Gyvūnų mylėtojai Vilniuje kviečiami į tradicinį renginį

Spalio pirmąjį savaitgalį daugelyje šalių bus minima Pasaulinė gyvūnų globos, arba šv. Pranciškaus, diena. Minėjimai vyks vaikų ugdymo įstaigose, gyvūnų augintojų bendruomenėse. Šią dieną paminėti prie Baltojo tilto Vilniuje kviečia ir didžiausia šunų mylėtojų bendruomenė – Lietuvos kinologų draugija, rašoma pranešime spaudai.
Šuniukas gamtoje
© Shutterstock

Tapo tradiciniu renginiu

Jeigu prieš porą dešimtmečių būtumėte paklausę, ar Gyvūnų globos dieną Lietuvoje organizuojama didesnių renginių, jums būtų patarę pasidomėti mokyklose. Gyvūnų teisės bei laisvės dar nebuvo taip aktyviai ginamos ir net apie „Penkias gyvūnų laisves“ nedaug kas buvo girdėjęs.

O štai šiandien gyvūnų globos organizacijų balsas vis labiau girdimas. Ir tai, kad spalio 6-osios šventė bus ne kur nors užkampyje, o vienoje gražiausių Vilniaus vietų, taip pat daug reiškia.

„Šventė prie Baltojo tilto tapo neatsiejama Vilniaus renginių dalimi, šiemet ją organizuosime jau penktą kartą,– sako Lietuvos kinologų draugijos (LKD) projektų vadovė Augustė Daukšienė. – Čia susirinkę gyvūnų mylėtojai ne tik švenčia ir džiaugiasi savo augintiniais, bet ir demonstruoja atsakingą požiūrį į gyvūnų laikymą bei auklėjimą. Vilnius vis draugiškesnis mums, gyvūnų augintojams, todėl ir mes turime pateisinti miestiečių pasitikėjimą: tinkamai auklėti savo augintinius, laikytis tvarkos“.

Žmonės, ištikimi gyvūnams

Dažnai sakoma: gyvūnai yra ištikimi žmonėms... O jei šį posakį apverstume aukštyn kojomis? Skambėtų gerai: žmonės, ištikimi gyvūnams.

Apie žmonių ištikimybę gyvūnams augintiniams daugiausia galėtų papasakoti gyvūnų globos organizacijų nariai ir savanoriai – šventėje prie Baltojo tilto jų bus tikrai daug. Ir kalbės jie apie gyvūnų teisę gyventi, turėti savo namus ir turėti juos mylinčius žmones. Gyvūnų globos organizacijos pristatys savo veiklą, supažindins su savanoryste.

„Tai puiki galimybė išsakyti Lietuvos kinologų draugijos poziciją, – pasidomėjus, ar verta organizuoti tokio pobūdžio renginius, sako LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė. – Ne vien šunų parodas, kaip daugelis mano, mes organizuojame. Kasmet rengiame tarptautines kinologinio švietimo konferencijas. Šventės išvakarėse, spalio 5-ąją, Seime surengsime konferenciją šunų gerovės klausimais. Pranešimus skaitys Seimo nariai, valstybės institucijų, savivaldos, akademinės bendruomenės ir visuomeninių organizacijų atstovai. Šiuos renginius globoja Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius. Jau ne pirmi metai organizuojame „Atsakingo šeimininko akademiją“ – nemokamų paskaitų ciklą būsimiems šunų augintojams, paskaitos vyksta ne vien Vilniuje. Iš anglų kalbos išvertėme ir išleidome knygą apie šunų gerovę. Daug dėmesio skiriame vaikų švietimui“.

Pasak D. Kvedarienės, šunų statusas visuomenėje pasikeitė. Jie jau nebe sargai ar vien tik medžioklės padėjėjai. Šunys pirmiausia – šeimos nariai, kompanionai ir būtent tai labai įpareigoja žmones.

Į viešumą su savo augintiniais išeidami žmonės pristato juos kaip socialius, išauklėtus, tinkamai besielgiančius gyvūnus. Dabar net bibliotekos įsileidžia skaitytojus su šunimis, užsukti galima ir į kavinę ar parką.

„Man atrodo, kad gyvūnus auginantys žmonės yra tolerantiškesni ir atviresni. Jie labiau linkę bendrauti, todėl šventėje prie Baltojo tilto smagu matyti, kaip žmonės susipažįsta, dalijasi patirtimi,– sako A. Daukšienė. – Gyvūnų globos šventėje šeimos su augintiniais ne tik smagiai leidžia laisvalaikį, bet ir konsultuojasi su šunų priežiūros, mitybos, sveikatos specialistais, veisėjais“.

Nepaisant naujovių ir siurprizų, kuriais šventės svečius ir šiemet pasitiks organizatoriai, šventė lieka ištikima penkerius metus kurtoms tradicijoms: vyks policijos žirgų, tarnybinių šunų, dresūros mokyklų pasirodymai, konkursai šunims ir šeimininkams. Šeimininkai su šunimis galės išbandyti šunų vikrumo sportą, jauko persekiojimą, atsilaikyti pagundoms ar pasidaryti „leteniūrą“. Bus galima pamatyti balandžių, ežiukų, triušių, ožkyčių, susitikti su įvairių šunų veislių mylėtojų klubų atstovais.

Tradiciškai daug dėmesio bus skirta šeimoms ir vaikams – žaliojoje LKD Mokymo centro palapinėje veiks kūrybinės dirbtuvės, vyks linksmi žaidimai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams (7)

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams
Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 50 gyvūnų globos organizacijų, kurios gelbsti benamius gyvūnus, užsiima švietėjiška veikla, rengia labdaros akcijas bei organizuoja įvairius renginius. VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos” (toliau – GGI) kviečia visus neabejingus beglobių gyvūnų likimams į jau tradicija tapusią labdaros akciją „Parodyk augintiniui eglutę. Trečius metus iš eilės vyksiantis renginys ir vėl skatins įsitraukti kiekvieną bei sieks parodyti, kad visi kartu galime nuveikti daug gerų darbų.

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus (41)

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus
Socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienio vakarą išplito nerimą keliantis įrašas. Klaipėdos miesto virtualios mamyčių bendruomenės narės – pasibaisėjusios. Miesto centre esančioje vaikų žaidimo aikštelėje primėtyta neaiškios kilmės nuodų.

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai (3)

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai
Per pasaulį nusiritusi sveikos gyvensenos banga neaplenkia ir naminių gyvūnų. Specialistai pastebi, kad vis daugiau šeimininkų augintiniams perka aukštesnės kokybės, sveikesnį ėdalą.

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus (4)

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus
Greičiausiai apie augintinį namuose esame pagalvoję kiekvienas. Susidūrę su šunimis svečiuose ar mieste staiga pasiduodame silpnumo akimirkai ir susimąstome, kad tiek daug laimės teikiantis gyvūnas gali atsidurti ir mano namuose. Panašu, kad žmonės, dažnai spręsdami gyvūno auginimo klausimą, vadovaujasi emocijomis ir retai racionaliai apsvarsto visas situacijas, su kuriomis teks susidurti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto (45)

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto
Jau kitą savaitę naktimis spustels šaltukas. Gyvūnų globos specialistai atkreipia dėmesį, kad atvėsus orams, keičiasi benamių kačių priežiūros specifika: nebeatliekamos sterilizacijos operacijos pagal programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP), o gyventojai, besirūpinantys beglobėmis katėmis, turėtų suskubti pasirūpinti jų žiemojimo vietomis – pastatyti namukus, kad katytės spėtų juose apsiprasti, rašoma pranešime spaudai.

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų? (1)

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi" - anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas", nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau, ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui (2)

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui
Teoriškai mes ir šunys sudarome mišrių rūšių grupes, tačiau tuo pačiu tos grupės kažkiek panašios ir į vidrūšines – jos ne šiaip susideda iš skirtingų rūšių atstovų, kurie drauge tik maitinasi ar perspėja vieni kitus apie pavojų. Tarp šunų ir žmonių išsivystė glaudūs santykiai. Šie santykiai tikrai ypatingi ir greičiausiai jų daugiau niekur nepastebėsime.

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda (1)

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda
Bent du šunis auginantys (ar draugų keturkojį pašnekinę) žmonės tikrai yra susidūrę su taip vadinamais augintinių pavydo atvejais. Daug savininkų papasakos, kuris šuo pavydesnis, o kuris „laisvesnių pažiūrų“, nors įprastai priimtina manyti, kad pavydas – išskirtinė žmonių savybė. Vis tik tyrimai rodo, kad šunys išties jaučia pavydą, net jeigu šis ir skiriasi nuo žmogiškojo.

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę (303)

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę
Šeštadienį per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad Vilniuje devynerių berniuką sukandžiojo namuose laikytas rotveilerių veislė šuo. Socialiniuose tinkluose vieni ėmė kaltinti šunį, kiti tėvus. Domimės, ką turi žinoti tėvai, jei kartu su vaikais auga iš šuo.

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu? (9)

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu?
Jei šuo nėra linkęs bendrauti su žmonėmis ar šunimis, geriau jo ir neversti, portalui LRT.lt sako Lietuvos kinologų draugijos projektų vadovė Augustė Daukšienė. Be to, priduria ji, prie šuns, pažymėto geltonu kaspinu, gatvėje geriau nesiartinti.

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis (5)

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis
Kūno kalbos neišmanantis žmogus niekada neužmegs tokių gerų santykių su kitais žmonėmis, kaip tas, kuris ją išmano. Anot trenerio ir elgsenos specialisto Steve Mann, tas pats galioja ir tiems, kurie užsiima šunų dresūra: žmogus, nesuprantantis šuns kūno kalbos, negalės nuraminti suirzusio, agresyvaus gyvūno, o ką jau kalbėti apie šuns auklėjimą.

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas (3)

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas
Kovinių ir pavojingų šunų savininkai Austrijos sostinėje nuo šiol privalės riboti suvartojamo alkoholio kiekį. Naujoji priemonė įvesta po to, kai nuo alkoholio apsvaigusios moters rotveileris mieste mirtinai sukandžiojo vos metukų vaiką.

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų (378)

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų
Nuo 2019 metų siūloma drausti gyvenamojoje aplinkoje ir viešose vietose triukšmauti bei trikdyti kitų žmonių laisvalaikį, poilsį ar darbą. Naminius gyvūnus laikantiems gyventojams taip pat gali tekti juos labiau prižiūrėti, kad šie nekeltų triukšmo. Už šių reikalavimų nepaisymą grės baudos.

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų (6)

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų
Kasmet spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnų diena, kurios metu skatinama ne tik pasirūpinti augintiniais, bet ir atsigręžti į beglobius. Šią dieną įvairios gyvūnų globos organizacijos žmones skatina aukoti maistą ir būtiniausias priežiūros priemones be šeimininkų augantiems gyvūnams, o tvirtai apsisprendusiems – suteikti namus keturkojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą (103)

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą
Seime pateiktas siūlymas spręsti šunų triukšmo problemą ne tik sukėlė pasipiktinimą, bet ir privertė susimąstyti: ko gali imtis patys šeimininkai, kad jų augintiniai būtų ramesni ir likę namuose vieni netriukšmautų? Kartu su šunų mokyklos „Urbandogas“ vadove ir trenere Agne Jazukevičiūte aplankėme Tautvydę Gabalę ir kartu pasiaiškinome, kodėl jos trumpaplaukis foksterjeras Daimas neduoda kaimynams ramybės.