Vilniečius papiktino absurdiški draudimai: sunku paaiškinti, kam jie reikalingi

 (67)
Skaitytojas Aurimas kreipėsi į DELFI redakciją, mat nustebo Gedimino kalno papėdėje išvydęs ženklą, draudžiantį į teritoriją vestis šunis. Vaikštinėdamas Vilniaus centre vyras rado tris taip pat atrodančius ženklus, esančius jam neįtikėtinose vietose – abiejose lankytojams užlipti skirtose Gedimino kalno papėdės dalyse ir prie Barbakano kalno.
Ženklai šalia Gedimino kalno ir Barbakano
© DELFI / Karolina Pansevič

Nesupranta, ką blogo šuo gali padaryti

„Net nežinau, ar ženklai visiškai draudžia atsivesti šunis, ar leidžia su tam tikrais apribojimais. Tiesiog pastebėjau ženklą, kuriame nupieštas šuo ir jis yra perbrauktas. Su bičiuliais dar susiginčijome – galbūt ženklas reiškia, kad teritorijoje negali bėgioti palaidi šunys. Būna tokių ženklų, kuriuose raudonai perbrauktas šuo su pavadėliu ir tuomet yra akivaizdu, jog šuns negalima atsivesti jokiu būdu“, – svarsto Aurimas.

Sprendimas neįsileisti šunų į šias teritorijas nustebino skaitytoją. Ypač jam nesuvokiama pasirodė tai, jog šunys nepageidaujami prie Barbakano. „Logiką, kodėl šunų negalima vedžiotis ant Gedimino kalno, dar galėčiau suprasti – tai aptverta teritorija, ir jei Vilniaus pilių direkcija joje nenori matyti šunų, tebūnie, mes neisime. Nors realiai – ką tas šuo lauke gali padaryti? Tuo metu Barbakano kalnas yra pagrindinis praėjimas einant link Užupio, link Subačiaus gatvės. Žmonės ten nuolat vaikščioja, o dabar staiga atsirado tas ženklas“, – piktinasi skaitytojas.

Aurimas pateikia pavyzdį, kad Bernardinų sode su šunimis galima vaikščioti su sąlyga, jog šuo vedžiojamas už trumpo pavadėlio. „Jeigu nori praeiti nuo Užupio link Katedros, eini per Bernardinų sodą, prisiriši šunį prie trumpo, 50 cm ilgio pavadėlio ir niekam netrukdai. Prie Gedimino kalno ir Barbakano atsiradę ženklai mano manymu yra neaiškūs“, – įsitikinęs pašnekovas.

Tuo metu berno zenenhundo šeimininkė Austėja taip pat prisipažįsta, jog kai kurie apribojimai ir draudimai mieste jai kelia pasipiktinimą. „Manau, jog šie draudimai yra pasenę – neįsivaizduoju, ką tokio blogo gali padaryti išauklėtas šiuolaikinis miesto šuo, vedamas sąmoningo šeimininko. Kitą kartą žmonės pridaro kur kas daugiau žalos nei galėtų pridaryti bet kuris šuo, bet dėl to niekas neskuba paišyti ant lentelės raudonai perbraukto žmogaus silueto“, – juokiasi ji.

Pašnekovė įsitikinusi, jog Gedimino ir Barbakano kalnų papėdėse šių ženklų neturėtų būti. Jos manymu, tvarkai palaikyti paprasčiausiai užtektų visur galiojančios baudžiamosios atsakomybės, kuomet už paliktus ekskrementus skiriama tam tikro dydžio bauda. „Tik pasižiūrėkite į miesto vietas, kuriose šunis galima vedžioti – ar kažką tokio baisaus ten galima pamatyti? Nemanau, kad kažkas pasikeistų atsisakius tų ženklų, tik šunų šeimininkai jaustų mažesnę atskirtį. Nemalonu išėjus pasivaikščioti su šunimi susidurti su tokiais ženklais – jaučiamės nepageidaujami, nors taip neturėtų būti“, – teigia Austėja.

Mano, jog sprendimą neįleisti šunų reikia persvarstyti

Skaitytojo Aurimo išvardintose vietose išties stovi minėti ženklai – be draudimo lipti šlaitais, kuriuose nėra takų, draudimo šiukšlinti ir vartoti svaigiuosius gėrimus taip pat pastebimas ir draudimas vedžiotis šunis Gedimino ir Barbakano kalnų vietose. Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovas Arminas Šileikis patvirtina, jog į Gedimino kalną lipti su šunimi draudžiama – ženklas griežtai nurodo teritorijoje nesivedžioti šunų be jokių išimčių.

Nors skaitytojas Aurimas pranešė, jog ženklus pirmąkart išvydo visai neseniai, A. Šileikis patikina, jog šie minėtose teritorijose stovi jau 5-6 metus. „Anksčiau žmonės galėdavo ateiti su šunimis, o prieš 5-6 metus dar nebuvo susiformavusio tokio įpročio, kad žmonės susirinktų šunų ekskrementus. Dabar mūsų visuomenėje formuojantis naujai pasaulėžiūrai reikėtų persvarstyti tą klausimą ir keisti situaciją“, – svarsto Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovas.

A. Šileikis patikslina, jog Gedimino kalno šlaitai iki 2012 m. priklausė ne Lietuvos nacionaliniam muziejui, o Vilniaus pilių direkcijai (VPD). „Direkcija turėjo rūpintis į teritoriją įeinančiais sklypais. Kai Lietuvos nacionaliniam muziejui minėti sklypai buvo patikėti panaudos teise, muziejus nusprendė tvarkytis tą teritoriją, kuri anksčiau nebuvo tvarkoma. Todėl buvo uždėtos lentelės, įspėjančios apie draudimus“, – aiškina pašnekovas.

Svarbiausia, kad šeimininkai susirinktų ekskrementus

Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovas pabrėžia, jog šio draudimo reikalingumą minėtose teritorijose reikėtų svarstyti iš naujo.

„Lyginant su kitais draudimais, jis neatrodo būtinas. Pavyzdžiui, dėl svaiginimosi anksčiau buvo didelių problemų, nespėdavome rinkti švirkštų ir alkoholinių gėrimų butelių, tad nuo 2012 m. pradėjome tvarkyti tą teritoriją ir spręsti problemas. O klausimą apie šunis galėsime iškelti iš naujo – ne tiek baisu, kad šunys ateis, tiesiog reikia, kad šeimininkai susitvarkytų. Nesame nedraugiški šunims ir būtinai apie tai pamąstysime“, – žada A. Šileikis.

Vis dėlto, Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovas patikina, jog teritorijoje šunys sutinkami labai retai, o jų šeimininkai nėra griežtai baudžiami, tik perspėjami. „Mes patys neturime teisės bausti šunis vedžiojančių žmonių, nebent Gedimino pilies apsauga gali paprašyti išvesti šunį. Nemanau, kad tai yra labai griežtai prižiūrima – svarbiausia yra tai, kad žmonės būtų sąmoningi ir susirinktų ekskrementus. Jei matytume, kad žmogus atėjo su maišeliu, didelio skandalo neturėtų būti“, – tikina jis.

DELFI primena, jog už nesurinktus ekskrementus gali tekti sumokėti 29-116 eurų baudą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.