Apie Lietuvos mokyklų žaidynes
Lietuvos mokyklų žaidynės – tai didžiausias sporto renginys Lietuvoje. Dešimtąjį jubiliejų švenčiančiose varžybose dalyvauja daugiau negu 200 tūkst. mokinių iš 60 Lietuvos savivaldybių. Į žaidynių programą įtraukta net 24 sporto šakos , taip kiekvienas mokinys paskatinams atrasti sau pačią tinkamiausią. Prie žaidynių prisijungė daugiau negu 1000 Lietuvos mokyklų, per sportą sudarydamos sąlygas mokiniams ugdyti save, susirasti naujų draugų, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų ir kartu su bendraamžiais pasinerti į sporto teikiamus džiaugsmus.
Kiekvienoje iš 24 sporto šakų , patekusios į žaidynių programą, varžosi moksleiviai iš bent 15 savivaldybių. Žaidynės vyksta nuo lapkričio iki birželio. Visų sporto šakų varžybos vykdomos penkiais etapais – mokyklų, savivaldybių, zoniniu, tarpzoniniu ir finaliniu. Pirmajame etape visi moksleiviai atskirose sporto šakoje varžosi savo mokyklose. Geriausiai pasirodę mokiniai patenka į savivaldybių etapą, kuriame varžosi su kitų mokyklų atstovais dėl teisės dalyvauti zoninėse varžybose. Zoninių varžybų etape dalyviai ir komandos teritoriniu principu yra suskirstomi į pogrupius, po 1-2 geriausias šio etapo komandas ar dalyvius iš kiekvieno pogrupio patenka į tarpzonines varžybas. Tarpzoninėse varžybose atrenkamos geriausios Lietuvos mokyklų komandos, kurios gauna teisę dalyvauti finalinėse varžybose. Finalinių varžybų metu bus varžomasi dėl aukščiausių festivalio apdovanojimų.
Didžiausios šalyje žiemos sporto šventės – „LTeam“ žiemos olimpinio festivalio – metu įvyks finalinis žaidynių žiemos sporto šakų etapas. Į jo programą įtrauktos trys sporto šakos: kalnų slidinėjimas slidėmis, kalnų slidinėjimas snieglente ir lygumų slidinėjimas. Moksleivius palaikys tūkstančiai festivalio dalyvių, kurie renginio metu ir patys turės progą išbandyti dešimtis žiemos sporto šakų ir atrasti žiemos sporto žavesį. Aštuonių daugiausia dalyvių pritraukusių vasaros sporto šakų varžybų finalinis etapas bus ypatingas. Jis vyks gegužės 27 – 28 d.d., per masiškiausią Lietuvos sporto šventę – Olimpinę dieną. Šiemet ši šventė vyks Šiauliuose . Mokiniai rungsis geriausiose Lietuvos sporto bazėse, stebimi tūkstančių žiūrovų. Jie varžysis krepšinyje, futbole, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafetėse, kvadrate, lengvojoje atletikoje, stalo tenise ir kalnų dviračių krose.
DELFI puslapyje veikia unikalus informacinis portalas, kuriame žaidynėse dalyvaujantys mokiniai gali stebėti savo ir kitų sportininkų rezultatus, ir patys prisidėti prie turinio kūrimo. Kiekvienas moksleivis gali dalintis nuotraukomis iš varžybų, rašyti reportažus. Taip žaidynių metu iškils ne tik naujos olimpinės Lietuvos sporto viltys, bet ir talentingi jaunieji žurnalistai bei fotografai, sporto organizatoriai Lietuvos mokyklų žaidynės skatina sporto ir kūno kultūros svarbą, kiekvienam mokiniui sudaro sąlygas sportuoti, per sportą ugdo atsakingą ir pilietišką žmogų ir taip kuria aktyvią ir laimingą visuomenę. Lietuvos mokyklų žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Jas vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.
Žaidynių rėmėjas:
Žaidynių organizatoriai: