Šie pokyčiai gali būti sudėtingi ir skausmingi, perspėja olandas futuristas Aragornas Meulendijksas ir siūlo naudotis Web3 technologijomis, kurios gali padėti išspręsti galimas artėjančias grėsmes ir saugiau bei patogiau gyventi naujajame pasaulyje.

Pernai pirmojoje „Crypto Economy Organisation“ surengtoje Web3 konferencijoje Vilniuje sužibėjęs A. Meulendijksas, lapkričio 9 d. grįžta į Lietuvos sostinę ir antrosios konferencijos dalyviams papasakos, kokią naują ateitį mums gali sukurti dirbtinio intelekto, Metavisatos ir Web3 technologijų kombinacija.

Anot A. Meulendijkso, Web3 technologijos padės susidoroti su įvairiomis DI ir kitų proveržio technologijų keliamomis grėsmėmis tiek fiziniame, tiek skaitmeniniuose pasauliuose.

Prie tokių grėsmių futuristas priskiria:

  • DI sukurs papildomų, su žmonių privatumu, duomenų apsauga susijusių iššūkių;
  • Paaštrės pasitikėjimo skaitmeniniu turiniu problema;
  • Žmonės vis daugiau laiko praleis nuo DI stipriai priklausomoje Metavisatoje bei naudodami papildytosios realybės (augmented reality) sprendimus, o čia atsiras papildomų iššūkių saugant žmonių teises, taip pat ir teisę į privatumą;
  • Technologijos vis labiau veikia ir tai, kaip funkcionuoja pačios valstybės, kurioms silpnėjant, skaitmeninė erdvė taip pat gali tapti pavojingesnė, o šias grėsmes gali padėti suvaldyti Web3.


„Jei norime apsaugoti savo privatumą, turime turėti ir atitinkamą skaitmeninę infrastruktūrą, o Web3 ją ir siūlo. Tai dabar yra bene vienintelis realus egzistuojantis ir jau galimas diegti sprendimas“, – sako konferencijos pranešėjas.

Tuo pačiu jis primena, kad nors galimos naudoti jau dabar, Web3 technologijos vistiek dar turi būti tobulinamos, jog galėtų geriau įgyvendinti savo tikslus. Futuristas pabrėžia, kad Web3 vystytojai turėtų daugiau dėmesio skirti sukuriamai realiai vertei, tikrai decentralizacijai, o ne greitiems pelnams. Dar teks padirbėti ir tobulinant skaitmeninės tapatybės sprendimus (Did), decentralizuotų autonominių organizacijų (DAO), kurios skirtingai nei tradicinės bendrovės, neturi centralizuoto valdymo, darbą ir jų galimas sąsajas su dirbtiniu intelektu.

A. Meulendijksas taip pat konstatuoja, kad Bitkoinui, šiuo metu labiausiai decentralizuotam, blokų grandinės technologijos palaikomam tinklui, naudojančiam to paties pavadinimo kriptovaliutą, teks itin svarbus vaidmuo Web3 pasaulyje.