Kaip prislopinti alergiją naminiams gyvūnams

 (10)
Deja, daugelis žmonių serga alergija naminiams gyvūnams. Labai gaila, kai žmonės, kurie jau prisirišo prie savo šuns ar katės, kenčia nuo stiprios alergijos jiems ir turi rinktis tarp savo mylimo augintinio laikymo namuose tuo pačiu metu kenčiant nuo alergijos ir naujų šeimininkų paieškos.
© Fotolia nuotr.

Alergija naminiams gyvūnams gali prasidėti kiekvienam žmogui bet kokiame amžiuje. Didžioji dalis žmonių, kurie kenčia nuo alergijos naminiams gyvūnams, dažnai suserga ir kito tipo alergijomis, pavyzdžiui, alergija žiedadulkėms ar pelėsiui. Tai priklauso nuo paveldėjimo, t. y., jeigu jūsų tėvai kenčia nuo alergijos, tai tikėtina, kad ir jums ji pasireikš. Tyrimai parodė, kad alergija šunims arba katėms serga apie 15% žmonių.
Kas sukelia alergiją?

Žmonės, sergantys alergija gyvūnams, dažnai kenčia nuo alerginės reakcijos odos dariniams (pleiskanoms), seilėms ir šlapimui. Kadangi šunys ir katės – tai patys populiariausi naminiai augintiniai, jei stovi pirmieji gyvūnų, kuriems dažniausiai pasireiškia žmonių alergija, sąraše. Tačiau tarp žmonių dažnai sutinkama alergija ir tokiems naminiams augintiniams, kaip paukščiai, žiurkėnai, triušiai, pelės, taip pat arkliai, ožkos ir karvės. Alergija kai kuriems iš išvardintų pasireiškia dažniau, nei kitiems.

Kokie būna alergijos naminiams gyvūnams ženklai?

Alergija naminiams gyvūnams dažniausia pasireiškia ašarojančiomis akimis, alergine sloga, astmos priepuoliais, odos išbėrimu. Dažnai šie simptomai klaidingai yra laikomi kitų ligų simptomais ir tik po kelių dienų, išlaikant atstumą nuo gyvūnų, šie simptomai dingsta, bet pasireiškia vėl, kai atsiranda kontaktas su gyvūnu, kuris ir sukėlė alerginę reakciją.

Ar egzistuoja hipoalerginės šunų veislės?

Deja, tokių veislių nėra, taip pat, kaip ir nėra nesišeriančių šunų. Absoliučiai visi šunys daugiau ar mažiau šeriasi. Reikėtų atminti, kad alergiją sukelia ne kailis, o maži odos gabalėliai, kurie nubyra kartu su iškritusiu kailiu (pleiskanos). Kai kurios veislės yra mažiau linkusios į pleiskanų susidarymą (pudeliai, terjerai ir šnauceriai).

Žmonės, kurie kenčia nuo alergijos tokiems naminiams gyvūnams, kaip katės ir šunys, gali kaip naminius gyvūnus įsigyti žuvytes arba reptilijas.

Kaip galima sumažinti alerginę reakciją naminiams gyvūnams?

Jeigu jūs arba jūsų šeimos narys serga alergija naminiams gyvūnams, jūs galite sumažinti jų pasireiškimą, pasinaudoti šiais patarimais. Netgi jeigu jums nepasireiškia ši problema, atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus, nes tarp jūsų svečių gali atsirasti žmonių, kurie kenčia nuo alergijos gyvūnams.

- Mes praleidžiame nuo vieno trečdalio iki pusės mūsų gyvenimo miegamajame. Stenkitės neleisti į jį savo augintinio.
- Įsirenkite gerą oro filtrą.
- Pašalinkite visus įmanomus kilti skersvėjus miegamajame.
- Reguliariai valykite namus dulkių siurbliu.
- Reguliariai maudykite savo augintinį.
- Neleiskite savo augintiniui gulėti ant lovų, sofų ir krėslų.
- Neleiskite savo augintiniui važinėti automobilyje tupint ant sėdynių. Jam naudokite specialių paklotėlį ar apklotą.
- Rūpinkitės savo augintinio odos švara ir sveikata: parūpinkite jam teisingą maistą ir būtinus polivitaminų papildus.
- Tegul jūsų augintinis daugiau laiko praleidžia gryname ore.
- Kruopščiai plaukitės rankas po augintinio priežiūros.
- Pasikonsultuokite su savo gydytoju dėl galimos imunoterapijos arba antialerginio gydymo.

Žmonėms, kenčiantiems nuo alergijos naminiams gyvūnams, neįsigyti augintinio arba atiduoti jį į kitas rankas daugeliu atveju nėra pati geriausia išeitis. O ir išvengti kontakto su gyvūnu bus labai sunku, nes jie yra neatskiriama mūsų gyvenimo dalis. Imdamiesi būtinų priemonių mes galime sumažinti alerginių reakcijų pasireiškimą ir tuo pačiu užtikrinti sau bendravimo su mūsų mažaisiais broliais džiugesį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui? (14)

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui?
Tikriausiai daugelis bent kartą patyrė nepatogumo jausmą valgydami prie stalo namuose, kur yra gyvūnų, kai kiekvieną kąsnelį godžiai akimis rijo ir šalia sėdintis šuo, vėliau surinkęs visus ant žemės nukritusius maisto trupinėlius. Panašiai gyvūnai elgiasi ir lauke – kaip siurbliukai renka ant žemės rastus kąsnius, tačiau pagriebus ką nors pavojingo toks įprotis gali būti žalingas keturkojo sveikatai.

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams (3)

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams
Pavasarį, atšilus orams naminių gyvūnų šeimininkams iškyla naujų rūpesčių – suaktyvėja įvairūs parazitai, padaugėja gyvūnų traumų. Kad augintiniai būtų sveiki ir žvalūs daug priklauso ir nuo jų mitybos. Pasak specialistų, mitybą geriausia parinkti atsižvelgiant į augintinio amžių, rašoma pranešime spaudai.

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį (2)

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį
Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo daugiau džiaugsmo namuose. Bet jų šeimininkai žino – gyvūnai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir papildomų rūpesčių, nes tenka skirti daugiau dėmesio namų priežiūrai. Ypač tai jaučiasi pavasarį, kuomet augintiniai pradeda šertis. Švaros ir gyvūnų specialistai pataria, kaip prižiūrėti augintinius, kad namų higiena nevirstų varginančiu užsiėmimu, rašoma pranešime spaudai.

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke? (21)

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke?
Mažą šuniuką įsigiję žmonės patiria ne tik daug džiaugsmo, bet ir nemažai rūpesčių. Esminis jų – kaip išmokyti šunį gamtinius reikalus atlikti lauke, kad nuolat nereikėtų valyti pridergtų namų. Ekspertai pataria apsišarvuoti kantrybe ir laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti
Vakarų Europoje apie 45 procentai šunų turi viršsvorį, o 30 procentų yra nutukę. Nutukimas - rimta sveikatos problema, lemianti trumpesnę gyvūno gyvenimo trukmę ir padidėjusią tam tikrų ligų riziką.

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?
Šuniui ar katei rankinukas - lyg atrakcionų parkas, kur vienoje nedidelėje vietoje sukaupta gausybė kvapnių lobių. Deja, rankinės gali būti ir gyvūnams pavojingų medžiagų talpykla. Problemų (išskyrus sugadintą turtą) gali ir nekilti, jei rankinės turinys augintiniui bus saugus, tačiau, deja, jose dažnai laikomi augintiniams nuodingi produktai.

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis) (1)

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis)
Sąnarių laisvumą galima nustatyti ne jaunesniam kaip 4 mėn. amžiaus šunyčiui. Anksti tai pastebėjus, galima imtis priemonių žalos sumažinimui – kontroliuoti svorį, pratimus o gal net rinktis operaciją.

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis) (5)

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis)
Tęsiame publikacijų ciklą apie šuns klubo sąnario displaziją. Įprasta, kad klubo sąnario displazija – didelių veislių problema. Tačiau tai nėra visai tikslu. Displazija dažnai paliečia mažesnius šunis kaip mopsai ar buldogai, o tokie dideli gyvūnai kaip kurtai praktiškai negirdėję apie šią problemą. Taigi išties klubo sąnario displazija nėra didelių veislių problema – tai sunkių (lyginant su dydžiu) šunų problema. Ji reta tarp lengvo sudėjimo keturkojų.

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia? (35)

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia?
Visuomenėje vis dažniau imta kalbėti apie gyvūnų kastracijas ir sterilizacijas, kurios padeda užkirsti kelią nepageidaujamoms rujoms. Kaip pasirinkti, kokią procedūrą atlikti? O gal geriau naudoti vaistinius preparatus? Visų pirma, reikėtų išsiaiškinti kastracijos ir sterilizacijos sąvokas, nes daugelis iki šiol mano, kad kastruojami tik patinai, o sterilizacijos atliekamos patelėms. Visgi toks skirstymas iš tiesų nėra teisingas.

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti? (23)

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti?
Klubo ir alkūnės sąnario displazija – labai varginantys ir daug skausmo sukeliantys sutrikimai. Pirmą kartą displazija aprašyta 1930 metais kaip nauja šunų liga. Daugiau mokslininkų dėmesio ji sulaukė 1950 metais. Nors per paskutinius 50 metų tyrimų bei selektyvaus veisimo dėka tarp kai kurių veislių displazijos atvejai retėja, iš esmės nuo 1966 metų stebimas problemos gausėjimas.

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus? (7)

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus?
Kojos, tuo labiau pėdos – pirmoji „bendravimo“ priemonė tarp kūno ir žemės. Gyvendami natūralioje aplinkoje, šunys bėgioja nelygiais paviršiais, laipioja ir kasa. Tai nudilina jų nagus. Galima atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodo vilkų nagai – jie kieti ir buki, apsupti šeriuotais plaukais, kas lemia gebėjimą judėti tiek gruoblėtais, tiek slidžiais paviršiais.

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų (13)

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų
Katės iš prigimties yra labai švarūs gyvūnai, jos praleidžia tikrai daug laiko laižydamos ir švarindamos savo kailį pačios. Tačiau nors retai, norint, kad katė gerai atrodytų, kvepėtų ir būtų švari, kartais ją tenka išmaudyti ir tam prireikia kosmetikos priemonių. Kokybiška kosmetika reikalinga tiek kasdienei priežiūrai, tiek ruošiant augintinę parodai. Svarbiausia priemonė rūpinantis kailio švara – šampūnas. Jį išsirinkti gali būti labai sunku...

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti? (27)

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti?
Kasmet po Naujųjų metų sutikimo pasklinda gausybė prašymų padėti surasti pabėgusius šunis - šeimininkai juos pasiima kartu pasigrožėti fejerverkais, o kartais supanikavę keturkojai pasprunka net iš namų. Katės tai pat gali bijoti triukšmo, tačiau apie jų bėdas pranešama rečiau. Dažniausiai šventės metu jos įlenda į ramesnį kampą ir dauguma žmonių mano, kad tai normalus elgesys.

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti (25)

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti
Nėra greito ir paprasto atsakymo, kaip dažnai reikėtų šerti kačiukus ar suaugusias kates. Natūralioje aplinkoje katės ėda labai dažnai (net iki 12 kartų per dieną) ir po truputį, nepersirydamos. Namų sąlygomis tai sunkiai įmanoma. Maitinimo dažnis priklauso nuo namų aplinkos, savininko darbų grafiko, katės amžiaus ir sveikatos bei ėdalo tipo.

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?
Pavadėlis šuniui būtinas, kad augintinis būtų lengvai valdomas. Pavadėlio ir antkaklio tipas priklauso nuo šuns veislės, jūsų biudžeto ir gyvenimo būdo. Kartais tenka pakeisti keletą pavadėlių, kol atrandamas pats optimaliausias. Jeigu jūsų draugų tarpe kas nors augina šunis, galite paprašyti pagalbos iš jų. Jei šuniuką įsigijote iš veislyno, patarti gali ir veisėjas.