Kėdainių rajone atsidarė moderniausias šunų viešbutis Baltijos šalyse

 (38)
Kėbonių kaime duris atvėrė keturkojų rojus žemėje. „Ateitis priklauso šunims“, – sakė viešbutį šunims kartu su šeima atidariusi kėdainietė kinologė Viltė Liaugminaitė, kirpdama raudoną kaspiną.
Šunų viešbutis
© DELFI montažas

Vos keletą kilometrų nuo Kėdainių nutolusiame Kėbonių kaime duris atvėręs viešbutis „Eufera“ su didžiuliu baseinu, treniruokliais ir kirpykla – moderniausias Baltijos šalyse. Augintiniai gyvens erdviuose 12 kv. m voljeruose, o pasivaikščioti su profesionalia priežiūra kelis kartus per dieną išbėgs ant plačios sodybos pievutės. Pirmasis pasivaikščiojimas prasidės… jau šeštą valandą ryto.

Sugalvojo prieš trejus metus, atvėrė – šiemet

Tai – puiki žinia šuniukų šeimininkams, mat išvykus į kelionę juos bus galima palikti profesionalų priežiūrai.

Šunų viešbutis
Šunų viešbutis
© G. Minelgaitės nuotr.

„Mūsų šeimoje jau prieš daug metų sukosi konkreti mintis, jog savo gyvenimą siesime su šunimis. Prieš trejus metus gimė idėja apie šunų viešbutį. Įrengti jį užtrukome apie metus laiko. Pernai įsigijome sodybą, o štai rugpjūtį jau švenčiame atidarymą, – viešbučio atidarymo dieną kalbėjo V. Liaugminaitė. – Svajonė išsipildė.“

Baseinas – ir sveikiems, ir ligotiems

Šunų viešbutyje įrengtas ir metro gylio baseinas. Jis – ne tik čia gyvensiantiems keturkojams. „Kadangi bendradarbiaujame su veterinarais, baseiną ketiname naudoti ir potrauminei reabilitacijai. Jis tinka absoliučiai kiekvienam augintiniui. Tiek dar augančiam, tiek turinčiam antsvorio, tiek senyvo amžiaus šuniui. Šuniui bėgant kietu pagrindu, labai kenčia jo sąnariai, kraujagyslės, o štai plaukiojant baseine šuo nepatiria kietų smūgių, dirba visi kūno raumenys, stiprėja sausgyslės, greitėja medžiagų apykaita, – apie pirmojo Kėdainių rajone šunų viešbučio privalumus pasakojo kinologė. – Saugodami augintinių sveikatą, voljeruose įrengėme medines grindis. Vaikščiojant tokiomis augintiniams sumažėja tikimybė ant kojų atsirasti nuospaudoms. Medžio pagrindas tinkamas sąnariams. Tobulesnės dangos nėra.“

Su gyvūnais dirbti privalo profesionalai

„Eufera“ siūlo ne tik nakvynę, kokybišką priežiūrą ir maistą. Čia veikia šunų kirpykla, maudykla, bendro paklusnumo ir ringinės dresūros paslaugos, paruošimas parodoms.

Šunų viešbutis
Šunų viešbutis
© G. Minelgaitės nuotr.

V. Liaugminaitė įsitikinusi, kad su šunimis dirbti turi apie šiuos gyvūnus išmanantis žmogus: „Nesuprantantis gali pridaryti daugiau žalos negu gero. Turi stebėti augintinius, matyti pirmus ligos simptomus, kadangi yra tokių klastingų ligų, kurių išoriškai nesimato.“

Ketina palikti augintinį mėnesiui

Vienos nakvynės kaina šunų viešbutyje – dešimt eurų, tačiau apsistojusiems ilgiau negu aštuonioms paroms bus taikoma nuolaida. O tokių ilgalaikių gyventojų „Euferai“ netrūks – savo augintinį vienas šeimininkas ketina palikti net mėnesiui, kadangi išvyks į komandiruotę Norvegijoje.

Atidarymo dieną jame jau buvo apsistoję keturi žavūs gyventojai – dvi japonų akitos, vienas pudelio mišrūnėlis ir Vakarų Škotijos baltasis terjeras. Iš viso vienu metu viešbutyje galės gyventi aštuoni keturkojai.

Šunų viešbutis
Šunų viešbutis
© G. Minelgaitės nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto (22)

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto
Jau kitą savaitę naktimis spustels šaltukas. Gyvūnų globos specialistai atkreipia dėmesį, kad atvėsus orams, keičiasi benamių kačių priežiūros specifika: nebeatliekamos sterilizacijos operacijos pagal programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP), o gyventojai, besirūpinantys beglobėmis katėmis, turėtų suskubti pasirūpinti jų žiemojimo vietomis – pastatyti namukus, kad katytės spėtų juose apsiprasti, rašoma pranešime spaudai.

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų?

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi" - anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas", nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau, ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui (2)

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui
Teoriškai mes ir šunys sudarome mišrių rūšių grupes, tačiau tuo pačiu tos grupės kažkiek panašios ir į vidrūšines – jos ne šiaip susideda iš skirtingų rūšių atstovų, kurie drauge tik maitinasi ar perspėja vieni kitus apie pavojų. Tarp šunų ir žmonių išsivystė glaudūs santykiai. Šie santykiai tikrai ypatingi ir greičiausiai jų daugiau niekur nepastebėsime.

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda (1)

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda
Bent du šunis auginantys (ar draugų keturkojį pašnekinę) žmonės tikrai yra susidūrę su taip vadinamais augintinių pavydo atvejais. Daug savininkų papasakos, kuris šuo pavydesnis, o kuris „laisvesnių pažiūrų“, nors įprastai priimtina manyti, kad pavydas – išskirtinė žmonių savybė. Vis tik tyrimai rodo, kad šunys išties jaučia pavydą, net jeigu šis ir skiriasi nuo žmogiškojo.

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę (303)

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę
Šeštadienį per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad Vilniuje devynerių berniuką sukandžiojo namuose laikytas rotveilerių veislė šuo. Socialiniuose tinkluose vieni ėmė kaltinti šunį, kiti tėvus. Domimės, ką turi žinoti tėvai, jei kartu su vaikais auga iš šuo.

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu? (9)

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu?
Jei šuo nėra linkęs bendrauti su žmonėmis ar šunimis, geriau jo ir neversti, portalui LRT.lt sako Lietuvos kinologų draugijos projektų vadovė Augustė Daukšienė. Be to, priduria ji, prie šuns, pažymėto geltonu kaspinu, gatvėje geriau nesiartinti.

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis (5)

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis
Kūno kalbos neišmanantis žmogus niekada neužmegs tokių gerų santykių su kitais žmonėmis, kaip tas, kuris ją išmano. Anot trenerio ir elgsenos specialisto Steve Mann, tas pats galioja ir tiems, kurie užsiima šunų dresūra: žmogus, nesuprantantis šuns kūno kalbos, negalės nuraminti suirzusio, agresyvaus gyvūno, o ką jau kalbėti apie šuns auklėjimą.

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas (3)

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas
Kovinių ir pavojingų šunų savininkai Austrijos sostinėje nuo šiol privalės riboti suvartojamo alkoholio kiekį. Naujoji priemonė įvesta po to, kai nuo alkoholio apsvaigusios moters rotveileris mieste mirtinai sukandžiojo vos metukų vaiką.

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų (378)

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų
Nuo 2019 metų siūloma drausti gyvenamojoje aplinkoje ir viešose vietose triukšmauti bei trikdyti kitų žmonių laisvalaikį, poilsį ar darbą. Naminius gyvūnus laikantiems gyventojams taip pat gali tekti juos labiau prižiūrėti, kad šie nekeltų triukšmo. Už šių reikalavimų nepaisymą grės baudos.

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų (6)

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų
Kasmet spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnų diena, kurios metu skatinama ne tik pasirūpinti augintiniais, bet ir atsigręžti į beglobius. Šią dieną įvairios gyvūnų globos organizacijos žmones skatina aukoti maistą ir būtiniausias priežiūros priemones be šeimininkų augantiems gyvūnams, o tvirtai apsisprendusiems – suteikti namus keturkojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą (103)

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą
Seime pateiktas siūlymas spręsti šunų triukšmo problemą ne tik sukėlė pasipiktinimą, bet ir privertė susimąstyti: ko gali imtis patys šeimininkai, kad jų augintiniai būtų ramesni ir likę namuose vieni netriukšmautų? Kartu su šunų mokyklos „Urbandogas“ vadove ir trenere Agne Jazukevičiūte aplankėme Tautvydę Gabalę ir kartu pasiaiškinome, kodėl jos trumpaplaukis foksterjeras Daimas neduoda kaimynams ramybės.

Rudens pavojai šunų ir kačių sveikatai: kaip apsisaugoti?

Rudens pavojai šunų ir kačių sveikatai: kaip apsisaugoti?
Sunku suplanuoti, į kokias situacijas galima patekti su augintiniais, bet kai kuriems atvejams nesudėtinga iš anksto pasiruošti. Kačių ir šunų šeimininkai turėtų žinoti, kokios grėsmės tyko vėsiuoju periodu ir kaip joms užkirsti kelią, rašoma pranešime spaudai.

Gyvūnų mylėtojai Vilniuje kviečiami į tradicinį renginį

Gyvūnų mylėtojai Vilniuje kviečiami į tradicinį renginį
Spalio pirmąjį savaitgalį daugelyje šalių bus minima Pasaulinė gyvūnų globos, arba šv. Pranciškaus, diena. Minėjimai vyks vaikų ugdymo įstaigose, gyvūnų augintojų bendruomenėse. Šią dieną paminėti prie Baltojo tilto Vilniuje kviečia ir didžiausia šunų mylėtojų bendruomenė – Lietuvos kinologų draugija, rašoma pranešime spaudai.

Atėjo pavojingas nuodų metas: gyvūnų apsinuodijimo požymiai ir pirmoji pagalba (8)

Atėjo pavojingas nuodų metas: gyvūnų apsinuodijimo požymiai ir pirmoji pagalba
Žiniasklaidai ir socialiniams tinklams netylant dėl gyvūnų nuodijimo atvejų, kuomet apnuodytas maistas ar pašaras išmėtomas vedžiojimo vietose, kurios laisvai prieinamos tiek žmonėms, tiek ir gyvūnams, pranešime žiniasklaidai kalbinama „Vaidos klinikos” savininkė, vet. gydytoja Vaida Misiūnienė.

Veislynas iš arti: veisėja parodė, kaip išsirinkti šuniuką (6)

Veislynas iš arti: veisėja parodė, kaip išsirinkti šuniuką
Rinkdamasis šuniuką dažnas žmogus pasikliauna vien savo akimis. Keturkojui pakanka pavizginti uodegą ir prisiglausti – tiek tereikia, kad jis keliautų į naujus namus. Vis dėlto, reikėtų nepamiršti, kad šunys, kaip ir žmonės, turi skirtingus charakterius. DELFI lankosi veislyne ir domisi, kaip rūpinamasi šuniukais veisėjų rankose bei ką svarbu žinoti apie augintinio pasirinkimą.