Kodėl jūsų katė beveik visą laiką prausiasi

 (7)
© Fotolia nuotr.

Kodėl katės taip prižiūri savo kailį, o šunys – ne? Kodėl jos dažnai ir atidžiai prausiasi? Nežinome, ar esate girdėję, bet yra toks prietaras: iš kurios pusės katė prausiasi, iš tos pusės reikia laukti svečių atvykstant. Vet. gydytoja Cyntia McManis teigia, kad suaugusi katė pusę savo būdravimo valandų praleidžia prausdamasi. Štai kodėl katės pastoviai prausiasi:

- Ginasi nuo grobuonių. Katės instinktyviai pašalina bet kokius maisto likučius ir pašalinį kvapą sukeliančias medžiagas, kad jų nesusektų grėsmingi grobuonys;

- Nori atvėsti. Katės šiek prakaituoja per savo letenėles, tačiau geriausiai jos vėsinasi savo seilėmis ištepdamos kailį ir taip palaikydamos normalią kūno temperatūrą. Prausimasis sudaro apie trečdalį katės vėsinimosi proceso;

- Kailio priežiūrą ir šiluma. Laižydamasi katė natūraliais riebalais lygiai padengia visą kailį. Riebalai apsaugo nuo drėgmės ir išsaugo šilumą.

- Savigyda. Manoma, kad kačių seilėse yra baltymų, virstančių natūraliais antibiotikais. Jei katė laižosi žaizdą, gal ji taip mėgina gydytis?

- Atsipalaidavimas. Katėms tiesiog malonu save prausti.

- Kraujotakos stimuliavimas. Kaip ir šukavimas, taip ir laižymasis stimuliuoja kraujotaką galvoje, nes jūsų katės liežuvis yra padengtas mažyčiais šereliais.

- Draugystė. Pažįstamos katės prausia viena kitą – tai yra kaip prieraišumo rodymas. Galite sau manyti, kad taip katės bučiuojasi, nes jos pasikeičia seilėmis ir išreiškia abipusį pasitikėjimą.

Kaip matote, priežasčių praustis - aibė! Ar dar reikia stebėtis, kad šis procesas užima tiek daug jūsų katės laiko?

Jei katės per mažai prausiasi

Kaip teigia Baltimorės Kačių klinikos veterinarijos gydytoja Džeinė Brant, sveika katė visuomet skirs daug dėmesio savo kailio puoselėjimui. Taigi netvarkinga, nušiurusi katė ko gero yra serganti. „Pažiūrėkite, ar kailis nenutriušęs, koks yra pokailis, ar katė nevemia kailio kamuoliukais, kurie, priešingai įsitikinimams, nėra normalu katėms. Jei katė vemia kailio kamuoliukais daugiau kaip du kartus per metus, tai gali būti, kad ji kenčia nuo kokios nors vidaus organų ligos. Jei katė kosčioja, ji gali sirgti širdies dirofiliaroze, plaučių liga, astma ar dar kokia kita liga, – taip teigia ši gydytoja.

Jei katė pernelyg dažnai prausiasi

Džeinė Brant teigia, kad kai katei labai slenka plaukai, gali pasirodyti taip vadinamas „žoliapjovės efektas“, kuomet vietomis kailis išplinka. Dažniausia priežastis būna hipertiroidizmas – pernelyg suaktyvėjusi katės skydliaukė. Jei įtariate šį susirgimą, nedelsdami parodykite katę vet.gydytojui, nes tai gali būti labai rimtas susirgimas.

Alergija maistui taip pat gali sukelti pernelyg stropų laižymąsi, nes katei gali niežėti odą, ji gali nemaloniai jaustis. „Kartais katės tampa alergiškos tam tikroms maisto medžiagoms, dažniausiai baltymams,“ – aiškina Brant. Gydytojos nuomone, kartais gali padėti įvairaus skonio maisto kaitaliojimas. Taip pat dabar galima įsigyti aukštos kokybės maisto, skirto alergiškoms katėms. Toks maistas gerina katės odos ir kailio būklę.

Kaip atrodo sveikas katės kailis:

- Blizgus, purus, minkštas
- Beveik be pleiskanų
- Jokių juodų taškelių, kurie gali reikšti blusas
- Be jokių išplikusių vietų
- Jokio slenkančio pokailio, nes įprastai jūsų katė pašalina nebegyvą pokailį.

Norėdami, kad katės kailis sveikai atrodytų, šerkite katytę tokiu maistu, kuriame gausu natūralių pagrindinių maisto medžiagų ir amino rūgščių. Du kartus per metus parodykite savo augintinę vet. gydytojui ir kasdien ją šukuokite.

LETENA.LT REKOMENDUOJA

1) Kodėl katės taip įdėmiai spokso į akis

2) Tinkamiausia katės veislė pagal jūsų Zodiako ženklą

3) Kodėl katės beveik visą laiką miega

4) Dienos video: katė piktybiškai neleidžia šuniui miegoti

5) Ką daryti, jei katė šlapinasi ne vietoje

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui? (14)

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui?
Tikriausiai daugelis bent kartą patyrė nepatogumo jausmą valgydami prie stalo namuose, kur yra gyvūnų, kai kiekvieną kąsnelį godžiai akimis rijo ir šalia sėdintis šuo, vėliau surinkęs visus ant žemės nukritusius maisto trupinėlius. Panašiai gyvūnai elgiasi ir lauke – kaip siurbliukai renka ant žemės rastus kąsnius, tačiau pagriebus ką nors pavojingo toks įprotis gali būti žalingas keturkojo sveikatai.

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams (3)

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams
Pavasarį, atšilus orams naminių gyvūnų šeimininkams iškyla naujų rūpesčių – suaktyvėja įvairūs parazitai, padaugėja gyvūnų traumų. Kad augintiniai būtų sveiki ir žvalūs daug priklauso ir nuo jų mitybos. Pasak specialistų, mitybą geriausia parinkti atsižvelgiant į augintinio amžių, rašoma pranešime spaudai.

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį (2)

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį
Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo daugiau džiaugsmo namuose. Bet jų šeimininkai žino – gyvūnai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir papildomų rūpesčių, nes tenka skirti daugiau dėmesio namų priežiūrai. Ypač tai jaučiasi pavasarį, kuomet augintiniai pradeda šertis. Švaros ir gyvūnų specialistai pataria, kaip prižiūrėti augintinius, kad namų higiena nevirstų varginančiu užsiėmimu, rašoma pranešime spaudai.

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke? (21)

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke?
Mažą šuniuką įsigiję žmonės patiria ne tik daug džiaugsmo, bet ir nemažai rūpesčių. Esminis jų – kaip išmokyti šunį gamtinius reikalus atlikti lauke, kad nuolat nereikėtų valyti pridergtų namų. Ekspertai pataria apsišarvuoti kantrybe ir laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti
Vakarų Europoje apie 45 procentai šunų turi viršsvorį, o 30 procentų yra nutukę. Nutukimas - rimta sveikatos problema, lemianti trumpesnę gyvūno gyvenimo trukmę ir padidėjusią tam tikrų ligų riziką.

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?
Šuniui ar katei rankinukas - lyg atrakcionų parkas, kur vienoje nedidelėje vietoje sukaupta gausybė kvapnių lobių. Deja, rankinės gali būti ir gyvūnams pavojingų medžiagų talpykla. Problemų (išskyrus sugadintą turtą) gali ir nekilti, jei rankinės turinys augintiniui bus saugus, tačiau, deja, jose dažnai laikomi augintiniams nuodingi produktai.

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis) (1)

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis)
Sąnarių laisvumą galima nustatyti ne jaunesniam kaip 4 mėn. amžiaus šunyčiui. Anksti tai pastebėjus, galima imtis priemonių žalos sumažinimui – kontroliuoti svorį, pratimus o gal net rinktis operaciją.

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis) (5)

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis)
Tęsiame publikacijų ciklą apie šuns klubo sąnario displaziją. Įprasta, kad klubo sąnario displazija – didelių veislių problema. Tačiau tai nėra visai tikslu. Displazija dažnai paliečia mažesnius šunis kaip mopsai ar buldogai, o tokie dideli gyvūnai kaip kurtai praktiškai negirdėję apie šią problemą. Taigi išties klubo sąnario displazija nėra didelių veislių problema – tai sunkių (lyginant su dydžiu) šunų problema. Ji reta tarp lengvo sudėjimo keturkojų.

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia? (35)

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia?
Visuomenėje vis dažniau imta kalbėti apie gyvūnų kastracijas ir sterilizacijas, kurios padeda užkirsti kelią nepageidaujamoms rujoms. Kaip pasirinkti, kokią procedūrą atlikti? O gal geriau naudoti vaistinius preparatus? Visų pirma, reikėtų išsiaiškinti kastracijos ir sterilizacijos sąvokas, nes daugelis iki šiol mano, kad kastruojami tik patinai, o sterilizacijos atliekamos patelėms. Visgi toks skirstymas iš tiesų nėra teisingas.

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti? (23)

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti?
Klubo ir alkūnės sąnario displazija – labai varginantys ir daug skausmo sukeliantys sutrikimai. Pirmą kartą displazija aprašyta 1930 metais kaip nauja šunų liga. Daugiau mokslininkų dėmesio ji sulaukė 1950 metais. Nors per paskutinius 50 metų tyrimų bei selektyvaus veisimo dėka tarp kai kurių veislių displazijos atvejai retėja, iš esmės nuo 1966 metų stebimas problemos gausėjimas.

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus? (7)

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus?
Kojos, tuo labiau pėdos – pirmoji „bendravimo“ priemonė tarp kūno ir žemės. Gyvendami natūralioje aplinkoje, šunys bėgioja nelygiais paviršiais, laipioja ir kasa. Tai nudilina jų nagus. Galima atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodo vilkų nagai – jie kieti ir buki, apsupti šeriuotais plaukais, kas lemia gebėjimą judėti tiek gruoblėtais, tiek slidžiais paviršiais.

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų (13)

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų
Katės iš prigimties yra labai švarūs gyvūnai, jos praleidžia tikrai daug laiko laižydamos ir švarindamos savo kailį pačios. Tačiau nors retai, norint, kad katė gerai atrodytų, kvepėtų ir būtų švari, kartais ją tenka išmaudyti ir tam prireikia kosmetikos priemonių. Kokybiška kosmetika reikalinga tiek kasdienei priežiūrai, tiek ruošiant augintinę parodai. Svarbiausia priemonė rūpinantis kailio švara – šampūnas. Jį išsirinkti gali būti labai sunku...

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti? (27)

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti?
Kasmet po Naujųjų metų sutikimo pasklinda gausybė prašymų padėti surasti pabėgusius šunis - šeimininkai juos pasiima kartu pasigrožėti fejerverkais, o kartais supanikavę keturkojai pasprunka net iš namų. Katės tai pat gali bijoti triukšmo, tačiau apie jų bėdas pranešama rečiau. Dažniausiai šventės metu jos įlenda į ramesnį kampą ir dauguma žmonių mano, kad tai normalus elgesys.

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti (25)

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti
Nėra greito ir paprasto atsakymo, kaip dažnai reikėtų šerti kačiukus ar suaugusias kates. Natūralioje aplinkoje katės ėda labai dažnai (net iki 12 kartų per dieną) ir po truputį, nepersirydamos. Namų sąlygomis tai sunkiai įmanoma. Maitinimo dažnis priklauso nuo namų aplinkos, savininko darbų grafiko, katės amžiaus ir sveikatos bei ėdalo tipo.

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?
Pavadėlis šuniui būtinas, kad augintinis būtų lengvai valdomas. Pavadėlio ir antkaklio tipas priklauso nuo šuns veislės, jūsų biudžeto ir gyvenimo būdo. Kartais tenka pakeisti keletą pavadėlių, kol atrandamas pats optimaliausias. Jeigu jūsų draugų tarpe kas nors augina šunis, galite paprašyti pagalbos iš jų. Jei šuniuką įsigijote iš veislyno, patarti gali ir veisėjas.