Prismaugtą šunį plaktuku talžiusio vyro liudijimas: tuo metu kalbėjausi su dievais

 (119)
Šešiolika metų auginto šuns klaipėdietė neteko, kai jį 20-čiai minučių paliko prižiūrėti broliu ir sūnumi vadintam kaimynui Jevgenijui Dubovikui. Šis su sugėrove Oksana Maksimenko stojo prieš teismą dėl žiaurius elgesio su gyvūnu, nes šunį jie taip nukankino, kad šį teko užmigdyti.
O. Maksimenko ir J.  Dubovikas
O. Maksimenko ir J. Dubovikas
© DELFI (V.Spurytės nuotr.)

„Vos 20 minučių pas jį palikau šunį, nes turėjau nubėgti mamai nunešti vaistų. Kai grįžau, man pasakė, kad šunį partrenkė mašina. Jį suradome pakelėje, tokiame parkelyje, kur yra nelegalios gyvūnų kapinės. Nors visą naktį lakstėme pas veterinarijos gydytojus, galiausiai šeimos nariu seniai tapusį šunį teko užmigdyti, nes jo sužalojimai buvo tokie, kad jis niekaip nebūtų išgyvenęs“, – Klaipėdos miesto apylinkės teisme pirmadienį liudijo klaipėdietė Svetlana.

Mitelšnaučerio veislės šuniuką ji įsigijo, kai jam tebuvo vos 1,5 mėnesio. Šuo Svetlanos šeimos nariu buvo 16 metų. „Taip, jis jau buvo senas, kurčias, tačiau niekuo nesirgo“, – pasakojo moteris.

Ji iš kaltinamųjų bandys prisiteisti ne tik turtinę žalą – apie 100 eurų, kuriuos išleido veterinarijos gydytojui, kad šis užmigdytų gyvūną, bet kovos ir dėl neturtinės žalos, nes moteris sukrėsta iki šiol, kai jai reikėjo liudyti, ji negalėjo sulaikyti ašarų, visa virpėjo.

38 metų J. Dubovikas ir 28-erių O. Maksimenko savo kaltę visiškai pripažino, todėl byla bus nagrinėjama sutrumpinto proceso tvarka.

J. Dubovikas teisme pasakojo, kad tą vakarą, kai įvykdė nusikaltimą, o tai buvo šiemet vasarį, jis labai gėrė.

„Gėriau ir dvi savaites pieš tai, bet tą vakarą buvau ypač girtas, nes išgėriau kelis litrus alaus, dar primaišiau degtinės, brendžio. Kai pritrūkome alkoholio, su Oksana ėjome į parduotuvę ir sykiu pasiėmė šunį, kurį trumpam paliko Svetlana. Jai seniai sakiau, kad tą šunį reikia užmigdyti, nes jis senas, kankinasi, bet ji manęs neklausė“, – kalbėjo kaltinamasis.

Jis su Oksana šunį nusivedė į netoliese esantį parkelį. Jame gyvūną pavadžiu pririšo prie medžio. Tuo pačiu pavadžiu Oksana tris kartus apvyniojo šuniui kaklą ir bandė pasmaugti. „Kai pamačiau, kad jai neišeina tai padaryti, tada šuniui tris kartus plaktuku daviau per galvą. Paskui jį atrišome, numetėme pakelėje, o visiems pasakėme, kad jį partrenkė mašina. Tiesą sakant, nelabai ir atsimenu, ką dariau, nes tą vakarą jau su dievais kalbėjausi. Kodėl taip pasielgiau? Dėl visko kaltas alkoholis, daugiau jokių motyvų nėra“, – tvirtino J. Dubovikas.

O. Maksimenko dėstė tokią pačią įvykių versiją, jog išvestą šunį pririšo prie medžio, bandė gyvūną pasmaugti pavadžiu, o tada Jevgenijus jį pritalžė plaktuku. „Net nežinau, iš kur jis gavo tą plaktuką. Prieš eidami į miškelį, nusipirkome degtinės. Ją gėrėme ir prieš smaugdami šunį, ir tada, kai jį jau suluošinome. Savo motyvų, kodėl taip pasielgiau, nežinau. Labai gėda prieš Svetlaną ir apgailestauju, kad taip pasielgiau“, – dėstė jauna moteris, kuri yra ne kartą teista.

Svetlana, kuri iš veterinarijos gydytojo išgirdo apie tai, kaip buvo kankintas šuo, o tai nustatyta iš jo sužalojimų, iškart kreipėsi į policijos pareigūnus, kurie ir pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Jevgenijus davė 50 eurų, taip bent iš dalis padengė išlaidas veterinarijos gydytojui, o Oksana net neatsiprašė. Tokio draugo, koks buvo šis šuo, neįmanoma iš naujo įsigyti. Kas jie per žmonės, kad taip gali elgtis? Kokią jie turėjo teisę nuspręsti, kad šuniui jau laikas mirti ir patys įvykdyti tokią egzekuciją?“ – piktinosi Svetlana, parodžiusi nuotraukas, jog šuo tikrai buvo kaip šeimos narys.

Kaltinamiesiems už žiaurų elgesį su gyvūnais gresia viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

www.DELFI.lt
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus
Kelmės rajone sekmadienį surengta išskirtinė, vienintelė tokia Lietuvoje šunų sporto šventė. Joje laukti visi, kas moka loti, vizginti uodegą ir netingi bent jau atpėdinti 100-tą metrų. Ir vaizdai, kaip įprasta, buvo patys nuotaikingiausi - keturkojai bėgikai stebino ir žiūrovus, ir šeimininkus. Kas greičiu, o kas mokėjimu žaviai prajuokinti.

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia į teismą turi būti pristatytas ginklas (233)

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia
„Tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolis Arvydas atkakliai įrodinėja, kad pasieniečių šuo Ramzis tapo atsitiktine auka, o jis nėra šaltakraujis žudikas. Teisme atsidūręs vyras sako, kad jį padarė didžiausiu nusikaltėliu, nors tiks jis nesąs.

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas? (1)

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas?
Šiuolaikinė diagnostikos įranga leidžia veterinarijos specialistams greitai ir tiksliai nustatyti paciento diagnozę ir įvertinti jo būklę, parinkti tinkamiausią gydymą. Apie MRT (magnetinio rezonanso tomografijos ) taikymą gyvūnams Lietuvoje, plačiau pasakoja veterinarijos specialistai.

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas (241)

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas
Pra­ėju­sį šeš­ta­die­nį, bir­že­lio 17-ąją, Aly­taus ra­jo­ne, Pu­nios se­niū­ni­jo­je, Pa­ne­mu­nin­kė­lių kai­me, esan­čios so­di­nin­kų ben­dri­jos „Ver­smė“ pir­mi­nin­kas Vac­lo­vas Ba­ra­naus­kas Aly­taus ap­skri­ties vy­riau­sia­jam po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tui pra­ne­šė, kad apie 8 val. 30 min. prie ke­lio į so­dus pa­sta­ty­to ke­lio žen­klo pa­ste­bė­jo pa­kar­tą ka­ti­ną.

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko (4)

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko
Šeimininkų neprižiūrimi ir agresyvūs palaidi šunys kelia rimtą pavojų aplinkiniams. Nemažas iššūkis ir nuolatinis galvos skausmas keturkojai augintiniai yra ir laiškininkams.

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų? (6)

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų?
Pastaruoju metu vis populiarėja tendencija laisvalaikį leisti kartu su augintiniais. Jie įgyja vis naujų teisių ir gali šeimininkus lydėti kone visur. Tačiau tai neatsiejama ir nuo tam tikrų pareigų. Tad kokios jos?

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį (8)

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį
Gegužės 14 d., apie 19.00 val., Mažeikių r., Purvėnų k., nuosavo namo kieme, nusitraukęs nuo grandinės šuo užpuolė ir sužalojo mažametį (gimęs 2007 m.). Mažeikių ligoninėje vaikui diagnozuotos veido bei kaklo šuns kąstinės žaizdos, išleistas gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo (29)

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo
Lietuvoje suvokimas, kad augintinis yra ne tik pramoga, bet ir didelė atsakomybė, po truputį auga. Nors mūsų šalis yra viena iš nedaugelio, kuri turi kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašą, panašu, galiausiai suvokta, kad ne nuo veislės, o nuo šeimininko atsakomybės priklauso šuns elgesys.

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka (109)

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka
Vis dar dvejojate, kad tautiečiai visuomet išties pagalbos ranką? Savo nuomonę turėtumėte pakeisti sužinoję trijų lietuvaičių – Kilmintos, Zoraidos ir Tomo – istoriją, kaip jie išgelbėjo Airijos sanitarinėje tarnyboje atsiradusį mirusio lietuvaičio šunį. Šių trijų žmonių dėka augintinis buvo pargabentas į Lietuvą ir šiuo metu laimingai gyvena kartu su naujaisiais šeimininkais.

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas (74)

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas
Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Arvydas Komskis kaltinamas žiauriu elgesiu su šunimi Ramziu, sukėlusiu jo žūtį.

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti (39)

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti
Alytaus Ulo­nų gat­vės gy­ven­to­jas Aud­rius Ma­žei­ka už­su­kęs į re­dak­ci­ją pa­pa­sa­ko­jo apie keis­tą žmo­gaus po­el­gį su šu­ne­liais ir svars­tė apie at­sa­kin­gų pa­rei­gū­nų bei spe­cia­lis­tų ne­no­rą dirb­ti at­sa­kin­gai.

Nuomonė. Kas kaltas dėl Šilutės kūdikio žūties? (126)

Nuomonė. Kas kaltas dėl Šilutės kūdikio žūties?
Po tragedijos Šilutėje, kurios metu žuvo mėnesio naujagimis, kaip įprasta, tauta metėsi ieškoti kaltų: „Kalti tėvai! Iš tokių atimt ir vaikus, ir šunis! Dobermaną reikėjo užbetonuot tam narve! Šunį reikėjo nušaut! Veislę išnaikint! Uždraust!“ Emocijos pilasi per kraštus ir kaltų greičiausiai nesurasime, nes kalti... mes visi. Taip pat ir aš, kaip Dobermanų mylėtojų klubo narys. Esam kalti dėl to, kad leidom susiklostyti tokiai situacijai ir daugybę metų nieko nedarėm. Ir iki šiol nieko nedarom, tik klykaujam spygaujam ir piktinamės.

Pinigai už parduotus dailės kūrinius atiteks gyvūnų klinikos įkūrimui (2)

Pinigai už parduotus dailės kūrinius atiteks gyvūnų klinikos įkūrimui
Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje įvykęs dailės kūrinių aukcionas sulaukė neregėtos sėkmės. Aukciono metu buvo parduoti visi dailės kūriniai, kuriuos paaukojo garsiausi Lietuvos menininkai. Už parduotus kūrinius buvo surinkta net 8780 Eur. Visi pinigai bus skirti „SOS gyvūnų“ klinikos atidarymui.

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas: A. Komskiui – dar sunkesni kaltinimai (114)

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas: A. Komskiui – dar sunkesni kaltinimai
Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Arvydas Komskis kaltinamas žiauriu elgesiu su šuniu Ramziu, sukėlusiu jo žūtį. Teismo posėdžio metu prokuroras vyrui pakeitė kaltinimą į sunkesnį.

Laikai keičiasi: vis daugiau restoranų ir viešbučių duris atveria šunims (38)

Laikai keičiasi: vis daugiau restoranų ir viešbučių duris atveria šunims
Internete vis dažniau pasirodo istorijos apie žmones, keliaujančius su savo gyvūnais ne tik į kitas šalis, tačiau ir aplink pasaulį. Tačiau dažnai pamirštame apie poilsio bei turizmo galimybes Lietuvoje. Nebūtina keliauti šimtus kilometrų, kartais tai gali būti visai netolima kelionė į kavinę arbatos ar vėlyvų pusryčių su savo augintiniu. Nepaisant to, kad Lietuvoje ne visada gražiai elgiamasi su gyvūnais ir neretai požiūris į juos yra vis dar skeptiškas, tačiau vis daugiau vietų Lietuvoje atveria savo duris ir keturkojams.