Viktorijos gyvenimą palengvino viena dresūros gudrybė: tam prireiks dar vieno šuns

 (3)
Šiandien vilnietei Viktorijai Vitalinskajai draugiją palaiko du keturkojai – Sibiro haskis Rubis ir mišrūnė Linki. Mergina įsitikinusi, kad dresūroje itin gelbsti tai, kad nepaklusnus šuo šalia savęs gali kuo dažniau matyti išdresuoto šuns pavyzdį. Šiai dienai Viktorija gali pasakyti, kad augintiniai jai rūpesčių nekelia. Apie tai, kaip jai pavyko to pasiekti – nuo pradžių.

Kalytė iš prieglaudos kėlė nemažai problemų

„Sėkminga dresūra“ – tai „Purina“ projektas, kuriame nepaklusnūs išdykėliai gyvūnai tampa išdresuotais ir socializuotais. Projekte savo sėkmės istorijas pasakoja žmonės, kuriems dresūros pagalba pavyko pakeisti savo augintinių elgseną. Taip pat čia rasite ir specialistų patarimus, kaip susidraugauti su savo keturkojais draugais.

Pirmasis vilnietės Viktorijos šuo – senas, dešimtus metus skaičiuojantis Rubis, taip pavadintas todėl, nes būdamas mažas buvo tikras rubuilis. Šiandien jis – užsispyręs meškinas, kuris visus savo kaprizus stumia šalin tada, kai užuodžia gardų kąsnelį.

„Tai yra šuo, kurį nuo mažumės augino mano draugas. Jis jį nusipirko tada, kai pats dar buvo paauglys. Labai norėjo šuns, pats užsidirbo, susitaupė ir įsigijo šunį. Augino, auklėjo, vedė į dresūros mokyklą“, – pasakoja Viktorija.

Sėkminga dresūra
Sėkminga dresūra
© DELFI / Andrius Ufartas

Poros namuose prieš maždaug metus atsirado ir antras augintinis – kalytė Linki iš prieglaudos „Penkta koja“. Jos vardą nulėmė Linkuvos gatvė Kaune, kurioje kalytė ir buvo surasta. Tiesa, aplinkiniai ją kviečia ne tik Linki vardu, bet kartais pavadina ir lape, mat išvaizda labai panaši.

„Kai ją paėmėm, ji visko ir visų bijojo, nuo mūsų pačių skuodė tolyn namuose būnant. Pridirbdavo namie, bet tuo pat metu labai meili, jei prisijaukini. Pratinom prie komandų įvairių,. Kadangi kartu gyvena jau mokantis komandas šuo, tai ir jai nedaug laiko užėmė išmokti elementariausias komandas. Dar kartais prisibijo kai kurių žmonių, bet toli gražu ne taip, kaip ankščiau“, – augintinę pristato Viktorija.

Sėkminga dresūra
Sėkminga dresūra
© DELFI / Andrius Ufartas

Mergina prisipažįsta, kad su Linki nuo pat pradžių būta nemažai problemų. „Tai buvo visiškai išsigandęs šuo, bijojo visko ir visų. Nieko nemokėjo – net nematė skirtumo tarp buvimo kažkokioje patalpoje ar lauke. Iš elgesio matėsi, kad visą laiką buvo prie grandinės pririšta, tai ir vaikščiojo kaip švytuoklė – tu eini tiesiai, o ji per visą pavadėlio ilgį į visas puses lakstydavo“, – prisimena Viktorija.

Namų niokojimą išsprendė greitai ir paprastai

Mergina džiaugiasi, kad išauklėti Linki itin padėjo Rubio buvimas šalia. Anot jos, daug ko kalytė išmoko tiesiog stebėdama Rubį, todėl šeimininkams dresūra sukėlė mažiau vargo.

Linki nuo pirmų dienų turėjo susipažinti su ribomis, galiojančiomis namuose. Šeimininkai nenorėjo, kad ji šokinėtų ant lovos, svečių. Pirmomis dienomis kalytė net užsiimdavo namų niokojimu – draskydavo knygas, laidus.

„Išsiaiškinome, kad jai tiesiog nuobodu ir vieniša namuose, kol mūsų nėra. Mažo šuniuko ir šuns iš prieglaudos adaptacija labai panaši. Kadangi ji greitai prie mūsų prisirišo, tai jai mūsų trūko, kai išeidavom į darbą. Toks tas niokojimas – apart dviejų laidų ir knygos nieko baisaus nebuvo nutikę. Tai sprendėme pratindami kalytę būti vieną“, – teigia Viktorija.

Sėkminga dresūra
Sėkminga dresūra
© DELFI / Andrius Ufartas

Šios problemos sprendimas prasidėjo nuo elementarios komandos „sėdėk“. Kalytei sėdint, šeimininkė trumpam išeidavo iš kambario, kad augintinė prie to apsiprastų.

„Pradžiai ji neišsėdi, iškart eina iš paskos, ir taip kokius 50 kartų. Po to 51-ą kartą ji jau pasėdi, palaukia, kol grįši. Grįžti, pagiri, ir taip vis ilgini tą laiko tarpą – tai ji išmoksta pabūti viena. Ir pradingo visos problemos. Dabar ji pradėjo drąsiai būti namuose“, – teigia Viktorija.

Daugiau apie tai, kaip Miglei pavyko išauklėti savo augintinį – vaizdo įraše.

Letena
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sėkminga dresūra

Viktorijos gyvenimą palengvino viena dresūros gudrybė: tam prireiks dar vieno šuns (3)

Viktorijos gyvenimą palengvino viena dresūros gudrybė: tam prireiks dar vieno šuns
Šiandien vilnietei Viktorijai Vitalinskajai draugiją palaiko du keturkojai – Sibiro haskis Rubis ir mišrūnė Linki. Mergina įsitikinusi, kad dresūroje itin gelbsti tai, kad nepaklusnus šuo šalia savęs gali kuo dažniau matyti išdresuoto šuns pavyzdį. Šiai dienai Viktorija gali pasakyti, kad augintiniai jai rūpesčių nekelia. Apie tai, kaip jai pavyko to pasiekti – nuo pradžių.

„Vilką“ išauklėjusi Miglė papasakojo, ką daryti, kad augintinis elgtųsi kaip šilkinis (5)

„Vilką“ išauklėjusi Miglė papasakojo, ką daryti, kad augintinis elgtųsi kaip šilkinis
Kai kurie, Vilniaus gatvėse sutikę Miglę Narbutaitę, gali nustebti: atrodo, kad mergina su savimi vedžiojasi vilką. O iš tiesų, tai viso labo čekoslovakų vilkšunis, vardu Hero. Vis dėlto, išdresuoti jį buvo taip sunku, tarsi jis tikrai būtų laukinis – nors teko paaukoti dvi sofas ir langų rėmus, Miglė rado būdą, kaip su šunimi „susitarti“ ir kartu gyventi gražiuoju.

Viktorija dovanų gavo išdykusią kalytę: papasakojo, kaip jai pavyko išsaugoti sveikus namus (5)

Viktorija dovanų gavo išdykusią kalytę: papasakojo, kaip jai pavyko išsaugoti sveikus namus
Jau daugiau nei metus laiko vilnietei Viktorijai Kopūstaitei bute draugiją palaiko kalytė Maja. Augintinę galima pavadinti ir gimtadienio dovana – kaip tik šia proga Viktorijos namuose ji ir atsirado praėjusių metų rugpjūčio mėnesį. Vis dėlto, gimtadienio dovana nuo pirmų dienų šeimininkams iškrėsdavo daugybę išdaigų, tačiau per pastaruosius metus Viktorija kalytę išauklėjo ir ši pasikeitė neatpažįstamai. Kaip jai tai pavyko?

Seną kaimo kiemsargį Aida įsileido į butą Vilniuje: parodė, kuo tai baigėsi (56)

Seną kaimo kiemsargį Aida įsileido į butą Vilniuje: parodė, kuo tai baigėsi
Vilnietė Aida Grabauskaitė savo pavyzdžiu gali įrodyti, kad nesvarbu, kiek gyvūnui bebūtų metų – jį išdresuoti niekada nevėlu. Jos augintinis Liūtas net 10 metų buvo paprastu kaimo kiemsargiu, po kurių persikraustė į butą Vilniuje ir tapo kultūringu miestiečiu. Kaip Aidai pavyko to pasiekti?

Vilnietė dalinasi vertinga dresūros pamoka (9)

Vilnietė dalinasi vertinga dresūros pamoka
Dažnas šeimininkas norėtų, kad šuo visose situacijose reaguotų į savo vardą, tačiau kartais atrodo, kad tai pavyksta tik išrinktiesiems. Ką daryti, jei jūsų augintinis yra lengvai išblaškomas ir į savo vardą reaguoja tik tada, kai turi tam noro? Šią ir kitas dresūros pamokas išmokusi vilnietė Justyna Paliczuk dalinasi savo patirtimi.

Vilnietės kalytė buvo užsispyrusi nenuorama: parodė, ko pavyko pasiekti per dvejus metus (5)

Vilnietės kalytė buvo užsispyrusi nenuorama: parodė, ko pavyko pasiekti per dvejus metus
Vilnietei Neringai Vanju teko ne kartą išgirsti, kad šiaurinis šuo skirtas tik bėgioti, yra nedresuojamas ir turi gyventi palaidas kieme, voljere, bet jokiu būdu ne bute ar mieste. Per beveik dvejus metus bendro gyvenimo su kalyte Akira ji suprato, kad visos šios kalbos – paistalai. Šiandien ji su savo gudria augintine laimingai gyvena bute Vilniuje ir niekur nebijo išeiti, nes žino, kad Akira elgsis pavyzdingai.

Kauniečio gyvenimą išgelbėjo šuo: jam paaukojo paskutinius pinigus, bet nėkart nesigailėjo (39)

Kauniečio gyvenimą išgelbėjo šuo: jam paaukojo paskutinius pinigus, bet nėkart nesigailėjo
Kaunietis Darius Skučas gali drąsiai pasakyti, kad augintinis ne tik pakeitė jo gyvenimą, bet ir išgelbėjo. Už šią draugystę jis paaukojo paskutinius savo pinigus tuo metu, kai buvo sunku, tačiau nė akimirkai savo poelgio nesigailėjo. Šiandien jis mėgaujasi kiekvienu pasivaikščiojimu po Kauno gatves. Žinoma, tai nebūtų įmanoma be dresūros, į kurią vyras nuo pirmų dienų žiūrėjo labai rimtai.

Programuotoja Morta savo trenerį rado prieglaudoje: su baimėmis kovojo nuo pirmų dienų (6)

Programuotoja Morta savo trenerį rado prieglaudoje: su baimėmis kovojo nuo pirmų dienų
Kas jus labiausiai motyvuoja sportuoti? Programuotoja Morta Plyčiuraitytė-Plyčiūtė džiaugiasi atradusi nepakeičiamą trenerį – Medutį, gyvenusį prieglaudoje. Vis dėlto, baikštų ir liūdną gyvūną iš pradžių reikėjo prisijaukinti, išauklėti, o dar vienu iššūkiu tapo pažintis su Mortos katinu. Visgi, šiandien programuotoja drąsiai vedasi Medutį į miestą – kaip jai pavyko jį išauklėti ir įveikti jo baimes?

Pedagogė Evelina parodė, kaip auklėja savo šunį: blogo elgesio ignoruoti negalima (15)

Pedagogė Evelina parodė, kaip auklėja savo šunį: blogo elgesio ignoruoti negalima
Darbo valandomis Evelina Simonavičiūtė auklėja vaikus, o laisvalaikiu – savo šunelį Torį. Jauna pedagogė teigia, kad dresūra jai niekada nekėlė rūpesčių. Svarbiausia yra pastebėti, koks paskatinimas ir kokia bausmė augintiniui yra tinkamiausia – tokia yra sklandžios dresūros paslaptis.

Parodė, kaip elgiasi paklusnus miesto šuo: dresuotoja aiškina, kaip to pasiekti (22)

Parodė, kaip elgiasi paklusnus miesto šuo: dresuotoja aiškina, kaip to pasiekti
Šuns auklėjimu būtina rūpintis nuo pat pirmų dienų, tačiau ne visi šeimininkai tai daro teisingai. Šunų dresuotoja paaiškina, kaip spręsti problemas, dėl kurių dažniausiai į ją kreipiasi susirūpinę šeimininkai, bei parodo, kaip elgiasi teisingai auklėjamas miesto šuo.

Užburianti šuns, katės ir papūgos draugystė: vilnietė Martyna parodė, ką jie moka (4)

Užburianti šuns, katės ir papūgos draugystė: vilnietė Martyna parodė, ką jie moka
Apsilankius svečiuose pas Martyną Giedraitę, atrodo, kad ji gyvena tikroje gausios šeimos idilėje. Vilniuje moteris gyvena kartu su vyru Karoliu, pirmagimiu Roku, kate Džeke, kalyte Upe ir papūga Grėjumi – ir visi jie ramiai leidžia laiką kartu, tarytum nė kiek nebūtų skirtingi.

Teniso varžyboms rengiami neįprasti dalyviai

Teniso varžyboms rengiami neįprasti dalyviai
Teniso korte Londone buvusi pirmoji Didžiosios Britanijos raketė Timas Henmanas gruodį vyksiančioms varžyboms treniruoja išties neįprastus kandidatus, norinčius tapti tenisininkais ar tenisininkėmis – šunis.

Vilnietės šuo elgiasi kaip šilkinis: viskas dėl 3 auksinių dresūros paslapčių (28)

Vilnietės šuo elgiasi kaip šilkinis: viskas dėl 3 auksinių dresūros paslapčių
Volfšpicą Zuzzy būtų galima drąsiai vadinti pavyzdingai besielgiančio šuns etalonu. Vos pažiūrėjus į Gretą Štitilytę, leidžiančią laiką su savo augintine, atrodo, kad jos viena kitą supranta ir be žodžių. Blogų šunų nebūna – blogi gali būti tik šeimininkai, o tuo įsitikinusi moteris dalinasi dresūros patarimais, kurie padės net ir tiems, kurie jaučiasi nebeturintys jokios vilties.

Auksinės dresūros taisyklės: Raimondos šuo Stigas komandų išmoko per kelias minutes (8)

Auksinės dresūros taisyklės: Raimondos šuo Stigas komandų išmoko per kelias minutes
Nepriekaištingas šunelio Stigo elgesys yra kaip tik tai, ką savo augintiniuose norėtų matyti kiekvienas gyvūno dresūra susirūpinęs šeimininkas. Kol vieni dienų dienas stengiasi formuoti augintinio įpročius ir ne visuomet sėkmingai bando atskirti „galima“ nuo „negalima“, Stigo šeimininkė Raimonda tikina, kad pagrindines pamokas jie perprato vos per keletą minučių. Kaip tai įmanoma?