Gyvūnų mylėtojai Vilniuje kviečiami į tradicinį renginį

Spalio pirmąjį savaitgalį daugelyje šalių bus minima Pasaulinė gyvūnų globos, arba šv. Pranciškaus, diena. Minėjimai vyks vaikų ugdymo įstaigose, gyvūnų augintojų bendruomenėse. Šią dieną paminėti prie Baltojo tilto Vilniuje kviečia ir didžiausia šunų mylėtojų bendruomenė – Lietuvos kinologų draugija, rašoma pranešime spaudai.
Šuniukas gamtoje
© Shutterstock

Tapo tradiciniu renginiu

Jeigu prieš porą dešimtmečių būtumėte paklausę, ar Gyvūnų globos dieną Lietuvoje organizuojama didesnių renginių, jums būtų patarę pasidomėti mokyklose. Gyvūnų teisės bei laisvės dar nebuvo taip aktyviai ginamos ir net apie „Penkias gyvūnų laisves“ nedaug kas buvo girdėjęs.

O štai šiandien gyvūnų globos organizacijų balsas vis labiau girdimas. Ir tai, kad spalio 6-osios šventė bus ne kur nors užkampyje, o vienoje gražiausių Vilniaus vietų, taip pat daug reiškia.

„Šventė prie Baltojo tilto tapo neatsiejama Vilniaus renginių dalimi, šiemet ją organizuosime jau penktą kartą,– sako Lietuvos kinologų draugijos (LKD) projektų vadovė Augustė Daukšienė. – Čia susirinkę gyvūnų mylėtojai ne tik švenčia ir džiaugiasi savo augintiniais, bet ir demonstruoja atsakingą požiūrį į gyvūnų laikymą bei auklėjimą. Vilnius vis draugiškesnis mums, gyvūnų augintojams, todėl ir mes turime pateisinti miestiečių pasitikėjimą: tinkamai auklėti savo augintinius, laikytis tvarkos“.

Žmonės, ištikimi gyvūnams

Dažnai sakoma: gyvūnai yra ištikimi žmonėms... O jei šį posakį apverstume aukštyn kojomis? Skambėtų gerai: žmonės, ištikimi gyvūnams.

Apie žmonių ištikimybę gyvūnams augintiniams daugiausia galėtų papasakoti gyvūnų globos organizacijų nariai ir savanoriai – šventėje prie Baltojo tilto jų bus tikrai daug. Ir kalbės jie apie gyvūnų teisę gyventi, turėti savo namus ir turėti juos mylinčius žmones. Gyvūnų globos organizacijos pristatys savo veiklą, supažindins su savanoryste.

„Tai puiki galimybė išsakyti Lietuvos kinologų draugijos poziciją, – pasidomėjus, ar verta organizuoti tokio pobūdžio renginius, sako LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė. – Ne vien šunų parodas, kaip daugelis mano, mes organizuojame. Kasmet rengiame tarptautines kinologinio švietimo konferencijas. Šventės išvakarėse, spalio 5-ąją, Seime surengsime konferenciją šunų gerovės klausimais. Pranešimus skaitys Seimo nariai, valstybės institucijų, savivaldos, akademinės bendruomenės ir visuomeninių organizacijų atstovai. Šiuos renginius globoja Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius. Jau ne pirmi metai organizuojame „Atsakingo šeimininko akademiją“ – nemokamų paskaitų ciklą būsimiems šunų augintojams, paskaitos vyksta ne vien Vilniuje. Iš anglų kalbos išvertėme ir išleidome knygą apie šunų gerovę. Daug dėmesio skiriame vaikų švietimui“.

Pasak D. Kvedarienės, šunų statusas visuomenėje pasikeitė. Jie jau nebe sargai ar vien tik medžioklės padėjėjai. Šunys pirmiausia – šeimos nariai, kompanionai ir būtent tai labai įpareigoja žmones.

Į viešumą su savo augintiniais išeidami žmonės pristato juos kaip socialius, išauklėtus, tinkamai besielgiančius gyvūnus. Dabar net bibliotekos įsileidžia skaitytojus su šunimis, užsukti galima ir į kavinę ar parką.

„Man atrodo, kad gyvūnus auginantys žmonės yra tolerantiškesni ir atviresni. Jie labiau linkę bendrauti, todėl šventėje prie Baltojo tilto smagu matyti, kaip žmonės susipažįsta, dalijasi patirtimi,– sako A. Daukšienė. – Gyvūnų globos šventėje šeimos su augintiniais ne tik smagiai leidžia laisvalaikį, bet ir konsultuojasi su šunų priežiūros, mitybos, sveikatos specialistais, veisėjais“.

Nepaisant naujovių ir siurprizų, kuriais šventės svečius ir šiemet pasitiks organizatoriai, šventė lieka ištikima penkerius metus kurtoms tradicijoms: vyks policijos žirgų, tarnybinių šunų, dresūros mokyklų pasirodymai, konkursai šunims ir šeimininkams. Šeimininkai su šunimis galės išbandyti šunų vikrumo sportą, jauko persekiojimą, atsilaikyti pagundoms ar pasidaryti „leteniūrą“. Bus galima pamatyti balandžių, ežiukų, triušių, ožkyčių, susitikti su įvairių šunų veislių mylėtojų klubų atstovais.

Tradiciškai daug dėmesio bus skirta šeimoms ir vaikams – žaliojoje LKD Mokymo centro palapinėje veiks kūrybinės dirbtuvės, vyks linksmi žaidimai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis (5)

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis
Kūno kalbos neišmanantis žmogus niekada neužmegs tokių gerų santykių su kitais žmonėmis, kaip tas, kuris ją išmano. Anot trenerio ir elgsenos specialisto Steve Mann, tas pats galioja ir tiems, kurie užsiima šunų dresūra: žmogus, nesuprantantis šuns kūno kalbos, negalės nuraminti suirzusio, agresyvaus gyvūno, o ką jau kalbėti apie šuns auklėjimą.

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas (3)

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas
Kovinių ir pavojingų šunų savininkai Austrijos sostinėje nuo šiol privalės riboti suvartojamo alkoholio kiekį. Naujoji priemonė įvesta po to, kai nuo alkoholio apsvaigusios moters rotveileris mieste mirtinai sukandžiojo vos metukų vaiką.

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų (376)

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų
Nuo 2019 metų siūloma drausti gyvenamojoje aplinkoje ir viešose vietose triukšmauti bei trikdyti kitų žmonių laisvalaikį, poilsį ar darbą. Naminius gyvūnus laikantiems gyventojams taip pat gali tekti juos labiau prižiūrėti, kad šie nekeltų triukšmo. Už šių reikalavimų nepaisymą grės baudos.

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų (6)

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų
Kasmet spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnų diena, kurios metu skatinama ne tik pasirūpinti augintiniais, bet ir atsigręžti į beglobius. Šią dieną įvairios gyvūnų globos organizacijos žmones skatina aukoti maistą ir būtiniausias priežiūros priemones be šeimininkų augantiems gyvūnams, o tvirtai apsisprendusiems – suteikti namus keturkojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą (103)

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą
Seime pateiktas siūlymas spręsti šunų triukšmo problemą ne tik sukėlė pasipiktinimą, bet ir privertė susimąstyti: ko gali imtis patys šeimininkai, kad jų augintiniai būtų ramesni ir likę namuose vieni netriukšmautų? Kartu su šunų mokyklos „Urbandogas“ vadove ir trenere Agne Jazukevičiūte aplankėme Tautvydę Gabalę ir kartu pasiaiškinome, kodėl jos trumpaplaukis foksterjeras Daimas neduoda kaimynams ramybės.

Rudens pavojai šunų ir kačių sveikatai: kaip apsisaugoti?

Rudens pavojai šunų ir kačių sveikatai: kaip apsisaugoti?
Sunku suplanuoti, į kokias situacijas galima patekti su augintiniais, bet kai kuriems atvejams nesudėtinga iš anksto pasiruošti. Kačių ir šunų šeimininkai turėtų žinoti, kokios grėsmės tyko vėsiuoju periodu ir kaip joms užkirsti kelią, rašoma pranešime spaudai.

Gyvūnų mylėtojai Vilniuje kviečiami į tradicinį renginį

Gyvūnų mylėtojai Vilniuje kviečiami į tradicinį renginį
Spalio pirmąjį savaitgalį daugelyje šalių bus minima Pasaulinė gyvūnų globos, arba šv. Pranciškaus, diena. Minėjimai vyks vaikų ugdymo įstaigose, gyvūnų augintojų bendruomenėse. Šią dieną paminėti prie Baltojo tilto Vilniuje kviečia ir didžiausia šunų mylėtojų bendruomenė – Lietuvos kinologų draugija, rašoma pranešime spaudai.

Atėjo pavojingas nuodų metas: gyvūnų apsinuodijimo požymiai ir pirmoji pagalba (8)

Atėjo pavojingas nuodų metas: gyvūnų apsinuodijimo požymiai ir pirmoji pagalba
Žiniasklaidai ir socialiniams tinklams netylant dėl gyvūnų nuodijimo atvejų, kuomet apnuodytas maistas ar pašaras išmėtomas vedžiojimo vietose, kurios laisvai prieinamos tiek žmonėms, tiek ir gyvūnams, pranešime žiniasklaidai kalbinama „Vaidos klinikos” savininkė, vet. gydytoja Vaida Misiūnienė.

Veislynas iš arti: veisėja parodė, kaip išsirinkti šuniuką (6)

Veislynas iš arti: veisėja parodė, kaip išsirinkti šuniuką
Rinkdamasis šuniuką dažnas žmogus pasikliauna vien savo akimis. Keturkojui pakanka pavizginti uodegą ir prisiglausti – tiek tereikia, kad jis keliautų į naujus namus. Vis dėlto, reikėtų nepamiršti, kad šunys, kaip ir žmonės, turi skirtingus charakterius. DELFI lankosi veislyne ir domisi, kaip rūpinamasi šuniukais veisėjų rankose bei ką svarbu žinoti apie augintinio pasirinkimą.

Seime pasiūlytas būdas užtildyti šunis kelia šeimininkų baimę: kaip iš tiesų reikėtų elgtis registruokitės – specialistai padės išsiaiškinti, kodėl jūsų šuo triukšmauja (211)

Seime pasiūlytas būdas užtildyti šunis kelia šeimininkų baimę: kaip iš tiesų reikėtų elgtis
Šunų šeimininkams vis dar neramu dėl Seime pateikto Petro Čimbaro siūlymo spręsti šunų triukšmo problemą. Bandymas „uždrausti šunims loti“ triukšmo reguliavimo įstatymu sulaukė didelio visuomenės pasipiktinimo: nors problema pripažįstama, tačiau manoma, kad ją reikia spręsti kitokiais būdais. Domimės, kaip šunų šeimininkams reikėtų elgtis.

Kokį akvariumą rinktis: stiklo ar išmanųjį akrilo? (9)

Kokį akvariumą rinktis: stiklo ar išmanųjį akrilo?
Daugelis mūsų mylime ir rūpinamės gyvūnais: šunimis, katėmis, paukščiais, žiurkėnais ar žuvimis. Kai kurie pagalvoja apie jų priežiūrą: kas prižiūrės? Kiek laiko ir pinigų reikės? Galima būtų apibendrintai paklausti, kokie gyvūnai mažiausiai reikalauja priežiūros, laiko ir pinigų? Atsakymas – žuvys. Joms tik reikia gero akvariumo, tačiau kokį pasirinkti, rašoma pranešime spaudai.

Žiaurus valdininkų abejingumas: ruošiasi išniekinti gyvūnų kapines (27)

Žiaurus valdininkų abejingumas: ruošiasi išniekinti gyvūnų kapines
Kol valdininkai išsisukinėja nuo atsakomybės, daugiau nei 100 žmonių turės perlaidoti savo augintinius, palaidotus oficialiose gyvūnų kapinėse, arba leisti, kad buldozeris juos išverstų. Negana to, žmonės, laidodami gyvūnus aiškiai nepažymėtoje teritorijoje, kėlė grėsmę savo gyvybei – per giliai įsmeigus kastuvą ir pažeidus aukšto slėgio dujų trasos vamzdžius, nelaimė neišvengiama, rašoma pranešime spaudai.

Padėti beglobiams gyvūnams dabar bus dar paprasčiau (5)

Padėti beglobiams gyvūnams dabar bus dar paprasčiau
Paramos akcija „Padėkime gyvūnams“ jau ne pirmus metus stengiasi pagerinti beglobių gyvūnų gyvenimo sąlygas. Ilgalaikės socialinės iniciatyvos organizatorė, gyvūnų ėdalo gamintoja „Purina“, drauge su mažmeniniu prekybos tinklu RIMI, kiekvienam suteikia galimybę prisidėti vos panorėjus. Norintys paaukoti, nuo šiol gali tai padaryti paprastai ir patogiai – pirkdami bet kuriuos „Purina“ produktus, nuo kurių 5 proc. sumos bus paaukoti prieglaudai „SOS gyvūnai“. Surinkti pinigai bus skirti „SOS vilties apartamentų” įrengimui, rašoma „Purinos“ pranešime.

Kodėl beglobių gyvūnų skaičius Lietuvoje auga? (19)

Kodėl beglobių gyvūnų skaičius Lietuvoje auga?
„Kai įrengėme prieglaudoje vietas beglobiams gyvūnams, planavome, kad po penkerių metų jų bus vienetai. Tačiau tokio augimo, koks yra šiuo metu Lietuvoje, negalėjau nuspėti“, – sako veterinarijos gydytoja Jurgita Šventoraitytė-Gustaitienė. Pasak jos, visuomenės dėmesys ir rūpestis beglobiams gyvūnams auga, tačiau pasitaiko atvejų, kai tenka susidurti su žiauriu elgesiu ir nepriežiūra.

Pateikė išvadas dėl pareigūnų, šaudžiusių į šunis: tokią teisę jie turėjo (30)

Pateikė išvadas dėl pareigūnų, šaudžiusių į šunis: tokią teisę jie turėjo
Šiandien Vilniaus apskrities vyriausio policijos komisariato (VPK) Imuniteto valdybos Vidaus tyrimų skyriuje baigtas tarnybinis patikrinimas dėl Vilniaus apskrities VPK Patrulių rinktinės pareigūnų panaudotų šaunamųjų ginklų prieš šunis, rašoma pranešime spaudai.