Reklama

Žmonėmis besirūpinančios organizacijos nepamiršta ir gyvūnų

Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti įmones tapti draugiškomis gyvūnams bei suteikti galimybę darbuotojams dirbti kartu su savo augintiniais. Gyvūnai esantys darbo aplinkoje įkvepia, padeda atsipalaiduoti ir lengviau pernešti stresą.

Žmogaus teisių užtikrinimas šalyje, humanitarinė pagalba, besąlygiškas siekis skleisti humanizmo idėjas ir užtikrinti orumą kiekvienam žmogui nepaisant rasės, tikėjimo, orientacijos ar lyties – visi šie epitetai susiję su “Žmogaus teisių stebėjimo institutu” bei “Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija”. Žmonės, dirbantys šiose organizacijose ir tikintys globaliomis idėjomis, nepamiršta ir keturkojų žmogaus draugų. Dar daugiau, šie ištikimi bendražygiai padeda atsikvėpti, tampa pretekstu pertraukai, paguodžia ir įkvepia jėgų naujiems iššūkiams.

Laikinai einanti “Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos” generalinės sekretorės pareigas Ginatrė Guzevičiūtė keturis metus nesiskiria su borderkolių veislės kalyte Gaza.


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

“Norėjau šuns, su kuriuo galėčiau aktyviai leisti laiką. Kaip žinia, borderiai yra šunys, kuriems nuolat reikia darbo, taigi mes užsiimam šunų sportu (angl. agility). Norėjau tokio šuns, su kuriuo būtų lengva dirbti, kuris būtų lengvai treniruojamas. Į darbą Gazą atsivedu nuo mažens, pratinau po truputi. Tai vyksta ne kasdien, bet penktadieniais ar kai turiu mažiau darbo, visada ją pasiimu kartu. Žinoma, prieš tai atsiklausiu kolegų ar netrukdys. Mūsų kolektyvas – šunų mylėtojai, tad visi labai teigiamai reaguoja į Gazos apsilankymus. Kai aplink sukinėjasi šuo, kolegos pagyvėja, tampa linksmesni. Man labai pasisekė, kad galiu atsivesti savo augintinį į darbą.”

G. Guzevičiūtė įsitikinusi, kad norint vestis šunį į darbą ar kitą viešą erdvę būtina jį dresuoti ir pratinti prie skirtingos aplinkos.

“Ypatingai daug žalos padaroma tais atvejais, kai šuo būna neišdresuotas ir įvyksta koks nors incidentas restorane, kavinėje ar sodyboje, o po to užkertamas kelias kitiems šunims lankytis tose vietose. Dresavimas skirtas tam, kad savininkas būtų užtikrintas ir žinotų, kaip jo šuo elgsis vienoje ar kitoje situacijoje.”


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Gintarė Guzevičiūtė mano, kad požiūris į šunis Lietuvoje sparčiai kinta, tampa atviresnis ir draugiškesnis. Taip pat pašnekovė pastebi, kad požiūris į šunis susijęs su kultūriniu fonu, kuriame gyvena žmogus. “Kai klientai ateina, pavyzdžiui, pas teisininkus, stengiuosi, kad nematytų šuns, nes labai skiriasi požiūris į augintinius. Pavyzdžiui, čečėnams nelabai patinka, kad aplink šmirinėja Gaza, taigi toleruodama skirtingas nuomones ir įpročius, stengiuosi, kad šuo neerzintų lankytojų. Lietuviai kur kas paprasčiau tai vertina. Labai džiugu, kad požiūris į gyvūnus sparčiai keičiasi. Bent jau Vilniuje yra daug vietų, kur gali nueiti su savo augintiniu. Daug labiau nustembu, jei manęs kažkur nepriima su Gaza. Tada tikrai pagalvoju: „O dieve, kodėl taip keistai elgiasi šita įstaiga, juk taip praranda klientus“. Tačiau manau, kad požiūris į šunis iš esmės keičiasi dėl to, kad keičiasi požiūris ir į patį darbuotoją. Dabar darbuotojai gali turėti laisvesnes darbo valandas, planuoti laiką su savo šeima. Laisvesnis požiūris, mus išlaisvina, nebelieka tų „nuo 8 iki 5“ darbo valandų. Šis vakarietiškas požiūris ir lemia, kad darbuotojai atsiveda šunis. Juk yra nemažai biurų, į kuriuos penktadieniais ir vaikus atsiveda. Palaipsniui nebelieka tų griežtų rėmų, kaip darbuotojas turi elgtis, kokia turi būti jo darbo vieta.”


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

“Žmogaus teisių stebėjimo instituto” direktorė Dovilė Šakalienė augina Škotijos baltąjį terjerą Floidą Fatą Morganą, kurį draugiškai vadina Flūške. Pašnekovė pastebi, kad gyvūnai darbe atsiranda dėl aktyvaus ir greito gyvenimo būdo. “Mūsų komandos dalis yra tikrai darboholikai, tačiau neprarandame tikėjimo, kad galime pakeisti padėtį į gerąją pusę, bet kartu žinome, kad tam reikia daug darbo. Iš kitos pusės, mes esame žmonės, kurie turi savo asmeninį gyvenimą, draugus, šeimas ir augintinius. Ir susiklosto tokios situacijos, kai tie augintiniai atsiduria mūsų biure. Pavyzdžiui, mano šuo pirmą kartą biure apsilankė ir viską apžiūrėjo dėl to, kad pasiėmusi iš kirpyklos paprasčiausiai neturėjau kur jo palikti. Jis keletą valandų pamiegojo po stalu, pasėdėjo, nieko nesugraužė. O štai mano vyriausiojo patarėjo biglis iškart įlipo į didžiausią gėlės vazoną ir bandė ją nuėsti. Mūsų teisės programų vadovė kartu su seserimi taip pat augina šunį, kuris irgi kartais ateina pas mus. Jis labai žaismingas ir visiems pakelia ūpą. Viskas priklauso nuo aplinkybių. Mūsų biure nėra jokios taisyklės dėl gyvūnų atsivedimo, tiesiog mylime augintinius. Jeigu kažkam norisi atsivesti gyvūną, jam liūdna namuose arba nėra kur palikti, tai aš esu už tai.”


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

“Mūsų valstybei būtų labai sveika suvoki, jog gyvename pagal taisykles, kurias susikuriame patys. Jeigu kalbame apie įstaigas, kuriose yra tam tikri reikalavimai, tai privalome atsižvelgti, kad gyvūnas nesukeltų problemų. Į viską reikia žiūrėti vadovaujantis sveiku protu. Jeigu kalbėsime apie verslo organizacijas, nematau išvis jokių problemų. Nereikia manyti, jog jeigu neparašyta, kad kažką galima daryti, tai vadinasi, yra uždrausta. Tikrai patarčiau, rekomenduočiau ir visaip palaikyčiau idėją įmonėms tapti draugiškoms gyvūnams.

Jei kalbame apie organizaciją, kuri siekia rezultatų, tai jos pagrindas yra žmonės. Gyvūno būvimas teigiamai veikia psichologinę būseną, atpalaiduoja, leidžia efektyviau dirbti. Gerindami darbuotojų psichologinę būklę teigiamai veikiame imuninę sistemą, tad jie turėtų mažiau sirgti, o tai darbdaviui turėtų būti naudinga. Taip pat leidimas dirbti su augintiniu parodo, kad darbuotojai darbdaviui yra svarbūs. O tik tada, kai darbuotojas jaučiasi svarbus, jis yra lojalus įmonei, nes jaučia, kad į jį žiūri kaip į žmogų, o ne kaip objektą, kuris skirtas uždirbti pinigus.” – mintimis dalinasi D. Šakalienė.

Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti įmones tapti draugiškomis gyvūnams bei suteikti galimybę darbuotojams dirbti kartu su savo augintiniais. Gyvūnai esantys darbo aplinkoje įkvepia, padeda atsipalaiduoti ir lengviau pernešti stresą.

Užsakymo nr.: PT_69943052

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (8)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (22)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.