Auksinės dresūros taisyklės: Raimondos šuo Stigas komandų išmoko per kelias minutes

 (8)
Nepriekaištingas šunelio Stigo elgesys yra kaip tik tai, ką savo augintiniuose norėtų matyti kiekvienas gyvūno dresūra susirūpinęs šeimininkas. Kol vieni dienų dienas stengiasi formuoti augintinio įpročius ir ne visuomet sėkmingai bando atskirti „galima“ nuo „negalima“, Stigo šeimininkė Raimonda tikina, kad pagrindines pamokas jie perprato vos per keletą minučių. Kaip tai įmanoma?

Svarbu nedelsti ir dresūros imtis iškart

„Sėkminga dresūra“ – tai „Purina“ projektas, kuriame nepaklusnūs išdykėliai gyvūnai tampa išdresuotais ir socializuotais. Projekte savo sėkmės istorijas pasakoja žmonės, kuriems dresūros pagalba pavyko pakeisti savo augintinių elgseną. Taip pat čia rasite ir specialistų patarimus, kaip susidraugauti su savo keturkojais draugais.

Kaip ir visi maži šuniukai, kadaise Stigas irgi buvo mažas velniūkštis. Elgtis drausmingai nebuvo laiko – reikėjo žaisti, tyrinėti supantį pasaulį. Kas galėjo pagalvoti, kad toks išdykėlis visai netrukus taps puikiai išauklėtu augintiniu? Šeimininkei Raimondai, rodos, išdresuoti Stigą tebuvo vienas juokas.

Vis dėlto, Raimonda ir Stigas vienas kitą rado ne tokiomis linksmomis aplinkybėmis. Stigas buvo jaunas vokiečių aviganio ir haskio mišrūnas, paliktas laukuose siaučiant žvarbiai pūgai, o Raimonda – mergina, sutikusi priglausti sušalusį gyvūną laikinai globai, kol jis pateks į prieglaudą. Tiesa, į prieglaudą Stigas taip ir nepateko, nes vos pažiūrėjusi į ledines šunelio akis Raimonda suprato, kad nebenori jo paleisti.

Komandų pradėjau mokyti jau pačią pirmą dieną – atsikėlėm iš ryto ir iškart ėjome mokytis. Panašu, kad sėdėti jis jau mokėjo ir iškart suprato, kada reikia sėdėti. Pirmoji komanda, kurios išmokome kartu – paprašyti, kurios jis išmoko per porą minučių. Aš tiesiog įsidėjau skanuką į ranką ir prašiau paprašyti. Šuo pradėjo galvoti, ką jam reikia daryti, kad gautų skanuką. Pirmas dalykas, ką jis sugalvojo – taukštelėti letenėle per ranką“, – dresavimo pradžią prisimena Raimonda.

Netrukus Stigo laukė komandos „gulėt“ pamokos, kurios taip pat neužsitęsė – anot šeimininkės, Stigas komandą perprato vos per 10 minučių. Manantiems, kad viskas ir toliau ėjosi kaip per sviestą – ne visi Stigo laimėjimai dresūroje skaičiuojami minutėmis.

„Yra dvi svarbiausios komandos – „pas mane“ ir „vietoj“. Tokiam mažam ir energingam šuneliui užvis sunkiausia buvo išbūti vietoje. Iš pradžių to jį mokinau namuose, tuomet nusivesdavau ir į lauką. Pasodindavau kur nors tarp žmonių, pasakydavau „vietoj“, o pati išeidavau. Mažam šuniukui buvo labai didelis stresas matyti, kaip tolsta jo šeimininkė, o aplink – tiek visko nepažįstamo. Iš pradžių jis dar bėgdavo pas mane, bet vėliau išmoko“, – teigia Raimonda.

Šuniukams naudinga turėti „šunišką“ autoritetą

Gali pasirodyti, kad Stigas – tikras vunderkindas šunų pasaulyje, tačiau šeimininkė teigia, kad joks šuo nesielgia pavyzdingai nuo pat pradžių. Svarbiausia yra ne tik skatinti augintinį už pavyzdingą elgesį, bet ir mokėti teisingai sureaguoti į nepageidaujamą.

„Visi mažiukai daro ką nors ne taip. Didžiausia bausmė – ignoravimas. Tarkime, jeigu Stigas kažką negerai padaro, aš jį ignoruoju arba pasakau griežtą „ne“. Jeigu šuo išdykauja, prašosi dėmesio, o tu jam švelniai sakai „Ne, Stiguti, taip negalima“ – šunys to nesupranta. Jie girdi švelnų balsą ir galvoja, kad pasiekė tai, ko norėjo, gavo dėmesio“, – aiškina Raimonda.

Taip pat ji pabrėžia, kad sėkminga dresūra neįmanoma be skanėstų, kuriais skatinamas pavyzdingas augintinio elgesys. Pamokų metu šeimininkas turėtų laikytis tokio veiksmų nuoseklumo: komandą aiškiai ištarti balsu, o tuo pačiu duoti šuniui ir sutartinį ženklą ranka. Atlikus komandą, duodamas skanėstas.

Stigo šeimininkė tikina turinti dar vieną naudingą patarimą, kuris gerokai palengvins savo augintinius išdresuoti norinčių žmonių gyvenimus. Anot jos, itin naudinga turėti draugų, auginančių pavyzdingai besielgiančius šunis, į kuriuos mažam šuniukui galima lygiuotis, stebėti ir kopijuoti jų elgesį. Jei gyvūnai daugiau laiko praleidžia tarp nepaklusnių šunų, savaime suprantama, kad jie kartoja matomą netinkamą elgesį.

„Stigas matė labai gerą pavyzdį – mano sesės šunį Otelą. Jam tai buvo autoritetas. Visur eidavome kartu, ir jisai, dar būdamas mažiukas, visada Otelą kopijavo. Jis matė, kad nereikia bėgti prie kitų žmonių, kad nereikia bėgti iš paskos kitiems gyvūnams. Jį motyvavo ir tai, kad jis matė, kaip autoritetas yra pagiriamas. Mažiukui atrodė, kad va, aš irgi turiu taip elgtis – tada mano šeimininkė mane gerbs ir mylės“, – aiškina pašnekovė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sėkminga dresūra

Viktorijos gyvenimą palengvino viena dresūros gudrybė: tam prireiks dar vieno šuns (3)

Viktorijos gyvenimą palengvino viena dresūros gudrybė: tam prireiks dar vieno šuns
Šiandien vilnietei Viktorijai Vitalinskajai draugiją palaiko du keturkojai – Sibiro haskis Rubis ir mišrūnė Linki. Mergina įsitikinusi, kad dresūroje itin gelbsti tai, kad nepaklusnus šuo šalia savęs gali kuo dažniau matyti išdresuoto šuns pavyzdį. Šiai dienai Viktorija gali pasakyti, kad augintiniai jai rūpesčių nekelia. Apie tai, kaip jai pavyko to pasiekti – nuo pradžių.

„Vilką“ išauklėjusi Miglė papasakojo, ką daryti, kad augintinis elgtųsi kaip šilkinis (5)

„Vilką“ išauklėjusi Miglė papasakojo, ką daryti, kad augintinis elgtųsi kaip šilkinis
Kai kurie, Vilniaus gatvėse sutikę Miglę Narbutaitę, gali nustebti: atrodo, kad mergina su savimi vedžiojasi vilką. O iš tiesų, tai viso labo čekoslovakų vilkšunis, vardu Hero. Vis dėlto, išdresuoti jį buvo taip sunku, tarsi jis tikrai būtų laukinis – nors teko paaukoti dvi sofas ir langų rėmus, Miglė rado būdą, kaip su šunimi „susitarti“ ir kartu gyventi gražiuoju.

Viktorija dovanų gavo išdykusią kalytę: papasakojo, kaip jai pavyko išsaugoti sveikus namus (5)

Viktorija dovanų gavo išdykusią kalytę: papasakojo, kaip jai pavyko išsaugoti sveikus namus
Jau daugiau nei metus laiko vilnietei Viktorijai Kopūstaitei bute draugiją palaiko kalytė Maja. Augintinę galima pavadinti ir gimtadienio dovana – kaip tik šia proga Viktorijos namuose ji ir atsirado praėjusių metų rugpjūčio mėnesį. Vis dėlto, gimtadienio dovana nuo pirmų dienų šeimininkams iškrėsdavo daugybę išdaigų, tačiau per pastaruosius metus Viktorija kalytę išauklėjo ir ši pasikeitė neatpažįstamai. Kaip jai tai pavyko?

Seną kaimo kiemsargį Aida įsileido į butą Vilniuje: parodė, kuo tai baigėsi (56)

Seną kaimo kiemsargį Aida įsileido į butą Vilniuje: parodė, kuo tai baigėsi
Vilnietė Aida Grabauskaitė savo pavyzdžiu gali įrodyti, kad nesvarbu, kiek gyvūnui bebūtų metų – jį išdresuoti niekada nevėlu. Jos augintinis Liūtas net 10 metų buvo paprastu kaimo kiemsargiu, po kurių persikraustė į butą Vilniuje ir tapo kultūringu miestiečiu. Kaip Aidai pavyko to pasiekti?

Vilnietė dalinasi vertinga dresūros pamoka (9)

Vilnietė dalinasi vertinga dresūros pamoka
Dažnas šeimininkas norėtų, kad šuo visose situacijose reaguotų į savo vardą, tačiau kartais atrodo, kad tai pavyksta tik išrinktiesiems. Ką daryti, jei jūsų augintinis yra lengvai išblaškomas ir į savo vardą reaguoja tik tada, kai turi tam noro? Šią ir kitas dresūros pamokas išmokusi vilnietė Justyna Paliczuk dalinasi savo patirtimi.

Vilnietės kalytė buvo užsispyrusi nenuorama: parodė, ko pavyko pasiekti per dvejus metus (5)

Vilnietės kalytė buvo užsispyrusi nenuorama: parodė, ko pavyko pasiekti per dvejus metus
Vilnietei Neringai Vanju teko ne kartą išgirsti, kad šiaurinis šuo skirtas tik bėgioti, yra nedresuojamas ir turi gyventi palaidas kieme, voljere, bet jokiu būdu ne bute ar mieste. Per beveik dvejus metus bendro gyvenimo su kalyte Akira ji suprato, kad visos šios kalbos – paistalai. Šiandien ji su savo gudria augintine laimingai gyvena bute Vilniuje ir niekur nebijo išeiti, nes žino, kad Akira elgsis pavyzdingai.

Kauniečio gyvenimą išgelbėjo šuo: jam paaukojo paskutinius pinigus, bet nėkart nesigailėjo (39)

Kauniečio gyvenimą išgelbėjo šuo: jam paaukojo paskutinius pinigus, bet nėkart nesigailėjo
Kaunietis Darius Skučas gali drąsiai pasakyti, kad augintinis ne tik pakeitė jo gyvenimą, bet ir išgelbėjo. Už šią draugystę jis paaukojo paskutinius savo pinigus tuo metu, kai buvo sunku, tačiau nė akimirkai savo poelgio nesigailėjo. Šiandien jis mėgaujasi kiekvienu pasivaikščiojimu po Kauno gatves. Žinoma, tai nebūtų įmanoma be dresūros, į kurią vyras nuo pirmų dienų žiūrėjo labai rimtai.

Programuotoja Morta savo trenerį rado prieglaudoje: su baimėmis kovojo nuo pirmų dienų (6)

Programuotoja Morta savo trenerį rado prieglaudoje: su baimėmis kovojo nuo pirmų dienų
Kas jus labiausiai motyvuoja sportuoti? Programuotoja Morta Plyčiuraitytė-Plyčiūtė džiaugiasi atradusi nepakeičiamą trenerį – Medutį, gyvenusį prieglaudoje. Vis dėlto, baikštų ir liūdną gyvūną iš pradžių reikėjo prisijaukinti, išauklėti, o dar vienu iššūkiu tapo pažintis su Mortos katinu. Visgi, šiandien programuotoja drąsiai vedasi Medutį į miestą – kaip jai pavyko jį išauklėti ir įveikti jo baimes?

Pedagogė Evelina parodė, kaip auklėja savo šunį: blogo elgesio ignoruoti negalima (15)

Pedagogė Evelina parodė, kaip auklėja savo šunį: blogo elgesio ignoruoti negalima
Darbo valandomis Evelina Simonavičiūtė auklėja vaikus, o laisvalaikiu – savo šunelį Torį. Jauna pedagogė teigia, kad dresūra jai niekada nekėlė rūpesčių. Svarbiausia yra pastebėti, koks paskatinimas ir kokia bausmė augintiniui yra tinkamiausia – tokia yra sklandžios dresūros paslaptis.

Parodė, kaip elgiasi paklusnus miesto šuo: dresuotoja aiškina, kaip to pasiekti (22)

Parodė, kaip elgiasi paklusnus miesto šuo: dresuotoja aiškina, kaip to pasiekti
Šuns auklėjimu būtina rūpintis nuo pat pirmų dienų, tačiau ne visi šeimininkai tai daro teisingai. Šunų dresuotoja paaiškina, kaip spręsti problemas, dėl kurių dažniausiai į ją kreipiasi susirūpinę šeimininkai, bei parodo, kaip elgiasi teisingai auklėjamas miesto šuo.

Užburianti šuns, katės ir papūgos draugystė: vilnietė Martyna parodė, ką jie moka (4)

Užburianti šuns, katės ir papūgos draugystė: vilnietė Martyna parodė, ką jie moka
Apsilankius svečiuose pas Martyną Giedraitę, atrodo, kad ji gyvena tikroje gausios šeimos idilėje. Vilniuje moteris gyvena kartu su vyru Karoliu, pirmagimiu Roku, kate Džeke, kalyte Upe ir papūga Grėjumi – ir visi jie ramiai leidžia laiką kartu, tarytum nė kiek nebūtų skirtingi.

Teniso varžyboms rengiami neįprasti dalyviai

Teniso varžyboms rengiami neįprasti dalyviai
Teniso korte Londone buvusi pirmoji Didžiosios Britanijos raketė Timas Henmanas gruodį vyksiančioms varžyboms treniruoja išties neįprastus kandidatus, norinčius tapti tenisininkais ar tenisininkėmis – šunis.

Vilnietės šuo elgiasi kaip šilkinis: viskas dėl 3 auksinių dresūros paslapčių (28)

Vilnietės šuo elgiasi kaip šilkinis: viskas dėl 3 auksinių dresūros paslapčių
Volfšpicą Zuzzy būtų galima drąsiai vadinti pavyzdingai besielgiančio šuns etalonu. Vos pažiūrėjus į Gretą Štitilytę, leidžiančią laiką su savo augintine, atrodo, kad jos viena kitą supranta ir be žodžių. Blogų šunų nebūna – blogi gali būti tik šeimininkai, o tuo įsitikinusi moteris dalinasi dresūros patarimais, kurie padės net ir tiems, kurie jaučiasi nebeturintys jokios vilties.

Auksinės dresūros taisyklės: Raimondos šuo Stigas komandų išmoko per kelias minutes (8)

Auksinės dresūros taisyklės: Raimondos šuo Stigas komandų išmoko per kelias minutes
Nepriekaištingas šunelio Stigo elgesys yra kaip tik tai, ką savo augintiniuose norėtų matyti kiekvienas gyvūno dresūra susirūpinęs šeimininkas. Kol vieni dienų dienas stengiasi formuoti augintinio įpročius ir ne visuomet sėkmingai bando atskirti „galima“ nuo „negalima“, Stigo šeimininkė Raimonda tikina, kad pagrindines pamokas jie perprato vos per keletą minučių. Kaip tai įmanoma?