Ar žinote, kaip teisingai maudyti šunį?

 (3)
Prieš kokį 15 metų vyravo nuomonė, kad nebūtina maudyti šunų kvepiančiais šampūnais ir ruošti namuose jiems vos ne SPA procedūras. Išskyrus dekoratyvines veisles: pudelius, jorkšyro terjerus ir kitus įmantraus plauko atstovus. O kam į vonią kišti vokiečių aviganį ar rotveilerį?
Šuns maudymas
© Fotolia nuotr.

Pastarieji ir kitų darbinių veislių šunys buvo maudomi tiesiog vasarą vandens telkiniuose, o žiemą savo kailį gražiai išsipurendavo voliodamiesi po sniegą. Vis dėlto ši nuomonė po truputį keitėsi ir dabar vis dažniau kvapiais šampūnais bei kondicionieriais lepinami ne tik dekoratyvinių veislių, bet ir darbiniai šunys. Ir ne tik todėl, kad šeimininko lova „neprisigertų“ išties nekokių kvapų. Išmaudyto šuns kailis atsigauna, įgauna žvilgesio. Ir vis dėlto svarbu neperlenkti lazdos ir nemaudyti augintinių per dažnai. Būtina ir tinkamai parinkti maudymosi priemones.

Iki 8 savaičių – tik vanduo

Iki 8 savaičių amžiaus nerekomenduojama maudyti šuniuko – na nebent jis išsitepė taip, kad vien tik vandeniu neįmanoma išplauti jo kailio. Nuo 8 savaičių amžiaus jau galima šuniuką maudyti su specialiai mažiems šuniukams skirtomis maudymosi priemonėmis.

Žmonėms skirtos priemonės nei mažiems, nei suaugusiems šunims netinka, nes gali sudirginti gyvūno odą. Labai svarbu gerai išplauti šampūną drungnu, tekančiu vandeniu bei tiksliai nusausinti kailį, kad šuniukas nesušaltų. Jeigu šuniukas nebijo plaukų džiovintuvo, būtų gerai dar ir išdžiovinti jo kailiuką. Labai svarbu, kad po maudynių šuniukas nesušaltų, todėl neleiskite jam gulėti ant vėsių grindų ar tose vietose, kur pučia skersvėjai. Negalima maudyti šuniuko (suaugusio šuns taip pat) nepraėjus dviem savaitėms po skiepų.

Kas 3 – 4 mėnesius

Paprastai šunis maudyti patariama kas 3 – 4 mėnesius. Dažniau nerekomenduojama, nes dažnai maudant šunį prastėja jo kailio apsauginės savybės, sausėja oda ir šuo pradeda kasytis. Kaip dažnai maudyti šunį, ko gero labiausiai priklauso nuo šuns veislės ir gyvenimo būdo.

Maždaug kas 6 savaites galima maudyti lauke gyvenančius arba ilgaplaukius šunis. Trumpaplaukius galima maudyti kartą per metus. Yra šunų, kurių kailis labai greitai riebaluojasi – tai jorkšyro terjerai ir kiti gyvūnai turintys minkštą, „šilkinį“ kailį. Kad jų kailiukas nebūtų susiriebalavęs ir negražus, juos reiktų maudyti ne rečiau kaip kas 10 dienų.

O štai šunys su vandeniu atspariais kailiais (tarkime auksaspalviai retriveriai, Podhalės, Pirėnų kalnų aviganiai, samojedai, malamutai) gali būti maudomi retai, tačiau jų kailį reikia dažnai šukuoti – kai iššukuojami negyvi plaukai, lengviau po visą kailį pasklinda apsauginiai odos riebalai, padedantys odai ir kailiui išlikti sveikiems.

Pratinti nuo mažens

Kad šuo nebijotų būti maudomas, būtina jį prie šios procedūros pratinti nuo mažens. Jeigu parsivežę šuniuką namo jau pirmą dieną jį išmaudysite – gyvūnas gali išsigąsti ir ateityje jis priešinsis šiai procedūrai. Pratinimas prie maudynių prasideda nuo paprasčiausių priežiūros procedūrų.

Kasdien pašukuokite šuniuką, lieskite jo letenas, valykite ausis, rankomis švelniai pasukiokite snukutį į kairę ir dešinę. Po to pripratinkite šuniuką prie tekančio vandens garso, suvilgykite letenytes, nusausinkite jas ir duokite šuniukui skaniuką už gerą elgesį. Tada, kai šuniukas nebijos tekančio vandens garso, pastatykite jį vonioje ir pirmą kartą išmaudykite.

Prieš maudant iššukuokite kailį

Ilgaplaukį šunį patartina prieš maudant iššukuoti, kad maudant dar labiau nesusiveltų šuns kailis. Galima nukirpti nagus, apžiūrėti tarpupirščius ir jeigu reikia, iškarpykite iš jų plaukus. Kadangi išmaudytas keturkojis būtinai nusipurtys, turėkite omenyje, kad ir patys greičiausiai turėsite persirengti (ypač, jeigu šuo yra didelės veislės).

„Saugiausia“ maudant šunį uždaryti vonios duris, nes keturkojis gali iššokti iš vonios, o jums po visus namus teks vaikytis šlapią ir šampūno purslus aplink taškantį augintinį. Prieš maudant šunį būtinai patogioje vietoje pasidėkite visas reikalingas priemones: šampūną, kondicionierių (jeigu jį naudojate), rankšluostį – tuomet viena ranka galėsite prilaikyti šunį, kad nepabėgtų, o kita paimti šampūną ir t.t.

Galvą plaukite pabaigoje

Pirmiausiai įsitikinkite, ar vanduo yra reikiamos temperatūros, t. y. apie 40°C, tada į vonią jo pripilkite tiek, kad siektų augintinio kulnų sąnarius. Po to įkelkite augintinį į vonią – jeigu muistosi, nuraminkite, paglostykite, galite užsegti pavadį, kad būtų lengviau išlaikyti šunį vonioje. Jeigu šuo nenori būti vonioje, nebauskite jo, nes sukelsite dar didesnį stresą – tiesiog ramiai pilkite vandenį ant kūno. Tik tada, kai kailis bus visiškai šlapias, ištrinkite jį šampūnu – plauko augimo kryptimi. Tada tiksliai nuplaukite šampūną.

Kai visas kūnas bus švarus, sušlapinkite šuns galvą (nes šunys šios procedūros labiausiai nemėgsta) – nepilkite vandens srovės tiesiai ant galvos, o kilstelėkite augintinio snukutį, kad vanduo tekėtų pakaušiu, o jeigu nepavyksta, tiesiog suvilgykite šuns galvą savo šlapiais delnais ir ištrinkite šampūnu. Šampūną išskalauti reikia taip pat labai švelniai ir atsargiai. Kai išskalausite galvą vandeniu, dar kartą išskalaukite ir kūną, kad neliktų šampūno likučių.

Būtina gerai nusausinti

Jeigu šuns kailis ilgas ir tankus, nuspauskite rankomis vandens perteklių, ištraukite gyvūną iš vonios ir apvyniokite rankšluosčiu. Didelės veislės šunį lengviau rankšluosčiu nusausinti prieš jam išlipant iš vonios – taip mažiau vandens nutekės ant grindų. Šlapias šuo tikrai bėgios po namus, trinsis į kilimą, sofą tol, kol pats jausis sausas. Todėl galite šunį išdžiovinti plaukų džiovintuvu. Paprastai šunys labai greitai pripranta prie džiovintuvo, tačiau svarbu nenaudoti karštos oro srovės. Džiovinant galima šunį šukuoti – tada tikrai jis puikiai atrodys po maudynių.

Svarbu:

Labai svarbu įsigyti geros kokybės šampūną ir kondicionierių (jeigu pastarojo reikia) – priemones pirkti specializuotose parduotuvėse. Prastos priemonės gali sukelti alergiją, paskatinti pleiskanų atsiradimą. Būtinai atkreipkite dėmesį į tai, ar nusipirkote šampūną, ar jo kondensatą – pastarąjį būtina skiesti taip, kaip nurodyta instrukcijoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui? (14)

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui?
Tikriausiai daugelis bent kartą patyrė nepatogumo jausmą valgydami prie stalo namuose, kur yra gyvūnų, kai kiekvieną kąsnelį godžiai akimis rijo ir šalia sėdintis šuo, vėliau surinkęs visus ant žemės nukritusius maisto trupinėlius. Panašiai gyvūnai elgiasi ir lauke – kaip siurbliukai renka ant žemės rastus kąsnius, tačiau pagriebus ką nors pavojingo toks įprotis gali būti žalingas keturkojo sveikatai.

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams (3)

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams
Pavasarį, atšilus orams naminių gyvūnų šeimininkams iškyla naujų rūpesčių – suaktyvėja įvairūs parazitai, padaugėja gyvūnų traumų. Kad augintiniai būtų sveiki ir žvalūs daug priklauso ir nuo jų mitybos. Pasak specialistų, mitybą geriausia parinkti atsižvelgiant į augintinio amžių, rašoma pranešime spaudai.

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį (2)

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį
Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo daugiau džiaugsmo namuose. Bet jų šeimininkai žino – gyvūnai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir papildomų rūpesčių, nes tenka skirti daugiau dėmesio namų priežiūrai. Ypač tai jaučiasi pavasarį, kuomet augintiniai pradeda šertis. Švaros ir gyvūnų specialistai pataria, kaip prižiūrėti augintinius, kad namų higiena nevirstų varginančiu užsiėmimu, rašoma pranešime spaudai.

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke? (21)

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke?
Mažą šuniuką įsigiję žmonės patiria ne tik daug džiaugsmo, bet ir nemažai rūpesčių. Esminis jų – kaip išmokyti šunį gamtinius reikalus atlikti lauke, kad nuolat nereikėtų valyti pridergtų namų. Ekspertai pataria apsišarvuoti kantrybe ir laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti
Vakarų Europoje apie 45 procentai šunų turi viršsvorį, o 30 procentų yra nutukę. Nutukimas - rimta sveikatos problema, lemianti trumpesnę gyvūno gyvenimo trukmę ir padidėjusią tam tikrų ligų riziką.

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?
Šuniui ar katei rankinukas - lyg atrakcionų parkas, kur vienoje nedidelėje vietoje sukaupta gausybė kvapnių lobių. Deja, rankinės gali būti ir gyvūnams pavojingų medžiagų talpykla. Problemų (išskyrus sugadintą turtą) gali ir nekilti, jei rankinės turinys augintiniui bus saugus, tačiau, deja, jose dažnai laikomi augintiniams nuodingi produktai.

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis) (1)

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis)
Sąnarių laisvumą galima nustatyti ne jaunesniam kaip 4 mėn. amžiaus šunyčiui. Anksti tai pastebėjus, galima imtis priemonių žalos sumažinimui – kontroliuoti svorį, pratimus o gal net rinktis operaciją.

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis) (5)

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis)
Tęsiame publikacijų ciklą apie šuns klubo sąnario displaziją. Įprasta, kad klubo sąnario displazija – didelių veislių problema. Tačiau tai nėra visai tikslu. Displazija dažnai paliečia mažesnius šunis kaip mopsai ar buldogai, o tokie dideli gyvūnai kaip kurtai praktiškai negirdėję apie šią problemą. Taigi išties klubo sąnario displazija nėra didelių veislių problema – tai sunkių (lyginant su dydžiu) šunų problema. Ji reta tarp lengvo sudėjimo keturkojų.

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia? (35)

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia?
Visuomenėje vis dažniau imta kalbėti apie gyvūnų kastracijas ir sterilizacijas, kurios padeda užkirsti kelią nepageidaujamoms rujoms. Kaip pasirinkti, kokią procedūrą atlikti? O gal geriau naudoti vaistinius preparatus? Visų pirma, reikėtų išsiaiškinti kastracijos ir sterilizacijos sąvokas, nes daugelis iki šiol mano, kad kastruojami tik patinai, o sterilizacijos atliekamos patelėms. Visgi toks skirstymas iš tiesų nėra teisingas.

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti? (23)

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti?
Klubo ir alkūnės sąnario displazija – labai varginantys ir daug skausmo sukeliantys sutrikimai. Pirmą kartą displazija aprašyta 1930 metais kaip nauja šunų liga. Daugiau mokslininkų dėmesio ji sulaukė 1950 metais. Nors per paskutinius 50 metų tyrimų bei selektyvaus veisimo dėka tarp kai kurių veislių displazijos atvejai retėja, iš esmės nuo 1966 metų stebimas problemos gausėjimas.

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus? (7)

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus?
Kojos, tuo labiau pėdos – pirmoji „bendravimo“ priemonė tarp kūno ir žemės. Gyvendami natūralioje aplinkoje, šunys bėgioja nelygiais paviršiais, laipioja ir kasa. Tai nudilina jų nagus. Galima atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodo vilkų nagai – jie kieti ir buki, apsupti šeriuotais plaukais, kas lemia gebėjimą judėti tiek gruoblėtais, tiek slidžiais paviršiais.

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų (13)

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų
Katės iš prigimties yra labai švarūs gyvūnai, jos praleidžia tikrai daug laiko laižydamos ir švarindamos savo kailį pačios. Tačiau nors retai, norint, kad katė gerai atrodytų, kvepėtų ir būtų švari, kartais ją tenka išmaudyti ir tam prireikia kosmetikos priemonių. Kokybiška kosmetika reikalinga tiek kasdienei priežiūrai, tiek ruošiant augintinę parodai. Svarbiausia priemonė rūpinantis kailio švara – šampūnas. Jį išsirinkti gali būti labai sunku...

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti? (27)

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti?
Kasmet po Naujųjų metų sutikimo pasklinda gausybė prašymų padėti surasti pabėgusius šunis - šeimininkai juos pasiima kartu pasigrožėti fejerverkais, o kartais supanikavę keturkojai pasprunka net iš namų. Katės tai pat gali bijoti triukšmo, tačiau apie jų bėdas pranešama rečiau. Dažniausiai šventės metu jos įlenda į ramesnį kampą ir dauguma žmonių mano, kad tai normalus elgesys.

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti (25)

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti
Nėra greito ir paprasto atsakymo, kaip dažnai reikėtų šerti kačiukus ar suaugusias kates. Natūralioje aplinkoje katės ėda labai dažnai (net iki 12 kartų per dieną) ir po truputį, nepersirydamos. Namų sąlygomis tai sunkiai įmanoma. Maitinimo dažnis priklauso nuo namų aplinkos, savininko darbų grafiko, katės amžiaus ir sveikatos bei ėdalo tipo.

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?
Pavadėlis šuniui būtinas, kad augintinis būtų lengvai valdomas. Pavadėlio ir antkaklio tipas priklauso nuo šuns veislės, jūsų biudžeto ir gyvenimo būdo. Kartais tenka pakeisti keletą pavadėlių, kol atrandamas pats optimaliausias. Jeigu jūsų draugų tarpe kas nors augina šunis, galite paprašyti pagalbos iš jų. Jei šuniuką įsigijote iš veislyno, patarti gali ir veisėjas.