Be galo kilnus poelgis: pora išgelbėjo gyvus užkastus šuniukus

 (64)
Žmonių žiaurumas pribloškė net visko mačiusius gyvūnų globėjus. Į jų rankas pateko ką tik atvesti ir užkasti keturi šuneliai. Laimė, jaunikliai atsitiktinai buvo surasti ir dabar glaudžiasi savanorių namuose.
Išgelbėti šuniukai
© sekunde.lt nuotr.

Atsitiktinis radinys

Kaip tvirtina Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė, jos praktikoje toks atvejis pirmas.

„Iš Šiaulių į Panevėžį važiuojantys žmonės sustojo Gustonyse pailsėti ir išgirdo iš žemės sklindantį cypimą. Priėję pamatė rankšluosčio galiuką, jį ištraukė ir išvydo keturis mažus šuniukus. Jie dar nebuvo išsekę, todėl, manau, užkasti buvo ką tik. Išgyventi mažyliams pavyko ir dėl to, kad rankšluostis neleido žemėms pribyrėti į nosytes. Jų virkštelės jau buvo nudžiuvusios, bet šuniukai dar akli“, – „Sekundei“ teigė R. Liberienė.

Mažylius radusi pora sunkiai valdė emocijas.

„Draugas paprašė sustoti atokiau nuo kelio esančioje aikštelėje. Ten už pavėsinės jis kažką išvydo ir mane pašaukė: „Ateik čia!“ Iš pradžių nesupratau, ką matau. Draugui pasirodė, kad gal čia ežiukas, gal paukščiukas. Bet išgirdusi cypimą supratau – šuniukai. Išsigandau, puoliau traukti rankšluostį, nors bijojau išvysti ką nors baisaus. Tačiau mintis, kad jiems trūksta oro, skatino stengtis. Patampydama iš kraštų, rankšluostį vis traukiau. Pamatėme, kad šuniukai visi gyvi. Tuo metu ir džiaugėmės, ir stebėjomės, ir net šleikštulys ėmė“, – „Sekundei“ pasakojo šunelius išgelbėjusi Renata Tamutytė.

Bejausmiai šeimininkai

Pasak Gyvūnų globos draugijos vadovės, vos kelių dienų jauniklius auginti prieglaudoje sudėtinga. Šuniukus reikia kas dvi valandas girdyti, nuolat masažuoti jiems pilvukus, todėl mažyliai iškeliavo į savanorės namus.

Keturkojus globojanti Loreta Šakalienė sako, kad šuniukai laikosi neblogai. Moteris juos girdo iš buteliuko, o jos augintinė kalytė mažaisiais rūpinasi kaip savais. Juos laižo ir saugo.
„Jie labai stiprūs ir nori gyventi. Mažyliai gerai jaučiasi, bet labai gaila, kad šiuo atveju traumuojami ne tik šuniukai, bet ir kalytė. Aš jau nekalbu apie jos sielvartą dėl jauniklių netekties – juk pienas gaminasi, o nėra kas žindo. Gali išsivystyti mastitas“, – išgyvena savanorė.

Feisbuko paskyroje paskelbus apie šiuos keturis pamestinukus L. Šakalienė sulaukė ne tik palaikymo, bet ir materialinės pagalbos. Geranoriškai nusiteikę gyvūnų mylėtojai paaukojo pieno mišinukų, patiesalų ir šildomą kilimėlį.

Norinčiųjų priglausti šiuos keturkojus kol kas neatsirado, bet, pasak gyvūnų globėjų, tai natūralu.
„Viena vertus, žmonės nelabai nori turėti papildomų rūpesčių, nes sunku auginti tokius mažylius, kita vertus, dabar jiems reikalinga mūsų pagalba ir priežiūra. Kada šuniukai sulauks bent septynių savaičių, ieškosime jiems naujų namų“, – kalbėjo globėja.

Visi turi širdį

L. Šakalienė sako nesuvokianti, kaip nesudrebėjo ranka laidoti gyvus trijų parų šuniukus.
„Žmonės, kurie taip padarėte, kur jūsų sąžinė?“ – klausia savanorė.

Beveik ketverius metus Gyvūnų globos draugijoje dirbanti L. Šakalienė teigė, kad su tokiu ypač žiauriu elgesiu susidūrė pirmą kartą.

„Teko matyti labai išsekusių keturkojų, gelbėti juos, bet ir dabar negaliu pamiršti vieno dvylikamečio šuns. Šeimininkai į prieglaudą jį atvežė jau negirdintį ir nematantį, su grandine, būda ir dubenėliais. Paaukojo 200 litų (tada buvo litai) ir išvažiavo. Taigi tokia kaina išdavė šunį, kuris jiems tarnavo, juos saugojo dvylika metų. Jis savaitę nei lakė, nei ėdė. Gulėjo grandine prikabintas prie savo būdos. Įsivaizduoju, kokias kančias patyrė. Stovėjau prie jo ir verkiau, nes šunys irgi turi širdį, jie nėra bejausmiai, jiems skauda, jie moka džiaugtis ir liūdėti“, – kalbėjo L. Šakalienė.

Vis dėlto, jos nuomone, geriau augintinį palikti, nei užkasti miške, paskandinti upėje ar išmesti į šiukšlių konteinerį.

„Nesielkite taip žiauriai, – prašo L. Šakalienė. – Ateikite, papasakokite apie gyvūną, pasakykite jo vardą, ką jis mėgsta, kas jam nepatinka, kad mums būtų lengviau apie jį informuoti kitą šeimą.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu! (99)

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu!
Seniai nerašiau apie dresūrą, nes po kritiškų straipsnių apie mūsų garsius kinologus kai kurie komentatoriai pasiūlė pakart, o pažįstamas dresuotojas – emigruot iš Lietuvos, nes visiems kenkiu ramiai gyvent. Atsiprašau. Tylėjau...

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę? (10)

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę?
Natūralioje aplinkoje, kur gyvenimo sąlygos yra ne tokios draugiškos, nuo senatvės gyvūnai miršta labai retai. Tuo tarpu šunys, kuriais rūpinasi žmogus, gyvena ilgiau negu laukiniai jų giminaičiai. Pavyzdžiui, Indijos šunys parijai laisvėje sulaukia vos 4–6 metų, o laikomi namie ir gerai prižiūrimi sulaukia 12–16 metų.

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį (70)

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį
Pasieniečių šunį Ramzį vienintele paleista kulka nušovusio dviejų politikų brolio Arvydo Komskio teisme atliktas dar nematytas įrodymų patikrinimas. Į Klaipėdos apygardos teismo salę pristatytas medžioklinis šautuvas, kuriuo įvykdytas nusikaltimas, jį teisėjų kolegija atsinešė lydimi įkalčius saugomų tyrėjų.

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje (6)

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje
Vilniaus gyvūnų globos namų vyr. veterinarijos gydytoja Agnė Stasiūnienė lankėsi Estijos sostinės gyvūnų globos namuose. Prieš metus pastatytuose ir šiuolaikiškai įrengtuose beglobių namuose šiuo metu savo šeimininkų laukia daugiau nei 300 kačių,15 šunų bei 20 kitokių gyvūnų (papūgų, dekoratyvinių triušių ir graužikų). Estijos kolegų patarimais bus pasinaudota kuriant naujus beglobių gyvūnų namus Lietuvos sostinėje, teigiama pranešime spaudai.

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus
Kelmės rajone sekmadienį surengta išskirtinė, vienintelė tokia Lietuvoje šunų sporto šventė. Joje laukti visi, kas moka loti, vizginti uodegą ir netingi bent jau atpėdinti 100-tą metrų. Ir vaizdai, kaip įprasta, buvo patys nuotaikingiausi - keturkojai bėgikai stebino ir žiūrovus, ir šeimininkus. Kas greičiu, o kas mokėjimu žaviai prajuokinti.

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia į teismą turi būti pristatytas ginklas (233)

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia
„Tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolis Arvydas atkakliai įrodinėja, kad pasieniečių šuo Ramzis tapo atsitiktine auka, o jis nėra šaltakraujis žudikas. Teisme atsidūręs vyras sako, kad jį padarė didžiausiu nusikaltėliu, nors tiks jis nesąs.

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas? (1)

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas?
Šiuolaikinė diagnostikos įranga leidžia veterinarijos specialistams greitai ir tiksliai nustatyti paciento diagnozę ir įvertinti jo būklę, parinkti tinkamiausią gydymą. Apie MRT (magnetinio rezonanso tomografijos ) taikymą gyvūnams Lietuvoje, plačiau pasakoja veterinarijos specialistai.

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas (241)

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas
Pra­ėju­sį šeš­ta­die­nį, bir­že­lio 17-ąją, Aly­taus ra­jo­ne, Pu­nios se­niū­ni­jo­je, Pa­ne­mu­nin­kė­lių kai­me, esan­čios so­di­nin­kų ben­dri­jos „Ver­smė“ pir­mi­nin­kas Vac­lo­vas Ba­ra­naus­kas Aly­taus ap­skri­ties vy­riau­sia­jam po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tui pra­ne­šė, kad apie 8 val. 30 min. prie ke­lio į so­dus pa­sta­ty­to ke­lio žen­klo pa­ste­bė­jo pa­kar­tą ka­ti­ną.

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko (4)

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko
Šeimininkų neprižiūrimi ir agresyvūs palaidi šunys kelia rimtą pavojų aplinkiniams. Nemažas iššūkis ir nuolatinis galvos skausmas keturkojai augintiniai yra ir laiškininkams.

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų? (6)

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų?
Pastaruoju metu vis populiarėja tendencija laisvalaikį leisti kartu su augintiniais. Jie įgyja vis naujų teisių ir gali šeimininkus lydėti kone visur. Tačiau tai neatsiejama ir nuo tam tikrų pareigų. Tad kokios jos?

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį (8)

Nuo grandinės nutrūkęs šuo apdraskė mažametį
Gegužės 14 d., apie 19.00 val., Mažeikių r., Purvėnų k., nuosavo namo kieme, nusitraukęs nuo grandinės šuo užpuolė ir sužalojo mažametį (gimęs 2007 m.). Mažeikių ligoninėje vaikui diagnozuotos veido bei kaklo šuns kąstinės žaizdos, išleistas gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo (30)

Gali nelikti pavojingų šunų veislių sąrašo
Lietuvoje suvokimas, kad augintinis yra ne tik pramoga, bet ir didelė atsakomybė, po truputį auga. Nors mūsų šalis yra viena iš nedaugelio, kuri turi kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašą, panašu, galiausiai suvokta, kad ne nuo veislės, o nuo šeimininko atsakomybės priklauso šuns elgesys.

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka (109)

Neįtikėtina augintinio gelbėjimo istorija: Airijoje mirusio šeimininko šuo pasiekė Lietuvą tik tautiečių dėka
Vis dar dvejojate, kad tautiečiai visuomet išties pagalbos ranką? Savo nuomonę turėtumėte pakeisti sužinoję trijų lietuvaičių – Kilmintos, Zoraidos ir Tomo – istoriją, kaip jie išgelbėjo Airijos sanitarinėje tarnyboje atsiradusį mirusio lietuvaičio šunį. Šių trijų žmonių dėka augintinis buvo pargabentas į Lietuvą ir šiuo metu laimingai gyvena kartu su naujaisiais šeimininkais.

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas (74)

Šuns Ramzio bylos nagrinėjimas baigtas
Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Arvydas Komskis kaltinamas žiauriu elgesiu su šunimi Ramziu, sukėlusiu jo žūtį.

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti (39)

Šunelį paliko šalti, badauti ir valkatauti
Alytaus Ulo­nų gat­vės gy­ven­to­jas Aud­rius Ma­žei­ka už­su­kęs į re­dak­ci­ją pa­pa­sa­ko­jo apie keis­tą žmo­gaus po­el­gį su šu­ne­liais ir svars­tė apie at­sa­kin­gų pa­rei­gū­nų bei spe­cia­lis­tų ne­no­rą dirb­ti at­sa­kin­gai.