Pedagogė Evelina parodė, kaip auklėja savo šunį: blogo elgesio ignoruoti negalima

 (15)
Darbo valandomis Evelina Simonavičiūtė auklėja vaikus, o laisvalaikiu – savo šunelį Torį. Jauna pedagogė teigia, kad dresūra jai niekada nekėlė rūpesčių. Svarbiausia yra pastebėti, koks paskatinimas ir kokia bausmė augintiniui yra tinkamiausia – tokia yra sklandžios dresūros paslaptis.

„Sėkminga dresūra“ – tai „Purina“ projektas, kuriame nepaklusnūs išdykėliai gyvūnai tampa išdresuotais ir socializuotais. Projekte savo sėkmės istorijas pasakoja žmonės, kuriems dresūros pagalba pavyko pakeisti savo augintinių elgseną. Taip pat čia rasite ir specialistų patarimus, kaip susidraugauti su savo keturkojais draugais.

Svarbiausia – kantrybė, poilsis ir skanukai

Apie tai, kaip būtų gera turėti šuniuką, svajoja viso pasaulio vaikai – ar bent jau didžioji dalis jų. Nors vieniems šią svajonę išpildo tėvai, kitiems tenka ją išsipildyti patiems. Taip nutiko ir Evelinai – už išpildytą svajonę ji labiausiai dėkoja savo broliui.

„Visą gyvenimą norėjau šuniuko. Deja, gyvenome mažame bute ir mama labai nenorėjo, kad jame būtų šuo. Kai baigiau 12 klasių, brolis nieko neklausęs atvežė man šuniuką iš Tauragės ir paleido namuose. Man buvo daug laimės ir džiaugsmo, nors mama nebuvo labai patenkinta. Laikui bėgant, jie labai gerai susidraugavo. Už visa tai aš dėkinga savo broliui – jei ne jis, gal ir nebūčiau turėjusi šuns“, – sako Evelina.

Toris
Toris
© DELFI / Karolina Pansevič

Slapčia į namus patekęs špicas gavo Torio vardą. Pašnekovė prisipažįsta, kad dar prieš jam patenkant į namus domėjosi, kaip žmonės išmoko šunis įvairiausių triukų. Evelina žinojo, kad jos augintinis taip pat bus puikiai išauklėtas ir mokės daug triukų.

„Kai jį įsigijome, po kelionės jis buvo labai pavargęs ir iškart nuėjo miegoti. Kai tik jis atsikėlė, namuose buvome dviese, tad paėmiau skanukų ir viskas toliau vyko labai paprastai. Prašiau Torio atsisėsti ir rodžiau jam ženklą su ranka, kad jis suprastų, ko iš jo noriu. Pirmąją komandą išmoko labai greitai – per 10-15 minučių“, – skaičiuoja ji.

Evelina tiki, kad norint išmokyti šunį komandų, svarbiausi yra trys dalykai: šeimininko kantrybė, poilsis ir tinkami skanukai. Poilsis augintiniui ypač svarbus, nes mokymasis gyvūną išvargina – tai reikėtų suprasti ir nekankinti gyvūno ilgomis treniruotėmis.

Nors tai buvo jos pirmas ir vienintelis šuo, šeimininkė teigia, kad visa tolesnė Torio dresūra vyko sklandžiai. Jiedu mokėsi kiekvieną dieną, tačiau po truputį, mat 2 mėnesių gyvūnas greitai pavargdavo.

Šuo mėgo graužti užuolaidas: problemą išspręsti nebuvo sunku

Už gerą elgesį Torio visuomet laukdavo paskatinimas, tačiau už rimtesnes šuniškas išdaigas jis būdavo palydimas į kambarį, kuriame likdavo vienas.

„Neišvengdavom įvairių nelaimių, todėl tiesiog uždarydavau jį į kitą kambarį, kad pabūtų vienas. Būti vienam jam labai nepatinka, todėl jis greitai nustojo krėsti išdaigas. Pavyzdžiui, kol gyvenome pas tėvus, jis labai mėgdavo atsigulti ant nugaros ir graužti užuolaidas iš karoliukų“, – prisimena Evelina.

Evelina Simonavičiūtė ir Toris
Evelina Simonavičiūtė ir Toris
© DELFI / Karolina Pansevič

Pamoką Toris greitai išmoko – pakako vieną kartą jį sudrausminti, ir daugiau panašių pokštų jis nebekrėtė. Prieraišus gyvūnas visuomet mėgo leisti laiką žmonių apsuptyje, todėl likti vienas daugiau nebenorėjo. Kartu su šeimininke jis žiūri televiziją, kartu eina į virtuvę ir net laukia prie durų laukdamas, kada šeimininkė sugrįš iš tualeto.

Vis dėlto, Evelina pabrėžia, kad bausmę augintiniui reikia parinkti atsižvelgiant į jo charakterį – pakanka subarti žodžiu, tačiau jokiu būdu nekeliant skausmo. Anot jos, ilgainiui bausmių taikyti nebereikia, nes šuo greitai suvokia, koks jo elgesys yra nepageidaujamas.

„Jei nebus bausmės už netinkamą elgesį, nesistebėkime jei kitą kartą vėl rasime ta pačią išdaigą. Elementariausios bausmės yra griežtas pasakymas „Ne, fu, negalima” arba tiesiog šunelio ignoravimas po netinkamo elgesio. Jos puikiai veikia, tad manau, to pakaktų, kad šunelis susivoktų, jog pasielgė netinkamai. Tik jokiu būdu negalima taikyti bausmių, kurios šunelį žaloja fiziškai“, – perspėja ji.

Viskas įmanoma, jei tarp žmogaus ir gyvūno užmezgamas ryšys

Evelina suskaičiuoja, kad iki šiandien su Toriu spėjo išmokti 15 komandų. Tiesa, mokymasis tuo tikrai nepasibaigė. Pašnekovė juokiasi, kad norėtų išmokyti Torį sunešti savo žaislus į dėžutę, tačiau kol kas išmokyti šuns susitvarkyti nepavyko.

„Lengviausia buvo išmokyti sėdėti, duoti labas, atsigulti. Sunkiau buvo išmokti apsiversti, apsimesti negyvu ir šokinėti per kliūtis. Šiuo metu ne visas komandas galime daryti, nes neseniai Toris patyrė traumą. Kartą grįžusį namo radau jį beveik mirusį – veterinarai taip ir neišsiaiškino, kas jam buvo. Nuo to laiko jis negalėjo priminti priekinių letenėlių, todėl šokinėjimų atsisakėme“, – aiškina ji.

Toris su draugu
Toris su draugu
© DELFI / Karolina Pansevič

3 mėnesius Torį teko mokyti vaikščioti iš naujo – šis nutikimas šeimininkę labai sukrėtė. Ji įtaria, kad tąkart jos augintinis galėjo apsinuodyti, nes pastaruoju metu Vilniuje tokie atvejai itin dažni.

Pašnekovė įsitikinusi, kad išauklėti įmanoma kiekvieną gyvūną – net ir didžiausių išdykėlių šeimininkams ji pataria nenuleisti rankų.

„Esu pedagogė, darbe turėjusi visokių vaikų ir pažįstanti įvairių šunų. Manau, kad viskas įmanoma, jei žmogus apsišarvuoja kantrybe, turi laiko ir jam tai yra svarbu. Reikia rasti tam tikrą metodą, kuris tiktų. Mano šuniui tinka skanukai – su jais jis viską išmoksta. Kitam šuniui galbūt reikia skirti daugiau dėmesio, išvesti jį pasivaikščioti, pakeisti aplinką. Šunys, kaip ir žmonės, yra skirtingi. Net ir didžiausią išdykėlį įmanoma ištreniruoti, jei šeimininkas atranda su juo ryšį“, – sako Evelina.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sėkminga dresūra

Viktorijos gyvenimą palengvino viena dresūros gudrybė: tam prireiks dar vieno šuns (3)

Viktorijos gyvenimą palengvino viena dresūros gudrybė: tam prireiks dar vieno šuns
Šiandien vilnietei Viktorijai Vitalinskajai draugiją palaiko du keturkojai – Sibiro haskis Rubis ir mišrūnė Linki. Mergina įsitikinusi, kad dresūroje itin gelbsti tai, kad nepaklusnus šuo šalia savęs gali kuo dažniau matyti išdresuoto šuns pavyzdį. Šiai dienai Viktorija gali pasakyti, kad augintiniai jai rūpesčių nekelia. Apie tai, kaip jai pavyko to pasiekti – nuo pradžių.

„Vilką“ išauklėjusi Miglė papasakojo, ką daryti, kad augintinis elgtųsi kaip šilkinis (5)

„Vilką“ išauklėjusi Miglė papasakojo, ką daryti, kad augintinis elgtųsi kaip šilkinis
Kai kurie, Vilniaus gatvėse sutikę Miglę Narbutaitę, gali nustebti: atrodo, kad mergina su savimi vedžiojasi vilką. O iš tiesų, tai viso labo čekoslovakų vilkšunis, vardu Hero. Vis dėlto, išdresuoti jį buvo taip sunku, tarsi jis tikrai būtų laukinis – nors teko paaukoti dvi sofas ir langų rėmus, Miglė rado būdą, kaip su šunimi „susitarti“ ir kartu gyventi gražiuoju.

Viktorija dovanų gavo išdykusią kalytę: papasakojo, kaip jai pavyko išsaugoti sveikus namus (5)

Viktorija dovanų gavo išdykusią kalytę: papasakojo, kaip jai pavyko išsaugoti sveikus namus
Jau daugiau nei metus laiko vilnietei Viktorijai Kopūstaitei bute draugiją palaiko kalytė Maja. Augintinę galima pavadinti ir gimtadienio dovana – kaip tik šia proga Viktorijos namuose ji ir atsirado praėjusių metų rugpjūčio mėnesį. Vis dėlto, gimtadienio dovana nuo pirmų dienų šeimininkams iškrėsdavo daugybę išdaigų, tačiau per pastaruosius metus Viktorija kalytę išauklėjo ir ši pasikeitė neatpažįstamai. Kaip jai tai pavyko?

Seną kaimo kiemsargį Aida įsileido į butą Vilniuje: parodė, kuo tai baigėsi (56)

Seną kaimo kiemsargį Aida įsileido į butą Vilniuje: parodė, kuo tai baigėsi
Vilnietė Aida Grabauskaitė savo pavyzdžiu gali įrodyti, kad nesvarbu, kiek gyvūnui bebūtų metų – jį išdresuoti niekada nevėlu. Jos augintinis Liūtas net 10 metų buvo paprastu kaimo kiemsargiu, po kurių persikraustė į butą Vilniuje ir tapo kultūringu miestiečiu. Kaip Aidai pavyko to pasiekti?

Vilnietė dalinasi vertinga dresūros pamoka (9)

Vilnietė dalinasi vertinga dresūros pamoka
Dažnas šeimininkas norėtų, kad šuo visose situacijose reaguotų į savo vardą, tačiau kartais atrodo, kad tai pavyksta tik išrinktiesiems. Ką daryti, jei jūsų augintinis yra lengvai išblaškomas ir į savo vardą reaguoja tik tada, kai turi tam noro? Šią ir kitas dresūros pamokas išmokusi vilnietė Justyna Paliczuk dalinasi savo patirtimi.

Vilnietės kalytė buvo užsispyrusi nenuorama: parodė, ko pavyko pasiekti per dvejus metus (5)

Vilnietės kalytė buvo užsispyrusi nenuorama: parodė, ko pavyko pasiekti per dvejus metus
Vilnietei Neringai Vanju teko ne kartą išgirsti, kad šiaurinis šuo skirtas tik bėgioti, yra nedresuojamas ir turi gyventi palaidas kieme, voljere, bet jokiu būdu ne bute ar mieste. Per beveik dvejus metus bendro gyvenimo su kalyte Akira ji suprato, kad visos šios kalbos – paistalai. Šiandien ji su savo gudria augintine laimingai gyvena bute Vilniuje ir niekur nebijo išeiti, nes žino, kad Akira elgsis pavyzdingai.

Kauniečio gyvenimą išgelbėjo šuo: jam paaukojo paskutinius pinigus, bet nėkart nesigailėjo (39)

Kauniečio gyvenimą išgelbėjo šuo: jam paaukojo paskutinius pinigus, bet nėkart nesigailėjo
Kaunietis Darius Skučas gali drąsiai pasakyti, kad augintinis ne tik pakeitė jo gyvenimą, bet ir išgelbėjo. Už šią draugystę jis paaukojo paskutinius savo pinigus tuo metu, kai buvo sunku, tačiau nė akimirkai savo poelgio nesigailėjo. Šiandien jis mėgaujasi kiekvienu pasivaikščiojimu po Kauno gatves. Žinoma, tai nebūtų įmanoma be dresūros, į kurią vyras nuo pirmų dienų žiūrėjo labai rimtai.

Programuotoja Morta savo trenerį rado prieglaudoje: su baimėmis kovojo nuo pirmų dienų (6)

Programuotoja Morta savo trenerį rado prieglaudoje: su baimėmis kovojo nuo pirmų dienų
Kas jus labiausiai motyvuoja sportuoti? Programuotoja Morta Plyčiuraitytė-Plyčiūtė džiaugiasi atradusi nepakeičiamą trenerį – Medutį, gyvenusį prieglaudoje. Vis dėlto, baikštų ir liūdną gyvūną iš pradžių reikėjo prisijaukinti, išauklėti, o dar vienu iššūkiu tapo pažintis su Mortos katinu. Visgi, šiandien programuotoja drąsiai vedasi Medutį į miestą – kaip jai pavyko jį išauklėti ir įveikti jo baimes?

Pedagogė Evelina parodė, kaip auklėja savo šunį: blogo elgesio ignoruoti negalima (15)

Pedagogė Evelina parodė, kaip auklėja savo šunį: blogo elgesio ignoruoti negalima
Darbo valandomis Evelina Simonavičiūtė auklėja vaikus, o laisvalaikiu – savo šunelį Torį. Jauna pedagogė teigia, kad dresūra jai niekada nekėlė rūpesčių. Svarbiausia yra pastebėti, koks paskatinimas ir kokia bausmė augintiniui yra tinkamiausia – tokia yra sklandžios dresūros paslaptis.

Parodė, kaip elgiasi paklusnus miesto šuo: dresuotoja aiškina, kaip to pasiekti (22)

Parodė, kaip elgiasi paklusnus miesto šuo: dresuotoja aiškina, kaip to pasiekti
Šuns auklėjimu būtina rūpintis nuo pat pirmų dienų, tačiau ne visi šeimininkai tai daro teisingai. Šunų dresuotoja paaiškina, kaip spręsti problemas, dėl kurių dažniausiai į ją kreipiasi susirūpinę šeimininkai, bei parodo, kaip elgiasi teisingai auklėjamas miesto šuo.

Užburianti šuns, katės ir papūgos draugystė: vilnietė Martyna parodė, ką jie moka (4)

Užburianti šuns, katės ir papūgos draugystė: vilnietė Martyna parodė, ką jie moka
Apsilankius svečiuose pas Martyną Giedraitę, atrodo, kad ji gyvena tikroje gausios šeimos idilėje. Vilniuje moteris gyvena kartu su vyru Karoliu, pirmagimiu Roku, kate Džeke, kalyte Upe ir papūga Grėjumi – ir visi jie ramiai leidžia laiką kartu, tarytum nė kiek nebūtų skirtingi.

Teniso varžyboms rengiami neįprasti dalyviai

Teniso varžyboms rengiami neįprasti dalyviai
Teniso korte Londone buvusi pirmoji Didžiosios Britanijos raketė Timas Henmanas gruodį vyksiančioms varžyboms treniruoja išties neįprastus kandidatus, norinčius tapti tenisininkais ar tenisininkėmis – šunis.

Vilnietės šuo elgiasi kaip šilkinis: viskas dėl 3 auksinių dresūros paslapčių (28)

Vilnietės šuo elgiasi kaip šilkinis: viskas dėl 3 auksinių dresūros paslapčių
Volfšpicą Zuzzy būtų galima drąsiai vadinti pavyzdingai besielgiančio šuns etalonu. Vos pažiūrėjus į Gretą Štitilytę, leidžiančią laiką su savo augintine, atrodo, kad jos viena kitą supranta ir be žodžių. Blogų šunų nebūna – blogi gali būti tik šeimininkai, o tuo įsitikinusi moteris dalinasi dresūros patarimais, kurie padės net ir tiems, kurie jaučiasi nebeturintys jokios vilties.

Auksinės dresūros taisyklės: Raimondos šuo Stigas komandų išmoko per kelias minutes (8)

Auksinės dresūros taisyklės: Raimondos šuo Stigas komandų išmoko per kelias minutes
Nepriekaištingas šunelio Stigo elgesys yra kaip tik tai, ką savo augintiniuose norėtų matyti kiekvienas gyvūno dresūra susirūpinęs šeimininkas. Kol vieni dienų dienas stengiasi formuoti augintinio įpročius ir ne visuomet sėkmingai bando atskirti „galima“ nuo „negalima“, Stigo šeimininkė Raimonda tikina, kad pagrindines pamokas jie perprato vos per keletą minučių. Kaip tai įmanoma?