Tyliausios kačių veislės, nenorintiems chaoso namuose

 (13)
© Fotolia nuotr.

Rami ir tyli katė! Sunkiai įsivaizduojate tokią, nes jūsiškė laksto po namus kaip pašėlusi ir nesiliauja miaukusi? Galbūt ramiausiomis šių kačių veislių nepavadintume, bet tyliausiomis - drąsiai!

Abisinijos katė yra be galo smalsi, raumeninga, nebijanti aukščio. Meili, ištikima, tinka šeimoms, auginančioms jau kiek paaugusius vaikus. Nemėgsta, kad ją nešiotų; visą laiką aktyvi, kuo nors užsiėmusi.

Amerikos garbanotoji. Įdėmiai stebi aplinką, mėgsta padūkti. Gali būti ilgaplaukė ir trumpaplaukė. Draugiškai elgiasi su žmonėmis, lengvai įpranta prie vaikų ir prie kitų gyvūnų. Nesukelia alergijos. Kačiukų ausys ima garbanotis praėjus 5 dienoms po gimimo.

Bengališkoji yra viena iš populiariausių veislių. Pribloškia puikūs marmuriniai kailio raštai. Kailis panašus į leopardų ir jaguarų. Rami, jauki, naminė Bengalijos katė mėgsta žaisti, vaikytis, laipioti ir tyrinėti. Nesukelia alergijos. Tinka šeimoms, turinčioms ir kitų gyvūnų.

Amerikos trumpaplaukės protėviai medžiojo žiurkes pirmųjų persikėlėlių į Ameriką laivuose. Šios katės tvirtai sudėtos, gražios, ramios, tinka šeimoms, turinčioms vaikų bei draugiškų šuniukų ar kitų augintinių.

Birmos katė yra aktyvi, žaisminga, tačiau jei jūs užsiėmęs, katė taip pat būna rami. Kailiukas tiesiog šilkinis ir nesivelia, akys – apvalios, nuostabios mėlynos spalvos. Meili, aktyvi, bendraujanti katytė.

Egzotų trumpaplaukė yra panašaus sudėjimo ir prigimties kaip persų katė, tačiau jos kailis – trumpas, snukutis – apvalus, ir ji panaši į mažą meškiuką. Meili, ištikima, rami ir jautri katytė.

Norvegijos miškų katė, kilusi iš Vikingų kačių, mus žavi savo smaragdinėmis akimis, šilkiniu kailiu ir puria uodega. Kantri ir rami, ši katytė suauga 5 metų.

Britų trumpaplaukė yra meili, tačiau ne iš tų, kuri sekioja iš paskos ar labai nori būti nešiojama. Ši žaisminga, aktyvi, protinga katė myli vaikus. Nuo nepažįstamų iš pradžių laikosi atokiai, tačiau atsako meile į jūsų švelnumą. Tai yra seniausia angliška kačių veislė, kilusi iš naminių Romos kačių. Jos kailiukas lyg aksominis.

Šartro dažnai vadinama besišypsančia Prancūzijos kate. Tvirta, mėlyno kailio katytė yra puiki medžiotoja, todėl dievina judančius žaisliukus. Suauga 3-5 metų, labai prisiriša prie šeimos. Pasak legendos, šios katės augo pas vienuolius Pietų Prancūzijoje ir pavadintos pagal pasaulyje žinomą vienuolių likerį.

Persų katė. Nuostabi ilgaplaukė, kurios snukutis primena gėlytę našlaitę. Kailis gali būti įvairių raštų. Būtina kasdien šukuoti, kartais – maudyti. Manoma, kad ši populiari veislė kilo iš Angoros kačių, šioms susikryžminus su Afganistano, Rusijos, Birmos, Persijos, Kinijos katėmis. Europoje šios katės pasirodė 17 a.pradžioje.

Nuostabiai graži Somalio katė yra panaši į laukinę laputę. Katė labai protinga, geba atsidaryti spinteles, pasiimti žaisliukus. Labai žaisminga, mėgsta dėmesį ir meilę. Lengvai prisitaiko prie naujų žmonių bei situacijų. Priešingai populiariam įsitikinimui, šios katės nėra kilusios iš Somalio. Tai – ilgaplaukės Abisinijos katės, kilusios iš recesyvinio geno.

Rusų mėlynoji turi Rusijos carų kačių kraujo. Kailiukas – sidabriškai melsvas, akys – smaragdo žalumo. Ši drovi katytė pamilsta šeimą, ypač vyresnius vaikus. Labai protinga, mėgsta ramią, įprastą aplinką, gali ilgiau pabūti viena.

Singapūro katė žaisminga, mėgsta aktyvų žaidimą ir dėmesį. Protinga ir pastabi katė, dar kartais sutrumpintai vadinama Pura. Mėgsta kitų kačių bei draugiškų šunų draugiją, todėl tinka šeimoms, turinčioms daugiau gyvūnų; nesukelia alergijos. Tačiau nemėgsta garsaus triukšmo, todėl nelabai džiaugsis būdama ten, kur yra išdykusių, triukšmingų vaikų.

Skudurinukė yra viena iš nuostabiausių kačių veislių. Meili, linkusi bendrauti katytė gerai sugyvena su žmonėmis, vaikais ir šunimis, todėl tinkama ten, kur laikoma daugiau gyvūnų; be to ji nesukelia alergijos.

LaPerm veislės katės turi garbanotą, nuostabų kailiu. Katytės ramios ir draugiškos, tačiau kartais būna labai smalsios. Mėgsta dėmesį ir buvimą su žmonėmis. Kailiukas gali būti ilgesnis ar trumpesnis, labiausiai susigarbanojęs ant pilvuko, apie gerklę ir ausis.

LETENA.LT REKOMENDUOJA:

1. Kas vyksta kačių morčiaus metu

2. Kaip nustatyti katės amžių?

3. Pačios draugiškiausios kačių veislės

4. Kodėl bent kartą gyvenime reikia apspjauti katę?

5. Kaip katės uodegos padėtis išduoda jos emocijas

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui? (14)

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui?
Tikriausiai daugelis bent kartą patyrė nepatogumo jausmą valgydami prie stalo namuose, kur yra gyvūnų, kai kiekvieną kąsnelį godžiai akimis rijo ir šalia sėdintis šuo, vėliau surinkęs visus ant žemės nukritusius maisto trupinėlius. Panašiai gyvūnai elgiasi ir lauke – kaip siurbliukai renka ant žemės rastus kąsnius, tačiau pagriebus ką nors pavojingo toks įprotis gali būti žalingas keturkojo sveikatai.

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams (3)

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams
Pavasarį, atšilus orams naminių gyvūnų šeimininkams iškyla naujų rūpesčių – suaktyvėja įvairūs parazitai, padaugėja gyvūnų traumų. Kad augintiniai būtų sveiki ir žvalūs daug priklauso ir nuo jų mitybos. Pasak specialistų, mitybą geriausia parinkti atsižvelgiant į augintinio amžių, rašoma pranešime spaudai.

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį (2)

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį
Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo daugiau džiaugsmo namuose. Bet jų šeimininkai žino – gyvūnai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir papildomų rūpesčių, nes tenka skirti daugiau dėmesio namų priežiūrai. Ypač tai jaučiasi pavasarį, kuomet augintiniai pradeda šertis. Švaros ir gyvūnų specialistai pataria, kaip prižiūrėti augintinius, kad namų higiena nevirstų varginančiu užsiėmimu, rašoma pranešime spaudai.

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke? (21)

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke?
Mažą šuniuką įsigiję žmonės patiria ne tik daug džiaugsmo, bet ir nemažai rūpesčių. Esminis jų – kaip išmokyti šunį gamtinius reikalus atlikti lauke, kad nuolat nereikėtų valyti pridergtų namų. Ekspertai pataria apsišarvuoti kantrybe ir laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti
Vakarų Europoje apie 45 procentai šunų turi viršsvorį, o 30 procentų yra nutukę. Nutukimas - rimta sveikatos problema, lemianti trumpesnę gyvūno gyvenimo trukmę ir padidėjusią tam tikrų ligų riziką.

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?
Šuniui ar katei rankinukas - lyg atrakcionų parkas, kur vienoje nedidelėje vietoje sukaupta gausybė kvapnių lobių. Deja, rankinės gali būti ir gyvūnams pavojingų medžiagų talpykla. Problemų (išskyrus sugadintą turtą) gali ir nekilti, jei rankinės turinys augintiniui bus saugus, tačiau, deja, jose dažnai laikomi augintiniams nuodingi produktai.

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis) (1)

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis)
Sąnarių laisvumą galima nustatyti ne jaunesniam kaip 4 mėn. amžiaus šunyčiui. Anksti tai pastebėjus, galima imtis priemonių žalos sumažinimui – kontroliuoti svorį, pratimus o gal net rinktis operaciją.

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis) (5)

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis)
Tęsiame publikacijų ciklą apie šuns klubo sąnario displaziją. Įprasta, kad klubo sąnario displazija – didelių veislių problema. Tačiau tai nėra visai tikslu. Displazija dažnai paliečia mažesnius šunis kaip mopsai ar buldogai, o tokie dideli gyvūnai kaip kurtai praktiškai negirdėję apie šią problemą. Taigi išties klubo sąnario displazija nėra didelių veislių problema – tai sunkių (lyginant su dydžiu) šunų problema. Ji reta tarp lengvo sudėjimo keturkojų.

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia? (35)

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia?
Visuomenėje vis dažniau imta kalbėti apie gyvūnų kastracijas ir sterilizacijas, kurios padeda užkirsti kelią nepageidaujamoms rujoms. Kaip pasirinkti, kokią procedūrą atlikti? O gal geriau naudoti vaistinius preparatus? Visų pirma, reikėtų išsiaiškinti kastracijos ir sterilizacijos sąvokas, nes daugelis iki šiol mano, kad kastruojami tik patinai, o sterilizacijos atliekamos patelėms. Visgi toks skirstymas iš tiesų nėra teisingas.

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti? (23)

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti?
Klubo ir alkūnės sąnario displazija – labai varginantys ir daug skausmo sukeliantys sutrikimai. Pirmą kartą displazija aprašyta 1930 metais kaip nauja šunų liga. Daugiau mokslininkų dėmesio ji sulaukė 1950 metais. Nors per paskutinius 50 metų tyrimų bei selektyvaus veisimo dėka tarp kai kurių veislių displazijos atvejai retėja, iš esmės nuo 1966 metų stebimas problemos gausėjimas.

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus? (7)

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus?
Kojos, tuo labiau pėdos – pirmoji „bendravimo“ priemonė tarp kūno ir žemės. Gyvendami natūralioje aplinkoje, šunys bėgioja nelygiais paviršiais, laipioja ir kasa. Tai nudilina jų nagus. Galima atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodo vilkų nagai – jie kieti ir buki, apsupti šeriuotais plaukais, kas lemia gebėjimą judėti tiek gruoblėtais, tiek slidžiais paviršiais.

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų (13)

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų
Katės iš prigimties yra labai švarūs gyvūnai, jos praleidžia tikrai daug laiko laižydamos ir švarindamos savo kailį pačios. Tačiau nors retai, norint, kad katė gerai atrodytų, kvepėtų ir būtų švari, kartais ją tenka išmaudyti ir tam prireikia kosmetikos priemonių. Kokybiška kosmetika reikalinga tiek kasdienei priežiūrai, tiek ruošiant augintinę parodai. Svarbiausia priemonė rūpinantis kailio švara – šampūnas. Jį išsirinkti gali būti labai sunku...

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti? (27)

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti?
Kasmet po Naujųjų metų sutikimo pasklinda gausybė prašymų padėti surasti pabėgusius šunis - šeimininkai juos pasiima kartu pasigrožėti fejerverkais, o kartais supanikavę keturkojai pasprunka net iš namų. Katės tai pat gali bijoti triukšmo, tačiau apie jų bėdas pranešama rečiau. Dažniausiai šventės metu jos įlenda į ramesnį kampą ir dauguma žmonių mano, kad tai normalus elgesys.

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti (25)

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti
Nėra greito ir paprasto atsakymo, kaip dažnai reikėtų šerti kačiukus ar suaugusias kates. Natūralioje aplinkoje katės ėda labai dažnai (net iki 12 kartų per dieną) ir po truputį, nepersirydamos. Namų sąlygomis tai sunkiai įmanoma. Maitinimo dažnis priklauso nuo namų aplinkos, savininko darbų grafiko, katės amžiaus ir sveikatos bei ėdalo tipo.

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?
Pavadėlis šuniui būtinas, kad augintinis būtų lengvai valdomas. Pavadėlio ir antkaklio tipas priklauso nuo šuns veislės, jūsų biudžeto ir gyvenimo būdo. Kartais tenka pakeisti keletą pavadėlių, kol atrandamas pats optimaliausias. Jeigu jūsų draugų tarpe kas nors augina šunis, galite paprašyti pagalbos iš jų. Jei šuniuką įsigijote iš veislyno, patarti gali ir veisėjas.