aA
Ne vienam mūsų teko matyti į pačią medžio viršūnę įsiropštusią katę ir užstrigusią toje viršūnėje. Katė gailiai miaukia, bet pajudėti negali nė iš vietos. Tuomet į pagalbą atvyksta gaisrininkai ir nutiesę savo kopėčias nukelia išsigandusį gyvūną. Kaip elgtis, įstrigus katei medyje? Kada kviesti pagalbą?
© Fotolia nuotr.

Katės iš prigimties geba puikiai karstytis medžiais, mediniais stulpais, bet jokio vargo užsiropščia net kelis metrus virš žemės. Katės neturi aukščio baimės, jos puikiai šokinėja nuo vienos medžio šakos ant kitos.

Karstytis katėms labai patinka, o jų pusiausvyra taip gerai išlavėjusi, kad nenukrenta net ir žingsniuodamos plona, vėjo siūbuojama medžio šaka. Praktiškai visoms katėms puikiai pavyksta užsiropšti į medį, o štai nulipti žemyn sugeba ne visos, nes jų nagai pritaikyti lipti į viršų, o ne ropštis žemyn. Katės nagai yra lenkti ir puikiai sulenda į medžio žievę, tad gyvūnas gali ramiai kopti į viršų.

Nebūtų jokios problemos, jeigu katė užsikorusi į medžio viršūnę iš jos ir nusileistų tokiu pat būdu, t.y. eitų atbulomis. Vis dėlto neaišku kodėl daugelis kačių nepakenčia eiti atbulomis, apsisuka ir nuo medžio bando nulipti žemyn galva ir joms nepavyksta, nes trūksta įgūdžių. Todėl katės, užuot atbulomis ramiai nusileidusios žemyn, ropščiasi į pačią medžio viršūnę, kol galų gale nebeturi kur dėtis – negali leistis nei žemyn, nei į lipti dar aukščiau. Tuomet šeimininkui nebelieka nieko kito tik paskambinti 112 ir prašyti gaisrininkų pagalbos. Jeigu ugniagesiai neturi rimtesnių iškvietimų, atvyksta iš medžio iškelti katės, tačiau pataria palaukti apie 12 valandų, nes per tą laiką neretai katės suranda būdą nusileisti ant žemės.

Jeigu katė išeina į lauką, yra tikimybė, kad anksčiau ar vėliau išvysime ją siūbuojančią medžio viršūnėje. Kaip pasirūpinti katėmis, kurios be lauko negali gyventi:

Nekirpkite katei nagų. Ilgi nagai katei padeda apsiginti nuo šunų, kitų katinų ir be jokios abejonės jie reikalingi ne tik ropštis į medį, bet ir nuo jo nulipti. Jeigu katė namuose drasko baldus, nekirpkite bent jau galinių kojų nagų. Netiesa, kad turėdama trumpus nagus katė nesikarstys medžiais. Jai bus šiek tiek sunkiau, bet vis tiek gali užsikarti į medžio viršūnę, ypač, jeigu bėgs nuo šuns. O štai nulipti turint trumpus nagus yra ypatingai sunku. Kur kas sudėtingiau ir išsilaikyti ant medžių šakų, tad katė gali prarasti pusiausvyrą ir neturėdama kuo tvirtai įsikabinti į medžio žievę, tiesiog nukristi.

Jeigu pamatėte, kad jūsų katė tupi medyje, negąsdinkite jos, nepurkškite vandeniu. Išsigandęs gyvūnas užuot nulipęs žemyn, staigiai užbėgs į pačią medžio viršūnę arba tiesiog nušoks nuo medžio. Katės šuolis iš didelio aukšto gali baigtis tragiškai, gyvūnas gali sužaloti vidaus organus, susilaužyti letenas, stuburą arba užsimušti vietoje).

Ką daryti išvydus savo numylėtinę medyje?

Elkitės kuo ramiau, kad katė neišsigąstų. Jeigu pro šalį eina žmonės su šunimis, paprašykite, jų, kad atsitrauktų ir nepaleistų savo augintinių, nes šuns lojimas gali įvaryti katę į pačią viršūnę. Pabandykite švelniai kalbinti katę ir laikydami rankose skanėstus ją kviesti. Jeigu gyvenate nuosavame name, ko gero turite kopėčias arba ilgą lentą – atremkite ją į medį. Katė turėtų suprasti, kad kopėčiomis arba lenta jai bus lengviau nulipti.

Gaisrininkus kvieskite ne anksčiau kaip praėjus 12 valandų arba ir dar daugiau. Jeigu lauke nėra labai šalta, katei nieko nenutiks ir po keliolikos valandų greičiausiai ji pati pasiryš išlipti iš medžio. Galima drąsiai palaukti ir iki kitos dienos ryto, o jeigu katė vis dar bus medyje, tik tada kviesti gelbėtojus.

Vis dėlto, jeigu lauke yra minusinė temperatūra, arba katė serga, neverta laukti nė akimirkos, patartina iškart skambinti 112. Kviesti gaisrininkus reikia ir tuomet, jeigu katė įstrigusi tokioje vietoje, iš kurios pati neišsivaduos – tarkime jeigu įkrito į šulinį, įstrigo kokiame nors vamzdyje, palindo po automobilio varikliu ar pan. Jeigu girdime, kad katė miaukia kur nors automobilio viduje, galime iš pradžių pabandyti padėti dubenėlį su maistu (turinčiu stiprų kvapą, tarkime konservais su tunu) ir atsitraukti keliolikai minučių. Na, o jeigu katinėlis ir toliau gailiai miaukia, nebelieka kitos išeities, tik skambinti pagalbos telefonu 112.

Jeigu katė gyvena bute ir mėgsta per langą ar balkoną iššokti į lauką, verčiau pasirūpinti langų apsaugomis ir apskritai neleisti kačių į lauką. Mieste katinėlių laukia daug pavojų – jos gali pakliūti po automobiliu, į žiaurių žmonių rankas ar šuns nasrus. Katinus patartina iškastruoti, kad noras eiti į lauką nebūtų toks stiprus. Katei, nuolatos gyventi bute nėra blogai, ji tikrai neprivalo kasdien išbėgti į lauką ir vaikštinėti savo keliais.

LETENA.LT REKOMENDUOJA:

1. Kodėl bent kartą gyvenime reikia apspjauti katę?

2. Pačios draugiškiausios kačių veislės

3. Augalai, kurie varo kates iš proto

4. Kaip katės uodegos padėtis išduoda jos emocijas

5. Ar katės iš tiesų myli savo šeimininkus?

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Priminimas šunų šeimininkams: eidami į lauką nepamirškite svarbiausių dalykų (8)

Nori džiaugtis pavasariu ir būti gamtoje? Tai pasirūpink, kad aplinka būtų saugi ir švari....

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui? (14)

Tikriausiai daugelis bent kartą patyrė nepatogumo jausmą valgydami prie stalo namuose, kur yra...

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams (3)

Pavasarį, atšilus orams naminių gyvūnų šeimininkams iškyla naujų rūpesčių – suaktyvėja...

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį (2)

Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo...

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke? (21)

Mažą šuniuką įsigiję žmonės patiria ne tik daug džiaugsmo, bet ir nemažai rūpesčių....

Top naujienos

Paauglei per klaidą buvo sulašintas dezinfekcinis skystis: paaiškino, kaip tai įvyko papildyta 12.58 (1)

Praėjusį penktadienį per Lietuvą nuaidėjo žinia apie Kauno klinikose įvykusią slaugytojos...

Gaisro gesinimo realybė Alytuje: skambinome per visą Lietuvą, maldavome verslininkų papildyta 13:01 val. (105)

Šeštą parą Alytuje kovojama su gaisru padangų perdirbimo įmonėje. Mieste yra paskelbta...

Kauno r. sugalvojo atkirtį Matijošaičiui, pasiryžusiam per dieną už vaiką reikalauti kone 10 eurų (95)

9,20 euro už vieną Kauno vaikų darželiuose praleistą dieną. Tiek kitais metais reikės mokėti...

Finalas gali būti skandalingas: jei į Pranckiečio ir valdančiųjų konfliktą dėl posto būtų įtraukta net policija (253)

Antradienį Seimo posėdžių salę pasieks ne tik kitų metų biudžeto projektas ir jo pateikimas....

Įtarusi galimą dokumento klastojimą, Širinskienė kreipėsi į Seimo kanclerę (51)

Dėl tikrovės neatitinkančių duomenų pateikimo spalio 15 d. nenumatyto Seimo plenarinio posėdžio...

Stilistė palygino pigius ir brangius drabužius – atrodo taip pat, o kainos skiriasi dešimtis kartų (3)

Žinomas prekinis ženklas – tai tik žmogaus puikybės ženklas ar, vis dėlto, nepriekaištinga...

Rokiškėnas praturtėjo neteisėtai: skyrė baudą ir konfiskavo 354 tūkst. namuose rastų eurų (22)

Lietuvos apeliacinis teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros apeliacinį skundą ir...

Paaiškėjo naujos Anastasijos Zavorotniuk gydymo detalės: gydymo brangiame reabilitacijos centre prireikė staiga pablogėjus sveikatai

Žurnalistai išsiaiškino, kiek kainuoja paslaugos elitiniame Pamaskvės rajone (Rubliovkoje)...

Į Lietuvą atvyko JAV tankai (59)

Į Lietuvą pirmadienį atvyko pusmečiui šalyje dislokuojamo Jungtinių Valstijų bataliono...

Netobulos. Sabina Daukantaitė: beieškant tik tobulų sprendimų, netyčia galima praleisti gyvenimą

Sabinos Daukantaitės apibūdinimas daug kam skamba neįtikėtinai - 7 vaikų mama, knygos...