Žaislai gyvūnams: kaip išsirinkti tinkamiausią?

 (2)
Žaisdami su kai kuriais žaislais, šunys tampa laukiniais – pliušiniams meškiukams be gailesčio perdreskiami pilvai ir iškratoma vata, o cypiantys kamuoliukai taršomi, kol nutyla amžiams.
© Shutterstock nuotr.

Itin daug laimės šunims suteikia daiktai, kurie graužimo metu skleidžia cypimo garsus. Pastarieji žaislai gan populiarūs, nors yra pakankamai trumpalaikiai.

Cypiantys žaislai – lyg grobis

Šunų palankumas cypiantiems žaislams aiškinamas tuo, kad kai jie dar buvo laukiniai medžiotojai, smulkų grobį (peles ir pan.) aptikdavo pagal cypsėjimą. Tai – dalis jų natūralaus medžioklės instinkto. Be to, sučiupta auka taip pat cypdavo – dėl to ir dabar šunys stengiasi iki galo „sucypinti“ žaislus.

Stipriu medžioklės instinktu pasižymintys šunys ir dabar noriai vaikosi paukštelius ar graužikus, o gumos ar pliušinio žaislo cypimas jiems skamba itin maloniai ir audrina. Beje, vertėtų atidžiau prižiūrėti šunis, kurie mėgsta „išmontuoti“ cypiančius mechanizmus iš žaislų – kad nekiltų rizikos paspringti.

Nors grobio instinktas laikomas svarbiausia šunų manijos cypiantiems žaislams priežastimi, jų gali būti ir daugiau. Šunys gan greit supranta, kad cyptelėjimas rodo būsimą žaidimą, smagybes ar skanėstus. Turėjote pastebėti, kad šuniui žaidžiant kamuoliu ir jį cypinant, pradedate į jį žiūrėti (dažniausiai ne itin švelniai) – tai taip pat dėmesys, kuris jam patinka ir siejasi su cypsėjimu. Žaislo cypinimas gali reikšti ir „žiūrėk ką darau“ ar „pažaisk su manimi“.

Kokie žaislai tvirčiausi?

Taigi, nors žaislai – puikus pramogų, psichikos stimuliavimo ir burnos higienos prietaisas, dauguma jų kainuoja daugiau, negu yra verti. Vis dar yra milijonai šunų savininkų, ieškančių nesunaikinamo, saugaus ir nebrangaus žaislo. Žaislas ne tik turi būti tvirtas – jis turi būti ir smagus, nes iš kampe gulinčio ir niekam neįdomaus daikto taip pat jokios naudos.

Žaislai gyvūnams: kaip išsirinkti tinkamiausią?
© Shutterstock nuotr.

Vienas populiausių žaislų aktyviems „kramtukams“ – Kong. Klasikinis Kong šiek tiek primena tuščiavidurį sniego senį. Kong galima išsirinkti pagal šuns amžių, dydį ir kramtymo pomėgius. Į jį galimą įdėti skanėstų, kuriuos bandydamas iškrapštyti šuo (ypač jei šie užšaldomi) sugaišta nemažai laiko – tai itin naudinga su kenčiantiems dėl išsiskyrimo nerimo ar pasižymintiems didele energija gyvūnams.

Kong gamyboje naudojami keturi gumos tipai – raudona vidutiniams „kramtukams“, rožinė ar mėlyna šuniukams, violetinė senjorams ir juoda patiems aktyviausiems žaislų „žudikams“. Juodos spalvos Kong Power Chewer – puiki išeitis aktyvių žaislų niokotojų savininkams, nors yra šunų, įveikiančių ir šiuos žaislus.

Lauke žaislų žudikams turėtų patikti dūkti su Boomer kamuoliu – jo neįmanoma perkąsti, tačiau su juo vis viena labai smagu. Šios „serijos“ kamuoliai pritaikomi netgi zoologijos soduose dideliems gyvūnams linksminti. Kai kas šunims duoda kramtyti padangas, tačiau tai reikėtų gerai apsvarstyti, kadangi padangose slypi nemažai toksiškų medžiagų.

Taip pat nesunaikinamu žaislu daug kas vadina Hurley Chew Toy, gaminamą iš neįtikėtinai tvirtos „zogoflex“ vadinamos medžiagos.

Netingintys gali pabandyti žaislus gaminti ir namie. Tvirtai susiūti trys sluoksniai tvirtos medžiagos, trys sluoksniai PVC ir sluoksnis minkštos vilnos turėtų būti smagus ir tvirtas žaislas.

Aktyviems žaidimams tinka ir dresūros pelės, tik reikia paieškoti gamintojų, kurios sulaukia teigiamų atsiliepimų iš šunų augintojų. Pelės tinka energingiems žaidimams lauke, namie geriau šuniui neduoti jų doroti – taip žaislas ilgiau laikys.

vetvila.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu! (99)

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu!
Seniai nerašiau apie dresūrą, nes po kritiškų straipsnių apie mūsų garsius kinologus kai kurie komentatoriai pasiūlė pakart, o pažįstamas dresuotojas – emigruot iš Lietuvos, nes visiems kenkiu ramiai gyvent. Atsiprašau. Tylėjau...

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę? (10)

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę?
Natūralioje aplinkoje, kur gyvenimo sąlygos yra ne tokios draugiškos, nuo senatvės gyvūnai miršta labai retai. Tuo tarpu šunys, kuriais rūpinasi žmogus, gyvena ilgiau negu laukiniai jų giminaičiai. Pavyzdžiui, Indijos šunys parijai laisvėje sulaukia vos 4–6 metų, o laikomi namie ir gerai prižiūrimi sulaukia 12–16 metų.

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį (70)

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį
Pasieniečių šunį Ramzį vienintele paleista kulka nušovusio dviejų politikų brolio Arvydo Komskio teisme atliktas dar nematytas įrodymų patikrinimas. Į Klaipėdos apygardos teismo salę pristatytas medžioklinis šautuvas, kuriuo įvykdytas nusikaltimas, jį teisėjų kolegija atsinešė lydimi įkalčius saugomų tyrėjų.

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje (6)

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje
Vilniaus gyvūnų globos namų vyr. veterinarijos gydytoja Agnė Stasiūnienė lankėsi Estijos sostinės gyvūnų globos namuose. Prieš metus pastatytuose ir šiuolaikiškai įrengtuose beglobių namuose šiuo metu savo šeimininkų laukia daugiau nei 300 kačių,15 šunų bei 20 kitokių gyvūnų (papūgų, dekoratyvinių triušių ir graužikų). Estijos kolegų patarimais bus pasinaudota kuriant naujus beglobių gyvūnų namus Lietuvos sostinėje, teigiama pranešime spaudai.

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus
Kelmės rajone sekmadienį surengta išskirtinė, vienintelė tokia Lietuvoje šunų sporto šventė. Joje laukti visi, kas moka loti, vizginti uodegą ir netingi bent jau atpėdinti 100-tą metrų. Ir vaizdai, kaip įprasta, buvo patys nuotaikingiausi - keturkojai bėgikai stebino ir žiūrovus, ir šeimininkus. Kas greičiu, o kas mokėjimu žaviai prajuokinti.

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia į teismą turi būti pristatytas ginklas (233)

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia
„Tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolis Arvydas atkakliai įrodinėja, kad pasieniečių šuo Ramzis tapo atsitiktine auka, o jis nėra šaltakraujis žudikas. Teisme atsidūręs vyras sako, kad jį padarė didžiausiu nusikaltėliu, nors tiks jis nesąs.

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas? (1)

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas?
Šiuolaikinė diagnostikos įranga leidžia veterinarijos specialistams greitai ir tiksliai nustatyti paciento diagnozę ir įvertinti jo būklę, parinkti tinkamiausią gydymą. Apie MRT (magnetinio rezonanso tomografijos ) taikymą gyvūnams Lietuvoje, plačiau pasakoja veterinarijos specialistai.

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas (241)

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas
Pra­ėju­sį šeš­ta­die­nį, bir­že­lio 17-ąją, Aly­taus ra­jo­ne, Pu­nios se­niū­ni­jo­je, Pa­ne­mu­nin­kė­lių kai­me, esan­čios so­di­nin­kų ben­dri­jos „Ver­smė“ pir­mi­nin­kas Vac­lo­vas Ba­ra­naus­kas Aly­taus ap­skri­ties vy­riau­sia­jam po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tui pra­ne­šė, kad apie 8 val. 30 min. prie ke­lio į so­dus pa­sta­ty­to ke­lio žen­klo pa­ste­bė­jo pa­kar­tą ka­ti­ną.

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko (4)

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko
Šeimininkų neprižiūrimi ir agresyvūs palaidi šunys kelia rimtą pavojų aplinkiniams. Nemažas iššūkis ir nuolatinis galvos skausmas keturkojai augintiniai yra ir laiškininkams.

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų? (6)

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų?
Pastaruoju metu vis populiarėja tendencija laisvalaikį leisti kartu su augintiniais. Jie įgyja vis naujų teisių ir gali šeimininkus lydėti kone visur. Tačiau tai neatsiejama ir nuo tam tikrų pareigų. Tad kokios jos?

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį (8)

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį
Gegužės 14 d., apie 19.00 val., Mažeikių r., Purvėnų k., nuosavo namo kieme, nusitraukęs nuo grandinės šuo užpuolė ir sužalojo mažametį (gimęs 2007 m.). Mažeikių ligoninėje vaikui diagnozuotos veido bei kaklo šuns kąstinės žaizdos, išleistas gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo (30)

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo
Lietuvoje suvokimas, kad augintinis yra ne tik pramoga, bet ir didelė atsakomybė, po truputį auga. Nors mūsų šalis yra viena iš nedaugelio, kuri turi kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašą, panašu, galiausiai suvokta, kad ne nuo veislės, o nuo šeimininko atsakomybės priklauso šuns elgesys.

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka (109)

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka
Vis dar dvejojate, kad tautiečiai visuomet išties pagalbos ranką? Savo nuomonę turėtumėte pakeisti sužinoję trijų lietuvaičių – Kilmintos, Zoraidos ir Tomo – istoriją, kaip jie išgelbėjo Airijos sanitarinėje tarnyboje atsiradusį mirusio lietuvaičio šunį. Šių trijų žmonių dėka augintinis buvo pargabentas į Lietuvą ir šiuo metu laimingai gyvena kartu su naujaisiais šeimininkais.

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas (74)

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas
Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Arvydas Komskis kaltinamas žiauriu elgesiu su šunimi Ramziu, sukėlusiu jo žūtį.

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti (39)

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti
Alytaus Ulo­nų gat­vės gy­ven­to­jas Aud­rius Ma­žei­ka už­su­kęs į re­dak­ci­ją pa­pa­sa­ko­jo apie keis­tą žmo­gaus po­el­gį su šu­ne­liais ir svars­tė apie at­sa­kin­gų pa­rei­gū­nų bei spe­cia­lis­tų ne­no­rą dirb­ti at­sa­kin­gai.