Kiekvienam prisijungusiam prie 3-jų savaičių iššūkio, padovanosime „Purina ONE“ kačių ėdalo

 (12)
Kovo mėnesį atliktas Lietuvos kačių savijautos tyrimas atskleidė sunerimti verčiančių faktų apie keturkojų priežiūros įpročius, savijautą ir sveikatą. Tyrimą, kuriame dalyvavo 4 300 kačių augintojų, inicijavo kačių ėdalą „Purina ONE“ gaminanti kompanija.
© Fotolia nuotr.

Išanalizavus tyrimo rezultatus pastebimos dvi neigiamos kačių priežiūros tendencijos. Pirmoji – katėms neatliekamas kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas. Net 49 procentai kačių augintojų su savo katėmis pas veterinarus lankosi rečiau nei kartą per metus arba išvis jų profilaktiškai netikrina. Kačių šeimininkai įsitikinę, kad apsilankymas veterinarijos klinikoje katei sukelia ypatingą stresą, tad gydyklose jie linkę lankytis tik esant rimtų sveikatos sutrikimų. Profilaktinės apžiūros vengimas neleidžia laiku užkirsti kelio galimoms lėtinėms ligoms, atidžiai stebėti katės sveikatos ir išvengti liūdnų pasekmių ateityje.

Antroji ypač ryški tendencija – beveik pusė apklausoje dalyvavusių kačių savininkų (46,2 proc.) teigia, kad savo augintinių savijautai galėtų skirti daugiau dėmesio ir laiko. Įprasta manyti, kad katė yra vienas sveikiausių naminių gyvūnų, nes visą laiką būna namuose, tad gali išvengti lauke tykančių pavojų, parazitų ir kitų sveikatai pakenkti galinčių veiksnių. Tai vienas populiariausių mitų, skatinančių kačių augintojus laiku pastebėti pirmuosius ligos simptomus. Jais gali tapti žvilgesį praradęs kailis, dažnas katės kasymasis, apsiblausęs žvilgsnis, sumažėjęs aktyvumas ir apetitas.

„Iš tiesų retas žmogus savo katę atneša pas veterinarijos gydytoją profilaktiškai apžiūrėti, nors ji tokia pat būtina kaip ir žmonėms. Gerai, jei žmogus atneša paskiepyti savo katę, bet ir tai nedaugelis daro kasmet. Vyrauja daug mitų apie kačių sveikatą ir priežiūrą ir daugeliui jų įtakos turi faktas, kad katė neina į lauką, tai kas jai gali nutikti?

Profilaktinė kačių apžiūra padeda užkirsti kelia ne tik ligoms, bet ir įvertinti, ar katė nėra nutukusi, ar jai duodamas ėdalas atitinka jos metabolizmą, ar nesikaupia dantų apnašos, ar nėra problemų dėl vidaus organų. Dažniausiai katė namuose gyvena savo gyvenimą, bet svarbu stebėti, ar jos elgesys nekinta, ar augintinė nepradeda dažniau eiti į savo tualetą (dėžutę), ar nėra nemalonaus kvapo iš nasrų ir panašiai. Pastebėjus pokyčius būtina apsilankyti pas veterinarijos gydytoją ir įsitikinti, kad jie nėra sukelti ligos“, – tyrimų rezultatus komentuoja veterinarijos klinikos „CanisFelis“ veterinaras Justas Kantoravičius.

70 procentų tyrimo respondentų mano, kad pasirinktas kačių ėdalas turi svarios įtakos kačių savijautai. Subalansuota ir visavertė katės mityba – vienas būdų pagerinti katės sveikatą ir gyvenimo kokybę. „Purina ONE“ kviečia visus kačių augintojus prisijungti prie projekto „3 savaičių iššūkis su Purina ONE“. Kiekvienas iššūkio dalyvis, užregistravęs savo katę puslapyje www.purinaone.lt, nemokamai gaus „Purina ONE“ ėdalo pakuotę. Šeimininko užduotis – tris savaites šerti katę šiuo ėdalu ir fiksuoti gerėjančius katės išvaizdos ir elgsenos pokyčius. Pasibaigus projektui, vienas iššūkio dalyvis laimės „Purina ONE“ ėdalo vieniems metams, o net 50 dalyvių – ėdalo mėnesiui. Registracija vyksta iki balandžio 3 dienos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui? (14)

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui?
Tikriausiai daugelis bent kartą patyrė nepatogumo jausmą valgydami prie stalo namuose, kur yra gyvūnų, kai kiekvieną kąsnelį godžiai akimis rijo ir šalia sėdintis šuo, vėliau surinkęs visus ant žemės nukritusius maisto trupinėlius. Panašiai gyvūnai elgiasi ir lauke – kaip siurbliukai renka ant žemės rastus kąsnius, tačiau pagriebus ką nors pavojingo toks įprotis gali būti žalingas keturkojo sveikatai.

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams (3)

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams
Pavasarį, atšilus orams naminių gyvūnų šeimininkams iškyla naujų rūpesčių – suaktyvėja įvairūs parazitai, padaugėja gyvūnų traumų. Kad augintiniai būtų sveiki ir žvalūs daug priklauso ir nuo jų mitybos. Pasak specialistų, mitybą geriausia parinkti atsižvelgiant į augintinio amžių, rašoma pranešime spaudai.

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį (2)

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį
Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo daugiau džiaugsmo namuose. Bet jų šeimininkai žino – gyvūnai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir papildomų rūpesčių, nes tenka skirti daugiau dėmesio namų priežiūrai. Ypač tai jaučiasi pavasarį, kuomet augintiniai pradeda šertis. Švaros ir gyvūnų specialistai pataria, kaip prižiūrėti augintinius, kad namų higiena nevirstų varginančiu užsiėmimu, rašoma pranešime spaudai.

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke? (21)

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke?
Mažą šuniuką įsigiję žmonės patiria ne tik daug džiaugsmo, bet ir nemažai rūpesčių. Esminis jų – kaip išmokyti šunį gamtinius reikalus atlikti lauke, kad nuolat nereikėtų valyti pridergtų namų. Ekspertai pataria apsišarvuoti kantrybe ir laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti
Vakarų Europoje apie 45 procentai šunų turi viršsvorį, o 30 procentų yra nutukę. Nutukimas - rimta sveikatos problema, lemianti trumpesnę gyvūno gyvenimo trukmę ir padidėjusią tam tikrų ligų riziką.

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?
Šuniui ar katei rankinukas - lyg atrakcionų parkas, kur vienoje nedidelėje vietoje sukaupta gausybė kvapnių lobių. Deja, rankinės gali būti ir gyvūnams pavojingų medžiagų talpykla. Problemų (išskyrus sugadintą turtą) gali ir nekilti, jei rankinės turinys augintiniui bus saugus, tačiau, deja, jose dažnai laikomi augintiniams nuodingi produktai.

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis) (1)

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis)
Sąnarių laisvumą galima nustatyti ne jaunesniam kaip 4 mėn. amžiaus šunyčiui. Anksti tai pastebėjus, galima imtis priemonių žalos sumažinimui – kontroliuoti svorį, pratimus o gal net rinktis operaciją.

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis) (5)

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis)
Tęsiame publikacijų ciklą apie šuns klubo sąnario displaziją. Įprasta, kad klubo sąnario displazija – didelių veislių problema. Tačiau tai nėra visai tikslu. Displazija dažnai paliečia mažesnius šunis kaip mopsai ar buldogai, o tokie dideli gyvūnai kaip kurtai praktiškai negirdėję apie šią problemą. Taigi išties klubo sąnario displazija nėra didelių veislių problema – tai sunkių (lyginant su dydžiu) šunų problema. Ji reta tarp lengvo sudėjimo keturkojų.

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia? (35)

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia?
Visuomenėje vis dažniau imta kalbėti apie gyvūnų kastracijas ir sterilizacijas, kurios padeda užkirsti kelią nepageidaujamoms rujoms. Kaip pasirinkti, kokią procedūrą atlikti? O gal geriau naudoti vaistinius preparatus? Visų pirma, reikėtų išsiaiškinti kastracijos ir sterilizacijos sąvokas, nes daugelis iki šiol mano, kad kastruojami tik patinai, o sterilizacijos atliekamos patelėms. Visgi toks skirstymas iš tiesų nėra teisingas.

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti? (23)

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti?
Klubo ir alkūnės sąnario displazija – labai varginantys ir daug skausmo sukeliantys sutrikimai. Pirmą kartą displazija aprašyta 1930 metais kaip nauja šunų liga. Daugiau mokslininkų dėmesio ji sulaukė 1950 metais. Nors per paskutinius 50 metų tyrimų bei selektyvaus veisimo dėka tarp kai kurių veislių displazijos atvejai retėja, iš esmės nuo 1966 metų stebimas problemos gausėjimas.

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus? (7)

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus?
Kojos, tuo labiau pėdos – pirmoji „bendravimo“ priemonė tarp kūno ir žemės. Gyvendami natūralioje aplinkoje, šunys bėgioja nelygiais paviršiais, laipioja ir kasa. Tai nudilina jų nagus. Galima atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodo vilkų nagai – jie kieti ir buki, apsupti šeriuotais plaukais, kas lemia gebėjimą judėti tiek gruoblėtais, tiek slidžiais paviršiais.

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų (13)

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų
Katės iš prigimties yra labai švarūs gyvūnai, jos praleidžia tikrai daug laiko laižydamos ir švarindamos savo kailį pačios. Tačiau nors retai, norint, kad katė gerai atrodytų, kvepėtų ir būtų švari, kartais ją tenka išmaudyti ir tam prireikia kosmetikos priemonių. Kokybiška kosmetika reikalinga tiek kasdienei priežiūrai, tiek ruošiant augintinę parodai. Svarbiausia priemonė rūpinantis kailio švara – šampūnas. Jį išsirinkti gali būti labai sunku...

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti? (27)

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti?
Kasmet po Naujųjų metų sutikimo pasklinda gausybė prašymų padėti surasti pabėgusius šunis - šeimininkai juos pasiima kartu pasigrožėti fejerverkais, o kartais supanikavę keturkojai pasprunka net iš namų. Katės tai pat gali bijoti triukšmo, tačiau apie jų bėdas pranešama rečiau. Dažniausiai šventės metu jos įlenda į ramesnį kampą ir dauguma žmonių mano, kad tai normalus elgesys.

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti (25)

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti
Nėra greito ir paprasto atsakymo, kaip dažnai reikėtų šerti kačiukus ar suaugusias kates. Natūralioje aplinkoje katės ėda labai dažnai (net iki 12 kartų per dieną) ir po truputį, nepersirydamos. Namų sąlygomis tai sunkiai įmanoma. Maitinimo dažnis priklauso nuo namų aplinkos, savininko darbų grafiko, katės amžiaus ir sveikatos bei ėdalo tipo.

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?
Pavadėlis šuniui būtinas, kad augintinis būtų lengvai valdomas. Pavadėlio ir antkaklio tipas priklauso nuo šuns veislės, jūsų biudžeto ir gyvenimo būdo. Kartais tenka pakeisti keletą pavadėlių, kol atrandamas pats optimaliausias. Jeigu jūsų draugų tarpe kas nors augina šunis, galite paprašyti pagalbos iš jų. Jei šuniuką įsigijote iš veislyno, patarti gali ir veisėjas.