Kėdainių rajone atsidarė moderniausias šunų viešbutis Baltijos šalyse

 (38)
Kėbonių kaime duris atvėrė keturkojų rojus žemėje. „Ateitis priklauso šunims“, – sakė viešbutį šunims kartu su šeima atidariusi kėdainietė kinologė Viltė Liaugminaitė, kirpdama raudoną kaspiną.
Šunų viešbutis
© DELFI montažas

Vos keletą kilometrų nuo Kėdainių nutolusiame Kėbonių kaime duris atvėręs viešbutis „Eufera“ su didžiuliu baseinu, treniruokliais ir kirpykla – moderniausias Baltijos šalyse. Augintiniai gyvens erdviuose 12 kv. m voljeruose, o pasivaikščioti su profesionalia priežiūra kelis kartus per dieną išbėgs ant plačios sodybos pievutės. Pirmasis pasivaikščiojimas prasidės… jau šeštą valandą ryto.

Sugalvojo prieš trejus metus, atvėrė – šiemet

Tai – puiki žinia šuniukų šeimininkams, mat išvykus į kelionę juos bus galima palikti profesionalų priežiūrai.

Šunų viešbutis
Šunų viešbutis
© G. Minelgaitės nuotr.

„Mūsų šeimoje jau prieš daug metų sukosi konkreti mintis, jog savo gyvenimą siesime su šunimis. Prieš trejus metus gimė idėja apie šunų viešbutį. Įrengti jį užtrukome apie metus laiko. Pernai įsigijome sodybą, o štai rugpjūtį jau švenčiame atidarymą, – viešbučio atidarymo dieną kalbėjo V. Liaugminaitė. – Svajonė išsipildė.“

Baseinas – ir sveikiems, ir ligotiems

Šunų viešbutyje įrengtas ir metro gylio baseinas. Jis – ne tik čia gyvensiantiems keturkojams. „Kadangi bendradarbiaujame su veterinarais, baseiną ketiname naudoti ir potrauminei reabilitacijai. Jis tinka absoliučiai kiekvienam augintiniui. Tiek dar augančiam, tiek turinčiam antsvorio, tiek senyvo amžiaus šuniui. Šuniui bėgant kietu pagrindu, labai kenčia jo sąnariai, kraujagyslės, o štai plaukiojant baseine šuo nepatiria kietų smūgių, dirba visi kūno raumenys, stiprėja sausgyslės, greitėja medžiagų apykaita, – apie pirmojo Kėdainių rajone šunų viešbučio privalumus pasakojo kinologė. – Saugodami augintinių sveikatą, voljeruose įrengėme medines grindis. Vaikščiojant tokiomis augintiniams sumažėja tikimybė ant kojų atsirasti nuospaudoms. Medžio pagrindas tinkamas sąnariams. Tobulesnės dangos nėra.“

Su gyvūnais dirbti privalo profesionalai

„Eufera“ siūlo ne tik nakvynę, kokybišką priežiūrą ir maistą. Čia veikia šunų kirpykla, maudykla, bendro paklusnumo ir ringinės dresūros paslaugos, paruošimas parodoms.

Šunų viešbutis
Šunų viešbutis
© G. Minelgaitės nuotr.

V. Liaugminaitė įsitikinusi, kad su šunimis dirbti turi apie šiuos gyvūnus išmanantis žmogus: „Nesuprantantis gali pridaryti daugiau žalos negu gero. Turi stebėti augintinius, matyti pirmus ligos simptomus, kadangi yra tokių klastingų ligų, kurių išoriškai nesimato.“

Ketina palikti augintinį mėnesiui

Vienos nakvynės kaina šunų viešbutyje – dešimt eurų, tačiau apsistojusiems ilgiau negu aštuonioms paroms bus taikoma nuolaida. O tokių ilgalaikių gyventojų „Euferai“ netrūks – savo augintinį vienas šeimininkas ketina palikti net mėnesiui, kadangi išvyks į komandiruotę Norvegijoje.

Atidarymo dieną jame jau buvo apsistoję keturi žavūs gyventojai – dvi japonų akitos, vienas pudelio mišrūnėlis ir Vakarų Škotijos baltasis terjeras. Iš viso vienu metu viešbutyje galės gyventi aštuoni keturkojai.

Šunų viešbutis
Šunų viešbutis
© G. Minelgaitės nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu! (99)

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu!
Seniai nerašiau apie dresūrą, nes po kritiškų straipsnių apie mūsų garsius kinologus kai kurie komentatoriai pasiūlė pakart, o pažįstamas dresuotojas – emigruot iš Lietuvos, nes visiems kenkiu ramiai gyvent. Atsiprašau. Tylėjau...

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę? (10)

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę?
Natūralioje aplinkoje, kur gyvenimo sąlygos yra ne tokios draugiškos, nuo senatvės gyvūnai miršta labai retai. Tuo tarpu šunys, kuriais rūpinasi žmogus, gyvena ilgiau negu laukiniai jų giminaičiai. Pavyzdžiui, Indijos šunys parijai laisvėje sulaukia vos 4–6 metų, o laikomi namie ir gerai prižiūrimi sulaukia 12–16 metų.

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį (70)

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį
Pasieniečių šunį Ramzį vienintele paleista kulka nušovusio dviejų politikų brolio Arvydo Komskio teisme atliktas dar nematytas įrodymų patikrinimas. Į Klaipėdos apygardos teismo salę pristatytas medžioklinis šautuvas, kuriuo įvykdytas nusikaltimas, jį teisėjų kolegija atsinešė lydimi įkalčius saugomų tyrėjų.

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje (6)

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje
Vilniaus gyvūnų globos namų vyr. veterinarijos gydytoja Agnė Stasiūnienė lankėsi Estijos sostinės gyvūnų globos namuose. Prieš metus pastatytuose ir šiuolaikiškai įrengtuose beglobių namuose šiuo metu savo šeimininkų laukia daugiau nei 300 kačių,15 šunų bei 20 kitokių gyvūnų (papūgų, dekoratyvinių triušių ir graužikų). Estijos kolegų patarimais bus pasinaudota kuriant naujus beglobių gyvūnų namus Lietuvos sostinėje, teigiama pranešime spaudai.

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus
Kelmės rajone sekmadienį surengta išskirtinė, vienintelė tokia Lietuvoje šunų sporto šventė. Joje laukti visi, kas moka loti, vizginti uodegą ir netingi bent jau atpėdinti 100-tą metrų. Ir vaizdai, kaip įprasta, buvo patys nuotaikingiausi - keturkojai bėgikai stebino ir žiūrovus, ir šeimininkus. Kas greičiu, o kas mokėjimu žaviai prajuokinti.

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia į teismą turi būti pristatytas ginklas (233)

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia
„Tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolis Arvydas atkakliai įrodinėja, kad pasieniečių šuo Ramzis tapo atsitiktine auka, o jis nėra šaltakraujis žudikas. Teisme atsidūręs vyras sako, kad jį padarė didžiausiu nusikaltėliu, nors tiks jis nesąs.

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas? (1)

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas?
Šiuolaikinė diagnostikos įranga leidžia veterinarijos specialistams greitai ir tiksliai nustatyti paciento diagnozę ir įvertinti jo būklę, parinkti tinkamiausią gydymą. Apie MRT (magnetinio rezonanso tomografijos ) taikymą gyvūnams Lietuvoje, plačiau pasakoja veterinarijos specialistai.

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas (241)

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas
Pra­ėju­sį šeš­ta­die­nį, bir­že­lio 17-ąją, Aly­taus ra­jo­ne, Pu­nios se­niū­ni­jo­je, Pa­ne­mu­nin­kė­lių kai­me, esan­čios so­di­nin­kų ben­dri­jos „Ver­smė“ pir­mi­nin­kas Vac­lo­vas Ba­ra­naus­kas Aly­taus ap­skri­ties vy­riau­sia­jam po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tui pra­ne­šė, kad apie 8 val. 30 min. prie ke­lio į so­dus pa­sta­ty­to ke­lio žen­klo pa­ste­bė­jo pa­kar­tą ka­ti­ną.

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko (4)

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko
Šeimininkų neprižiūrimi ir agresyvūs palaidi šunys kelia rimtą pavojų aplinkiniams. Nemažas iššūkis ir nuolatinis galvos skausmas keturkojai augintiniai yra ir laiškininkams.

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų? (6)

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų?
Pastaruoju metu vis populiarėja tendencija laisvalaikį leisti kartu su augintiniais. Jie įgyja vis naujų teisių ir gali šeimininkus lydėti kone visur. Tačiau tai neatsiejama ir nuo tam tikrų pareigų. Tad kokios jos?

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį (8)

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį
Gegužės 14 d., apie 19.00 val., Mažeikių r., Purvėnų k., nuosavo namo kieme, nusitraukęs nuo grandinės šuo užpuolė ir sužalojo mažametį (gimęs 2007 m.). Mažeikių ligoninėje vaikui diagnozuotos veido bei kaklo šuns kąstinės žaizdos, išleistas gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo (30)

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo
Lietuvoje suvokimas, kad augintinis yra ne tik pramoga, bet ir didelė atsakomybė, po truputį auga. Nors mūsų šalis yra viena iš nedaugelio, kuri turi kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašą, panašu, galiausiai suvokta, kad ne nuo veislės, o nuo šeimininko atsakomybės priklauso šuns elgesys.

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka (109)

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka
Vis dar dvejojate, kad tautiečiai visuomet išties pagalbos ranką? Savo nuomonę turėtumėte pakeisti sužinoję trijų lietuvaičių – Kilmintos, Zoraidos ir Tomo – istoriją, kaip jie išgelbėjo Airijos sanitarinėje tarnyboje atsiradusį mirusio lietuvaičio šunį. Šių trijų žmonių dėka augintinis buvo pargabentas į Lietuvą ir šiuo metu laimingai gyvena kartu su naujaisiais šeimininkais.

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas (74)

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas
Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Arvydas Komskis kaltinamas žiauriu elgesiu su šunimi Ramziu, sukėlusiu jo žūtį.

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti (39)

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti
Alytaus Ulo­nų gat­vės gy­ven­to­jas Aud­rius Ma­žei­ka už­su­kęs į re­dak­ci­ją pa­pa­sa­ko­jo apie keis­tą žmo­gaus po­el­gį su šu­ne­liais ir svars­tė apie at­sa­kin­gų pa­rei­gū­nų bei spe­cia­lis­tų ne­no­rą dirb­ti at­sa­kin­gai.