Prismaugtą šunį plaktuku talžiusio vyro liudijimas: tuo metu kalbėjausi su dievais

 (119)
Šešiolika metų auginto šuns klaipėdietė neteko, kai jį 20-čiai minučių paliko prižiūrėti broliu ir sūnumi vadintam kaimynui Jevgenijui Dubovikui. Šis su sugėrove Oksana Maksimenko stojo prieš teismą dėl žiaurius elgesio su gyvūnu, nes šunį jie taip nukankino, kad šį teko užmigdyti.
O. Maksimenko ir J. Dubovikas
© DELFI (V.Spurytės nuotr.)

„Vos 20 minučių pas jį palikau šunį, nes turėjau nubėgti mamai nunešti vaistų. Kai grįžau, man pasakė, kad šunį partrenkė mašina. Jį suradome pakelėje, tokiame parkelyje, kur yra nelegalios gyvūnų kapinės. Nors visą naktį lakstėme pas veterinarijos gydytojus, galiausiai šeimos nariu seniai tapusį šunį teko užmigdyti, nes jo sužalojimai buvo tokie, kad jis niekaip nebūtų išgyvenęs“, – Klaipėdos miesto apylinkės teisme pirmadienį liudijo klaipėdietė Svetlana.

Mitelšnaučerio veislės šuniuką ji įsigijo, kai jam tebuvo vos 1,5 mėnesio. Šuo Svetlanos šeimos nariu buvo 16 metų. „Taip, jis jau buvo senas, kurčias, tačiau niekuo nesirgo“, – pasakojo moteris.

Ji iš kaltinamųjų bandys prisiteisti ne tik turtinę žalą – apie 100 eurų, kuriuos išleido veterinarijos gydytojui, kad šis užmigdytų gyvūną, bet kovos ir dėl neturtinės žalos, nes moteris sukrėsta iki šiol, kai jai reikėjo liudyti, ji negalėjo sulaikyti ašarų, visa virpėjo.

38 metų J. Dubovikas ir 28-erių O. Maksimenko savo kaltę visiškai pripažino, todėl byla bus nagrinėjama sutrumpinto proceso tvarka.

J. Dubovikas teisme pasakojo, kad tą vakarą, kai įvykdė nusikaltimą, o tai buvo šiemet vasarį, jis labai gėrė.

„Gėriau ir dvi savaites pieš tai, bet tą vakarą buvau ypač girtas, nes išgėriau kelis litrus alaus, dar primaišiau degtinės, brendžio. Kai pritrūkome alkoholio, su Oksana ėjome į parduotuvę ir sykiu pasiėmė šunį, kurį trumpam paliko Svetlana. Jai seniai sakiau, kad tą šunį reikia užmigdyti, nes jis senas, kankinasi, bet ji manęs neklausė“, – kalbėjo kaltinamasis.

Jis su Oksana šunį nusivedė į netoliese esantį parkelį. Jame gyvūną pavadžiu pririšo prie medžio. Tuo pačiu pavadžiu Oksana tris kartus apvyniojo šuniui kaklą ir bandė pasmaugti. „Kai pamačiau, kad jai neišeina tai padaryti, tada šuniui tris kartus plaktuku daviau per galvą. Paskui jį atrišome, numetėme pakelėje, o visiems pasakėme, kad jį partrenkė mašina. Tiesą sakant, nelabai ir atsimenu, ką dariau, nes tą vakarą jau su dievais kalbėjausi. Kodėl taip pasielgiau? Dėl visko kaltas alkoholis, daugiau jokių motyvų nėra“, – tvirtino J. Dubovikas.

O. Maksimenko dėstė tokią pačią įvykių versiją, jog išvestą šunį pririšo prie medžio, bandė gyvūną pasmaugti pavadžiu, o tada Jevgenijus jį pritalžė plaktuku. „Net nežinau, iš kur jis gavo tą plaktuką. Prieš eidami į miškelį, nusipirkome degtinės. Ją gėrėme ir prieš smaugdami šunį, ir tada, kai jį jau suluošinome. Savo motyvų, kodėl taip pasielgiau, nežinau. Labai gėda prieš Svetlaną ir apgailestauju, kad taip pasielgiau“, – dėstė jauna moteris, kuri yra ne kartą teista.

Svetlana, kuri iš veterinarijos gydytojo išgirdo apie tai, kaip buvo kankintas šuo, o tai nustatyta iš jo sužalojimų, iškart kreipėsi į policijos pareigūnus, kurie ir pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Jevgenijus davė 50 eurų, taip bent iš dalis padengė išlaidas veterinarijos gydytojui, o Oksana net neatsiprašė. Tokio draugo, koks buvo šis šuo, neįmanoma iš naujo įsigyti. Kas jie per žmonės, kad taip gali elgtis? Kokią jie turėjo teisę nuspręsti, kad šuniui jau laikas mirti ir patys įvykdyti tokią egzekuciją?“ – piktinosi Svetlana, parodžiusi nuotraukas, jog šuo tikrai buvo kaip šeimos narys.

Kaltinamiesiems už žiaurų elgesį su gyvūnais gresia viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Naudinga žinoti

Fejerverkų žala: kodėl turėtume jų atsisakyti? (17)

Fejerverkų žala: kodėl turėtume jų atsisakyti?
Praėjus naujųjų 2019 metų sutiktuvėms internetas mirga nuo pabėgusių ar priklydusių gyvūnų skelbimų, prieglaudos ir gyvūnų globos organizacijos perpildytos, vos spėja talpinti skelbimus bei pagalbos prašymus. Dažniausia tokio sujudimo priežastis – fejerverkai. Jų keliamas triukšmas ir šviesos ne tik išgąsdina augintinius, kuriuos šeimininkai vedasi kartu „pasigrožėti“ fejerverkais, bet ir sukelia didžiulį stresą daugumai namuose ar tvartuose likusių gyvūnų, ką jau kalbėti apie laukinius gyvūnus, miestuose gyvenančius paukščius, benamius šunis ir kates – jiems naujųjų metų naktis turbūt yra pati baisiausia metuose.

Toks verslas – vienintelis Lietuvoje: iš čia išeisite su savo augintinio pelenais (9)

Toks verslas – vienintelis Lietuvoje: iš čia išeisite su savo augintinio pelenais
Šimtai šunų, kačių ir net jūrų kiaulyčių kremacijų, augintiniams skirtos urnos ir maži karsteliai – Tomos Žebelienės ir Vitalijaus Žebelio kasdienybė. Nors kai kas apie tokias paslaugas nė nebūna girdėję, didžiausi gyvūnų mylėtojai už orų atsisveikinimą su augintiniu yra pasiruošę pakloti nuo 75 iki 350 eurų.

Lenkijos miestai atsisako naujametinių fejerverkų – saugo gyvūnus nuo streso (10)

Lenkijos miestai atsisako naujametinių fejerverkų – saugo gyvūnus nuo streso
Vis daugiau miestų Lenkijoje atsisako triukšmingų naujametinių fejerverkų, pakeisdami juos lazerių šou. Pagrindinė priežastis – esą fejerverkų, petardų ir kitų sprogmenų keliamas triukšmas sukelia stresą naminiams, beglobiams ir laukiniams gyvūnams.

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams (7)

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams
Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 50 gyvūnų globos organizacijų, kurios gelbsti benamius gyvūnus, užsiima švietėjiška veikla, rengia labdaros akcijas bei organizuoja įvairius renginius. VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos” (toliau – GGI) kviečia visus neabejingus beglobių gyvūnų likimams į jau tradicija tapusią labdaros akciją „Parodyk augintiniui eglutę. Trečius metus iš eilės vyksiantis renginys ir vėl skatins įsitraukti kiekvieną bei sieks parodyti, kad visi kartu galime nuveikti daug gerų darbų.

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus (41)

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus
Socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienio vakarą išplito nerimą keliantis įrašas. Klaipėdos miesto virtualios mamyčių bendruomenės narės – pasibaisėjusios. Miesto centre esančioje vaikų žaidimo aikštelėje primėtyta neaiškios kilmės nuodų.

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai (3)

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai
Per pasaulį nusiritusi sveikos gyvensenos banga neaplenkia ir naminių gyvūnų. Specialistai pastebi, kad vis daugiau šeimininkų augintiniams perka aukštesnės kokybės, sveikesnį ėdalą.

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus (4)

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus
Greičiausiai apie augintinį namuose esame pagalvoję kiekvienas. Susidūrę su šunimis svečiuose ar mieste staiga pasiduodame silpnumo akimirkai ir susimąstome, kad tiek daug laimės teikiantis gyvūnas gali atsidurti ir mano namuose. Panašu, kad žmonės, dažnai spręsdami gyvūno auginimo klausimą, vadovaujasi emocijomis ir retai racionaliai apsvarsto visas situacijas, su kuriomis teks susidurti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto (45)

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto
Jau kitą savaitę naktimis spustels šaltukas. Gyvūnų globos specialistai atkreipia dėmesį, kad atvėsus orams, keičiasi benamių kačių priežiūros specifika: nebeatliekamos sterilizacijos operacijos pagal programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP), o gyventojai, besirūpinantys beglobėmis katėmis, turėtų suskubti pasirūpinti jų žiemojimo vietomis – pastatyti namukus, kad katytės spėtų juose apsiprasti, rašoma pranešime spaudai.

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų? (1)

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi" - anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas", nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau, ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui (2)

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui
Teoriškai mes ir šunys sudarome mišrių rūšių grupes, tačiau tuo pačiu tos grupės kažkiek panašios ir į vidrūšines – jos ne šiaip susideda iš skirtingų rūšių atstovų, kurie drauge tik maitinasi ar perspėja vieni kitus apie pavojų. Tarp šunų ir žmonių išsivystė glaudūs santykiai. Šie santykiai tikrai ypatingi ir greičiausiai jų daugiau niekur nepastebėsime.

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda (1)

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda
Bent du šunis auginantys (ar draugų keturkojį pašnekinę) žmonės tikrai yra susidūrę su taip vadinamais augintinių pavydo atvejais. Daug savininkų papasakos, kuris šuo pavydesnis, o kuris „laisvesnių pažiūrų“, nors įprastai priimtina manyti, kad pavydas – išskirtinė žmonių savybė. Vis tik tyrimai rodo, kad šunys išties jaučia pavydą, net jeigu šis ir skiriasi nuo žmogiškojo.

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę (303)

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę
Šeštadienį per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad Vilniuje devynerių berniuką sukandžiojo namuose laikytas rotveilerių veislė šuo. Socialiniuose tinkluose vieni ėmė kaltinti šunį, kiti tėvus. Domimės, ką turi žinoti tėvai, jei kartu su vaikais auga iš šuo.

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu? (9)

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu?
Jei šuo nėra linkęs bendrauti su žmonėmis ar šunimis, geriau jo ir neversti, portalui LRT.lt sako Lietuvos kinologų draugijos projektų vadovė Augustė Daukšienė. Be to, priduria ji, prie šuns, pažymėto geltonu kaspinu, gatvėje geriau nesiartinti.

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis (5)

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis
Kūno kalbos neišmanantis žmogus niekada neužmegs tokių gerų santykių su kitais žmonėmis, kaip tas, kuris ją išmano. Anot trenerio ir elgsenos specialisto Steve Mann, tas pats galioja ir tiems, kurie užsiima šunų dresūra: žmogus, nesuprantantis šuns kūno kalbos, negalės nuraminti suirzusio, agresyvaus gyvūno, o ką jau kalbėti apie šuns auklėjimą.

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas (3)

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas
Kovinių ir pavojingų šunų savininkai Austrijos sostinėje nuo šiol privalės riboti suvartojamo alkoholio kiekį. Naujoji priemonė įvesta po to, kai nuo alkoholio apsvaigusios moters rotveileris mieste mirtinai sukandžiojo vos metukų vaiką.