Alkaniems beglobiams – 5 tonos ėdalo iš jautrių piliečių rankų

 (2)
Socialinė iniciatyva „Padėkime gyvūnams“ įgavo pagreitį – per pirmąsias akcijos savaites beglobiams gyvūnams jau paaukota per 5 tonas ėdalo.
Maistas gyvūnams
© Organizatorių archyvas

Akcijos iniciatoriai gyvūnų ėdalo kompanija „Purina“ ir „Rimi" bei gyvūnų priežiūros organizacijos neslepia džiaugsmo – kiekvieną savaitę prekybos centruose – tikras beglobiams jautrių žmonių antplūdis. Jų paaukoto ėdalo ir priežiūros priemonių užtenka išdalinti visoje Lietuvoje esančioms gyvūnų prieglaudoms.

„Esame maloniai nustebinti, kad yra tiek daug neabejingų gyvūnams žmonių, kurie taip noriai ir gausiai aukoja. Vien sostinėje jau pirmąją akcijos savaitę vilniečiai paaukojo 2279 kg ėdalo šunims, katėms – 833 kg. Negana to, beglobių gyvūnų laikymo sąlygas neabejotinai pagerins ir paaukotas kraikas, nameliai katėms bei įvairūs žaisliukai. Visa tai parodo, kad geros valios žmonėms noras padėti gyvūnams tikrai nėra svetimas. Jei anksčiau apie aukojimo gyvūnams procesą trūko informacijos arba nebuvo galimybės atvykti ir paremti prieglaudų, dabar tai padaryti labai lengva“, – apie pirmuosius projekto rezultatus pasakojo „Purina“ prekinio ženklo vadovė Asta Tomaševičienė.

Nuo šiol visi, norintys paremti gyvūnų prieglaudas, tai padaryti gali paprastai ir patogiai, įmesdami ėdalo ir gyvūnų priežiūros priemonių į „Rimi" prekybos centruose esančias specialias akcijos dėžes. Kiekvieną savaitę surinkta parama išdalinama gyvūnų prieglaudoms ir organizacijoms.

„Džiaugiuosi galėdama prisidėti prie tokios gražios akcijos ir jaučiu didelį dėkingumą visiems, kurie taip dosniai aukojo. Pirmą kartą lankiausi gyvūnų prieglaudose ir man tai paliko dviprasmiškus jausmus. Iš vienos pusės – gera matyti, kad gyvūnais deramai rūpinamasi, prižiūrima jų sveikata, gydomi sužalotieji. Tačiau liūdina tai, kad beglobių ir pamestų gyvūnų, kurie neturi šeimininkų, yra tiek daug. Po šių apsilankymų svarstau apie galimybę priimti į savo namus beglobį katiną, nuoširdžiai tikiu, kad ,,Padėkime gyvūnams‘‘ iniciatyva pasibels ir į kitų žmonių širdis“, – sakė prie iniciatyvos aktyviai prisijungusi DJ Samanta Savickytė.

Per 2015 m. į Lietuvoje veikiančias gyvūnų prieglaudas pateko beveik 45 000 gyvūnų, 70 proc. jų surado namus. Privačioms gyvūnų prieglaudoms gyvuoti padeda paaukotos lėšos, gyventojų skiriama 2 proc. parama, ėdalas ir kiti gyvūnų priežiūrai reikalingi daiktai. „Padėkime gyvūnams“ surinktas ėdalas ir gyvūnų priežiūros priemonės keliauja į šešių didžiųjų Lietuvos miestų gyvūnų prieglaudas ir organizacijas: „Lesė“, „SOS Gyvūnai“, „Rainiukas“, „Tautmilės globa“, „Naminukai“, „Mažoji Liza“, „Beglobis“, „Makatukai“ – Vilniuje, „Penkta koja“, „Katino svajonė“, „Lesė“, „Gyvūnų gerovės tarnyba PIFAS“, „Nuaras“ – Kaune, „Būk mano draugas“, „Nuaras“ – Klaipėdoje, „Šiaulių gyvūnų globos namai“, „Binada“, „Šiaulių letenėlė“ – Šiauliuose, „Panevėžio gyvūnų globos draugija“ Panevėžyje ir „Nuaras“ Alytuje.

„Akcijos metu paaukotas ėdalas ir kiti gyvūnams reikalingi daiktai mums be galo praverčia, dabar net palepiname šunis ir kates paįvairindami jų mitybą užkandžiais ir skanėstais. Negana to, džiaugiamės padidėjusiu susidomėjimu prieglaudų gyventojais – „Padėkime gyvūnams“ akcijos atidarymo šventėje dalyvavusi kalytė Runa netrukus po renginio rado nuostabius namus“, – pasakojo gyvūnų prieglaudos „SOS gyvūnai” savanorė Linksminė Daugnoraitė.

Prisidėti prie „Padėkime gyvūnams“ akcijos galite aukodami gyvūnams „Rimi" prekybos centruose esančiose dėžėse:

Vilniuje: Žirmūnų g. 64, Kedrų g. 4, Linkmenų g. 22, Vikingų g. 3 (prekybos centre „Nordika“), Saltoniškių g. 9 (prekybos centre „Panorama“), Ateities g. 91 (prekybos centre „Mandarinas“), Bieliūnų g. 1 (prekybos centre „Domus Pro“).

Kaune: Islandijos pr. 32 (prekybos centre „Mega“), Savanorių pr. 346 (prekybos centre „Savas“).

Klaipėdoje: Taikos pr. 64 (prekybos centre „Arena“), Taikos pr. 139 (prekybos centre BIG).

Šiauliuose: Tilžės g. 109 (prekybos centre „Saulės miestas“), Gegužių g. 30 (prekybos centre „Arena“).

Panevėžyje: Savitiškio g. 61 (prekybos centre RYO).

Alytuje: Naujoji g. 7E/1

Socialinę gyvūnų paramos iniciatyvą „Padėkime gyvūnams“ organizuoja gyvūnų ėdalo kompanija „Purina“ kartu su mažmeninės prekybos tinklu „Rimi". Visoje Lietuvoje „Rimi" parduotuvėse įrengta 15 akcijos dėžių, iš kurių surinkta parama kas savaitę išdalinama registruotoms gyvūnų prieglaudoms. „Padėkime gyvūnams“ akcijos atidarymo renginyje dalyvavo būrys garsių Lietuvos žmonių, atvykusių į renginį kartu su savo augintiniais. Prie iniciatyvos prisijungė aktorė Beata Tiškevič su katinu Xavieru, Liveta ir Petras Kazlauskai su Bella, dizaineris Robertas Kalinkinas su Broku ir Gile, Aušra Štukytė su augintine iš prieglaudos Eureka, verslininkas Justas Pikelis su Harliu, „X Faktoriaus“ žvaigždė Jonatanas Kazlauskas su Čipu, Liepa Norkevičienė su Riku, dainininkė Ingrida Martinkėnaitė, DJ Samanta Savickytė, Rūta Lukoševičiūtė, verslininkė Alvyda Eigminienė, papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė, dainininkė Monika Liu ir kiti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams (5)

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams
Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 50 gyvūnų globos organizacijų, kurios gelbsti benamius gyvūnus, užsiima švietėjiška veikla, rengia labdaros akcijas bei organizuoja įvairius renginius. VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos” (toliau – GGI) kviečia visus neabejingus beglobių gyvūnų likimams į jau tradicija tapusią labdaros akciją „Parodyk augintiniui eglutę. Trečius metus iš eilės vyksiantis renginys ir vėl skatins įsitraukti kiekvieną bei sieks parodyti, kad visi kartu galime nuveikti daug gerų darbų.

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus (42)

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus
Socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienio vakarą išplito nerimą keliantis įrašas. Klaipėdos miesto virtualios mamyčių bendruomenės narės – pasibaisėjusios. Miesto centre esančioje vaikų žaidimo aikštelėje primėtyta neaiškios kilmės nuodų.

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai (3)

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai
Per pasaulį nusiritusi sveikos gyvensenos banga neaplenkia ir naminių gyvūnų. Specialistai pastebi, kad vis daugiau šeimininkų augintiniams perka aukštesnės kokybės, sveikesnį ėdalą.

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus (4)

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus
Greičiausiai apie augintinį namuose esame pagalvoję kiekvienas. Susidūrę su šunimis svečiuose ar mieste staiga pasiduodame silpnumo akimirkai ir susimąstome, kad tiek daug laimės teikiantis gyvūnas gali atsidurti ir mano namuose. Panašu, kad žmonės, dažnai spręsdami gyvūno auginimo klausimą, vadovaujasi emocijomis ir retai racionaliai apsvarsto visas situacijas, su kuriomis teks susidurti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto (45)

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto
Jau kitą savaitę naktimis spustels šaltukas. Gyvūnų globos specialistai atkreipia dėmesį, kad atvėsus orams, keičiasi benamių kačių priežiūros specifika: nebeatliekamos sterilizacijos operacijos pagal programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP), o gyventojai, besirūpinantys beglobėmis katėmis, turėtų suskubti pasirūpinti jų žiemojimo vietomis – pastatyti namukus, kad katytės spėtų juose apsiprasti, rašoma pranešime spaudai.

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų? (1)

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi" - anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas", nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau, ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui (2)

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui
Teoriškai mes ir šunys sudarome mišrių rūšių grupes, tačiau tuo pačiu tos grupės kažkiek panašios ir į vidrūšines – jos ne šiaip susideda iš skirtingų rūšių atstovų, kurie drauge tik maitinasi ar perspėja vieni kitus apie pavojų. Tarp šunų ir žmonių išsivystė glaudūs santykiai. Šie santykiai tikrai ypatingi ir greičiausiai jų daugiau niekur nepastebėsime.

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda (1)

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda
Bent du šunis auginantys (ar draugų keturkojį pašnekinę) žmonės tikrai yra susidūrę su taip vadinamais augintinių pavydo atvejais. Daug savininkų papasakos, kuris šuo pavydesnis, o kuris „laisvesnių pažiūrų“, nors įprastai priimtina manyti, kad pavydas – išskirtinė žmonių savybė. Vis tik tyrimai rodo, kad šunys išties jaučia pavydą, net jeigu šis ir skiriasi nuo žmogiškojo.

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę (303)

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę
Šeštadienį per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad Vilniuje devynerių berniuką sukandžiojo namuose laikytas rotveilerių veislė šuo. Socialiniuose tinkluose vieni ėmė kaltinti šunį, kiti tėvus. Domimės, ką turi žinoti tėvai, jei kartu su vaikais auga iš šuo.

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu? (9)

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu?
Jei šuo nėra linkęs bendrauti su žmonėmis ar šunimis, geriau jo ir neversti, portalui LRT.lt sako Lietuvos kinologų draugijos projektų vadovė Augustė Daukšienė. Be to, priduria ji, prie šuns, pažymėto geltonu kaspinu, gatvėje geriau nesiartinti.

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis (5)

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis
Kūno kalbos neišmanantis žmogus niekada neužmegs tokių gerų santykių su kitais žmonėmis, kaip tas, kuris ją išmano. Anot trenerio ir elgsenos specialisto Steve Mann, tas pats galioja ir tiems, kurie užsiima šunų dresūra: žmogus, nesuprantantis šuns kūno kalbos, negalės nuraminti suirzusio, agresyvaus gyvūno, o ką jau kalbėti apie šuns auklėjimą.

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas (3)

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas
Kovinių ir pavojingų šunų savininkai Austrijos sostinėje nuo šiol privalės riboti suvartojamo alkoholio kiekį. Naujoji priemonė įvesta po to, kai nuo alkoholio apsvaigusios moters rotveileris mieste mirtinai sukandžiojo vos metukų vaiką.

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų (378)

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų
Nuo 2019 metų siūloma drausti gyvenamojoje aplinkoje ir viešose vietose triukšmauti bei trikdyti kitų žmonių laisvalaikį, poilsį ar darbą. Naminius gyvūnus laikantiems gyventojams taip pat gali tekti juos labiau prižiūrėti, kad šie nekeltų triukšmo. Už šių reikalavimų nepaisymą grės baudos.

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų (6)

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų
Kasmet spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnų diena, kurios metu skatinama ne tik pasirūpinti augintiniais, bet ir atsigręžti į beglobius. Šią dieną įvairios gyvūnų globos organizacijos žmones skatina aukoti maistą ir būtiniausias priežiūros priemones be šeimininkų augantiems gyvūnams, o tvirtai apsisprendusiems – suteikti namus keturkojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą (103)

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą
Seime pateiktas siūlymas spręsti šunų triukšmo problemą ne tik sukėlė pasipiktinimą, bet ir privertė susimąstyti: ko gali imtis patys šeimininkai, kad jų augintiniai būtų ramesni ir likę namuose vieni netriukšmautų? Kartu su šunų mokyklos „Urbandogas“ vadove ir trenere Agne Jazukevičiūte aplankėme Tautvydę Gabalę ir kartu pasiaiškinome, kodėl jos trumpaplaukis foksterjeras Daimas neduoda kaimynams ramybės.