Iš prieglaudos paimtas šuo tapo Lietuvoje graibstomu modeliu

 (9)
Norvyda pasakoja, kad Mėta ją pasirinko pati. Merginai atėjus į prieglaudą tuo metu dar visai maža Mėta kelis kartus įšoko į būsimos šeimininkės glėbį, tad abejonių, kad tai tikrai jos šuo, nebeliko. Po kurio laiko Norvyda pastebėjo, kad augintinė itin paklusni, lengvai ir greitai perpranta komandas, yra azartiška, lengvai prisitaikanti prie įvairių aplinkos situacijų. Būtent šios Mėtos savybės vėliau tapo raktu į filmavimo aikštelę.
Reklamose besifilmuojanti Mėta
© E. Mironovičiaus nuotr.

„Vėliau atvykusi į Vilnių pradėjau dirbti kine. Vienam projektui ieškojo tam tikros veislės šuns, bet jį suradus paaiškėjo, kad jis negali atlikti tam tikrų specifinių komandų: atnešti pavadėlio, užšokti ant lovos tada, kai reikia. Toks užsispyrimas buvo veislės bruožas, tad dirbti su tokiu šunimi aikštelėje buvo sudėtinga. Reikėjo ieškoti kito keturkojo aktoriaus. Tuo tarpu biure visi pažinojo Mėtą, nes ji kartu su manimi ateidavo į darbą. Kolegos pasiūlė ją nufilmuoti atliekant reikalingus triukus ir pabandyti pasiūlyti režisieriui pakeisti šunį į Mėtą. Jam patiko, kaip ji atrodo kadre, tad netrukus mes su Mėta pradėjome filmuotis. Kadangi Lietuvoje nėra daug šunų, kurie galėtų dirbti aikštelėje, gandas apie Mėtą pasklido labai greitai, tada vis dažniau ir dažniau gaudavome pakvietimų filmuotis", - apie savo augintinė kalba šeimininkė.

Šiuo metu Mėta yra nusifilmavusi 4 filmuose, galybėje užsienio ir Lietuvos reklamų, sėkmingai keliauja filmuotis į kitas šalis. Ne vienas, susidūręs su šiuo unikaliu šunimi, juokauja, kad, jei būtų žurnalas „Žvėrys“ apie įžymius gyvūnus, Mėta galėtų būti pirmoji žvaigždė ant jo viršelio.

„Iš tiesų visas Mėtos filmavimas yra gana paprastas procesas. Pirmiausia perskaitau scenarijų, sužinau, ko reikės iš jos, apgalvoju, kaip aš ją galiu paruošti, su kokiomis komandoms gausiu reikiamą rezultatą. Jeigu yra kažkas, ko ji nemoka, namuose pradedame specialiai treniruotis kelias dienas. Kai atvažiuojame į aikštelę, aš stoviu už kameros ir gestais rodau komandas – ar užšokti ant lovos, ar atsisėsti. Jeigu reikia, kad scenoje ji bendrautų su aktoriumi, prieš filmavimą jį pripratiname prie Mėtos – aktorius duoda jai skanuką, žaislą, parodau, kaip komandas rodyti", - teigė moteris.

Nors Mėta yra rami, paklusni, nekaulija dėmesio, jos charakteris tvirtas, šiek tiek išrankus. Norvyda pasakoja, kad augintinė ypač nemėgsta lietaus, nesigula ant asfalto ar grindų, mieliau renkasi kilimėlius, ieško kuo minkštesnės vietos.

„Sunkiausia buvo per vieną reklamą, kai labai lijo ir buvo šalta. Mėta labai nemėgsta lietaus. Reikėjo, kad ji atbėgtų iki berniuko stotelėje ir atsisėstų ant žemės. Tai ji vieną kartą atbėgo ir užšoko atsisėsti ant suoliuko stotelėje, kitą kartą tiesiog stovėjo šalia berniuko. Galiausiai buvo nuspręsta filmuoti stambiu planu, o aš stovėdama šalia jos liepsiu jai sėstis. Mėta tik pritūpė, bet iki galo užpakalio taip ir nepadėjo ant žemės, nes buvo šlapia. Galiausiai režisierius sutiko pakoreguoti scenarijų ir palikome ją stovinčią“, – juokdamasi pasakoja Norvyda.

Moteris pasakoja, kad gyvūno uždirbti pinigai atitenka veterinaro paslaugoms: „Visi, kurie sutinka Mėtą, mato, kad jai patinka filmuotis. Jeigu aš matyčiau, kad jai ši veikla atsibodo, kad ji pavargo, iškart nustotume tai daryti. Kai pamatysiu, kad Mėta pavargo ir mieliau guli ant sofos nei eina į aikštelę, be kalbų išleisiu ją į pensiją. Mums filmavimas nėra darbas, mums tai pramoga ir galimybė pabūti kartu. Tai, ką uždirba Mėta, skiriame veterinarui. Vis dėlto jai jau 8 metai, reikia vis dažniau ten lankytis. Ne paslaptis, kad tokie apsilankymai kainuoja didžiulis pinigus. Vaistai, geras maistas – nėra pigu. Todėl jos uždirbti pinigai ištirpsta. Tiesa, jei važiuojame į kokius Druskininkus, imame ją kartu, ji susimoka viešbučio mokestį už save.“

Norvyda stengiasi kuo daugiau laiko praleisti kartu su savo augintine: kartu su ja keliauja, kartu eina į miestą, kavines. Mergina pastebi, kad Lietuva tampa vis draugiškesne gyvūnų atžvilgiu. Prieš 8 metus vietų, kuriose jos galėtų lankytis su Mėta, buvo kur kas mažiau, reikėdavo galvoti, kur eiti valgyti ar atsigerti kavos. Dabar net dauguma viešbučių mielai leidžia apsistoti su Mėta.

„Mėta yra gyvas įrodymas, kad su šunimi per 8 metus galima pakeisti 7 butus, keliauti į užsienį, atostogauti Juodkrantėje ar Nidoje – tai nėra kliūtis. Jeigu išvažiuosiu kuriam laikui gyventi į užsienį, tikrai pasiimsiu ir ją kartu, o jei nebus galimybės vežtis kartu, aš be jos nevažiuosiu. Žmonės dažnai atsisako šunų dėl kelionių, persikraustymo į kitą šalį. Mėta į Maskvą, Prancūziją skrenda lėktuvu. Šunį iki 8 kg galima vežtis lėktuvo salone su savimi, krepšyje. Kainuoja 50–75 eurus. Manau, kad tai tikrai galima leisti sau, jei myli šunį ir nori pasiimti jį kartu į kitą šalį ar tiesiog vežtis atostogų. Mėta yra mano šeimos narys. Juk sesės, brolio neatsisakytum dėl buto ar kelionės, tiesa?“ - svarsto moteris.

Norvyda įsitikinusi, kad beveik nėra blogų ar kvailų šunų, tiesiog augintiniui reikia skirti daug laiko, o jei jo neturi – geriau ir nereikia įsigyti gyvūno.

„Šuo yra žmogaus veidrodis. Jei šuo turi problemų, vadinasi, pirmiausia jo šeimininkai turi problemų. Žmonės pyksta, kad šunys pridirba ant pievutės, bet ne gyvūnai kalti, o jų šeimininkai, kurie nesusirenka paliktų dalykų. Jeigu žmonės būtų atsakingi už savo augintinius ir visada prisiimtų atsakomybę už juos ir už tai, ką padaro, tai gal ir tas požiūris į juos keistųsi, taptų dar palankesnis", - sakė moteris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu! (99)

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu!
Seniai nerašiau apie dresūrą, nes po kritiškų straipsnių apie mūsų garsius kinologus kai kurie komentatoriai pasiūlė pakart, o pažįstamas dresuotojas – emigruot iš Lietuvos, nes visiems kenkiu ramiai gyvent. Atsiprašau. Tylėjau...

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę? (10)

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę?
Natūralioje aplinkoje, kur gyvenimo sąlygos yra ne tokios draugiškos, nuo senatvės gyvūnai miršta labai retai. Tuo tarpu šunys, kuriais rūpinasi žmogus, gyvena ilgiau negu laukiniai jų giminaičiai. Pavyzdžiui, Indijos šunys parijai laisvėje sulaukia vos 4–6 metų, o laikomi namie ir gerai prižiūrimi sulaukia 12–16 metų.

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį (70)

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį
Pasieniečių šunį Ramzį vienintele paleista kulka nušovusio dviejų politikų brolio Arvydo Komskio teisme atliktas dar nematytas įrodymų patikrinimas. Į Klaipėdos apygardos teismo salę pristatytas medžioklinis šautuvas, kuriuo įvykdytas nusikaltimas, jį teisėjų kolegija atsinešė lydimi įkalčius saugomų tyrėjų.

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje (6)

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje
Vilniaus gyvūnų globos namų vyr. veterinarijos gydytoja Agnė Stasiūnienė lankėsi Estijos sostinės gyvūnų globos namuose. Prieš metus pastatytuose ir šiuolaikiškai įrengtuose beglobių namuose šiuo metu savo šeimininkų laukia daugiau nei 300 kačių,15 šunų bei 20 kitokių gyvūnų (papūgų, dekoratyvinių triušių ir graužikų). Estijos kolegų patarimais bus pasinaudota kuriant naujus beglobių gyvūnų namus Lietuvos sostinėje, teigiama pranešime spaudai.

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus
Kelmės rajone sekmadienį surengta išskirtinė, vienintelė tokia Lietuvoje šunų sporto šventė. Joje laukti visi, kas moka loti, vizginti uodegą ir netingi bent jau atpėdinti 100-tą metrų. Ir vaizdai, kaip įprasta, buvo patys nuotaikingiausi - keturkojai bėgikai stebino ir žiūrovus, ir šeimininkus. Kas greičiu, o kas mokėjimu žaviai prajuokinti.

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia į teismą turi būti pristatytas ginklas (233)

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia
„Tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolis Arvydas atkakliai įrodinėja, kad pasieniečių šuo Ramzis tapo atsitiktine auka, o jis nėra šaltakraujis žudikas. Teisme atsidūręs vyras sako, kad jį padarė didžiausiu nusikaltėliu, nors tiks jis nesąs.

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas? (1)

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas?
Šiuolaikinė diagnostikos įranga leidžia veterinarijos specialistams greitai ir tiksliai nustatyti paciento diagnozę ir įvertinti jo būklę, parinkti tinkamiausią gydymą. Apie MRT (magnetinio rezonanso tomografijos ) taikymą gyvūnams Lietuvoje, plačiau pasakoja veterinarijos specialistai.

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas (241)

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas
Pra­ėju­sį šeš­ta­die­nį, bir­že­lio 17-ąją, Aly­taus ra­jo­ne, Pu­nios se­niū­ni­jo­je, Pa­ne­mu­nin­kė­lių kai­me, esan­čios so­di­nin­kų ben­dri­jos „Ver­smė“ pir­mi­nin­kas Vac­lo­vas Ba­ra­naus­kas Aly­taus ap­skri­ties vy­riau­sia­jam po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tui pra­ne­šė, kad apie 8 val. 30 min. prie ke­lio į so­dus pa­sta­ty­to ke­lio žen­klo pa­ste­bė­jo pa­kar­tą ka­ti­ną.

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko (4)

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko
Šeimininkų neprižiūrimi ir agresyvūs palaidi šunys kelia rimtą pavojų aplinkiniams. Nemažas iššūkis ir nuolatinis galvos skausmas keturkojai augintiniai yra ir laiškininkams.

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų? (6)

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų?
Pastaruoju metu vis populiarėja tendencija laisvalaikį leisti kartu su augintiniais. Jie įgyja vis naujų teisių ir gali šeimininkus lydėti kone visur. Tačiau tai neatsiejama ir nuo tam tikrų pareigų. Tad kokios jos?

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį (8)

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį
Gegužės 14 d., apie 19.00 val., Mažeikių r., Purvėnų k., nuosavo namo kieme, nusitraukęs nuo grandinės šuo užpuolė ir sužalojo mažametį (gimęs 2007 m.). Mažeikių ligoninėje vaikui diagnozuotos veido bei kaklo šuns kąstinės žaizdos, išleistas gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo (30)

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo
Lietuvoje suvokimas, kad augintinis yra ne tik pramoga, bet ir didelė atsakomybė, po truputį auga. Nors mūsų šalis yra viena iš nedaugelio, kuri turi kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašą, panašu, galiausiai suvokta, kad ne nuo veislės, o nuo šeimininko atsakomybės priklauso šuns elgesys.

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka (109)

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka
Vis dar dvejojate, kad tautiečiai visuomet išties pagalbos ranką? Savo nuomonę turėtumėte pakeisti sužinoję trijų lietuvaičių – Kilmintos, Zoraidos ir Tomo – istoriją, kaip jie išgelbėjo Airijos sanitarinėje tarnyboje atsiradusį mirusio lietuvaičio šunį. Šių trijų žmonių dėka augintinis buvo pargabentas į Lietuvą ir šiuo metu laimingai gyvena kartu su naujaisiais šeimininkais.

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas (74)

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas
Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Arvydas Komskis kaltinamas žiauriu elgesiu su šunimi Ramziu, sukėlusiu jo žūtį.

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti (39)

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti
Alytaus Ulo­nų gat­vės gy­ven­to­jas Aud­rius Ma­žei­ka už­su­kęs į re­dak­ci­ją pa­pa­sa­ko­jo apie keis­tą žmo­gaus po­el­gį su šu­ne­liais ir svars­tė apie at­sa­kin­gų pa­rei­gū­nų bei spe­cia­lis­tų ne­no­rą dirb­ti at­sa­kin­gai.