Vokiečių pinčerius auginanti pora: rūpesčiai, sukelti mažų šuniukų, greitai pasimiršta

 (17)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų draugai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į savo augintinius pažvelgti kitomis akimis, kurti tiesioginį ryšį su keturkojais bičiuliais ir vertinti juos kaip ištikimus draugus, kurie myli savo šeimininkus besąlygiškai.
Vokiečių pinčeriai
© T. Lukšio nuotr.

Šį kartą kompanijos „Purina“ komanda svečiuojasi vilniečių Marijos ir Tomo namuose. Pora augina du Lietuvoje gana retos vokiečių pinčerių veislės šunis – Yaggo ir Kimmo. Pora juokauja, kad jų judrūs ir aktyvūs keturkojai neretai tampa bičiulių vaikų draugais, jų dėka mažyliai susipažįsta su šunimis ir išmoksta su jais elgtis.

Tomas pasakoja, kad turėti savo šunį buvo sena svajonė, kurią pavyko įgyvendinti tik įsigijus nuosavą būstą. Tada beliko išsirinkti, koks šuo taps nauju šeimos nariu. Jie su Marija žinojo, kad nori vidutinio dydžio, trumpaplaukio augintinio, kuris būtų vidutiniškai aktyvus, tad nuvažiavę į šunų parodą būtent tokio keturkojo ir dairėsi.

„Jie yra judrūs šunys. Vasarą neturime problemų, nes turime sodybą, kur jie laksto palaidi visą savaitgalį. Grįžę namo būna mažiau aktyvūs. Žiemą negalime taip iškrauti, tad turime nuostolių – sugriaužtų daiktų. Jei vieną kartą kažką padarė, tai tikrai darys dar ir dar kartą", - kalbėjo Tomas.

Marija pasakoja, kad šunų atsiradimas gyvenime išmokė šiek tiek kitaip pažvelgti į nemalonias situacijas. Jei grįžusi namo pora randą kažką sugriaužto, pirmiausia atsakomybę prisiima patys, nes jie nepadėjo daikto į vietą arba nepagalvojo, kad šuo gali jį pasiekti.

„Kažkada norėjome turėti du šunis. Įsigijus pirmą, ši idėja dingo. Kai pirmasis užaugo, dingo mažų šuniukų keliamos problemos, tai ir visi sunkumai pasimiršo. Antrą šunį įsigijome, nes manėme, kad pirmasis mažiau reikalaus dėmesio, kai turės kompanioną. Tik vis dėlto dresuoti du šunis yra sunku – vienam aiškini, kitas nesupranta, ima lakstyti, blaškyti, reikalauti dėmesio, todėl į dresūros pamokas vedame po vieną", - sakė Marija.

„Purinos“ komandai pasiteiravus, kas labiausiai pasikeitė gyvenime atsiradus augintiniams, pora vienbalsiai atsako – rutina. Rytiniai ir vakariniai pasivaikščiojimai, atsirado tikslas, dėl ko verta daugiau laiko praleisti lauke. Šiais metais Tomas su Marija įveikė 20 kilometrų žygį Nemuno deltos regioniniame parke, vasarą – atstumą nuo Palangos iki Girulių. Taip pat vaikščiodami ir aktyviai leisdami laiką su augintiniais, jie atrado daug smagių ir naujų pasivaikščiojimo kelių tiek mieste, tiek užmiestyje.

„Taip pat socializuojame draugų vaikus. Mūsų draugai visada kviečiasi mus į namus su šunimis. Ilgą laiką patys bijojome eiti su šunimis į svečius, kur žinodavome, kad bus mažų vaikų, nes šunys judrūs, aktyvūs, žaidžia stipriai, bet pamatėme, kad viskas yra daug geriau nei įsivaizdavome. Retai kada tėvai išmoko savo vaikus elgtis su šunimis – arba jie kiša rankas neatsiklausę, arba tėvai ima šaukti ir šiurkščiai vaikus traukti nuo gyvūno. Jie iškart moko bijoti šuns, kas nėra gerai nei vaikams, nei gyvūnams. O mes galime padėti bent artimos aplinkos vaikams išmokti pagrindinių taisyklių, parodyti, kai paglostyti šunį, kaip prie jo prieiti ir panašiai", - dėstė pora.

Tomas ir Marija taip pat sulaužo mitą, kad atsiradę augintiniai apsunkina galimybę keliauti ar atostogauti. Pora su šunimis keliauja po artimą užsienį ir tikina, kad tikrai neiškyla papildomų problemų važiuojant kartu Yaggo ir Kimmo. Pastarasis kelionės metu dažniausiai snaudžia, o vyresnėlis Yaggo budi.

„Užsienyje neturėjome jokių problemų dėl apsistojimo viešbutyje ar svečių namuose, dažnai net netenka papildomai mokėti. Tik va Gdanske už šunį mokėjome kaip už papildomą žmogų, todėl leidome jam miegoti ant sofos. Jei važiuojame kur nors toliau, turime šeimą, draugus, kurie atsikrausto pas mus ir prižiūri mūsų gyvūnus. Esame bandę palikti Yaggo šunų viešbutyje, tai mums labai patiko. Jis buvo labai tvarkingai įrengtas: baltos sienos, medinės tvorelės, bendra erdvė. Jokių narvų ar grotų nebuvo. Ten net kameros yra, dėl kurių gali žiūrėti kiaurą parą, ką tavo šuo ten veikia. Taigi jokių papildomų sunkumų tikrai nesame patyrę", - aiškino pašnekovai.

Vienas iš „Purinos“ socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų draugai“ uždavinių – skatinti atsakingą elgesį su keturkojais bičiuliais, tad kokius svarbius dalykus prieš įsigyjant šunį pataria apsvarstyti Marija ir Tomas.

„Prieš įsigyjant šunį reikia įvertinti galimybes, kad šuo nebūtų vienadienė užgaida. Juk nesvarbu, koks bus oras, atsikelsi ir turėsi eiti laukan. Taip pat privalai iš anksto pagalvoti, ar esi labiau linkęs keliauti su šunimi, ar tikrai turėsi kam jį palikti. Turi nusiteikti, kad šuniuką reikės auklėti ir socializuoti", - sakė pora.

Pokalbio pabaigoje Yaggo ir Kimmo šeimininkai primena, kad renkantis būsimą augintinį labai svarbu žinoti, kam jis buvo išveistas: „Vokiečių pinčeriai yra universalūs ūkininko šunys, kurie medžioja peles ir žiurkes, todėl mėgsta kasti duobes. Kartą į sodybos kiemą buvo priklydusių avių, šuo greit suvarė visas į vieną vietą ir išvijo. Neseniai Yaggo porą stirnų ant kelio išvedė, bet, kai mus pamatė, pabėgo. Taip pat pinčeriai moka ypatingai šypsotis, todėl grįžtančius namo iš darbo mus visada pasitinka dvi šypsenos.“

Užsakymo nr.: PT_73369646

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (102)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.