apskritai retas yra girdėjęs.

G. Kvietkauskas pernai tapo Delfi iniciatyvos „Saugu“ remėju, verslininkas nuolat ir savo komunikacija, ir veiksmais pabrėžia būtinybę palaikyti Ukrainą, teikti visapusišką reikalingą paramą ir šioje srityje nepavargti tiek, kiek reikės. Pernai festivalyje LOGIN išdygo vienas iš G. Kvietkausko įmonės EWA traktorių, papuoštas Ukrainos vėliava, taip siekta atkreipti festivalio lankytojų dėmesį ir rinktos aukos karo niokojamai šaliai.
„Labiausiai stengiuosi versle elgtis ir mąstyti nestandartiškai – kur kolegos nemato galimybės, aš ją stengiuosi išnaudoti pilnai“, – anuomet pasakė G. Kvietkauskas, o šiemet ant LOGIN scenos verslininkas grįžta su naujomis idėjomis ir mintimis, kurias daugiau nei verta išgirsti.
LOGIN – didžiausias, turtingiausias turiniu ir, ko gero, drąsiausias inovacijų susitikimas Baltijos šalyse. Organizatoriai pavadino jį festivaliu, nes kasmet pritraukia daugiau kaip 7 000 dalyvių, keičiančių žaidimo taisykles, pažangiai mąstančių, technologijų naujoves išmanančių ir žinių ištroškusių žmonių. Jau 19-ąjį kartą bus siekiama plačiomis akimis žvelgti į šiuolaikinį pasaulį, įsigilinti į technologijų pažangos sukeliamus pokyčius ir kliūtis, pasisemti įkvėpimo iš inovacijų pionierių, tyrinėti idėjas, kurios gali nuvesti prie pirmojo vienaragio, bei pažvelgti į tai, kas laukia ateityje. Didieji šių metų LOGIN partneriai – medicinos centrai Northway, Citadele bankas, technologijų platintojas Baltijos šalyse ACC distribution, VšĮ Inovacijų agentūra, draudimo bendrovė Balcia. Daugiau informacijos ČIA.