Tinkamiausia šuns veislė pagal jūsų Zodiako ženklą

 (37)
Šunį paprastai renkamės pagal patinkančią veislę. Tačiau dažnai sunku nuspėti, ar sutarsite su naujuoju augintiniu. Vienas iš būdų sužinoti, kuri veislė yra tinkamiausia Jūsų charakteriui, yra rinktis augintinį pagal savo zodiako ženklą.
© Fotolia nuotr.

Avinas

Amerikos Stafordšyro terjerai yra atsidavę ir ištikimi šunys. Šiai veislei būdingas lengvas agresyvumas tiks Avino ženklo šeimininkams ir nebus kliūtis, nes jie bus pasiryžę tinkamai išdresuoti savo augintinį. Šie šunys yra labai patikimi ir draugiški, bet kartais tampa užsispyrę. Vis dėlto jei esate tipiškas Avinas, toks šuo Jums gali tapti paklusniu draugu.

Jautis

Jums tinkamiausias šuo – vokiečių aviganis. Tai ištikimi ir labai protingi, paklusnūs šunys, todėl lengvai juos išdresuosite. Jus turėtų žavėti ir jiems būdinga karališka mina. Kai kurie vokiečių aviganiai kartais būna atitolę ir rimti, visai kaip dauguma Jaučio ženklo atstovų. Jie leis Jums jaustis saugiai, nes laikomi gerais sarginiais šunimis.

Dvyniai

Greiti ir judrūs borderkoliai puikiai atitinka Jūsų charakterį. Labai protingi ir lengvai dresuojami, borderkoliai turi daug ištvermės ir ryžto. Jie yra nekantrūs ir labai greitai mokosi, todėl lengvai prisitaikys prie Jūsų besikeičiančio pasaulio.

Vėžys

Tinkamiausia šuns veislė Jums yra Labradoro retriveris. Tai ne tik mylintys, švelnios prigimties, ištikimi, bet ir nuostabūs šeimos šunys. Jie yra ypatingai draugiški ir bendraujantys, švelnių manierų ir ramūs. Mėgsta gausybę įvairių veiklų, išreiškia meilę ir švelnumą šeimoje, todėl puikiai tinka Vėžio ženklo atstovams, kuriems šeima itin svarbi.

Liūtas

Aukšto ūgio, ištikimi ir garbingi bulmastifai yra Jūsų tipo šunys. Vedžiodami šį didžiulį šunį, jausite aplinkinių dėmesį, kurio taip reikia jums abiems. Po įspūdinga išvaizda slepiasi atsidavę, ištikimi, linksmi, pasitikintys ir dėmesingi augintiniai, kurie privers šeimininką jausti pasididžiavimą.

Mergelė

Didingai atrodantys Veimaraneriai yra tobuli išlavintą skonį turinčioms Mergelėms. Veimaraneriai yra tvirtos valios ir nepriklausomi šunys. Mergelės ženklo atstovai mėgsta reguliarius pasivaikščiojimus, kurie šiems neišsenkančios energijos šunims suteiks daug naudos.

Svarstyklės

Prieraišūs, švelnūs ir mieli, vipetai yra žavingi ir ramių manierų šunys. Vipetai mėgsta bėgioti ir žaisti lauke, tačiau taip pat mėgaujasi žemiškais malonumais būdami namuose. Jų gebėjimas prisitaikyti prie aplinkos puikiai dera su Jūsų neryžtingu charakteriu. Šie šunys mėgsta šeimininkų dėmesį, taip pat aktyvius žaidimus, todėl įvertins Jūsų kūrybiškumą, kai sugalvosite jums abiems įdomių užsiėmimų.

Skorpionai

Galbūt, laikydami save stipriu ir galingu, Jūs nesiejate savęs su jokia dekoratyvinių šunų veisle, o ypač su čihuahua. Tačiau nustebsite, kad būtent ši veislė yra tinkama Skorpiono asmenybei. Šie maži šuneliai yra smalsūs, pasitikintys ir labai ištikimi savo šeimai. Taip pat demonstruoja pavydą, jei kuris kitas augintinis ar žmogus gauna iš Jūsų daugiau dėmesio nei jie. Jaučiate panašumą?

Šaulys

Jums reikia šuns, kuris žais su bangomis, jausis laimingas su Jumis ir namuose, ir kelionėje. Toks šuo yra auksaspalvis retriveris. Ši veislė yra populiari dėl daugelio priežasčių. Viena jų – gebėjimas bendrauti ir džiaugtis gyvenimu, kaip ir Šaulio ženklo atstovų. Leiskite augintiniui įsitraukti kartu su Jumis į kasdienę veiklą arba parūpinkite jam kitų šunų ar žmonių draugiją, kai būsite užsiėmę, nes šie šunys nemėgsta būti vieni.

Ožiaragis

Mopsai yra atkakalūs ir atsidavę, taip pat mėgsta būti linksmi, tokie kaip ir Ožiaragio ženklo žmonės. Jie nereikalauja daug priežiūros ir gausaus šėrimo, taip pat apsieina be didelio kiemo, kuriame galėtų dūkti. Su tokiais šunimis Jūs jausitės atsakingu šeimininku ir kartu galėsite laikytis savo įtempto darbo grafiko. Nors mopsai kartais gali būti užsispyrę, jie paklus Jūsų nuosekliems dresavimo būdams.

Vandenis

Jei nuspręsite auginti šunį, labiausiai tiks prabangus Rodezijos ridžbekas. Jums turėtų patikti šie protingi šunys, vertinantys laisvę ir mėgstantys bėgioti vieni. Tik atsiminkite, kad jų reakcija į vaizdus ir garsus yra puikiai išlavinta ir neprižiūrimi gali greitai nuklysti.

Žuvys

Ištikimi, prieraišūs, šiek tiek tingūs senbernarai yra didžiuliai šunys su didžiule širdimi – kitaip tariant, tinkamiausi Jums. Senbernarai yra ramūs, tylūs, kantrūs, paklusnūs ir ištikimi. Tai savybės, su kuriomis Žuvys gali tapatinti ir save. Šiems šunims reikia šeimininkų draugijos, todėl nėra tinkami užsiėmusiems, skubantiems žmonėms. Jautrūs Žuvų ženklo žmonės geriausiai patenkins jų poreikius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui? (14)

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui?
Tikriausiai daugelis bent kartą patyrė nepatogumo jausmą valgydami prie stalo namuose, kur yra gyvūnų, kai kiekvieną kąsnelį godžiai akimis rijo ir šalia sėdintis šuo, vėliau surinkęs visus ant žemės nukritusius maisto trupinėlius. Panašiai gyvūnai elgiasi ir lauke – kaip siurbliukai renka ant žemės rastus kąsnius, tačiau pagriebus ką nors pavojingo toks įprotis gali būti žalingas keturkojo sveikatai.

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams (3)

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams
Pavasarį, atšilus orams naminių gyvūnų šeimininkams iškyla naujų rūpesčių – suaktyvėja įvairūs parazitai, padaugėja gyvūnų traumų. Kad augintiniai būtų sveiki ir žvalūs daug priklauso ir nuo jų mitybos. Pasak specialistų, mitybą geriausia parinkti atsižvelgiant į augintinio amžių, rašoma pranešime spaudai.

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį (2)

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį
Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo daugiau džiaugsmo namuose. Bet jų šeimininkai žino – gyvūnai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir papildomų rūpesčių, nes tenka skirti daugiau dėmesio namų priežiūrai. Ypač tai jaučiasi pavasarį, kuomet augintiniai pradeda šertis. Švaros ir gyvūnų specialistai pataria, kaip prižiūrėti augintinius, kad namų higiena nevirstų varginančiu užsiėmimu, rašoma pranešime spaudai.

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke? (21)

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke?
Mažą šuniuką įsigiję žmonės patiria ne tik daug džiaugsmo, bet ir nemažai rūpesčių. Esminis jų – kaip išmokyti šunį gamtinius reikalus atlikti lauke, kad nuolat nereikėtų valyti pridergtų namų. Ekspertai pataria apsišarvuoti kantrybe ir laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti
Vakarų Europoje apie 45 procentai šunų turi viršsvorį, o 30 procentų yra nutukę. Nutukimas - rimta sveikatos problema, lemianti trumpesnę gyvūno gyvenimo trukmę ir padidėjusią tam tikrų ligų riziką.

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?
Šuniui ar katei rankinukas - lyg atrakcionų parkas, kur vienoje nedidelėje vietoje sukaupta gausybė kvapnių lobių. Deja, rankinės gali būti ir gyvūnams pavojingų medžiagų talpykla. Problemų (išskyrus sugadintą turtą) gali ir nekilti, jei rankinės turinys augintiniui bus saugus, tačiau, deja, jose dažnai laikomi augintiniams nuodingi produktai.

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis) (1)

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis)
Sąnarių laisvumą galima nustatyti ne jaunesniam kaip 4 mėn. amžiaus šunyčiui. Anksti tai pastebėjus, galima imtis priemonių žalos sumažinimui – kontroliuoti svorį, pratimus o gal net rinktis operaciją.

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis) (5)

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis)
Tęsiame publikacijų ciklą apie šuns klubo sąnario displaziją. Įprasta, kad klubo sąnario displazija – didelių veislių problema. Tačiau tai nėra visai tikslu. Displazija dažnai paliečia mažesnius šunis kaip mopsai ar buldogai, o tokie dideli gyvūnai kaip kurtai praktiškai negirdėję apie šią problemą. Taigi išties klubo sąnario displazija nėra didelių veislių problema – tai sunkių (lyginant su dydžiu) šunų problema. Ji reta tarp lengvo sudėjimo keturkojų.

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia? (35)

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia?
Visuomenėje vis dažniau imta kalbėti apie gyvūnų kastracijas ir sterilizacijas, kurios padeda užkirsti kelią nepageidaujamoms rujoms. Kaip pasirinkti, kokią procedūrą atlikti? O gal geriau naudoti vaistinius preparatus? Visų pirma, reikėtų išsiaiškinti kastracijos ir sterilizacijos sąvokas, nes daugelis iki šiol mano, kad kastruojami tik patinai, o sterilizacijos atliekamos patelėms. Visgi toks skirstymas iš tiesų nėra teisingas.

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti? (23)

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti?
Klubo ir alkūnės sąnario displazija – labai varginantys ir daug skausmo sukeliantys sutrikimai. Pirmą kartą displazija aprašyta 1930 metais kaip nauja šunų liga. Daugiau mokslininkų dėmesio ji sulaukė 1950 metais. Nors per paskutinius 50 metų tyrimų bei selektyvaus veisimo dėka tarp kai kurių veislių displazijos atvejai retėja, iš esmės nuo 1966 metų stebimas problemos gausėjimas.

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus? (7)

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus?
Kojos, tuo labiau pėdos – pirmoji „bendravimo“ priemonė tarp kūno ir žemės. Gyvendami natūralioje aplinkoje, šunys bėgioja nelygiais paviršiais, laipioja ir kasa. Tai nudilina jų nagus. Galima atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodo vilkų nagai – jie kieti ir buki, apsupti šeriuotais plaukais, kas lemia gebėjimą judėti tiek gruoblėtais, tiek slidžiais paviršiais.

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų (13)

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų
Katės iš prigimties yra labai švarūs gyvūnai, jos praleidžia tikrai daug laiko laižydamos ir švarindamos savo kailį pačios. Tačiau nors retai, norint, kad katė gerai atrodytų, kvepėtų ir būtų švari, kartais ją tenka išmaudyti ir tam prireikia kosmetikos priemonių. Kokybiška kosmetika reikalinga tiek kasdienei priežiūrai, tiek ruošiant augintinę parodai. Svarbiausia priemonė rūpinantis kailio švara – šampūnas. Jį išsirinkti gali būti labai sunku...

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti? (27)

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti?
Kasmet po Naujųjų metų sutikimo pasklinda gausybė prašymų padėti surasti pabėgusius šunis - šeimininkai juos pasiima kartu pasigrožėti fejerverkais, o kartais supanikavę keturkojai pasprunka net iš namų. Katės tai pat gali bijoti triukšmo, tačiau apie jų bėdas pranešama rečiau. Dažniausiai šventės metu jos įlenda į ramesnį kampą ir dauguma žmonių mano, kad tai normalus elgesys.

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti (25)

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti
Nėra greito ir paprasto atsakymo, kaip dažnai reikėtų šerti kačiukus ar suaugusias kates. Natūralioje aplinkoje katės ėda labai dažnai (net iki 12 kartų per dieną) ir po truputį, nepersirydamos. Namų sąlygomis tai sunkiai įmanoma. Maitinimo dažnis priklauso nuo namų aplinkos, savininko darbų grafiko, katės amžiaus ir sveikatos bei ėdalo tipo.

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?
Pavadėlis šuniui būtinas, kad augintinis būtų lengvai valdomas. Pavadėlio ir antkaklio tipas priklauso nuo šuns veislės, jūsų biudžeto ir gyvenimo būdo. Kartais tenka pakeisti keletą pavadėlių, kol atrandamas pats optimaliausias. Jeigu jūsų draugų tarpe kas nors augina šunis, galite paprašyti pagalbos iš jų. Jei šuniuką įsigijote iš veislyno, patarti gali ir veisėjas.