Vilniečius papiktino absurdiški draudimai: sunku paaiškinti, kam jie reikalingi

 (67)
Skaitytojas Aurimas kreipėsi į DELFI redakciją, mat nustebo Gedimino kalno papėdėje išvydęs ženklą, draudžiantį į teritoriją vestis šunis. Vaikštinėdamas Vilniaus centre vyras rado tris taip pat atrodančius ženklus, esančius jam neįtikėtinose vietose – abiejose lankytojams užlipti skirtose Gedimino kalno papėdės dalyse ir prie Barbakano kalno.
Ženklai šalia Gedimino kalno ir Barbakano
© DELFI / Karolina Pansevič

Nesupranta, ką blogo šuo gali padaryti

„Net nežinau, ar ženklai visiškai draudžia atsivesti šunis, ar leidžia su tam tikrais apribojimais. Tiesiog pastebėjau ženklą, kuriame nupieštas šuo ir jis yra perbrauktas. Su bičiuliais dar susiginčijome – galbūt ženklas reiškia, kad teritorijoje negali bėgioti palaidi šunys. Būna tokių ženklų, kuriuose raudonai perbrauktas šuo su pavadėliu ir tuomet yra akivaizdu, jog šuns negalima atsivesti jokiu būdu“, – svarsto Aurimas.

Sprendimas neįsileisti šunų į šias teritorijas nustebino skaitytoją. Ypač jam nesuvokiama pasirodė tai, jog šunys nepageidaujami prie Barbakano. „Logiką, kodėl šunų negalima vedžiotis ant Gedimino kalno, dar galėčiau suprasti – tai aptverta teritorija, ir jei Vilniaus pilių direkcija joje nenori matyti šunų, tebūnie, mes neisime. Nors realiai – ką tas šuo lauke gali padaryti? Tuo metu Barbakano kalnas yra pagrindinis praėjimas einant link Užupio, link Subačiaus gatvės. Žmonės ten nuolat vaikščioja, o dabar staiga atsirado tas ženklas“, – piktinasi skaitytojas.

Aurimas pateikia pavyzdį, kad Bernardinų sode su šunimis galima vaikščioti su sąlyga, jog šuo vedžiojamas už trumpo pavadėlio. „Jeigu nori praeiti nuo Užupio link Katedros, eini per Bernardinų sodą, prisiriši šunį prie trumpo, 50 cm ilgio pavadėlio ir niekam netrukdai. Prie Gedimino kalno ir Barbakano atsiradę ženklai mano manymu yra neaiškūs“, – įsitikinęs pašnekovas.

Tuo metu berno zenenhundo šeimininkė Austėja taip pat prisipažįsta, jog kai kurie apribojimai ir draudimai mieste jai kelia pasipiktinimą. „Manau, jog šie draudimai yra pasenę – neįsivaizduoju, ką tokio blogo gali padaryti išauklėtas šiuolaikinis miesto šuo, vedamas sąmoningo šeimininko. Kitą kartą žmonės pridaro kur kas daugiau žalos nei galėtų pridaryti bet kuris šuo, bet dėl to niekas neskuba paišyti ant lentelės raudonai perbraukto žmogaus silueto“, – juokiasi ji.

Pašnekovė įsitikinusi, jog Gedimino ir Barbakano kalnų papėdėse šių ženklų neturėtų būti. Jos manymu, tvarkai palaikyti paprasčiausiai užtektų visur galiojančios baudžiamosios atsakomybės, kuomet už paliktus ekskrementus skiriama tam tikro dydžio bauda. „Tik pasižiūrėkite į miesto vietas, kuriose šunis galima vedžioti – ar kažką tokio baisaus ten galima pamatyti? Nemanau, kad kažkas pasikeistų atsisakius tų ženklų, tik šunų šeimininkai jaustų mažesnę atskirtį. Nemalonu išėjus pasivaikščioti su šunimi susidurti su tokiais ženklais – jaučiamės nepageidaujami, nors taip neturėtų būti“, – teigia Austėja.

Mano, jog sprendimą neįleisti šunų reikia persvarstyti

Skaitytojo Aurimo išvardintose vietose išties stovi minėti ženklai – be draudimo lipti šlaitais, kuriuose nėra takų, draudimo šiukšlinti ir vartoti svaigiuosius gėrimus taip pat pastebimas ir draudimas vedžiotis šunis Gedimino ir Barbakano kalnų vietose. Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovas Arminas Šileikis patvirtina, jog į Gedimino kalną lipti su šunimi draudžiama – ženklas griežtai nurodo teritorijoje nesivedžioti šunų be jokių išimčių.

Nors skaitytojas Aurimas pranešė, jog ženklus pirmąkart išvydo visai neseniai, A. Šileikis patikina, jog šie minėtose teritorijose stovi jau 5-6 metus. „Anksčiau žmonės galėdavo ateiti su šunimis, o prieš 5-6 metus dar nebuvo susiformavusio tokio įpročio, kad žmonės susirinktų šunų ekskrementus. Dabar mūsų visuomenėje formuojantis naujai pasaulėžiūrai reikėtų persvarstyti tą klausimą ir keisti situaciją“, – svarsto Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovas.

A. Šileikis patikslina, jog Gedimino kalno šlaitai iki 2012 m. priklausė ne Lietuvos nacionaliniam muziejui, o Vilniaus pilių direkcijai (VPD). „Direkcija turėjo rūpintis į teritoriją įeinančiais sklypais. Kai Lietuvos nacionaliniam muziejui minėti sklypai buvo patikėti panaudos teise, muziejus nusprendė tvarkytis tą teritoriją, kuri anksčiau nebuvo tvarkoma. Todėl buvo uždėtos lentelės, įspėjančios apie draudimus“, – aiškina pašnekovas.

Svarbiausia, kad šeimininkai susirinktų ekskrementus

Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovas pabrėžia, jog šio draudimo reikalingumą minėtose teritorijose reikėtų svarstyti iš naujo.

„Lyginant su kitais draudimais, jis neatrodo būtinas. Pavyzdžiui, dėl svaiginimosi anksčiau buvo didelių problemų, nespėdavome rinkti švirkštų ir alkoholinių gėrimų butelių, tad nuo 2012 m. pradėjome tvarkyti tą teritoriją ir spręsti problemas. O klausimą apie šunis galėsime iškelti iš naujo – ne tiek baisu, kad šunys ateis, tiesiog reikia, kad šeimininkai susitvarkytų. Nesame nedraugiški šunims ir būtinai apie tai pamąstysime“, – žada A. Šileikis.

Vis dėlto, Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovas patikina, jog teritorijoje šunys sutinkami labai retai, o jų šeimininkai nėra griežtai baudžiami, tik perspėjami. „Mes patys neturime teisės bausti šunis vedžiojančių žmonių, nebent Gedimino pilies apsauga gali paprašyti išvesti šunį. Nemanau, kad tai yra labai griežtai prižiūrima – svarbiausia yra tai, kad žmonės būtų sąmoningi ir susirinktų ekskrementus. Jei matytume, kad žmogus atėjo su maišeliu, didelio skandalo neturėtų būti“, – tikina jis.

DELFI primena, jog už nesurinktus ekskrementus gali tekti sumokėti 29-116 eurų baudą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.