Ką daryti, kad poilsio gamtoje nesutrukdytų šuo?

 (5)
Atėjus vasarai šunų šeimininkai dažnai kartu su savo augintiniais išvyksta į paplūdimį. Tačiau, ką daryti, kad išvyka neapkarstų.
Šuo paplūdimyje
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Šuns būklė, į kurią negalima numoti ranka

Įsivaizduokime, kad jūs jau pasiekėte savo kelionės tikslą ir norite nusivesti šunelį į paplūdimį. Čia taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į keletą patarimų. Kai kuriems šunims kapstymasis po smėlį, kamuoliuko nešiojimas iš bangų yra puikiausias užsiėmimas. Tačiau, visų pirma, pasitikrinkite, ar tame paplūdimyje galima būti su šunimis. Taip pat sužinokite, ar čia šuo privalo būti vedžiojamas už pavadėlio, ar gali laisvai sau lakstyti.

Turėkite pavadėlį su savimi ir paleiskite šunį tik įsitikinę, kad jis klausys komandų balsu. Jūsų augintinį gali jaudinti kiti šunys, paukščiai ir t.t. Taip pat gali pasitaikyti žmonių ar mažų vaikų, kurie bijo šuns, todėl niekada nepalikite savo augintinio be priežiūros, griežtai laikykitės visų paplūdimio taisyklių.

Jei jau atsivedėte savo šunį į paplūdimį, tai turbūt norite, kad jis plaukiotų. Jei šuo prie vandens telkinio yra pirmą kartą, reikėtų susižinoti, ar tos veislės šunys mėgsta plaukioti. Pavyzdžiui, šarpėjai bijo vandens. Žinoma, yra ir išimčių, tačiau vertėtų susižinoti, ar jūsų augintinio veislė mėgsta vandenį ir tada žinosite, ar jūsų šuo bijos vandens, ar drąsiai puls priekin.

Jei iš karto šuo nepuola į vandenį, elkitės neskubėdami. Neverskite šuns bristi į vandenį. Jis jausis patogiau, jei eisite pirmas ir pašauksite jį. Jei jaučiatės neramiai ar nesate tikras dėl savo augintinio plaukimo įgūdžių, gal saugiau bus turėti šuns gelbėjimo liemenę.

Taip pat būtina kreipti dėmesį ir į oro temperatūrą. Vasarą paplūdimyje žmonės ir šunys susiduria su dviem priešingais dalykais: karšta saule ir šaltu vandeniu. Stebėkite savo šuns elgesį visą dieną, nes yra rizika patirti šilumos smūgį ar hipotermiją (jei jis ilgai plaukiojo).

Štai tokie šuns šilumos smūgio požymiai: greitas kvėpavimas, skaisčiai raudonas liežuvis, tirštos, lipnios seilės, silpnumas, vėmimas, viduriavimas. Jei manote, kad šunį ištiko šiluminis smūgis, dar būdami paplūdimyje imkitės šių veiksmų: nuneškite (nuveskite) gyvūną į pavėsį, apliekite jo kūną vėsiu, bet ne šaltu vandeniu, kad kūnas palaipsniui atvėstų. Ant augintinio kaklo, krūtinės ir galvos dėkite ledo pakuotes ar drėgnus rankšluosčius, nuvežkite jį pas artimiausią veterinarą.

O štai kai kurie hipotermijos požymiai: letragija, silpnumas, drebėjimas, raumenų sąstingis, sunkus kvėpavimas, išsiplėtę akių vyzdžiai. Jei manote, kad šunį ištiko hipotermija, tai nedelsdami imkitės šių veiksmų: susukite jį į rankšluosčius, kurie yra įšilę saulėje, pripilkite vandens į plastikinius butelius ir palikite juos saulėje, kad vanduo sušiltų – jo gali prireikti, norint pakelti šuns kūno temperatūrą. Jei šuo vis dreba ir yra letargiškas, gabenkite jį pas artimiausią veterinarijos gydytoją.

Blogiausia, kad šunys negali mums pasakyti, kai jiems yra negera ar skauda. Šių pateiktų patarimų tikrai nepakanka, taigi, jei tik pastebėjote, kad šuniui negerai saulėje ar vandenyje, tuojau pat jį iš ten pašalinkite. Norint, kad šuns neištiktų šilumos smūgis, reikia turėti daug vandens, kurio jis galėtų palakti. Taip pat kartas nuo karto galite jį visą apipurkšti vėsiu vandeniu. Be to, vandeniu gerai nuvalyti smėlį nuo šuns letenų ir sūrų vandenį, jei esate prie jūros, nes jis dirgina ir sausina padus. Taip pat turėkite su savimi skėtį, nes galite nerasti pavėsio.

Tam, kad jūsų augintinio neištiktų hipotermija, turėkite keletą rankšluosčių, į kuriuos galėtumėte jį įsukti, iššluostyti sūrų vandenį. Taip šuo ne tik greičiau sušils, bet, iššluosčius smėlį ir sūrų vandenį iš jo kailio, jis neaptaškys kitų.

Kas šunims leidžiama ir kas neleidžiama paplūdimyje? Deja, ne į visus paplūdimius galima vestis augintinį. Daug kur negalima patekti su augintiniais dėl neatsakingo jų šeimininkų elgesio. Laikykitės šių taisyklių (taip pat ir paplūdimio taisyklių) ir tada galėsite visada atsivesti savo augintinį...

Taigi, štai kas draudžiama, būnant su augintiniu paplūdimyje:

Neleiskite augintinio į tas paplūdimio vietas, kur jiems draudžiama būti. Kai kur aplinka gali būti saugoma nuo bet kokios žalos.

Nepaleiskite augintinio iš akių. Nė kartelio. Juk nenorite turėti didelių nemalonumų dėl to, kad jis kam nors įkando, ką nors išgąsdino ar sukėlė bjauriausias šunų peštynes.

Nepamirškite pavadėlio, rankšluosčių, skėčio, šviežio vandens.

Nepalikite šiukšlių, turėkite savo maišelių augintinio „turtams“ surinkti. Niekas juk nenori rasti „siurprizo“ smėlyje.

Prieš vykdami į paplūdimį, įsitikinkite, ar vis dar galioja šuns skiepai, ir kad jis turi pritvirtintą ID kortelę. Turėkite savo vet. gydytojo telefono numerį, kad galėtumėte kreiptis nelaimės atveju. Pažiūrėkite, ar vandenyje nėra nuodingų medūzų ir kitų pavojingų gyvių. Vienas nudeginimas ar įkandimas gali sukelti neprognozuojamų pasekmių jūsų augintiniui. Nuspręskite, kiek laiko kartu su augintiniu praleisite paplūdimyje. Aktyviam šuniui pakaks ir poros valandų. Vos tik pastebėsite, kad šuo yra pavargęs, keliaukite namo. Atsivežkite su savimi lazdų ir kamuoliukų, kad galėtumėte aktyviai pažaisti su šunimi. Tiesiog gerai praleiskite laiką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams (4)

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams
Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 50 gyvūnų globos organizacijų, kurios gelbsti benamius gyvūnus, užsiima švietėjiška veikla, rengia labdaros akcijas bei organizuoja įvairius renginius. VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos” (toliau – GGI) kviečia visus neabejingus beglobių gyvūnų likimams į jau tradicija tapusią labdaros akciją „Parodyk augintiniui eglutę. Trečius metus iš eilės vyksiantis renginys ir vėl skatins įsitraukti kiekvieną bei sieks parodyti, kad visi kartu galime nuveikti daug gerų darbų.

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus (42)

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus
Socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienio vakarą išplito nerimą keliantis įrašas. Klaipėdos miesto virtualios mamyčių bendruomenės narės – pasibaisėjusios. Miesto centre esančioje vaikų žaidimo aikštelėje primėtyta neaiškios kilmės nuodų.

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai (3)

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai
Per pasaulį nusiritusi sveikos gyvensenos banga neaplenkia ir naminių gyvūnų. Specialistai pastebi, kad vis daugiau šeimininkų augintiniams perka aukštesnės kokybės, sveikesnį ėdalą.

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus (4)

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus
Greičiausiai apie augintinį namuose esame pagalvoję kiekvienas. Susidūrę su šunimis svečiuose ar mieste staiga pasiduodame silpnumo akimirkai ir susimąstome, kad tiek daug laimės teikiantis gyvūnas gali atsidurti ir mano namuose. Panašu, kad žmonės, dažnai spręsdami gyvūno auginimo klausimą, vadovaujasi emocijomis ir retai racionaliai apsvarsto visas situacijas, su kuriomis teks susidurti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto (45)

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto
Jau kitą savaitę naktimis spustels šaltukas. Gyvūnų globos specialistai atkreipia dėmesį, kad atvėsus orams, keičiasi benamių kačių priežiūros specifika: nebeatliekamos sterilizacijos operacijos pagal programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP), o gyventojai, besirūpinantys beglobėmis katėmis, turėtų suskubti pasirūpinti jų žiemojimo vietomis – pastatyti namukus, kad katytės spėtų juose apsiprasti, rašoma pranešime spaudai.

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų? (1)

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi" - anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas", nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau, ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui (2)

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui
Teoriškai mes ir šunys sudarome mišrių rūšių grupes, tačiau tuo pačiu tos grupės kažkiek panašios ir į vidrūšines – jos ne šiaip susideda iš skirtingų rūšių atstovų, kurie drauge tik maitinasi ar perspėja vieni kitus apie pavojų. Tarp šunų ir žmonių išsivystė glaudūs santykiai. Šie santykiai tikrai ypatingi ir greičiausiai jų daugiau niekur nepastebėsime.

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda (1)

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda
Bent du šunis auginantys (ar draugų keturkojį pašnekinę) žmonės tikrai yra susidūrę su taip vadinamais augintinių pavydo atvejais. Daug savininkų papasakos, kuris šuo pavydesnis, o kuris „laisvesnių pažiūrų“, nors įprastai priimtina manyti, kad pavydas – išskirtinė žmonių savybė. Vis tik tyrimai rodo, kad šunys išties jaučia pavydą, net jeigu šis ir skiriasi nuo žmogiškojo.

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę (303)

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę
Šeštadienį per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad Vilniuje devynerių berniuką sukandžiojo namuose laikytas rotveilerių veislė šuo. Socialiniuose tinkluose vieni ėmė kaltinti šunį, kiti tėvus. Domimės, ką turi žinoti tėvai, jei kartu su vaikais auga iš šuo.

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu? (9)

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu?
Jei šuo nėra linkęs bendrauti su žmonėmis ar šunimis, geriau jo ir neversti, portalui LRT.lt sako Lietuvos kinologų draugijos projektų vadovė Augustė Daukšienė. Be to, priduria ji, prie šuns, pažymėto geltonu kaspinu, gatvėje geriau nesiartinti.

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis (5)

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis
Kūno kalbos neišmanantis žmogus niekada neužmegs tokių gerų santykių su kitais žmonėmis, kaip tas, kuris ją išmano. Anot trenerio ir elgsenos specialisto Steve Mann, tas pats galioja ir tiems, kurie užsiima šunų dresūra: žmogus, nesuprantantis šuns kūno kalbos, negalės nuraminti suirzusio, agresyvaus gyvūno, o ką jau kalbėti apie šuns auklėjimą.

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas (3)

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas
Kovinių ir pavojingų šunų savininkai Austrijos sostinėje nuo šiol privalės riboti suvartojamo alkoholio kiekį. Naujoji priemonė įvesta po to, kai nuo alkoholio apsvaigusios moters rotveileris mieste mirtinai sukandžiojo vos metukų vaiką.

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų (378)

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų
Nuo 2019 metų siūloma drausti gyvenamojoje aplinkoje ir viešose vietose triukšmauti bei trikdyti kitų žmonių laisvalaikį, poilsį ar darbą. Naminius gyvūnus laikantiems gyventojams taip pat gali tekti juos labiau prižiūrėti, kad šie nekeltų triukšmo. Už šių reikalavimų nepaisymą grės baudos.

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų (6)

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų
Kasmet spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnų diena, kurios metu skatinama ne tik pasirūpinti augintiniais, bet ir atsigręžti į beglobius. Šią dieną įvairios gyvūnų globos organizacijos žmones skatina aukoti maistą ir būtiniausias priežiūros priemones be šeimininkų augantiems gyvūnams, o tvirtai apsisprendusiems – suteikti namus keturkojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą (103)

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą
Seime pateiktas siūlymas spręsti šunų triukšmo problemą ne tik sukėlė pasipiktinimą, bet ir privertė susimąstyti: ko gali imtis patys šeimininkai, kad jų augintiniai būtų ramesni ir likę namuose vieni netriukšmautų? Kartu su šunų mokyklos „Urbandogas“ vadove ir trenere Agne Jazukevičiūte aplankėme Tautvydę Gabalę ir kartu pasiaiškinome, kodėl jos trumpaplaukis foksterjeras Daimas neduoda kaimynams ramybės.