Be galo kilnus poelgis: pora išgelbėjo gyvus užkastus šuniukus

 (64)
Žmonių žiaurumas pribloškė net visko mačiusius gyvūnų globėjus. Į jų rankas pateko ką tik atvesti ir užkasti keturi šuneliai. Laimė, jaunikliai atsitiktinai buvo surasti ir dabar glaudžiasi savanorių namuose.
Išgelbėti šuniukai
© sekunde.lt nuotr.

Atsitiktinis radinys

Kaip tvirtina Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė, jos praktikoje toks atvejis pirmas.

„Iš Šiaulių į Panevėžį važiuojantys žmonės sustojo Gustonyse pailsėti ir išgirdo iš žemės sklindantį cypimą. Priėję pamatė rankšluosčio galiuką, jį ištraukė ir išvydo keturis mažus šuniukus. Jie dar nebuvo išsekę, todėl, manau, užkasti buvo ką tik. Išgyventi mažyliams pavyko ir dėl to, kad rankšluostis neleido žemėms pribyrėti į nosytes. Jų virkštelės jau buvo nudžiuvusios, bet šuniukai dar akli“, – „Sekundei“ teigė R. Liberienė.

Mažylius radusi pora sunkiai valdė emocijas.

„Draugas paprašė sustoti atokiau nuo kelio esančioje aikštelėje. Ten už pavėsinės jis kažką išvydo ir mane pašaukė: „Ateik čia!“ Iš pradžių nesupratau, ką matau. Draugui pasirodė, kad gal čia ežiukas, gal paukščiukas. Bet išgirdusi cypimą supratau – šuniukai. Išsigandau, puoliau traukti rankšluostį, nors bijojau išvysti ką nors baisaus. Tačiau mintis, kad jiems trūksta oro, skatino stengtis. Patampydama iš kraštų, rankšluostį vis traukiau. Pamatėme, kad šuniukai visi gyvi. Tuo metu ir džiaugėmės, ir stebėjomės, ir net šleikštulys ėmė“, – „Sekundei“ pasakojo šunelius išgelbėjusi Renata Tamutytė.

Bejausmiai šeimininkai

Pasak Gyvūnų globos draugijos vadovės, vos kelių dienų jauniklius auginti prieglaudoje sudėtinga. Šuniukus reikia kas dvi valandas girdyti, nuolat masažuoti jiems pilvukus, todėl mažyliai iškeliavo į savanorės namus.

Keturkojus globojanti Loreta Šakalienė sako, kad šuniukai laikosi neblogai. Moteris juos girdo iš buteliuko, o jos augintinė kalytė mažaisiais rūpinasi kaip savais. Juos laižo ir saugo.
„Jie labai stiprūs ir nori gyventi. Mažyliai gerai jaučiasi, bet labai gaila, kad šiuo atveju traumuojami ne tik šuniukai, bet ir kalytė. Aš jau nekalbu apie jos sielvartą dėl jauniklių netekties – juk pienas gaminasi, o nėra kas žindo. Gali išsivystyti mastitas“, – išgyvena savanorė.

Feisbuko paskyroje paskelbus apie šiuos keturis pamestinukus L. Šakalienė sulaukė ne tik palaikymo, bet ir materialinės pagalbos. Geranoriškai nusiteikę gyvūnų mylėtojai paaukojo pieno mišinukų, patiesalų ir šildomą kilimėlį.

Norinčiųjų priglausti šiuos keturkojus kol kas neatsirado, bet, pasak gyvūnų globėjų, tai natūralu.
„Viena vertus, žmonės nelabai nori turėti papildomų rūpesčių, nes sunku auginti tokius mažylius, kita vertus, dabar jiems reikalinga mūsų pagalba ir priežiūra. Kada šuniukai sulauks bent septynių savaičių, ieškosime jiems naujų namų“, – kalbėjo globėja.

Visi turi širdį

L. Šakalienė sako nesuvokianti, kaip nesudrebėjo ranka laidoti gyvus trijų parų šuniukus.
„Žmonės, kurie taip padarėte, kur jūsų sąžinė?“ – klausia savanorė.

Beveik ketverius metus Gyvūnų globos draugijoje dirbanti L. Šakalienė teigė, kad su tokiu ypač žiauriu elgesiu susidūrė pirmą kartą.

„Teko matyti labai išsekusių keturkojų, gelbėti juos, bet ir dabar negaliu pamiršti vieno dvylikamečio šuns. Šeimininkai į prieglaudą jį atvežė jau negirdintį ir nematantį, su grandine, būda ir dubenėliais. Paaukojo 200 litų (tada buvo litai) ir išvažiavo. Taigi tokia kaina išdavė šunį, kuris jiems tarnavo, juos saugojo dvylika metų. Jis savaitę nei lakė, nei ėdė. Gulėjo grandine prikabintas prie savo būdos. Įsivaizduoju, kokias kančias patyrė. Stovėjau prie jo ir verkiau, nes šunys irgi turi širdį, jie nėra bejausmiai, jiems skauda, jie moka džiaugtis ir liūdėti“, – kalbėjo L. Šakalienė.

Vis dėlto, jos nuomone, geriau augintinį palikti, nei užkasti miške, paskandinti upėje ar išmesti į šiukšlių konteinerį.

„Nesielkite taip žiauriai, – prašo L. Šakalienė. – Ateikite, papasakokite apie gyvūną, pasakykite jo vardą, ką jis mėgsta, kas jam nepatinka, kad mums būtų lengviau apie jį informuoti kitą šeimą.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Seime pasiūlytas būdas užtildyti šunis kelia šeimininkų baimę: kaip iš tiesų reikėtų elgtis registruokitės – specialistai padės išsiaiškinti, kodėl jūsų šuo triukšmauja (194)

Seime pasiūlytas būdas užtildyti šunis kelia šeimininkų baimę: kaip iš tiesų reikėtų elgtis
Šunų šeimininkams vis dar neramu dėl Seime pateikto Petro Čimbaro siūlymo spręsti šunų triukšmo problemą. Bandymas „uždrausti šunims loti“ triukšmo reguliavimo įstatymu sulaukė didelio visuomenės pasipiktinimo: nors problema pripažįstama, tačiau manoma, kad ją reikia spręsti kitokiais būdais. Domimės, kaip šunų šeimininkams reikėtų elgtis.

Kokį akvariumą rinktis: stiklo ar išmanųjį akrilo? (9)

Kokį akvariumą rinktis: stiklo ar išmanųjį akrilo?
Daugelis mūsų mylime ir rūpinamės gyvūnais: šunimis, katėmis, paukščiais, žiurkėnais ar žuvimis. Kai kurie pagalvoja apie jų priežiūrą: kas prižiūrės? Kiek laiko ir pinigų reikės? Galima būtų apibendrintai paklausti, kokie gyvūnai mažiausiai reikalauja priežiūros, laiko ir pinigų? Atsakymas – žuvys. Joms tik reikia gero akvariumo, tačiau kokį pasirinkti, rašoma pranešime spaudai.

Žiaurus valdininkų abejingumas: ruošiasi išniekinti gyvūnų kapines (27)

Žiaurus valdininkų abejingumas: ruošiasi išniekinti gyvūnų kapines
Kol valdininkai išsisukinėja nuo atsakomybės, daugiau nei 100 žmonių turės perlaidoti savo augintinius, palaidotus oficialiose gyvūnų kapinėse, arba leisti, kad buldozeris juos išverstų. Negana to, žmonės, laidodami gyvūnus aiškiai nepažymėtoje teritorijoje, kėlė grėsmę savo gyvybei – per giliai įsmeigus kastuvą ir pažeidus aukšto slėgio dujų trasos vamzdžius, nelaimė neišvengiama, rašoma pranešime spaudai.

Padėti beglobiams gyvūnams dabar bus dar paprasčiau (5)

Padėti beglobiams gyvūnams dabar bus dar paprasčiau
Paramos akcija „Padėkime gyvūnams“ jau ne pirmus metus stengiasi pagerinti beglobių gyvūnų gyvenimo sąlygas. Ilgalaikės socialinės iniciatyvos organizatorė, gyvūnų ėdalo gamintoja „Purina“, drauge su mažmeniniu prekybos tinklu RIMI, kiekvienam suteikia galimybę prisidėti vos panorėjus. Norintys paaukoti, nuo šiol gali tai padaryti paprastai ir patogiai – pirkdami bet kuriuos „Purina“ produktus, nuo kurių 5 proc. sumos bus paaukoti prieglaudai „SOS gyvūnai“. Surinkti pinigai bus skirti „SOS vilties apartamentų” įrengimui, rašoma „Purinos“ pranešime.

Kodėl beglobių gyvūnų skaičius Lietuvoje auga? (19)

Kodėl beglobių gyvūnų skaičius Lietuvoje auga?
„Kai įrengėme prieglaudoje vietas beglobiams gyvūnams, planavome, kad po penkerių metų jų bus vienetai. Tačiau tokio augimo, koks yra šiuo metu Lietuvoje, negalėjau nuspėti“, – sako veterinarijos gydytoja Jurgita Šventoraitytė-Gustaitienė. Pasak jos, visuomenės dėmesys ir rūpestis beglobiams gyvūnams auga, tačiau pasitaiko atvejų, kai tenka susidurti su žiauriu elgesiu ir nepriežiūra.

Pateikė išvadas dėl pareigūnų, šaudžiusių į šunis: tokią teisę jie turėjo (30)

Pateikė išvadas dėl pareigūnų, šaudžiusių į šunis: tokią teisę jie turėjo
Šiandien Vilniaus apskrities vyriausio policijos komisariato (VPK) Imuniteto valdybos Vidaus tyrimų skyriuje baigtas tarnybinis patikrinimas dėl Vilniaus apskrities VPK Patrulių rinktinės pareigūnų panaudotų šaunamųjų ginklų prieš šunis, rašoma pranešime spaudai.

Jei įtariate, kad augintinis apsinuodijo – nedelskite (10)

Jei įtariate, kad augintinis apsinuodijo – nedelskite
Pastaruoju metu Vilniaus mieste padaugėjo atvejų, kai žiurkių nuodais apsinuodijo šeimininkų vedžiojami šunys. Veterinarai sako, kad šeimininkai nelaimę pastebi jau per vėlai, nes nuodų poveikis gali išryškėti tik po kelių valandų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Įspėjimas auginantiems gyvūnus: pasisaugokite karštų orų (4)

Įspėjimas auginantiems gyvūnus: pasisaugokite karštų orų
Per Lietuvą slenkanti karščio banga reikalauja ištvermės ne tik iš žmonių – aukšta temperatūra kelia pavojų ir augintiniams, tad šeimininkai turėtų būti itin atidūs, ypač palikdami gyvūną įkaitusiame automobilyje. Lietuvos policijos atstovų teigimu, pareigūnai gauna iškvietimų dėl automobiliuose karštomis dienomis paliktų užrakintų augintinių. Už tokį neatsakingą elgesį su keturkoju jo šeimininkui gresia baudos, galinčios siekti kelis tūkstančius eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Gyvūnų prieglaudos įkainiai: už valandai priglaustą pasiklydusį šunį – 50 Eur (73)

Gyvūnų prieglaudos įkainiai: už valandai priglaustą pasiklydusį šunį – 50 Eur
Jei jūsų gyvūnas pasimetė ir pateko į gyvūnų globos organizaciją „Nuaras“, gali tekti gerokai pakratyti piniginę. Atėjus į prieglaudą pasiimti valandą ten praleidusio gyvūno galite būti paprašyti susimokėti ir 50 eurų. „Nuaro“ vadovė Jurgita Gustaitienė LRT.lt tikina, kad tokia kaina – normali, o kitų organizacijų kaltinimus vadina sunkiąja artilerija kovoje dėl pinigų.

Žmonių klaidos šeriant keturkojus: tarp kenksmingiausių produktų – kaulai (12)

Žmonių klaidos šeriant keturkojus: tarp kenksmingiausių produktų – kaulai
Dažnas šunį auginantis šeimininkas savo keturkojo nevengia palepinti maistu, kurį valgo pats. Tačiau ne visi susimąsto, kad toks maistas gali būti ne tik nenaudingas, bet ir kenksmingas.

Veterinarijos gydytoja: sumažinti augintinio svorį padės 4 paprastos taisyklės (4)

Veterinarijos gydytoja: sumažinti augintinio svorį padės 4 paprastos taisyklės
Apie 50 proc. namuose laikomų kačių ir šunų turi viršsvorio problemų – tokia gąsdinančia statistika dalijasi Pasaulinė nutukusių gyvūnų asociacija (angl. World Association for per Obesity). Nors tyrimai daugiausia buvo atlikti JAV, augantį tunkančių gyvūnų skaičių pastebi ir Lietuvos veterinarijos gydytojai, o šiai tendencijai nemažą įtaką turi didėjantis sterilizuotų augintinių skaičius. Šeimininkai paprastai būna nepasiruošę po operacijos sulėtėjusiai augintinio medžiagų apykaitai ir išaugusiam apetitui, todėl, patys to nežinodami, gali smarkiai pakenkti keturkojui, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Perspėja dėl prekiavimo augintiniais: už ką gali nubausti? (6)

Perspėja dėl prekiavimo augintiniais: už ką gali nubausti?
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), gavusi iš Estijos kompetentingos institucijos kolegų informacijos apie nustatytus prekybos šunimis pažeidimus, patikrino mūsų šalyje šia veikla užsiimančius asmenis, rašoma pranešime spaudai.

Moteris sutiko pasiklydusią kiaulę: kaip dabar ją grąžinti namo? (26)

Moteris sutiko pasiklydusią kiaulę: kaip dabar ją grąžinti namo?
Derceklių kaime, Klaipėdos rajone, pasiklydusi, neaišku kam priklausanti nemenko dydžio kiaulė privertė gyventojus susirūpinti: kaip tokiu atveju elgtis ir į kokias tarnybas kreiptis? Pasirodo, nei policija, nei veterinarijos ar gyvūnų globos tarnyba nelabai kuo galinčios padėti, jei gyvūnas nėra ženklintas, rašo „Vakarų ekspresas“.

Svarbu žinoti: kaip elgtis, jei matote, kad galite būti užpultas šuns (32)

Svarbu žinoti: kaip elgtis, jei matote, kad galite būti užpultas šuns
Vasarą leisti gamtoje, paplūdimyje ar net mieste su savo augintiniais įprato daugelis šunų šeimininkų. Tačiau draudikai skaičiuoja, jog kasmet fiksuojamos dešimtys situacijų, kai pranešama apie šunų užpuolimus, įkandimus ir kitus sveikatos sutrikdymus, rašoma pranešime spaudai.

Gailus žvilgsnis – dar ne viskas: ką turi žinoti šuns šeimininkas (6)

Gailus žvilgsnis – dar ne viskas: ką turi žinoti šuns šeimininkas
Žinoma, visi mylime savo augintinius. Juk jiems negaila nieko – nei skanesnio kąsnelio nuo stalo, nei brangaus laiko ir rūpesčio. Dažnai ir patį augintinį renkamės atsakingai: pagal jo veislę, charakterį ar kitas savybes. Vis dėlto, dažnai pasimiršta, kas yra būdinga mūsų išsirinktam šuniukui, neretai pritrūksta laiko ar noro ilgesniems pasivaikščiojimams arba priešingai, kartais net nesusimąstydami iš didelės meilės galime jam pakenkti, rašoma pranešime žiniasklaidai.