Prognozavo čempiono ateitį: nušautas tarnybinis šuo stebino nepaprastais gabumais

 (223)
Pagėgių savivaldybėje gaudant nusikaltėlius nutiko skaudi nelaimė – bėglių pėdsakais sekusį tarnybinį belgų aviganį Ramzį iš medžioklinio šautuvo nušovė medžiotojas, Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio brolis Arvydas Komskis. DELFI reiškia užuojautą ir dalinasi Ramzio žygdarbiais ir gyvenimo nuopelnais atliekant tarnybą.
Ramzis

Buvo vienas geriausių tarnybinių šunų

Pagėgių rinktinės tarnybiniu šunimi Ramzis buvo paskirtas prieš porą metų. Šiuo metu jam buvo vos treji metai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) specialistė Asta Šimkuvienė belgų aviganį Ramzį prisimena kaip vieną geriausių ir perspektyviausių sieną su Rusija saugojusių Pagėgių rinktinės tarnybinių šunų. „Jis buvo labai gerai paruoštas. Sakoma, kad 3-5 metų amžiaus šunys yra patys geriausi pėdsekiai, nes tokiame amžiuje geriausiai atsiskleidžia jų juslinės savybės. Sulaukus 7-8 metų, geriausios šuns juslinės savybės ima silpti“, – teigia specialistė.

A. Šimkuvienė negali pamiršti, kokius įspūdingus rezultatus Ramzis parodė šių metų pavasarį vykusiame Pagėgių rinktinės tarnybinių šunų čempionate. „Jame susirinko visi Pagėgių rinktinės šunys, kurių dabar turime 31. Galiu pasakyti, jog būtent šis šuo parodė labai gerus rezultatus ir tarp visų šių šunų iškovojo antrąją vietą. Būtent jam ir jo šeimininkui buvo patikėta atstovauti rinktinę visos Lietuvos tarnybinių šunų meistriškumo čempionate“, – pabrėžia pašnekovė.

Paskutinės misijos negalėjo užbaigti

Specialistei teko girdėti itin teigiamų atsiliepimų apie šuns gebėjimus ir iš Ramzį dresuojančio kinologo: šis šuo ne tik varžybose demonstravo neeilinius sugebėjimus, bet ir nuolat buvo kviečiamas pagelbėti ieškant miške pasiklydusių žmonių. Taip pat Ramzis nuolat vykdavo į tarnybas, kai reikėdavo sulaikyti miške pasislėpusius pažeidėjus.

„Šį kartą tarnybinis šuo irgi buvo iškviestas sulaikyti bėglius. Vienas įvykyje dalyvavęs, atvažiavęs kontrabandos pasiimti pažeidėjas, buvo sulaikytas, o kiti, kurie sėdėjo automobilyje, paspruko. Ramzio misija buvo sulaikyti išsibarsčiusius, išsilaksčiusius ar pasislėpusius miške pažeidėjus, tačiau jis nespėjo to padaryti“, – teigia A. Šimkuvienė.

Pagėgių rinktinės vyriausias kinologas Marius Ausiukevičius neslepia, jog Ramzio netektis jį smarkiai sukrėtė. „Ne paslaptis, kad užkardoje dažnai vykdoma kontrabanda. Šis šuo buvo vienas iš perspektyviausių ir geriausiai paruoštų ir labai dažnai pasižymėdavo kasdieninėje tarnyboje, dalyvavo daugybėje paieškų ir sulaikymų“, – aiškina kinologas.

Prognozavo tikro čempiono ateitį

Kinologas prisimena, kad Ramziui buvo vos dveji metai, kai jis išsilaikė aukščiausią kategoriją tarnybinių šunų rengimo mokymuose, o iškart po metų tapo Pagėgių rinktinės vicečempionu, tarnybinių šunų meistriškumo čempionate užėmusiu antrąją vietą.

„Tais pačiais metais jis dalyvavo ir respublikinėse tarnybinių šunų varžybose, kuriose pademonstravo neblogus rezultatus. Žinoma, prizinės vietos užimti nepavyko, bet juk jis buvo dar labai jaunas ir viskas Ramziui buvo priešakyje. Bet gavosi taip, kaip gavosi“, – apgailestauja M. Ausiukevičius.

Pasak kinologo, šuo krito nuo medžiotojo kulkos vykdydamas tarnybą ir darydamas tai, ką puikiai išmanė – persekiodamas pažeidėjus. „Pagal tai, ką jis spėjo parodyti, mes jam prognozavome tikro čempiono ateitį. Dėjome dideles viltis į tai, kad ateityje jis tikrai būtų tapęs pačiu geriausiu tarnybiniu šunimi“, – teigia kinologas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu! (99)

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu!
Seniai nerašiau apie dresūrą, nes po kritiškų straipsnių apie mūsų garsius kinologus kai kurie komentatoriai pasiūlė pakart, o pažįstamas dresuotojas – emigruot iš Lietuvos, nes visiems kenkiu ramiai gyvent. Atsiprašau. Tylėjau...

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę? (10)

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę?
Natūralioje aplinkoje, kur gyvenimo sąlygos yra ne tokios draugiškos, nuo senatvės gyvūnai miršta labai retai. Tuo tarpu šunys, kuriais rūpinasi žmogus, gyvena ilgiau negu laukiniai jų giminaičiai. Pavyzdžiui, Indijos šunys parijai laisvėje sulaukia vos 4–6 metų, o laikomi namie ir gerai prižiūrimi sulaukia 12–16 metų.

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį (70)

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį
Pasieniečių šunį Ramzį vienintele paleista kulka nušovusio dviejų politikų brolio Arvydo Komskio teisme atliktas dar nematytas įrodymų patikrinimas. Į Klaipėdos apygardos teismo salę pristatytas medžioklinis šautuvas, kuriuo įvykdytas nusikaltimas, jį teisėjų kolegija atsinešė lydimi įkalčius saugomų tyrėjų.

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje (6)

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje
Vilniaus gyvūnų globos namų vyr. veterinarijos gydytoja Agnė Stasiūnienė lankėsi Estijos sostinės gyvūnų globos namuose. Prieš metus pastatytuose ir šiuolaikiškai įrengtuose beglobių namuose šiuo metu savo šeimininkų laukia daugiau nei 300 kačių,15 šunų bei 20 kitokių gyvūnų (papūgų, dekoratyvinių triušių ir graužikų). Estijos kolegų patarimais bus pasinaudota kuriant naujus beglobių gyvūnų namus Lietuvos sostinėje, teigiama pranešime spaudai.

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus
Kelmės rajone sekmadienį surengta išskirtinė, vienintelė tokia Lietuvoje šunų sporto šventė. Joje laukti visi, kas moka loti, vizginti uodegą ir netingi bent jau atpėdinti 100-tą metrų. Ir vaizdai, kaip įprasta, buvo patys nuotaikingiausi - keturkojai bėgikai stebino ir žiūrovus, ir šeimininkus. Kas greičiu, o kas mokėjimu žaviai prajuokinti.

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia į teismą turi būti pristatytas ginklas (233)

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia
„Tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolis Arvydas atkakliai įrodinėja, kad pasieniečių šuo Ramzis tapo atsitiktine auka, o jis nėra šaltakraujis žudikas. Teisme atsidūręs vyras sako, kad jį padarė didžiausiu nusikaltėliu, nors tiks jis nesąs.

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas? (1)

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas?
Šiuolaikinė diagnostikos įranga leidžia veterinarijos specialistams greitai ir tiksliai nustatyti paciento diagnozę ir įvertinti jo būklę, parinkti tinkamiausią gydymą. Apie MRT (magnetinio rezonanso tomografijos ) taikymą gyvūnams Lietuvoje, plačiau pasakoja veterinarijos specialistai.

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas (241)

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas
Pra­ėju­sį šeš­ta­die­nį, bir­že­lio 17-ąją, Aly­taus ra­jo­ne, Pu­nios se­niū­ni­jo­je, Pa­ne­mu­nin­kė­lių kai­me, esan­čios so­di­nin­kų ben­dri­jos „Ver­smė“ pir­mi­nin­kas Vac­lo­vas Ba­ra­naus­kas Aly­taus ap­skri­ties vy­riau­sia­jam po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tui pra­ne­šė, kad apie 8 val. 30 min. prie ke­lio į so­dus pa­sta­ty­to ke­lio žen­klo pa­ste­bė­jo pa­kar­tą ka­ti­ną.

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko (4)

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko
Šeimininkų neprižiūrimi ir agresyvūs palaidi šunys kelia rimtą pavojų aplinkiniams. Nemažas iššūkis ir nuolatinis galvos skausmas keturkojai augintiniai yra ir laiškininkams.

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų? (6)

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų?
Pastaruoju metu vis populiarėja tendencija laisvalaikį leisti kartu su augintiniais. Jie įgyja vis naujų teisių ir gali šeimininkus lydėti kone visur. Tačiau tai neatsiejama ir nuo tam tikrų pareigų. Tad kokios jos?

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį (8)

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį
Gegužės 14 d., apie 19.00 val., Mažeikių r., Purvėnų k., nuosavo namo kieme, nusitraukęs nuo grandinės šuo užpuolė ir sužalojo mažametį (gimęs 2007 m.). Mažeikių ligoninėje vaikui diagnozuotos veido bei kaklo šuns kąstinės žaizdos, išleistas gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo (30)

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo
Lietuvoje suvokimas, kad augintinis yra ne tik pramoga, bet ir didelė atsakomybė, po truputį auga. Nors mūsų šalis yra viena iš nedaugelio, kuri turi kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašą, panašu, galiausiai suvokta, kad ne nuo veislės, o nuo šeimininko atsakomybės priklauso šuns elgesys.

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka (109)

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka
Vis dar dvejojate, kad tautiečiai visuomet išties pagalbos ranką? Savo nuomonę turėtumėte pakeisti sužinoję trijų lietuvaičių – Kilmintos, Zoraidos ir Tomo – istoriją, kaip jie išgelbėjo Airijos sanitarinėje tarnyboje atsiradusį mirusio lietuvaičio šunį. Šių trijų žmonių dėka augintinis buvo pargabentas į Lietuvą ir šiuo metu laimingai gyvena kartu su naujaisiais šeimininkais.

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas (74)

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas
Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Arvydas Komskis kaltinamas žiauriu elgesiu su šunimi Ramziu, sukėlusiu jo žūtį.

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti (39)

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti
Alytaus Ulo­nų gat­vės gy­ven­to­jas Aud­rius Ma­žei­ka už­su­kęs į re­dak­ci­ją pa­pa­sa­ko­jo apie keis­tą žmo­gaus po­el­gį su šu­ne­liais ir svars­tė apie at­sa­kin­gų pa­rei­gū­nų bei spe­cia­lis­tų ne­no­rą dirb­ti at­sa­kin­gai.