Remiantis Pasaulio ekonomikos forumo duomenimis, per pastaruosius penkerius metus daugiausiai pokyčių profesijose nulems technologijos ir skaitmenizacija, kurios pakeis 23 proc. dabartinės darbo jėgos, sukurdamos net 69 mln. naujų darbo vietų.

Prognozuojama, kad labiausiai skaitmenizacija teigiamai paveiks verslą su dirbtinio intelekto ir duomenų analitikos pagalba. Be Full-stack, Front-end programavimo ir testavimo, didelė paklausa bus profesionalių specialistų, dirbančių su dirbtiniu intelektu, duomenų analitika bei DevOps.

IT įmonės „Devbridge“ (priklausančios „Cognizant“ kompanijai) švietimo projektų vadovė Gintarė Dzindzelėtaitė – Kelmelė įvardija ir kitas tendencijas šiame sektoriuje.

„Apmaudu, kad per paskutinius kelis IT sektoriuje dirbančių moterų skaičius sumažėjo 2,1 procento. Tai galimai labiausiai nulėmė juodųjų gulbių metai, t. y. visuomenei nenuspėjamų ir netikėtų įvykių eiliškumas, turėjęs didelę reikšmę socialiniams ir ekonominiams veiksmams (COVID-19, karas, ekonominė krizė) – atsirado poreikis sugrįžti į „moteriškas“ profesijas“, – atkreipia dėmesį ji.

Tačiau, G. Dzindzelėtaitė – Kelmelė, atsakinga už nemokamos „Sourcery“ akademijos veiklą, kurios ilgalaikis tikslas – dešimt kartų padidinti stojančiųjų į informacines technologijas kiekį Lietuvoje per artimiausius dešimt metų, vis dėlto šiuo aspektu įžvelgia ir teigiamų pokyčių.

„Žvelgiant į „Sourcery“ akademijų statistiką, kandidatuojančių moterų kiekis bendrame kandidatų sraute kasmet yra vis augantis. Šiais metais jis siekia net 30 proc. Populiarumo eiliškumas, renkantis atitinkamus kursus, pasiskirsto labai aiškiai, kadangi daugiausiai moterų kandidatuoja ir patenka į testavimo kursą. Beveik vienodas procentas moterų ir vyrų studijuoja mūsų Front-End programavimo akademijoje. Mažiausiai moterų aplikuoja į Full-Stack (JAVA ir .NET) kursus“, – tendencijas įvardija vadovė.

Daugiau apie tai, kas skatina moteris siekti vadovių pozicijų ir tapti lyderėmis IT, medicinos ir inžinerijos srityse bus galima išgirsti spalio 3 d. diskusijoje lietuvių kalba „Moterų lyderystė technologijų sektoriuose“.

Rasa Raulinaitė, IT įmonės „Devbridge“ (priklausančios „Cognizant“ kompanijai) įmonės programuotojų departamento vadovė; Karolina Bekerė, „AXIS Tech“ mechanikos inžinierių grupės vadovė; Neringa Šeperienė, startuolio BrachyDOSE viena iš steigėjų ir vadovė, dalinsis savo asmeninėmis istorijomis, pamokomis ir patirtimi bei su kokiais iššūkiais teko susidurti siekiant vadovaujančių pozicijų.

Diskusiją moderuos IT įmonės „Devbridge“ (priklausančios „Cognizant“ kompanijai) švietimo projektų vadovė Gintarė Dzindzelėtaitė – Kelmelė. Nemokamas renginys prasidės 17:30 val., „Devbridge“ biure adresu A. Juozapavičiaus prospektas 11D, Kaunas.