Kaip anksčiau rašė Delfi, Ajana Lolat-Pažarauskienė pasiekė tai, ko Lietuvoje iki šiol nebuvo pasiekęs nė vienas neįgalusis – ji pagerino pasaulio Gineso rekordą. Per mažiau nei dešimt valandų trukusį žygį ji su ramentais nuėjo 14,5 kilometro.

Tiesa, tai padaryti jai padėjo jos šunytė, vokiečių aviganė Mulan. Lietuvoje specialiai ruošiami šunys asistentai prisideda prie žmonių, kuriems reikia pagalbos ir palaikymo, gyvenimo kokybės, padedant jiems įveikti fizinius, emocinius ir socialinius iššūkius.

Mulan

Įprastai šuns asistento paruošimas gali užtrukti ir porą metų, o patekęs pas žmogų su negalia jis dar kurį laiką būna lankomas trenerio ir tęsia mokymąsi jau naujo savininko aplinkoje. Šuns asistento paruošimas gali kainuoti ir 25 tūkst. eurų, anksčiau rašė Delfi.

„Šiuo metu jau turime dešimt šunų asistentų ir septyni iš jų gyvena šeimose, sėkmingai keisdami jų gyvenimus: ne tik patraukia nuo palangės, kad mergaitė su autizmo spektro sutrikimu užsižaidusi neiššoktų pro langą, bet taip pat įspėja apie epilepsijos priepuolius ar individualios pėdsekystės pagrindu parveda vaikus namo, nes šie, dėl negalios, gali vis „pradingti“, bet ir suteikia atsigavimo visai šeimai, kai nebėra vietos depresijai ar net savižudybės mintims“, – sako A. Lolat-Pažarauskienė.

Ajana Lolat-Pažarauskienė

Pasak jos, nors ši programa kosmiškai brangi, ji kasdien atsiperka, nes suteikia galimybę matyti šypsenas ir girdėti juoką tų, kurie buvo apie tai seniai pamiršę.

„Tai ir yra šuo asistentas, – ne tik „techninė“ pagalba, bet ir emocinė pagalba. Mano šunytė Mulan, kone geriausiai žinoma iš mūsų komandos, taip pat išvedė mane iš savižudybės gniaužtų, išmokė bendrauti, atleisti, o šalia padeda nusirengti vakarais, išjungia šviesas ir atsidariusi duris, kur tik jai reikia, eina saldžiai snausti. Taip pat, nors ir nėra vedlė, išmoko parvesti mano vyrą neregį namo, jeigu to reikia“, – pasakoja „Mulan“ fondo įkūrėja.

Ajana Lolat-Pažarauskienė ir Mulan

Anot jos, būtent Mulan dėka A. Lolat-Pažarauskienė tapo Gineso rekordininke, vienintele tokia su negalia Lietuvos istorijoje.

„Pranešimo metu LOGIN konferencijoje pabandysiu paneigti mitus, kad lyderystei būtinas kostiumas ir aštrus žvilgsnis su super žvaigždės šypsena ir perduoti svarbiausius dalykus, ko mane išmokė visa mūsų šunų asistentų komanda. Kur, man atrodo, yra jų sėkmės paslaptis, galinti kone tiesiogine ta žodžio prasme, išvesti žmones iš pačios giliausios jų nakties ir nesėkmių“, – sako ji.

LOGIN konferencija

Savo pranešimą A. Lolat-Pažarauskienė skaitys LOGIN konferencijoje gegužės 29–30 dienomis Vilniuje, parodų ir renginių erdvėje „Litexpo“.

LOGIN – didžiausias, gausus turinio ir, ko gero, drąsiausias inovacijų susitikimas Baltijos šalyse. Organizatoriai pavadino jį festivaliu, nes kasmet pritraukia daugiau kaip 7 000 dalyvių, keičiančių žaidimo taisykles, pažangiai mąstančių, technologijų naujoves išmanančių ir žinių ištroškusių žmonių. Jau 19-ąjį kartą bus siekiama plačiomis akimis žvelgti į šiuolaikinį pasaulį, įsigilinti į technologijų pažangos sukeliamus pokyčius ir kliūtis, pasisemti įkvėpimo iš inovacijų pionierių, tyrinėti idėjas, kurios gali nuvesti prie pirmojo vienaragio, bei pažvelgti į tai, kas laukia ateityje. Didieji šių metų LOGIN partneriai – medicinos centrai „Northway“, „Citadele bankas“, technologijų platintojas Baltijos šalyse „ACC Distribution“, VšĮ Inovacijų agentūra, draudimo bendrovė „Balcia“. Daugiau informacijos ČIA.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)