Kaip anksčiau rašė LOGIN, viena iš pranešėjų, dėl kurios šiemet tikrai verta aplankyti LOGIN konferenciją, – Silvia Triboni. Ji – ilgaamžiškumo ekspertė, visame pasaulyje pasisakanti ilgaamžiškumo, amžizmo, kartų harmonijos temomis.
S. Triboni teikia vertingų patarimų žmonėms, norintiems gyventi aktyvų ir sveiką gyvenimą po 50-ies. Sukaupusi žurnalistikos, sveikatos bei gerovės tyrimų patirtį, ji yra nepamainoma vadovė tiems, kurie nori senti su žiniomis, išmintimi, ir, svarbiausia, smagiai.

Kaip LOGIN teigia pati S. Triboni, ji yra aktyvaus ilgaamžiškumo ir kartų darnos mentorė bei pranešėja, todėl ji ne tik kalba apie ilgaamžiškumą, bet ir juo gyvena.
„Remdamasi savo patirtimi, moksliniais tyrimais ir tiesiogiai tyrinėdama „mėlynąsias zonas“ per šimtamečių ekspediciją, išskyriau penkis pagrindinius principus, kurie padeda sukurti ilgą, energingą ir visavertį gyvenimą. Tai ne tik teorijos, bet ir praktika, kurią taikau kiekvieną dieną“, – komentuoja ilgaamžiškumo ekspertė ir dalijasi savo patarimais.
1. Turėkite ir išlaikykite savo gyvenimo tikslą
Ilgiausiai pasaulyje gyvenantys žmonės turi kai ką bendro – stiprų tikslo jausmą. Japonijoje, Okinavoje jie tai vadina „Ikigai“, o Nikojoje – „Plan de Vida“. Turėdami priežastį kiekvieną rytą atsikelti – nesvarbu, ar tai būtų darbas, aistra, ar kitų žmonių gyvenimo pokyčiai, – būsite protingesni, emociškai pilnavertiškesni ir fiziškai sveikesni.

2. Būkite fiziškai aktyvūs kiekvieną dieną
Ilgaamžiškumas nėra susijęs su ekstremaliomis treniruotėmis, bet su natūraliu ir nuosekliu judėjimu. Nesvarbu, ar tai būtų vaikščiojimas, tempimo pratimai, šokiai, ar net darbas sode – judėjimas yra gyvenimas. „Mėlynosiose zonose“ žmonės yra aktyvūs be didelių pastangų, nes tai yra jų kasdienė rutina. Aš asmeniškai integruoju judėjimą į savo gyvenimo būdą, kad mano kūnas išliktų stiprus, lankstus ir pasiruošęs naujiems nuotykiams!

3. Niekada nenustokite mokytis – išsaugokite jauną protą
Tikiu mokymusi visą gyvenimą, nuolat ieškau naujų žinių, patirties ir iššūkių. Ši praktika palaiko mano smegenų aktyvumą ir atsparumą.
Tyrimai patvirtina, kad žmonės, kurie visą gyvenimą toliau mokosi, išlaiko pažintinę sveikatą ir gebėjimą prisitaikyti, o tai labai svarbu ilgaamžiškumui. Geriausia dalis? Smalsumas niekada nesensta!

4. Apsupkite save įvairių kartų draugais
Ilgaamžiškumą lemia ryšys. „Mėlynosiose zonose“ socialiniai ratai, panašūs į Okinavos „moai“, visą gyvenimą teikia paramą, draugiją ir džiaugsmą.
Draugystė tarp kartų suteikia naujų perspektyvų, juoko ir gilesnio priklausymo jausmo. Aktyviai puoselėju santykius su įvairaus amžiaus žmonėmis, nes dalijimasis patirtimi tarp kartų praturtina gyvenimą ir ilgametystę.

5. Kelionės – nes jos sujungia viską, kas išvardyta aukščiau!
Kelionės stimuliuoja protą, skatina judėti, leidžia susipažinti su naujais žmonėmis ir sustiprina mano tikslo suvokimą. Kiekviena kelionė – tai galimybė mokytis, tyrinėti ir tobulėti, todėl kelionės yra ne tik nuotykis, bet ir veiksminga ilgaamžiškumo praktika. Juk keliaudami mąstote, judate, bendraujate ir atrandate – viską, kas padeda išlaikyti jaunystę!
Šie penki principai pakeitė mano gyvenimą ir yra pagrįsti ilgiausiai gyvenančių pasaulio gyventojų tyrimais. Taigi, jei ieškote ilgo, energingo ir prasmingo gyvenimo plano, pradėkite nuo čia. Geriausias laikas pradėti gyventi ilgai – dabar!

LOGIN – didžiausias, gausus turinio ir, ko gero, drąsiausias inovacijų susitikimas Baltijos šalyse. Organizatoriai pavadino jį festivaliu, nes kasmet pritraukia daugiau kaip 7 000 dalyvių, keičiančių žaidimo taisykles, pažangiai mąstančių, technologijų naujoves išmanančių ir žinių ištroškusių žmonių. Jau 19-ąjį kartą bus siekiama plačiomis akimis žvelgti į šiuolaikinį pasaulį, įsigilinti į technologijų pažangos sukeliamus pokyčius ir kliūtis, pasisemti įkvėpimo iš inovacijų pionierių, tyrinėti idėjas, kurios gali nuvesti prie pirmojo vienaragio, bei pažvelgti į tai, kas laukia ateityje. Didieji šių metų LOGIN partneriai – medicinos centrai „Northway“, „Citadele bankas“, technologijų platintojas Baltijos šalyse „ACC Distribution“, VšĮ Inovacijų agentūra, draudimo bendrovė „Balcia“. Daugiau informacijos ČIA.