Virvėse įkalinto danieliaus kančios: supančiotas gyvūnas pagalbos laukė savaitę

 (23)
Modernaus poilsio komplekso „SPA Hotel Belvilis“ teritorijoje pastebėtas besikankinantis danielius. Internete žaibiškai pradėta dalintis virvėse supančioto kraujuojančio gyvūno nuotraukomis. Pagalbos ieškojusiems žmonėms teko susidurti su gelbėtojų abejingumu – gyvūnas išgelbėtas tik praėjus beveik savaitei.
Virvėmis supančiotas danielius
© DELFI montažas

Supančiotas gyvūnas kankinosi visą savaitę

Nuvykusi atostogauti į Molėtuose esančią sodybą „Giedrita“, Diana Rinkun pakraupo pamačiusi šalia esančio modernaus poilsio komplekso „SPA Hotel Belvilis“ teritorijoje besikankinantį gyvūną. „Aptvertame narve gyvena danielius, kuris įsivyniojo savo ragus į kažkokią virvę, prisikabino sakus. Virvė trina jam ragus, bėga kraujas“, – feisbuke skelbė susirūpinusi moteris.

Vis dėlto, labiausiai ją papiktino tai, jog danieliumi turintys pasirūpinti asmenys atrodė pernelyg apatiški problemai, kurią akivaizdžiai reikėjo spręsti kuo greičiau.

D. Rinkun dar trečiadienį bandė susisiekti su „Belvilio“ administracija, tačiau nesulaukė jokios reakcijos. Ketvirtadienį pavyko prisiskambinti numeriu 112, tačiau atvykę gelbėtojai nusprendė, jog danieliaus gelbėjimas nėra jų darbas.

„Nuėjome į „Belvilį“, parodėme nuotraukas registratūros darbuotojai. Ji niekaip nesureagavo – tik pasakė, kad apie tai jau žino. Labai gaila į jį žiūrėti, kai jis prieina prie mūsų namuko ir vaikšto kruvinais ragiukais jau visą savaitę“, – ieškodama pagalbos feisbuko bendruomenėje sakė moteris, nes tuomet jai jau buvo nusvirusios rankos – visos organizacijos, į kurias kreipėsi, negalėjo niekuo padėti, o kai išlaisvinti danielių mėgino pati, stresuojantis gyvūnas nuo jos pabėgdavo.

Įrašas feisbuke sukėlė pasipiktinimą
Įrašas feisbuke sukėlė pasipiktinimą
© Facebook

Praėjus savaitei, danieliui suteikta pagalba

Tuo metu „SPA Hotel Belvilis“ direktorė Žaneta Bereznojienė teigia iškart sureagavusi į blogą gyvūno būklę. Pasak jos, danielius jau 4 metus bėgioja poilsio kompleksui priklausančioje teritorijoje ir visą šį laiką buvo sveikas.

„Apie tai, kad danielius rageliais įsipainiojo į kažkokią virvę, sužinojome tik ketvirtadienį. Iš pradžių bandėme jį pasigauti ir išlaisvinti patys, bet gyvūnas jautė įtampą ir mūsų neprisileido. Susisiekėme su veterinaru – šiandien jo jau sulaukėme. Tam, kad nuo ragų būtų nuimta virvė, danielius turi būti trumpam užmigdomas, nes kitaip jis nieko neprisileis“, – aiškina „SPA Hotel Belvilis“ direktorė Ž. Bereznojienė.

Jos teigimu, apie situaciją sužinojęs veterinaras nuramino, jog danieliui aplink ragus apsivyniojusi virvė didelio skausmo nekelia ir gyvūnui netenka išgyventi didelių kančių.

„Šiandien iškviestas veterinaras suteikė visą reikiamą pagalbą mūsų danieliui, jis gyvas ir sveikas. Pasak veterinaro, žaizdelės nedidelės, nuėmus virvutes ant ragų liko nubrozdinimai, kurie buvo dezinfekuoti“, – tikina Ž. Bereznojienė.

Uždelsiama pagalba gali kainuoti gyvūno gyvybę

Nuotraukas išvydusi Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) vadovė Brigita Kymantaitė mano, jog danielių prižiūrintys žmonės turėtų būti atsargesni.

„Gyvūnas tikriausiai kažkur įsipainiojo ir, bandydamas ištrūkti, galėjo susižaloti. Savininkai turėtų užtikrinti, kad aptvaruose laikomam gyvūnui nebūtų galimybės kažkur įsipainioti virvėse, įkišti galvos, kitų kūno dalių, kur jie galėtų įstrigti ir bandydami išsilaisvinto susižaloti“, – aiškina pašnekovė.

B. Kymantaitės teigimu, laiku nesuteikus pagalbos tokiam gyvūnui, pasekmės gali būti labai liūdnos.

„Žinoma, gyvūno sužalojimas gali kelti skausmą, kai jam ant galvos kabo virvės. Šakos kelia nepatogumo jausmą, gyvūnas gali stresuoti, baidytis, bandydamas atsikratyti tų virvių. Nuotraukose nėra aiškiai matoma, ar gyvūnas šiuo metu laisvas, ar jį laiko kažkur prie šios virvės. Laiku nesuteikus pagalbos įstrigusiam nelaisvėje laukiniui gyvūnui pasekmės gali būti pražūtingos“, – perspėja LGTAO vadovė.

Apie nelaisvėje laikomų laukinių gyvūnų gerovės pažeidimus pranešti galima Gyvosios gamtos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos teritoriniam padaliniui ir VMVT.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Augintinio gydymas: kokio vaistų poveikio turėtume bijoti? (1)

Augintinio gydymas: kokio vaistų poveikio turėtume bijoti?
Jūsų keturkojui draugui gali būti paskirta chirurginė ar stomatologinė procedūra, o galbūt tyrimas, kuriam prireiks nejautros. Jeigu su tokiu reikalu susiduriate pirmą kartą, Jūsų nerimas („ar viskas bus gerai?“) visiškai suprantamas.

Netinkamai veršelį vežusio piliečio laukia administracinė nuobauda (9)

Netinkamai veršelį vežusio piliečio laukia administracinė nuobauda
Iš nevyriausybinės gyvūnų globos organizacijos gavus pranešimą apie pastebėtą netinkamai vežamą veršelį, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai nedelsiant pradėjo tyrimą, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Rodezijos Ridžbekai – liūtų medžiotojai iš Afrikos (5)

Rodezijos Ridžbekai – liūtų medžiotojai iš Afrikos
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų aistra“ dalis. Projekto tikslas – dalintis istorijomis apie augintinius ir jų šeimininkus, kurie sąmoningai, įdomiai ir prasmingai leidžia laiką drauge. Kompanija „Purina“ tiki, kad keturkojai augintiniai kiekvieno žmogaus gyvenimui suteikia įkvepiančių emocijų, naujų patyrimų ir skatina atrasti naujų kasdienybės spalvų.

Vakarų Europoje populiari paslauga – jau ir Lietuvoje

Vakarų Europoje populiari paslauga – jau ir Lietuvoje
Kiekvienam rūpestingam šeimininkui jo gyvūnas lyg šeimos narys – drauge vyksta į keliones, lankosi kavinėse, o kartais net kartu keliauja į darbą. Tačiau namuose atsiradęs kačiukas ar šuniukas ne tik suteikia gerų emocijų, bet ir pareikalauja nemažų finansinių išteklių. Jie skiriami dresūrai, kokybiškam ėdalui, žaislams, augintiniui susirgus ar patyrus traumą ne vieną šimtą eurų gali atsieiti gydymas. Todėl savo augintiniais besirūpinantys šeimininkai vis labiau domisi jų draudimo galimybėmis, teigiama pranešime spaudai.

Keturkojis nusikaltėlis privirė košės: kieno haskis suėdė vištas? (10)

Keturkojis <em>nusikaltėlis</em> privirė košės: kieno haskis suėdė vištas?
Spalio 17 d., antradienį, Kėdainių rajone esančiuose Medėkšiuose buvo sulaikytas... šuo. Agresyvus haskis ne tik įsisukęs į svetimą kiemą suėdė dvi vištas ir pusę triušio, bet ir buvo agresyviai nusiteikęs žmonių atžvilgiu bei bandė sukandžioti moterį, kurios vištas ir suėdė, rašo rinkosaikste.lt.

3 patarimai, kaip prižiūrėti šuns kailį, kad jis atrodytų nepriekaištingai (2)

3 patarimai, kaip prižiūrėti šuns kailį, kad jis atrodytų nepriekaištingai
Mūsų augintiniai, tai mūsų priežiūros ir elgesio su jais atspindys. Ką “įdėsime” į gyvūną – tą ir matysime jų atvaizde. Mūsų užduotis rūpintis jais kaip mažais vaikais, nes juk jie gyvena po mūsų namų stogu. Mes pasirinkome juos ir turime atsakomybę prieš juos, tinkamai ir rūpestingai juos prižiūrėti, mylėti ir tausoti. Juk šie nuostabūs padaužos reikalauja ypatingo dėmesio, patys jie negali susitvarkyti savo kailio, pavalgyti ir nusiprausti, rašoma pranešime spaudai.

Jaudinanti draugystė: sunkiai sergantis berniukas geriausią vaistą rado prieglaudoje (12)

Jaudinanti draugystė: sunkiai sergantis berniukas geriausią vaistą rado prieglaudoje
Irma Mickevičiūtė kartu su sūnumi ieškojo naujo šeimos draugo, kuomet „Vyšnių sodo“ puslapyje pastebėjo katinėlio Žirniuko nuotraukas. Jas išvydęs sūnus Jokūbas neabejojo, kad tai ir yra naujasis jų šeimos narys – taip niekam nereikalingas, paliktas gyvūnas tapo geriausiu sergančio berniuko draugu.

Tendencija: kurių miestų gyventojai labiau lepina kates, o kurių – šunis (8)

Tendencija: kurių miestų gyventojai labiau lepina kates, o kurių – šunis
Dauguma namuose gyvūnus laikančių žmonių žino, kam jų augintiniai tiesiog negali atsispirti. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ duomenys rodo, kad šeimininkai keturkojus ne tik mėgsta lepinti skanėstais, bet ir rūpinasi, kad augintiniai nesušaltų lauke atvėsus orams. Iš plataus asortimento pirkėjai vienas gyvūnams skirtas prekes renkasi dažniau negu kitas, tad pardavimų duomenys leidžia nustatyti, kuriame mieste daugiau šunų, o kuriame – kačių mylėtojų, teigiama pranešime spaudai.

Šuo laižo kojas: kodėl reikėtų sunerimti? (7)

Šuo laižo kojas: kodėl reikėtų sunerimti?
Patogiai įsitaisęs, šuo pradeda laižyti kojas. Ir laižo... ir laižo... ir niekaip negali sustoti. Kiekvienas, kuriam teko su tuo susidurti, patvirtins, kad tas garsas tikrai „ėda nervus“. Tačiau čia dar mažiausia bėda. Po kiek laiko kailis ant kojų nuo tokio „čiaumojimo“ pradeda keisti spalvą arba dar blogiau – atsiveria žaizdos. Kodėl, atrodo, sveiki šunys taip keistai elgiasi?

Ankstyvos kastracijos kaina: padaryta klaida lemia daugybę ligų (11)

Ankstyvos kastracijos kaina: padaryta klaida lemia daugybę ligų
Kada kastruoti ar sterilizuoti yra beveik amžinas klausimas. Šį kartą kalbėsime ne apie amžinąją diskusiją „ar verta operuoti“, tačiau apie „kada“ – ir pažvelgsime į tai iš sportuojančių, aktyvių šunų pozicijos.

Greičiausių šunų paslaptis: viską lemia įdomi genetinė mutacija

Greičiausių šunų paslaptis: viską lemia įdomi genetinė mutacija
Neretai neįtikėtinai raumeningas gyvūnas apšaukiamas steroidų auka – pavyzdžiui, vipetai, kuriems pasireiškia reta genetinė mutacija. Šuo gali būti maždaug dvigubai sunkesnis už įprastą statistinį vipetą - pavyzdžiui, sverti apie 27 kg. Jų plaučiai ir širdis normalaus dydžio, tad jie turėtų gyventi tiek, kiek ir normalūs vipetai. Šių mutavusių gyvūnų tėvai būna įprastos išvaizdos šunys. Dabartinėmis žiniomis, iš visų šunų tik vipetai ir turi šią mutaciją, iš kitų gyvūnų rūšių ją „pasigauti“ gali pelės, avys, galvijai ir žmonės.

Novos istorija – iš prieglaudos į paskaitų suolus ir socialinių tinklų žvaigždes

Novos istorija – iš prieglaudos į paskaitų suolus ir socialinių tinklų žvaigždes
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų aistra“ dalis. Projekto tikslas – dalintis istorijomis apie augintinius ir jų šeimininkus, kurie sąmoningai, įdomiai ir prasmingai leidžia laiką drauge. Kompanija „Purina“ tiki, kad keturkojai augintiniai kiekvieno žmogaus gyvenimui suteikia įkvepiančių emocijų, naujų patyrimų ir skatina atrasti naujų kasdienybės spalvų.

Veterinarė atsakė į kačių šeimininkams svarbiausius klausimus: ką reikia žinoti? (39)

Veterinarė atsakė į kačių šeimininkams svarbiausius klausimus: ką reikia žinoti?
Mūsų augintiniai negali patys pasiskųsti savo sveikata ir nueiti pas veterinarą, todėl turime prisiimti atsakomybę už jų gerą savijautą. Antradienį DELFI TV Gyvai konferencijoje viešėjo veterinarė ir veterinarijos klinikos vadovė Vaida Misiūnienė, kalbėjusi apie dažniausius kačių sveikatos sutrikimus ir jų sprendimo būdus.

Ką būtina žinoti, kad šuo išvengtų traumų?

Ką būtina žinoti, kad šuo išvengtų traumų?
Nesvarbu, ar norime rimtai sportuoti, ar tik pasivaikščioti, dažną kartu lydi ir visada nuotykiams pasiruošę šunys. Tačiau dėl neatsargaus elgesio jie, kaip ir žmonės, gali susižaloti ir rudens dienas praleisti gydydamiesi traumas.

Valdininkės pasisakymas televizijos žiniose sukėlė tikrą audrą: pasiūlė pjaustyti balso stygas (358)

Valdininkės pasisakymas televizijos žiniose sukėlė tikrą audrą: pasiūlė pjaustyti balso stygas
TV3 žiniose pristatydama naujas Klaipėdos miesto triukšmo prevencijos taisykles, savivaldybės darbuotoja Nina Gendvilienė susilaukė gyvūnų teisių gynėjų pasipiktinimo. Ji siūlo, kad kaimynų ramybę drumsčiantis šunų lojimas turėtų būti sprendžiamas keliant gyvūnams skausmą – naudojant dresūrai skirtas specialias priemones ir pjaunant balso stygas.