Ar dalintis lova su augintiniu – tikrai gera mintis?

 (7)
Sakoma, kad šunų šeimininkai skirstomi į tuos, kurie miega su šuniu ir tuos, kurie neprisipažįsta, kad tai daro. Išties ko gero yra vienodai argumentų turi tie, kurie miega su šuniu ir tie, kurie neįsivaizduoja, kad galima gyvūną įsileisti į lovą. Tad vienareikšmiško atsakymo, miegoti ar ne su šunimi nėra ir ko gero negali būti.
Miegas su augintiniu
© Fotolia nuotr.

Argumentai „UŽ“

Šiluma. Šuo yra šiltas ir ypač rudenį bei žiemą malonu prie jo prisiglausti tarsi prie šildytuvo – minkšto ir pūkuoto, keičiančio padėtis, todėl sušildančio visą kūną. Jeigu šąla kojos arba rankos, pakanka jomis prisiliesti prie keturkojo ir tuoj pat sušyla.

Artumas. Labai malonu miegoti su kažkuo, todėl ypač vienišiai vertina miegą su augintiniu, kuris ir prisiglaudžia, ir leteną ant kaklo arba rankos uždeda. Daugelis žmonių labai mėgsta užmigti klausydamiesi ramaus šuns alsavimo, kuris atpalaiduoja ir tarsi „užkrečia“ miegu. Yra manančių, kad miegant su šunimi pagerėja šeimininko ir gyvūno tarpusavio supratimas. Nežinau, tiesa tai, ar ne. Na, bet šuo yra idealus tiems, kas nemėgsta miegoti vienas, o kartais tai daryti privalo. Aišku, kad šuo nepakeis žmogaus, tačiau jis gali praskaidrinti vienatvę, nes yra gyva, šilta būtybė.

Saugumas. Šuns klausa daug geresnė negu žmogaus, tad budrus gyvūnas mus pažadins išgirdęs net menkiausią garsą, į kurį patys nesureaguotume. Nereikia net mokyti šuns budrumo, pakanka nenumalšinti jo natūralaus instinkto aploti svetimus žmones, užsukusius į mūsų teritoriją.

Dabar madingi mieli, puikiai socializuoti šunyčiai, kurie į namus įsibrovus vagiui nė neamtelės, o „mandagiai“ stebės, kaip šis neša iš namų vertingus daiktus. Tokie šunys loja tik šeimininkui leidus, tačiau kaip duoti komandą, kai pats miegi? Na, bent jau man labiau patinka tie šunys, kurie namuose loja, nes jau vien šuns lojimas gali atbaidyti vagis, patraukti kaimynų dėmesį.

Taupumas. Jeigu šuo miega lovoje, nereikia pirkti jam guolio, tad galima sutaupyti šiek tiek pinigų. Aišku, šis teiginys kelia šypseną, nes kas turi šunį, neskaičiuoja išlaidų. O štai nedideliame bute išties patogu, kai šuo miega lovoje, nes nereikia jam skirti vietos, kurios ir taip nėra daug.

Argumentai „PRIEŠ“

Lovoje tampa ankšta. Net ir mažas šunelis sugeba taip patogiai įsitaisyti lovoje, kad norint išsimiegoti tenka jį pastumti į lovos kraštą. Keturkojis atsigula ant pagalvės, taip susirango ant užkloto, kad mums jo nelieka arba atsigula ant kojų, o mes nuo gyvūno svorio prabundame. Jeigu norime miegoti su šuniu, reikėtų pripratinti jį miegoti kuriame nors lovos kamputyje.

Tenka dažniau skalbti patalynę. Kad ir koks švarus šuo bebūtų, vis tiek į lovą prineša purvo, nes vaikšto be batų ar šlepečių. Šunys rečiau maudomi, nes nereikia ir net negalima kasdien jų maudyti po dušu. Nors šuo neprakaituoja ir nesmirdi prakaitu, tačiau mėgsta išsivolioti purve. Ir aišku, šuo nenaudoja tualetinio popieriaus ir šeriasi. Tad turime susitaikyti su mintimi, kad įsileisdami šunį į savo lovą, ji nebus idealiai švari. Kai kurie šunys labai mėgsta laižyti – jie laižo žmogų, pagalvę, patalynę, todėl lovoje būna šlapių dėmių.

Pažadina. Nors sakoma, kad miegant su šuniu, pati miego kokybė yra prastesnė, nes gyvūnas kelis kartus per naktį keisdamas miego pozicijas pažadina šeimininką, ko gero tai diskutuotinas klausimas. Yra žmonių, kurie negali užmigti, kol šalia nesusirango gyvūnas, kiti teigia, kad negali užmigti, kol neišveja šuns iš lovos. Vis dėlto ko gero teisūs tie, kurie sako, kad prasčiau miegama, kai lovoje yra šuo. Gyvūnas sukasi, malasi, stumdosi ir apskritai naktį karaliauja lovoje.

Ligos, bakterijos ir kitos blogybės. Yra rizika užsikrėsti nuo šuns, nes jis šiek tiek mažiau švarus už žmogų, tačiau daugelis šeimininkų miega su savo augintiniais ir nesuserga. Jeigu šuo gauna vaistų nuo kirminų, yra paskiepytas ir prižiūrėtas, tikimybė kuo nors užsikrėsti sumažėja ir tampa tokia pati, kaip tikimybė užsikrėsi nuo neplaunančių rankų ir prastos higienos žmonių.

Įdomus faktas

Šiais metais per „Associated Professional Sleep Societes“ mokslininkai pateikė savo tyrimo išvadas. Jie ištyrė 300 gyvūnų augintojų, kurių pusė miegojo su augintiniu. Tyrimai rodo, kad du trečdaliai žmonių, kurių lovoje nuolatos miegojo koks nors gyvūnas, skundėsi prasta miego kokybe. Daugelis tvirtino, kad naktį yra reguliariai pažadinami gyvūnų. Vis dėlto matyt daugiau yra miego su šuniu privalumų nei trūkumų, kadangi tik 10 proc. apklaustųjų tvirtina, kad nepaisant prastesnio miego nenori miegoti su šuniu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui? (14)

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui?
Tikriausiai daugelis bent kartą patyrė nepatogumo jausmą valgydami prie stalo namuose, kur yra gyvūnų, kai kiekvieną kąsnelį godžiai akimis rijo ir šalia sėdintis šuo, vėliau surinkęs visus ant žemės nukritusius maisto trupinėlius. Panašiai gyvūnai elgiasi ir lauke – kaip siurbliukai renka ant žemės rastus kąsnius, tačiau pagriebus ką nors pavojingo toks įprotis gali būti žalingas keturkojo sveikatai.

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams (3)

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams
Pavasarį, atšilus orams naminių gyvūnų šeimininkams iškyla naujų rūpesčių – suaktyvėja įvairūs parazitai, padaugėja gyvūnų traumų. Kad augintiniai būtų sveiki ir žvalūs daug priklauso ir nuo jų mitybos. Pasak specialistų, mitybą geriausia parinkti atsižvelgiant į augintinio amžių, rašoma pranešime spaudai.

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį (2)

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį
Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo daugiau džiaugsmo namuose. Bet jų šeimininkai žino – gyvūnai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir papildomų rūpesčių, nes tenka skirti daugiau dėmesio namų priežiūrai. Ypač tai jaučiasi pavasarį, kuomet augintiniai pradeda šertis. Švaros ir gyvūnų specialistai pataria, kaip prižiūrėti augintinius, kad namų higiena nevirstų varginančiu užsiėmimu, rašoma pranešime spaudai.

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke? (21)

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke?
Mažą šuniuką įsigiję žmonės patiria ne tik daug džiaugsmo, bet ir nemažai rūpesčių. Esminis jų – kaip išmokyti šunį gamtinius reikalus atlikti lauke, kad nuolat nereikėtų valyti pridergtų namų. Ekspertai pataria apsišarvuoti kantrybe ir laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti
Vakarų Europoje apie 45 procentai šunų turi viršsvorį, o 30 procentų yra nutukę. Nutukimas - rimta sveikatos problema, lemianti trumpesnę gyvūno gyvenimo trukmę ir padidėjusią tam tikrų ligų riziką.

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?
Šuniui ar katei rankinukas - lyg atrakcionų parkas, kur vienoje nedidelėje vietoje sukaupta gausybė kvapnių lobių. Deja, rankinės gali būti ir gyvūnams pavojingų medžiagų talpykla. Problemų (išskyrus sugadintą turtą) gali ir nekilti, jei rankinės turinys augintiniui bus saugus, tačiau, deja, jose dažnai laikomi augintiniams nuodingi produktai.

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis) (1)

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis)
Sąnarių laisvumą galima nustatyti ne jaunesniam kaip 4 mėn. amžiaus šunyčiui. Anksti tai pastebėjus, galima imtis priemonių žalos sumažinimui – kontroliuoti svorį, pratimus o gal net rinktis operaciją.

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis) (5)

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis)
Tęsiame publikacijų ciklą apie šuns klubo sąnario displaziją. Įprasta, kad klubo sąnario displazija – didelių veislių problema. Tačiau tai nėra visai tikslu. Displazija dažnai paliečia mažesnius šunis kaip mopsai ar buldogai, o tokie dideli gyvūnai kaip kurtai praktiškai negirdėję apie šią problemą. Taigi išties klubo sąnario displazija nėra didelių veislių problema – tai sunkių (lyginant su dydžiu) šunų problema. Ji reta tarp lengvo sudėjimo keturkojų.

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia? (35)

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia?
Visuomenėje vis dažniau imta kalbėti apie gyvūnų kastracijas ir sterilizacijas, kurios padeda užkirsti kelią nepageidaujamoms rujoms. Kaip pasirinkti, kokią procedūrą atlikti? O gal geriau naudoti vaistinius preparatus? Visų pirma, reikėtų išsiaiškinti kastracijos ir sterilizacijos sąvokas, nes daugelis iki šiol mano, kad kastruojami tik patinai, o sterilizacijos atliekamos patelėms. Visgi toks skirstymas iš tiesų nėra teisingas.

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti? (23)

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti?
Klubo ir alkūnės sąnario displazija – labai varginantys ir daug skausmo sukeliantys sutrikimai. Pirmą kartą displazija aprašyta 1930 metais kaip nauja šunų liga. Daugiau mokslininkų dėmesio ji sulaukė 1950 metais. Nors per paskutinius 50 metų tyrimų bei selektyvaus veisimo dėka tarp kai kurių veislių displazijos atvejai retėja, iš esmės nuo 1966 metų stebimas problemos gausėjimas.

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus? (7)

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus?
Kojos, tuo labiau pėdos – pirmoji „bendravimo“ priemonė tarp kūno ir žemės. Gyvendami natūralioje aplinkoje, šunys bėgioja nelygiais paviršiais, laipioja ir kasa. Tai nudilina jų nagus. Galima atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodo vilkų nagai – jie kieti ir buki, apsupti šeriuotais plaukais, kas lemia gebėjimą judėti tiek gruoblėtais, tiek slidžiais paviršiais.

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų (13)

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų
Katės iš prigimties yra labai švarūs gyvūnai, jos praleidžia tikrai daug laiko laižydamos ir švarindamos savo kailį pačios. Tačiau nors retai, norint, kad katė gerai atrodytų, kvepėtų ir būtų švari, kartais ją tenka išmaudyti ir tam prireikia kosmetikos priemonių. Kokybiška kosmetika reikalinga tiek kasdienei priežiūrai, tiek ruošiant augintinę parodai. Svarbiausia priemonė rūpinantis kailio švara – šampūnas. Jį išsirinkti gali būti labai sunku...

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti? (27)

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti?
Kasmet po Naujųjų metų sutikimo pasklinda gausybė prašymų padėti surasti pabėgusius šunis - šeimininkai juos pasiima kartu pasigrožėti fejerverkais, o kartais supanikavę keturkojai pasprunka net iš namų. Katės tai pat gali bijoti triukšmo, tačiau apie jų bėdas pranešama rečiau. Dažniausiai šventės metu jos įlenda į ramesnį kampą ir dauguma žmonių mano, kad tai normalus elgesys.

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti (25)

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti
Nėra greito ir paprasto atsakymo, kaip dažnai reikėtų šerti kačiukus ar suaugusias kates. Natūralioje aplinkoje katės ėda labai dažnai (net iki 12 kartų per dieną) ir po truputį, nepersirydamos. Namų sąlygomis tai sunkiai įmanoma. Maitinimo dažnis priklauso nuo namų aplinkos, savininko darbų grafiko, katės amžiaus ir sveikatos bei ėdalo tipo.

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?
Pavadėlis šuniui būtinas, kad augintinis būtų lengvai valdomas. Pavadėlio ir antkaklio tipas priklauso nuo šuns veislės, jūsų biudžeto ir gyvenimo būdo. Kartais tenka pakeisti keletą pavadėlių, kol atrandamas pats optimaliausias. Jeigu jūsų draugų tarpe kas nors augina šunis, galite paprašyti pagalbos iš jų. Jei šuniuką įsigijote iš veislyno, patarti gali ir veisėjas.