Kaip katę pripratinti prie pavadėlio?

 (6)
Katėms pasivaikščiojimai su pavadėliu nėra būtini, tačiau tokia veikla - puikus būdas leisti augintinei mėgautis lauku užtikrinant jos saugumą. Reguliarios išvykos laukan gali sumažinti nutukimą ir su nuoboduliu susijusias elgesio problemas, kurios atsiranda kai kurioms bute gyvenančioms katėms. Mokymas vaikščioti su pavadėliu taip pat praverčia keliaujant pas veterinarus ir kitose kelionėse.
Katė su pavadėliu
© Fotolia nuotr.

Daugumą kačių galima išmokyti vaikščioti su pavadėliu. Kačiukai šią naują patirtį priima lengviau, tačiau turint kantrybės to išmoksta ir vyresnės katės. Svarbu viską daryti mažais žingsneliais ir apdovanoti kiekvieną pažangą.

Pradėkite patalpose, kuriose katė gerai jaučiasi. Įsigykite katėms tinkančias petnešas. Pavadėlis turi būti tvirtinamas nugaroje, ne ties kaklu. Niekad pasivaikščiojimams nesirinkite antkaklio. Jis gali sužaloti katės trachėją ar gerklas. Petnešos plačiau paskirsto krūvį - pečiams, krūtinei ir pilvui, tad mažesnė susižalojimo tikimybė.

Palikite pavadėlį su petnešomis šalia katės ėdimo ar miego vietos keletai dienų. Taip augintinė jo pasirodymą susies su maloniu jausmu. Be to, leiskite katei petnešas apuostyti laikydami jas rankose. Katei susidomėjus duokite skanėstų. Tada duodami skanukų uždėkite petnešas ant augintinės kaklo ir, jai ėdant, jas vėl nuimkite.

Jei katė nemėgsta būti laikoma ir varžoma, teks ją prie to pratinti. Duodami mėgstamą skanėstą ir girdami kelias sekundes ją švelniai, bet tvirtai palaikykite. Kartokite šį pratimą keletą dienų, ir kiekvieną kartą skanėstą duokite vis vėliau. Taip pat lieskite augintinės kojas ir pėdas, už tai duodami skanėstų.

Pagaliau galite uždėti petnešas, vėl už tai skatinkite ją skanumynais. Pirmus kartus katė su petnešomis tegul pabūna trumpai, nesekite jų. Po kelių dienų jau galite užsegti, tik dar netvirtinkite pavadėlio. Būtinai sureguliuokit jo dydį – tarp katės ir kūno turi tilpti du pirštai. Su petnešomis katė turėtų pavaikščioti porą minučių, ir nuimkite jas vos tik matote, kad augintinės susidomėjimas skanėstais mažėja. Kartokite tai keletą dienų. Jei katė lieka rami, palaipsniui ilginkit buvimo su petnešomis laiką. Jei katė atrodo nepatenkinta, petnešas nuimkite, vėliau pabandykite su kokius nors įspūdingesniu skanėstu, o petnešas pasistenkite nusegti anksčiau negu augintinė pradės jaustis blogai.

Pagaliau atėjo laikas pavadėliui. Keletą dienų tegul katė periodiškai vaikšto patalpoje su keliais daiktais, už kurių žeme laisvai besivelkantis pavadys gali kliūti (bet ne rimčiau užkibti – katės nereikia gąsdinti). Kai augintinė atrodo atsipalaidavusi, švelniai laikydami (ir netempdami) pavadį pavaikščiokite su ja po namus. Tegul katė eina kur nori, tuo metu ją girkite, duokite skanėstų. Po kelių dienų mokymus galima perkelti laukan.

Iki išeisite laukan, galite išmokyti katę judėti pageidaujama kryptimi. Tam geriausia naudoti skanėstus. Skatindami jus sekti, kalbinkite ją švelniu, meiliu balsu. Duokite skanėstą ir, kol katytė jį ėda, eikit tolyn su pavadėliu rankoje. Kai katė patraukia paskui jus, duokit kitą skanėstą. Jei katė bando judėti kita kryptimi, švelniai, netrūkčiodami tempkite pavadį ir kantriai laukite. Katei žengus porą žingsnių link jūsų, pavadį atpalaiduokite, ją paskatinkite.

Neverskite katės eiti į lauką. Jeigu ji nenori sekti paskui jus, neverskite jos to daryti. Kai katė galų gale apsisprendžia lįsti laukan, paskatinkite ją. Kelionė tegul būna trumpa – apie 5 minutes. Vėliau išėjimai ilgės.

Niekada lauke nebuvusios katės pirmų „ekskursijų“ metu būna gan nervingos ir jautrios. Dėl to pirmieji pasivaikščiojimai tegul vyksta ramiose vietose, kur tiesiog galite ramiai pasėdėti kartu su kate. Kaip ir patalpoje, sekiokit jai iš paskos kai jis ką nors tyrinėja.

Kai katė pripras prie pasivaikščiojimų greičiausiai juos labai pamėgs. Dėl to siekiant išvengti nuolatinio zyzimo prašantis laukan, geriau nustatyti reguliarų pasivaikščiojimų tvarkaraštį. Be to, petnešas katei dėkite toliau nuo durų – kad ši nesugalvotų pasprukti. Niekada petnešų nedėkit jei katė miaukia ar draskosi - ignoruokit ją kol nurims.

Jokiu būdu negalima katės palikti pririštos lauke – net trumpam. Ji gali apsivynioti pavadžiu ir susižaloti, arba ją gali užpulti koks nors gyvūnas.

Niekad nenaudokit pakinktų katę veždami automobiliu – avarijos metu augintinės jie neapsaugos.

Ėjimui laukan rinkitės sausą dieną. Jei neseniai lijo, daugelis katei pažįstamų kvapų bus nuplauti ir ji susidurs su tam tikromis problemomis ieškodama mėgstamų vietelių.

Nepamirškit, kad katės norai gali skirtis nuo jūsų. Vienos mėgsta žaisti ir vaikytis drugelius, kitos ištisą dieną tiesiog ramiai kaitinasi saulutėje.

Daugiau skaitykite čia.

vetvila.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu! (99)

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu!
Seniai nerašiau apie dresūrą, nes po kritiškų straipsnių apie mūsų garsius kinologus kai kurie komentatoriai pasiūlė pakart, o pažįstamas dresuotojas – emigruot iš Lietuvos, nes visiems kenkiu ramiai gyvent. Atsiprašau. Tylėjau...

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę? (10)

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę?
Natūralioje aplinkoje, kur gyvenimo sąlygos yra ne tokios draugiškos, nuo senatvės gyvūnai miršta labai retai. Tuo tarpu šunys, kuriais rūpinasi žmogus, gyvena ilgiau negu laukiniai jų giminaičiai. Pavyzdžiui, Indijos šunys parijai laisvėje sulaukia vos 4–6 metų, o laikomi namie ir gerai prižiūrimi sulaukia 12–16 metų.

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį (70)

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį
Pasieniečių šunį Ramzį vienintele paleista kulka nušovusio dviejų politikų brolio Arvydo Komskio teisme atliktas dar nematytas įrodymų patikrinimas. Į Klaipėdos apygardos teismo salę pristatytas medžioklinis šautuvas, kuriuo įvykdytas nusikaltimas, jį teisėjų kolegija atsinešė lydimi įkalčius saugomų tyrėjų.

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje (6)

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje
Vilniaus gyvūnų globos namų vyr. veterinarijos gydytoja Agnė Stasiūnienė lankėsi Estijos sostinės gyvūnų globos namuose. Prieš metus pastatytuose ir šiuolaikiškai įrengtuose beglobių namuose šiuo metu savo šeimininkų laukia daugiau nei 300 kačių,15 šunų bei 20 kitokių gyvūnų (papūgų, dekoratyvinių triušių ir graužikų). Estijos kolegų patarimais bus pasinaudota kuriant naujus beglobių gyvūnų namus Lietuvos sostinėje, teigiama pranešime spaudai.

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus
Kelmės rajone sekmadienį surengta išskirtinė, vienintelė tokia Lietuvoje šunų sporto šventė. Joje laukti visi, kas moka loti, vizginti uodegą ir netingi bent jau atpėdinti 100-tą metrų. Ir vaizdai, kaip įprasta, buvo patys nuotaikingiausi - keturkojai bėgikai stebino ir žiūrovus, ir šeimininkus. Kas greičiu, o kas mokėjimu žaviai prajuokinti.

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia į teismą turi būti pristatytas ginklas (233)

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia
„Tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolis Arvydas atkakliai įrodinėja, kad pasieniečių šuo Ramzis tapo atsitiktine auka, o jis nėra šaltakraujis žudikas. Teisme atsidūręs vyras sako, kad jį padarė didžiausiu nusikaltėliu, nors tiks jis nesąs.

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas? (1)

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas?
Šiuolaikinė diagnostikos įranga leidžia veterinarijos specialistams greitai ir tiksliai nustatyti paciento diagnozę ir įvertinti jo būklę, parinkti tinkamiausią gydymą. Apie MRT (magnetinio rezonanso tomografijos ) taikymą gyvūnams Lietuvoje, plačiau pasakoja veterinarijos specialistai.

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas (241)

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas
Pra­ėju­sį šeš­ta­die­nį, bir­že­lio 17-ąją, Aly­taus ra­jo­ne, Pu­nios se­niū­ni­jo­je, Pa­ne­mu­nin­kė­lių kai­me, esan­čios so­di­nin­kų ben­dri­jos „Ver­smė“ pir­mi­nin­kas Vac­lo­vas Ba­ra­naus­kas Aly­taus ap­skri­ties vy­riau­sia­jam po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tui pra­ne­šė, kad apie 8 val. 30 min. prie ke­lio į so­dus pa­sta­ty­to ke­lio žen­klo pa­ste­bė­jo pa­kar­tą ka­ti­ną.

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko (4)

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko
Šeimininkų neprižiūrimi ir agresyvūs palaidi šunys kelia rimtą pavojų aplinkiniams. Nemažas iššūkis ir nuolatinis galvos skausmas keturkojai augintiniai yra ir laiškininkams.

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų? (6)

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų?
Pastaruoju metu vis populiarėja tendencija laisvalaikį leisti kartu su augintiniais. Jie įgyja vis naujų teisių ir gali šeimininkus lydėti kone visur. Tačiau tai neatsiejama ir nuo tam tikrų pareigų. Tad kokios jos?

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį (8)

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį
Gegužės 14 d., apie 19.00 val., Mažeikių r., Purvėnų k., nuosavo namo kieme, nusitraukęs nuo grandinės šuo užpuolė ir sužalojo mažametį (gimęs 2007 m.). Mažeikių ligoninėje vaikui diagnozuotos veido bei kaklo šuns kąstinės žaizdos, išleistas gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo (30)

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo
Lietuvoje suvokimas, kad augintinis yra ne tik pramoga, bet ir didelė atsakomybė, po truputį auga. Nors mūsų šalis yra viena iš nedaugelio, kuri turi kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašą, panašu, galiausiai suvokta, kad ne nuo veislės, o nuo šeimininko atsakomybės priklauso šuns elgesys.

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka (109)

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka
Vis dar dvejojate, kad tautiečiai visuomet išties pagalbos ranką? Savo nuomonę turėtumėte pakeisti sužinoję trijų lietuvaičių – Kilmintos, Zoraidos ir Tomo – istoriją, kaip jie išgelbėjo Airijos sanitarinėje tarnyboje atsiradusį mirusio lietuvaičio šunį. Šių trijų žmonių dėka augintinis buvo pargabentas į Lietuvą ir šiuo metu laimingai gyvena kartu su naujaisiais šeimininkais.

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas (74)

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas
Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Arvydas Komskis kaltinamas žiauriu elgesiu su šunimi Ramziu, sukėlusiu jo žūtį.

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti (39)

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti
Alytaus Ulo­nų gat­vės gy­ven­to­jas Aud­rius Ma­žei­ka už­su­kęs į re­dak­ci­ją pa­pa­sa­ko­jo apie keis­tą žmo­gaus po­el­gį su šu­ne­liais ir svars­tė apie at­sa­kin­gų pa­rei­gū­nų bei spe­cia­lis­tų ne­no­rą dirb­ti at­sa­kin­gai.