Kaip praneša „Bloomberg“ žurnalistas Markas Gurmanas, naujojo projekto kodinis pavadinimas yra „Mulberry“, o jo išleidimo tikimasi kartu su kitų metų „iOS 19.4“ versija.

Programėlėje esantis DI agentas veiks kaip asmeninis gydytojas, padedantis naudotojams stebėti savo sveikatą ir teikiantis rekomendacijas dėl mitybos, fizinio aktyvumo ir kt.

Šiai naujai funkcijai apmokyti „Apple“ planuoja pasamdyti įvairių specialistų: kardiologų, psichologų, dietologų ir kitų ekspertų.

Išmanusis laikrodis

Be to, bendrovė ketina pasamdyti žinomą medicinos asmenybę, kuri taptų naujosios paslaugos, kuri gali vadintis „Health+“, „veidu“.

Programėlėje bus renkami ir analizuojami naudotojo duomenys, įskaitant duomenis iš „Apple Watch“, o DI, remdamasis šia informacija, teiks patarimus.

Projekte, kurį „Apple“ laiko savo ilgalaikiu indėliu į sveikatos priežiūros gerinimą, taip pat bus skiriamas dėmesys naudotojų mitybai.

Išmanusis laikrodis

Tačiau, atsižvelgdama į riziką bendrovės reputacijai, jei medicininiuose patarimuose būtų padaryta klaidų, „Apple“ atidžiai stebės teikiamų patarimų tikslumą.

Kaip anksčiau rašė LOGIN, anot mokslininkų, išmanieji laikrodžiai šiuo metu jau atlieka asmeninio sveikatos konsultanto funkciją, o „Apple“ vadovas Timas Cookas anksčiau pareiškė, jog būtent jie ateityje taps pagrindine „Apple“ inovacijų kryptimi.

Kauno technologijos universiteto Biomedicininės inžinerijos instituto direktorius, profesorius Vaidotas Marozas teigė, kad išmanieji laikrodžiai yra vienas ryškiausių informacinių technologijų revoliucijos rezultatų.

Prof. Vaidotas Marozas

„Šie nuolat dėvimi prietaisai ne tik padeda stebėti žmogaus sveikatos būklę, bet ir gali identifikuoti besimptomius subklinikinius atvejus, taip užkirsdami kelią rimtoms komplikacijoms, pavyzdžiui, smegenų insultui“, – sakė V. Marozas.

Anot jo, kad išmaniesiems laikrodžiams didžiausią įtaką daro technologijų pažanga, miniatiūrizacija, jutiklių pažanga ir duomenų apdorojimas.

„Šiuo metu Vokietijoje jau veikia Skaitmeninės sveikatos prietaisų iniciatyva, kai gydytojas turi galimybę išrašyti receptą, kuriame nurodoma dėvėti prietaisą ir naudotis programėle, su kuria jis gali įvertinti, ar pas žmogų yra, pavyzdžiui, protarpinė aritmija. Tokių programėlių ir prietaisų daugėja“, – komentavo V. Marozas.

Išmanusis laikrodis

Kaip anksčiau LOGIN teigė gydytojas kardiologas Andrius Berūkštis, kai kurie išmanieji laikrodžiai geba atpažinti nesudėtingus ritmo sutrikimus, sekti širdies susitraukimų dažnį, o iš išvestinių parametrų galima įtarti ir subtilesnius būklės pasikeitimus ar ligas

„Manau, kad tai ka matome šiandien tik pradžia, šios srities ateitis priklauso DI, o potencialo čia yra labai daug“, – pabrėžė A. Berūkštis.

Andrius Berūkštis

Ilgaamžiškumo tema bus kalbama ir LOGIN konferencijoje gegužės 29–30 dienomis Vilniuje, parodų ir renginių erdvėje „Litexpo“.

LOGIN – didžiausias, gausus turinio ir, ko gero, drąsiausias inovacijų susitikimas Baltijos šalyse. Organizatoriai pavadino jį festivaliu, nes kasmet pritraukia daugiau kaip 7 000 dalyvių, keičiančių žaidimo taisykles, pažangiai mąstančių, technologijų naujoves išmanančių ir žinių ištroškusių žmonių. Jau 19-ąjį kartą bus siekiama plačiomis akimis žvelgti į šiuolaikinį pasaulį, įsigilinti į technologijų pažangos sukeliamus pokyčius ir kliūtis, pasisemti įkvėpimo iš inovacijų pionierių, tyrinėti idėjas, kurios gali nuvesti prie pirmojo vienaragio, bei pažvelgti į tai, kas laukia ateityje. Didieji šių metų LOGIN partneriai – medicinos centrai „Northway“, „Citadele bankas“, technologijų platintojas Baltijos šalyse „ACC Distribution“, VšĮ Inovacijų agentūra, draudimo bendrovė „Balcia“. Daugiau informacijos ČIA.