2022 m. gegužės 19 d. 20:43

Svarbi žinutė iš homoseksualią dukrą auginančios mamos: kada LGBTQ žmogus bus žmogus Lietuvoje? 11

  • Justina Asakanavičiūtė
Rasa Račienė
Rasa Račienė

Kol diskusijos dėl partnerystės įteisinimo Lietuvoje tampa vis aršesnės, kyla klausimai, ar šioje šalyje visi turi teisę būti, kuo nori, atrodyti, kaip tik jiems patinka, mylėti, ką nori ir nesijausti kaltais? Ar vis dar trokštame pasaulį dalinti į „vyrišką“ ir „moterišką“, o ne tiesiog „žmogišką“? Ar tebegyvename ten, kur vyrai neverkia, mergaitės nesikeikia, o šeima yra tik tai, ką kurti gali vyras ir moteris? Šiemet LOGIN konferencijoje pasinersime į pokalbius apie stereotipus ir dvigubus standartus, o ant scenos lips mama, kuri dėl lygių teisių savo dukrai nuėjo pas patį Prezidentą.

Technologine, inovacijų prasme Lietuva didžiuliais šuoliais lekia į priekį, o kai kur net tampa pavyzdžiu likusiam pasauliui. Visgi, tuo pat metu politikus, visuomenę, net artimiausius šeimos narius gali suskaldyti temos, reikalaujančios ne technologinio, bet emocinio išprusimo, empatijos ir lygiavertiško požiūrio į šalia esančius. Pasiruošę išmaniam rytojui, bet ar pasirengę priimti „kitokį“?

LOGIN konferencijoje kalba žmonės, kurie įkvepia daryti pokyčius. Vienas tokių žmonių – Rasa Račienė. Moters dukra prisipažino esanti homoseksuali dar prieš keletą metų. Nors, Rasos teigimu, reikėjo laiko susidėlioti mintis ir apsiprasti su tokia realybe, niekuomet nebuvo kilusi nė idėja slėpti dukros pasirinkimą ar juolab jos atsižadėti. Vis dėlto, R. Račienės aplinkos žmonėms pasirodė kitaip ir po vieno itin artimo žmogaus skaudinančio komentaro moteris nutarė stoti į kovą ne tik už savo dukters, bet ir už visų, kol kas užribyje esančių, teises.

„Aš tikėjausi, kad Prezidentas garsiau palaikys, bent jau išreikš tą palaikymą, o jau pokalbio metu iš visko, kas vyko, buvo aišku, kad visa atsakomybė permetama Seimui, Seimo nariams ir kad jie ten turi susitvarkyti. Į mano tiesioginį klausimą, ar jo dukra ir mano dukra turi tas pačias teises Lietuvoje, aš gavau atsakymą, jog yra žmonių Lietuvoje, kurių teisės dar nėra sutvarkytos“, – apie savo pokalbį su Prezidentu Gitanu Nausėda kiek anksčiau pasakojo R. Račienė tikindama, jog nepaisant nusivylimo, jos kelionė už lygias teises visiems dar tik prasideda.

Šiemet R. Račienė lipa į LOGIN sceną su pranešimu „Kada LGBTQ žmogus bus žmogus Lietuvoje?“. Įvairovės ir įtraukties temas konferencijoje gvildens ir Vilniaus universiteto partnerystės profesorius, „Vinted“ inžinerijos direktorius dr. Vytautas Ašeris, LYDERĖS valdybos pirmininkė, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė. Nacionalinio vėžio instituto Biomedicininės fizikos laboratorijos mokslininkė Dominyka Dapkutė pasitiks LOGIN žiūrovus su tema „(Ne)patogi tiesa: kodėl svarbu kalbėti apie įvairovę moksle?“.

Vos per dvi dienas konferencijoje ketina kalbėti 150 pranešėjų ir didžioji dalis jų tai darys gyvai. LOGIN temų ratas šiemet ypač platus: nuo vis išmanesnių mūsų buities atributų, futuristinių idėjų ir to, kas planetos, verslo bei visuomenės laukia artimiausiais metais iki psichologinio pasirengimo sudėtingais periodais, motyvacijos neuromokslo, lytiškumo sampratos pasaulyje ir pavojų, susijusių su melo sklaida soc. tinkluose. Renginio organizatoriai pažada viena – LOGIN2022 bus paliestos visos aktualiausios nūdienos temos, o dėl pasirinkimo didelę dalį pranešimų sakyti anglų kalba, konferencija bus patogi stebėti ir lietuviams, ir užsienio svečiams. Bilietus į konferenciją įsigyti galite ČIA, o su pranešėjais susipažinti ČIA.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(61 žmogus įvertino)
1.6557

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!