Be galo kilnus poelgis: pora išgelbėjo gyvus užkastus šuniukus

 (64)
Žmonių žiaurumas pribloškė net visko mačiusius gyvūnų globėjus. Į jų rankas pateko ką tik atvesti ir užkasti keturi šuneliai. Laimė, jaunikliai atsitiktinai buvo surasti ir dabar glaudžiasi savanorių namuose.
Išgelbėti šuniukai
© sekunde.lt nuotr.

Atsitiktinis radinys

Kaip tvirtina Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė, jos praktikoje toks atvejis pirmas.

„Iš Šiaulių į Panevėžį važiuojantys žmonės sustojo Gustonyse pailsėti ir išgirdo iš žemės sklindantį cypimą. Priėję pamatė rankšluosčio galiuką, jį ištraukė ir išvydo keturis mažus šuniukus. Jie dar nebuvo išsekę, todėl, manau, užkasti buvo ką tik. Išgyventi mažyliams pavyko ir dėl to, kad rankšluostis neleido žemėms pribyrėti į nosytes. Jų virkštelės jau buvo nudžiuvusios, bet šuniukai dar akli“, – „Sekundei“ teigė R. Liberienė.

Mažylius radusi pora sunkiai valdė emocijas.

„Draugas paprašė sustoti atokiau nuo kelio esančioje aikštelėje. Ten už pavėsinės jis kažką išvydo ir mane pašaukė: „Ateik čia!“ Iš pradžių nesupratau, ką matau. Draugui pasirodė, kad gal čia ežiukas, gal paukščiukas. Bet išgirdusi cypimą supratau – šuniukai. Išsigandau, puoliau traukti rankšluostį, nors bijojau išvysti ką nors baisaus. Tačiau mintis, kad jiems trūksta oro, skatino stengtis. Patampydama iš kraštų, rankšluostį vis traukiau. Pamatėme, kad šuniukai visi gyvi. Tuo metu ir džiaugėmės, ir stebėjomės, ir net šleikštulys ėmė“, – „Sekundei“ pasakojo šunelius išgelbėjusi Renata Tamutytė.

Bejausmiai šeimininkai

Pasak Gyvūnų globos draugijos vadovės, vos kelių dienų jauniklius auginti prieglaudoje sudėtinga. Šuniukus reikia kas dvi valandas girdyti, nuolat masažuoti jiems pilvukus, todėl mažyliai iškeliavo į savanorės namus.

Keturkojus globojanti Loreta Šakalienė sako, kad šuniukai laikosi neblogai. Moteris juos girdo iš buteliuko, o jos augintinė kalytė mažaisiais rūpinasi kaip savais. Juos laižo ir saugo.
„Jie labai stiprūs ir nori gyventi. Mažyliai gerai jaučiasi, bet labai gaila, kad šiuo atveju traumuojami ne tik šuniukai, bet ir kalytė. Aš jau nekalbu apie jos sielvartą dėl jauniklių netekties – juk pienas gaminasi, o nėra kas žindo. Gali išsivystyti mastitas“, – išgyvena savanorė.

Feisbuko paskyroje paskelbus apie šiuos keturis pamestinukus L. Šakalienė sulaukė ne tik palaikymo, bet ir materialinės pagalbos. Geranoriškai nusiteikę gyvūnų mylėtojai paaukojo pieno mišinukų, patiesalų ir šildomą kilimėlį.

Norinčiųjų priglausti šiuos keturkojus kol kas neatsirado, bet, pasak gyvūnų globėjų, tai natūralu.
„Viena vertus, žmonės nelabai nori turėti papildomų rūpesčių, nes sunku auginti tokius mažylius, kita vertus, dabar jiems reikalinga mūsų pagalba ir priežiūra. Kada šuniukai sulauks bent septynių savaičių, ieškosime jiems naujų namų“, – kalbėjo globėja.

Visi turi širdį

L. Šakalienė sako nesuvokianti, kaip nesudrebėjo ranka laidoti gyvus trijų parų šuniukus.
„Žmonės, kurie taip padarėte, kur jūsų sąžinė?“ – klausia savanorė.

Beveik ketverius metus Gyvūnų globos draugijoje dirbanti L. Šakalienė teigė, kad su tokiu ypač žiauriu elgesiu susidūrė pirmą kartą.

„Teko matyti labai išsekusių keturkojų, gelbėti juos, bet ir dabar negaliu pamiršti vieno dvylikamečio šuns. Šeimininkai į prieglaudą jį atvežė jau negirdintį ir nematantį, su grandine, būda ir dubenėliais. Paaukojo 200 litų (tada buvo litai) ir išvažiavo. Taigi tokia kaina išdavė šunį, kuris jiems tarnavo, juos saugojo dvylika metų. Jis savaitę nei lakė, nei ėdė. Gulėjo grandine prikabintas prie savo būdos. Įsivaizduoju, kokias kančias patyrė. Stovėjau prie jo ir verkiau, nes šunys irgi turi širdį, jie nėra bejausmiai, jiems skauda, jie moka džiaugtis ir liūdėti“, – kalbėjo L. Šakalienė.

Vis dėlto, jos nuomone, geriau augintinį palikti, nei užkasti miške, paskandinti upėje ar išmesti į šiukšlių konteinerį.

„Nesielkite taip žiauriai, – prašo L. Šakalienė. – Ateikite, papasakokite apie gyvūną, pasakykite jo vardą, ką jis mėgsta, kas jam nepatinka, kad mums būtų lengviau apie jį informuoti kitą šeimą.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams (7)

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams
Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 50 gyvūnų globos organizacijų, kurios gelbsti benamius gyvūnus, užsiima švietėjiška veikla, rengia labdaros akcijas bei organizuoja įvairius renginius. VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos” (toliau – GGI) kviečia visus neabejingus beglobių gyvūnų likimams į jau tradicija tapusią labdaros akciją „Parodyk augintiniui eglutę. Trečius metus iš eilės vyksiantis renginys ir vėl skatins įsitraukti kiekvieną bei sieks parodyti, kad visi kartu galime nuveikti daug gerų darbų.

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus (41)

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus
Socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienio vakarą išplito nerimą keliantis įrašas. Klaipėdos miesto virtualios mamyčių bendruomenės narės – pasibaisėjusios. Miesto centre esančioje vaikų žaidimo aikštelėje primėtyta neaiškios kilmės nuodų.

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai (3)

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai
Per pasaulį nusiritusi sveikos gyvensenos banga neaplenkia ir naminių gyvūnų. Specialistai pastebi, kad vis daugiau šeimininkų augintiniams perka aukštesnės kokybės, sveikesnį ėdalą.

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus (4)

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus
Greičiausiai apie augintinį namuose esame pagalvoję kiekvienas. Susidūrę su šunimis svečiuose ar mieste staiga pasiduodame silpnumo akimirkai ir susimąstome, kad tiek daug laimės teikiantis gyvūnas gali atsidurti ir mano namuose. Panašu, kad žmonės, dažnai spręsdami gyvūno auginimo klausimą, vadovaujasi emocijomis ir retai racionaliai apsvarsto visas situacijas, su kuriomis teks susidurti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto (45)

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto
Jau kitą savaitę naktimis spustels šaltukas. Gyvūnų globos specialistai atkreipia dėmesį, kad atvėsus orams, keičiasi benamių kačių priežiūros specifika: nebeatliekamos sterilizacijos operacijos pagal programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP), o gyventojai, besirūpinantys beglobėmis katėmis, turėtų suskubti pasirūpinti jų žiemojimo vietomis – pastatyti namukus, kad katytės spėtų juose apsiprasti, rašoma pranešime spaudai.

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų? (1)

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi" - anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas", nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau, ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui (2)

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui
Teoriškai mes ir šunys sudarome mišrių rūšių grupes, tačiau tuo pačiu tos grupės kažkiek panašios ir į vidrūšines – jos ne šiaip susideda iš skirtingų rūšių atstovų, kurie drauge tik maitinasi ar perspėja vieni kitus apie pavojų. Tarp šunų ir žmonių išsivystė glaudūs santykiai. Šie santykiai tikrai ypatingi ir greičiausiai jų daugiau niekur nepastebėsime.

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda (1)

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda
Bent du šunis auginantys (ar draugų keturkojį pašnekinę) žmonės tikrai yra susidūrę su taip vadinamais augintinių pavydo atvejais. Daug savininkų papasakos, kuris šuo pavydesnis, o kuris „laisvesnių pažiūrų“, nors įprastai priimtina manyti, kad pavydas – išskirtinė žmonių savybė. Vis tik tyrimai rodo, kad šunys išties jaučia pavydą, net jeigu šis ir skiriasi nuo žmogiškojo.

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę (303)

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę
Šeštadienį per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad Vilniuje devynerių berniuką sukandžiojo namuose laikytas rotveilerių veislė šuo. Socialiniuose tinkluose vieni ėmė kaltinti šunį, kiti tėvus. Domimės, ką turi žinoti tėvai, jei kartu su vaikais auga iš šuo.

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu? (9)

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu?
Jei šuo nėra linkęs bendrauti su žmonėmis ar šunimis, geriau jo ir neversti, portalui LRT.lt sako Lietuvos kinologų draugijos projektų vadovė Augustė Daukšienė. Be to, priduria ji, prie šuns, pažymėto geltonu kaspinu, gatvėje geriau nesiartinti.

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis (5)

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis
Kūno kalbos neišmanantis žmogus niekada neužmegs tokių gerų santykių su kitais žmonėmis, kaip tas, kuris ją išmano. Anot trenerio ir elgsenos specialisto Steve Mann, tas pats galioja ir tiems, kurie užsiima šunų dresūra: žmogus, nesuprantantis šuns kūno kalbos, negalės nuraminti suirzusio, agresyvaus gyvūno, o ką jau kalbėti apie šuns auklėjimą.

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas (3)

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas
Kovinių ir pavojingų šunų savininkai Austrijos sostinėje nuo šiol privalės riboti suvartojamo alkoholio kiekį. Naujoji priemonė įvesta po to, kai nuo alkoholio apsvaigusios moters rotveileris mieste mirtinai sukandžiojo vos metukų vaiką.

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų (378)

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų
Nuo 2019 metų siūloma drausti gyvenamojoje aplinkoje ir viešose vietose triukšmauti bei trikdyti kitų žmonių laisvalaikį, poilsį ar darbą. Naminius gyvūnus laikantiems gyventojams taip pat gali tekti juos labiau prižiūrėti, kad šie nekeltų triukšmo. Už šių reikalavimų nepaisymą grės baudos.

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų (6)

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų
Kasmet spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnų diena, kurios metu skatinama ne tik pasirūpinti augintiniais, bet ir atsigręžti į beglobius. Šią dieną įvairios gyvūnų globos organizacijos žmones skatina aukoti maistą ir būtiniausias priežiūros priemones be šeimininkų augantiems gyvūnams, o tvirtai apsisprendusiems – suteikti namus keturkojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą (103)

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą
Seime pateiktas siūlymas spręsti šunų triukšmo problemą ne tik sukėlė pasipiktinimą, bet ir privertė susimąstyti: ko gali imtis patys šeimininkai, kad jų augintiniai būtų ramesni ir likę namuose vieni netriukšmautų? Kartu su šunų mokyklos „Urbandogas“ vadove ir trenere Agne Jazukevičiūte aplankėme Tautvydę Gabalę ir kartu pasiaiškinome, kodėl jos trumpaplaukis foksterjeras Daimas neduoda kaimynams ramybės.