Vokiečių dogas - milžinas, kuris bijo šluotų

 (31)
Kaunietis Mantas Pečiukaitis savo augintinį vokiečių dogą Sabą vadina milžinu auksine širdimi. Su pirmuoju šios veislės šunimi vyras susipažino dar vaikystėje, kai šalia gyvenantys kaimynai leisdavo kartu žaisti su savo augintiniu. Mantas pastebi, kad žmonės, kurie yra susidūrę su dogais ir žino jų charakterį, nepalyginamai draugiškiau reaguoja ir į Sabą, sutikę gatvėje mielai paglosto ar apsikabina šunį.
Vokiečių dogas
© T. Lukšio nuotr.

„Dogai – aristokratiški šunys, jie augdavo pas vokiečių didikus, tai buvo kaip prabangos simbolis. Sprendžiant iš jo charakterio, jis tikrai nebuvo išveistas medžioklėms. Jis reaguoja į šunis, bet tik todėl, kad nori pažaisti. Į kates ir paukščius nereaguoja", - sako vyras.

Šios veislės šunys nėra itin populiarūs pasaulyje – vienus atbaido jų dydis, kitus – išvaizda, nors dogai itin švelnūs, ramūs ir draugiški. Mantas pasakoja, kad jo pusantrų metų vaikas ir Sabas yra neišskiriami draugai, kurie dalijasi maistu ir dūksta kartu.

„Nemačiau kito šuns, kuris taip gražiai elgtųsi su vaiku. Sabas – labai kantrus šuo, vaikas ir akis jam bando atmerkti, kol jis miega, ir už ausų patampo. Jei skauda, jis tiesiog patraukia galvą į kitą pusę. Bet jis nėra nė karto suurzgęs ar pykčio parodęs. Sabas žino, kad gaus barti, jei bandys iš vaiko atimti maistą. Kai vaikas atkiša jam ką nors valgomo, Sabas tik atsikanda, bet visko nesuvalgo. Neįsivaizdavau, kad šuo gali turėti tiek kantrybės", - tikina gyvūno šeimininkas.

Mantas pasakoja, kad norint, jog šuo tikrai pasižymėtų tokiomis savybėmis, jį reikėtų įsigyti iš patikimo veislyno, kuriame šunys neauginami voljere ar narvuose, kad nuo mažens augintinio psichologija būtų stipri ir sveika, netraumuota. Taip pat reikia auklėti ir skirti pakankamai laiko savo šuniui, tik tokiu atveju juo šeimininkas galės pasitikėti, nuspėti galimą elgseną esant skirtingoms situacijoms.

„Mes jį dresavome pagal savo poreikius, pavyzdžiui, kad vedžiojant netampytų šeimininko, kad atsisėstų, atsigultų – pagrindines taisykles jis žino. Viso to mokėmės mokyklėlėje. Dideliems šunims išsibėgioti yra būtina, bet Sabui nereikia tokio aktyvumo kaip Sibiro haskiams. Po 1,5 valandos vaikščiojimo jis jau būna nuvargęs", - aiškina pašnekovas.

Daugeliui sunku įsivaizduoti, kaip toks didelis šuo gali tilpti namuose. Mantas pataria tiesiog paskaičiuoti, pagalvoti, ar namuose galėtų apsigyventi dar vienas žmogus, ar užtektų jam vietos. Jei taip, vokiečių dogas tikrai tilps. Tiesa, reikia atidžiai žiūrėti, kad šuo, vizgindamas uodegą, jos neprasikirstų į aštrius kampus ar baldus. Mantas pasakoja, kad Sabas tiek buvo nusiplakęs uodegą, jog ant jos atsiradusią žaizdą teko gydyti dvejus metus, kol galiausiai buvo nuspręsta dalį uodegos pašalinti.

„Žmonės, kurie mano, kad šuo gali sugriauti namus, turbūt dar neturi vaikų. Šuo bute turi savo vietą ir tiek. Mes jam neleidžiame laipioti ant baldų. Nors kai būdavo vienas namuose, atsidarydavo duris, todėl mes visas duris esame užrėmę šluotomis, jų namuose turime labai daug. Sabas bijo šluotos kritimo garso. Pas mus virtuvėje nėra durų. Jei norime, kad Sabas neitų į virtuvę, tiesiog į sieną atremiame šluotą ir jis nebeina. Tiesa, Sabas taip pat bijo vandens. Mažą dar galėdavome išmaudyti vonioje, bet dabar tenka sode maudyti ir tai yra ilgas ir streso kupinas procesas. Vandens baimė – dogų bruožas“, - teigia Mantas.

Vyras pasakoja, kad sulaukia nemažai replikų ir nemalonių reakcijų iš gatvėje sutinkamų žmonių. Retas praeivis draugiškai arba bent jau neutraliai praeina pro Sabą. Nemaža dalis lietuvių kritiškai ir su baime vertina šuns dydį ar išvaizdą.

„Kai eina žmonės pro mus su mažu šuniuku, kuris draskosi, loja, Sabas tiesiog ramiai į jį žiūri. Tačiau šeimininkai vis tiek liepia pasiimti tą savo žvėrį. Klausiu: „Ar jis rodo kokią agresiją?“ Jie dažniausiai atsako: „Jis vienu kąsniu gali praryti mūsų šuniuką.“ Nors jis tikrai to nedarytų ir apskritai tokia situacija net negresia einant pro šalį. Senyvo amžiaus žmonės irgi labai jo bijo. Jie nesupranta, kad didelis šuo nereiškia, jog jis agresyvus. Taip pat būna, kai vaikai sako: „Mama, pažiūrėk, koks šuo.“ O ji sako: „Neinam pro čia, nes tas šuo dar mus suės.“ Gaila, kad vaikai taip auginami. Juk daug naudingiau paaiškinti vaikui, kaip elgtis su nepažįstamu šunimi, kad visada reikia atsiklausti šeimininko, ar galima jį paglostyti ir pan.“, - sakė vyras.

Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip ir su šeimos nariais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.