Kodėl negalima dėti antkaklio katei

 (7)
© Fotolia nuotr.

Gavome iš skaitytojos laišką, kuriame klausiama, kodėl katėms negalima dėti antkaklių. Ar iš tiesų katei kyla grėsmė pasismaugti?

Dauguma šunų augintojų mielai sega savo augintiniams antkaklius, o štai kačių augintojai to vengia ir iš dalies teisingai daro. Problema ta, kad katės - tikros landūnės! Jos mėgsta landžioti pro mažiausius tarpelius, laipioti po šakas ir t.t. Tikimybė, kad antkaklis gali kur nors užkibti - gana didelė. O pačiai katei išsilaisvinti tikrai nebus paprasta.

Vis tik dabar yra tokia daugybė kačių antkaklių, kad tikrai galima išsirinkti saugų ir nekeliantį pavojaus jūsų katei. Yra įprastiniai užsegami antkakliai, elastiniai – užmaunami per galvą, švytintys – kad jūsų katė būtų matoma tamsoje ir t.t. Kuriami antkakliai net su GPS ir radiju.

Dauguma kačių antkaklių dabar gaminama su lūžio tarpeliais arba su sagtelėmis, kurios iškart atsilaisvina, vos tik katė už ko nors užsikabina. Tai – labai saugūs antkakliai, tačiau kai kurios gudrios katės juos perpranta ir geba iš jų išsilaisvinti. Kaip ten bebūtų, toks antkaklis yra geras pasirinkimas. Jei negalite tokio antkaklio įsigyti, tai bent rinkitės antkaklį iš tokios medžiagos, kurią būtų lengva perkirpti ar perpjauti, jei katė patektų į bėdą.

Labai gerai, jei ant antkaklio būtų kokia nors informacija apie šeimininką, tačiau saugumo sumetimais niekada nerašykite savo adreso – pakaks ir telefono numerio. Yra šeimininkų, kurie prie antkaklių tvirtina atitinkamą priemonę, įspėjančią mažus žvėrelius ir paukščius, kad netoliese yra katė, tačiau tokia priemonė niekada tinkamai nesuveikia, nes katė geba tyliai prisėlinti ir staiga pulti grobį. Visokie varpeliai pritvirtinti prie antkaklio neišgelbės jokio paukščiuko; kaip tik pats katės antkaklis gali už jų užsikabinti ant šakos ir pan.

Švytintys antkakliai turi šviesą atspindinčią juostelę. Jie labai geri, jei jūsų katė mėgsta išeiti pasivaikščioti vakarais. Gatvės eismas labai pavojingas laisvai vaikščiojančiai katei, nes jos nuo triukšmo ir šviesų sutrinka , todėl kartais pradeda mėtytis į šonus, tarsi nežinodamos, kur bėgti. Toks antkaklis padės vairuotojui pastebėti katę kelyje.

Bene įdomiausias išradimas - antkakliai su GPS ir su radiju. GPS antkakliai veikia taip pat kaip ir GPS automobilyje. GPS antkaklis periodiškai siunčia buvimo vietos duomenis į bazinę stotį, perduodamas juos per mobiliųjų telefonų tinklą. Gautoji informacija įdedama į tinklapį, kur galima atsekti katės judėjimą. Nors tai yra puiki idėja, tačiau antkaklių su GPS vis dar sunku įsigyti. Taip pat problema yra šių antkaklių dydis. Jie sveria apie 90 g. kas katei yra gana sunku. Įsivaizduokite, kaip jūs jaustumėtės, jei reiktų vaikščioti su 1 kg sveriančiu ratu ant kaklo? Manau, ateityje bus gaminami kur kas mažesni GPS antkakliai ir tada nereikės ieškoti savo katės po visus krūmus. Tačiau nepamirškite, kad už šiuos antkaklius yra mėnesinis mokestis.

Renkantis katei antkaklį, atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus:

- Patikrinkite, ar jis ne per standžiai ir ar ne per laisvai užsegtas.
- Tarp kaklo ir antkaklio turi tilpti du pirštai.
- Pastoviai tikrinkite, ar kačiukui augant, antkaklis jam neveržia.
- Geriausia rinktis greitai atsilaisvinančius antkaklius.
- Nuimkite nuo antkaklio visus varpelius ir kitus papuošimus, kurie katei landžiojant gali užkliūti.

Dabar gana madinga vestis katę vaikščioti su pavadėliu kaip kokį šunį, ypač jei katė šiaip jau visą laiką būna viduje. Niekada netvirtinkite pavadėlio prie antkaklio. Katė, kuri stengsis išsivaduoti iš antkaklio, gali patirti rimtus stuburo sužeidimus. Tam yra specialūs pakinktai, kurie yra sukurti taip, kad juos būtų galima naudoti su pavadėliu!

O čia - tiesiog vienas iš tyrimų, kuris įrodo, kad su šiuolaikiniais antkakliais didelis pavojus katėms negresia (nors atsargumas dar niekam nepakenkė!) JAV veterinarinės medicinos asociacija atliko vieną tyrimą. Dr. Lord ir jos kolegos 6 mėnesius stebėjo 538 kates su antkakliais. 6 mėnesio pabaigoje 75 proc. kačių vis dar dėvėjo savo antkaklius; tik keletas kačių buvo susižeidusios, tačiau nei viena nepadarė sau rimtos žalos.

Taigi esminė išvada - paprastas antkaklis iš tiesų gali kelti pavojų katei. Tačiau jei rinksitės antkaklį su lūžio tarpeliais arba su greitai atsilaisvinančiomis sagtelėmis - jūsų katei viskas turėtų būti gerai!

LETENA.LT REKOMENDUOJA

1) Kodėl katės taip įdėmiai spokso į akis

2) Tinkamiausia katės veislė pagal jūsų Zodiako ženklą

3) Kodėl katės beveik visą laiką miega

4) Dienos video: katė piktybiškai neleidžia šuniui miegoti

5) Ką daryti, jei katė šlapinasi ne vietoje

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui? (14)

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui?
Tikriausiai daugelis bent kartą patyrė nepatogumo jausmą valgydami prie stalo namuose, kur yra gyvūnų, kai kiekvieną kąsnelį godžiai akimis rijo ir šalia sėdintis šuo, vėliau surinkęs visus ant žemės nukritusius maisto trupinėlius. Panašiai gyvūnai elgiasi ir lauke – kaip siurbliukai renka ant žemės rastus kąsnius, tačiau pagriebus ką nors pavojingo toks įprotis gali būti žalingas keturkojo sveikatai.

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams (3)

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams
Pavasarį, atšilus orams naminių gyvūnų šeimininkams iškyla naujų rūpesčių – suaktyvėja įvairūs parazitai, padaugėja gyvūnų traumų. Kad augintiniai būtų sveiki ir žvalūs daug priklauso ir nuo jų mitybos. Pasak specialistų, mitybą geriausia parinkti atsižvelgiant į augintinio amžių, rašoma pranešime spaudai.

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį (2)

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį
Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo daugiau džiaugsmo namuose. Bet jų šeimininkai žino – gyvūnai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir papildomų rūpesčių, nes tenka skirti daugiau dėmesio namų priežiūrai. Ypač tai jaučiasi pavasarį, kuomet augintiniai pradeda šertis. Švaros ir gyvūnų specialistai pataria, kaip prižiūrėti augintinius, kad namų higiena nevirstų varginančiu užsiėmimu, rašoma pranešime spaudai.

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke? (21)

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke?
Mažą šuniuką įsigiję žmonės patiria ne tik daug džiaugsmo, bet ir nemažai rūpesčių. Esminis jų – kaip išmokyti šunį gamtinius reikalus atlikti lauke, kad nuolat nereikėtų valyti pridergtų namų. Ekspertai pataria apsišarvuoti kantrybe ir laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti
Vakarų Europoje apie 45 procentai šunų turi viršsvorį, o 30 procentų yra nutukę. Nutukimas - rimta sveikatos problema, lemianti trumpesnę gyvūno gyvenimo trukmę ir padidėjusią tam tikrų ligų riziką.

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?
Šuniui ar katei rankinukas - lyg atrakcionų parkas, kur vienoje nedidelėje vietoje sukaupta gausybė kvapnių lobių. Deja, rankinės gali būti ir gyvūnams pavojingų medžiagų talpykla. Problemų (išskyrus sugadintą turtą) gali ir nekilti, jei rankinės turinys augintiniui bus saugus, tačiau, deja, jose dažnai laikomi augintiniams nuodingi produktai.

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis) (1)

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis)
Sąnarių laisvumą galima nustatyti ne jaunesniam kaip 4 mėn. amžiaus šunyčiui. Anksti tai pastebėjus, galima imtis priemonių žalos sumažinimui – kontroliuoti svorį, pratimus o gal net rinktis operaciją.

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis) (5)

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis)
Tęsiame publikacijų ciklą apie šuns klubo sąnario displaziją. Įprasta, kad klubo sąnario displazija – didelių veislių problema. Tačiau tai nėra visai tikslu. Displazija dažnai paliečia mažesnius šunis kaip mopsai ar buldogai, o tokie dideli gyvūnai kaip kurtai praktiškai negirdėję apie šią problemą. Taigi išties klubo sąnario displazija nėra didelių veislių problema – tai sunkių (lyginant su dydžiu) šunų problema. Ji reta tarp lengvo sudėjimo keturkojų.

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia? (35)

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia?
Visuomenėje vis dažniau imta kalbėti apie gyvūnų kastracijas ir sterilizacijas, kurios padeda užkirsti kelią nepageidaujamoms rujoms. Kaip pasirinkti, kokią procedūrą atlikti? O gal geriau naudoti vaistinius preparatus? Visų pirma, reikėtų išsiaiškinti kastracijos ir sterilizacijos sąvokas, nes daugelis iki šiol mano, kad kastruojami tik patinai, o sterilizacijos atliekamos patelėms. Visgi toks skirstymas iš tiesų nėra teisingas.

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti? (23)

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti?
Klubo ir alkūnės sąnario displazija – labai varginantys ir daug skausmo sukeliantys sutrikimai. Pirmą kartą displazija aprašyta 1930 metais kaip nauja šunų liga. Daugiau mokslininkų dėmesio ji sulaukė 1950 metais. Nors per paskutinius 50 metų tyrimų bei selektyvaus veisimo dėka tarp kai kurių veislių displazijos atvejai retėja, iš esmės nuo 1966 metų stebimas problemos gausėjimas.

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus? (7)

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus?
Kojos, tuo labiau pėdos – pirmoji „bendravimo“ priemonė tarp kūno ir žemės. Gyvendami natūralioje aplinkoje, šunys bėgioja nelygiais paviršiais, laipioja ir kasa. Tai nudilina jų nagus. Galima atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodo vilkų nagai – jie kieti ir buki, apsupti šeriuotais plaukais, kas lemia gebėjimą judėti tiek gruoblėtais, tiek slidžiais paviršiais.

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų (13)

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų
Katės iš prigimties yra labai švarūs gyvūnai, jos praleidžia tikrai daug laiko laižydamos ir švarindamos savo kailį pačios. Tačiau nors retai, norint, kad katė gerai atrodytų, kvepėtų ir būtų švari, kartais ją tenka išmaudyti ir tam prireikia kosmetikos priemonių. Kokybiška kosmetika reikalinga tiek kasdienei priežiūrai, tiek ruošiant augintinę parodai. Svarbiausia priemonė rūpinantis kailio švara – šampūnas. Jį išsirinkti gali būti labai sunku...

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti? (27)

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti?
Kasmet po Naujųjų metų sutikimo pasklinda gausybė prašymų padėti surasti pabėgusius šunis - šeimininkai juos pasiima kartu pasigrožėti fejerverkais, o kartais supanikavę keturkojai pasprunka net iš namų. Katės tai pat gali bijoti triukšmo, tačiau apie jų bėdas pranešama rečiau. Dažniausiai šventės metu jos įlenda į ramesnį kampą ir dauguma žmonių mano, kad tai normalus elgesys.

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti (25)

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti
Nėra greito ir paprasto atsakymo, kaip dažnai reikėtų šerti kačiukus ar suaugusias kates. Natūralioje aplinkoje katės ėda labai dažnai (net iki 12 kartų per dieną) ir po truputį, nepersirydamos. Namų sąlygomis tai sunkiai įmanoma. Maitinimo dažnis priklauso nuo namų aplinkos, savininko darbų grafiko, katės amžiaus ir sveikatos bei ėdalo tipo.

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?
Pavadėlis šuniui būtinas, kad augintinis būtų lengvai valdomas. Pavadėlio ir antkaklio tipas priklauso nuo šuns veislės, jūsų biudžeto ir gyvenimo būdo. Kartais tenka pakeisti keletą pavadėlių, kol atrandamas pats optimaliausias. Jeigu jūsų draugų tarpe kas nors augina šunis, galite paprašyti pagalbos iš jų. Jei šuniuką įsigijote iš veislyno, patarti gali ir veisėjas.